Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 12 stycznia 2016, 10:02

ania78 pisze:
Pomijam to, ze zupelnie nie zgadzam sie z ryopphdi co to spadkow, ale janosik866 sie chyba Tobie w glowie poprzewracalo od Twojego statusu na forum. Wielki Trader sie odezwal.

[..]
Po sporym wzroście spadek jest naturalny. Jest to także bezpieczniejszy wariant niż ciągłe wzrosty bez korekt. To ostatnie kończy się zawsze krachem.

Wiem, że nie zwracasz dużej uwagi na aspekty techniczne, ale zarówno na wykresie weekly jak i daily widać pewne osłabienie. Myślę, więc że dla pozytywnego rozwoju sytuacji w dłuższym terminie czasu lepiej gdyby teraz trochę spadło.
Można to sobie także wytłumaczyć patrząc na względy psychologiczne - byki od dłuższego czasu dominują, na bitfinex mamy najwyższy poziom longów od 3 miesięcy - przydałoby się więc trochę przytrzeć nosa bykom i wprowadzić więcej niepewności na rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 stycznia 2016, 10:25

@ryopphdi

Wysokość odbicia po rajdzie na 504$ jest na tyle duża, że to raczej nie bulltrap, po prostu za wysoko.
Technicznie wygląda mi to raczej na konsolidację przez wzrostem, dodatkowo odwrócona HS sugeruje raczej wyjście górą.

Podkreślam słowo "raczej":)
Więc czysto technicznie widzę 70% na wzrost 30% na spadek, z tym że większy ruch może być poprzedzony nudnym boczniakiem, nawet po wyjściu z trójkąta.
Niepewność o której piszesz jest oczywista, ale raczej (znów) widzę to jako powód do boczniaka niż do spadku, bo trend jest silny (ale jeszcze nie taki bańkowy, iluzoryczny, że po prostu pęknie - wygląda to solidnie na razie).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janosik866 » wtorek, 12 stycznia 2016, 10:30

ania78 pisze:
janosik866 pisze:
ryopphdi pisze:Myślę, że obecny tydzień będzie spadkowy. Pytanie tylko dokąd zjedziemy. Najbardziej optymistyczny wariant byłby gdyby poziom $400 wytrzymał. Osobiście myślę, że nie będzie aż tak dobrze i w przeciągu najbliższych tygodni kurs odwiedzi ponownie niższe poziomy.
Jakieś konkrety za potwierdzeniem takiej tezy, czy tak czujesz w kościach?

Bo takim postami to chwilo nie kwalifikujesz się do wątku dla dorosłych. Przepraszam za uszczypliwość.
Myslisz ze jestes madrzejszy? Potrafisz lepiej przewidziec gdzie pojdzie kurs? Jesli by tak bylo to bys nie siedzial tutaj tylko wylegiwal na plazy od milionow ktore zarobiles.

Nic dziwnego, ze tak malo nowych osob sie rejestruje I udziela - takie posty janosika tylko odpychaja.
Nie jestem mądrzejszy, jedyne co nauczyłem się na rynkach to pokora, będzie co ma być :)

Nie potrafię przewidzieć kursu, ty również, Pan ryopphdi podobnie. Nikt tego nie potrafi zrobić ze 100% pewnością. Jedyne co możemy robić to reagować na zmianę i szybko uciekać jak rynek odwróci się przeciw nami.

Ucianam dyskusje. Szkoda sztrzępić jęzka.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 12 stycznia 2016, 11:28

Wymazywanie pisze:@ryopphdi

Wysokość odbicia po rajdzie na 504$ jest na tyle duża, że to raczej nie bulltrap, po prostu za wysoko.
Technicznie wygląda mi to raczej na konsolidację przez wzrostem, dodatkowo odwrócona HS sugeruje raczej wyjście górą.

Podkreślam słowo "raczej":)
Więc czysto technicznie widzę 70% na wzrost 30% na spadek, z tym że większy ruch może być poprzedzony nudnym boczniakiem, nawet po wyjściu z trójkąta.
Niepewność o której piszesz jest oczywista, ale raczej (znów) widzę to jako powód do boczniaka niż do spadku, bo trend jest silny (ale jeszcze nie taki bańkowy, iluzoryczny, że po prostu pęknie - wygląda to solidnie na razie).
Long term też jestem zdania, że wariant wzrostowy ma największe szanse realizacji. Tyle, że w każdym trendzie wcześniej czy później nadchodzi korekta i właśnie takiej korekty oczekuję.

Jeśli takiej korekty nie będzie a rynek pokona 500, 600 itd wówczas realizować będzie się wariant b. optymistyczny. Na krótką metę super bo rośnie i nie ma korekt, jednak gdy już przyjdzie korekta całości to będzie w postaci wodospadu.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 12 stycznia 2016, 11:33

janosik866 pisze: Nie jestem mądrzejszy, jedyne co nauczyłem się na rynkach to pokora, będzie co ma być :)

Nie potrafię przewidzieć kursu, ty również, Pan ryopphdi podobnie. Nikt tego nie potrafi zrobić ze 100% pewnością. Jedyne co możemy robić to reagować na zmianę i szybko uciekać jak rynek odwróci się przeciw nami.

Ucianam dyskusje. Szkoda sztrzępić jęzka.
100% zgadzam się z pokorą.

Natomiast jeśli spojrzysz na temat tego forum to widnieje 'Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH', zatem dyskusja o różnych wariantach rozwoju sytuacji jest oczekiwana. Nie napisałem nigdzie, że korekta będzie na 100%. Napisałem, że 'jest to wariant najbardziej prawdopodobny IMO'.

Napisz może co sam myślisz nt kursu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janosik866 » wtorek, 12 stycznia 2016, 13:38

ryopphdi pisze:
janosik866 pisze: Nie jestem mądrzejszy, jedyne co nauczyłem się na rynkach to pokora, będzie co ma być :)

Nie potrafię przewidzieć kursu, ty również, Pan ryopphdi podobnie. Nikt tego nie potrafi zrobić ze 100% pewnością. Jedyne co możemy robić to reagować na zmianę i szybko uciekać jak rynek odwróci się przeciw nami.

Ucianam dyskusje. Szkoda sztrzępić jęzka.
100% zgadzam się z pokorą.

Natomiast jeśli spojrzysz na temat tego forum to widnieje 'Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH', zatem dyskusja o różnych wariantach rozwoju sytuacji jest oczekiwana. Nie napisałem nigdzie, że korekta będzie na 100%. Napisałem, że 'jest to wariant najbardziej prawdopodobny IMO'.

Napisz może co sam myślisz nt kursu.
Tak jak pisałem staram się nie przewidywać tylko reagować. Jeśli mam zgadywać to 60 do 40 na to że pójdzie w dół. Zasięgu nie znam.

Jestem całkowicie zapakowany w long w okolicach 414$ wg BitFinex. Jak kurs spadnie do poniżej 420$ to wyskoczę na Break Even. Może odbić od 400 lub 420, nie wiem, ale przy moim zapokowaniu będzie to dla mnie za duże ryzyko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » środa, 13 stycznia 2016, 19:42

Poziom 425$ okazał się mocnym wsparciem. Wg mnie to dobry moment na pozbycie się bitów ew zamknięcie longów. Następny przystanek w drodze do piekła (24xxCNY) to 40x$/2600CNY (50% fibo). Oczywiście może jeszcze nastąpić jakaś szybka pompka w celu wyciśnięcia pootwieranych niedawno shortów, ale jej zasięg to 2900CNY na więcej bym nie liczył. Ostateczna walka o utrzymanie trendu up rozegrać się powinna w okolicach 21xxCNY. Jeśli zjedziemy do tych poziomów będzie to dobry moment na krótkoterminowego longa bo odbicie powinno być dynamiczne i może polecieć dosyć wysoko, ale jego zasięg trudno teraz oszacować. Są duże szanse, że niżej nie spadniemy (halving, kryzys itp.) ale nie wchodziłbym all in. Nie wierzę w nowe ATH teraz. Prędzej zobaczymy 1xx$ niż 1xxx$. Tyle mojego wróżenia z fusów. Jakie są wasze typy?

http://zapodaj.net/8a5bfd941e001.jpg.html

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » środa, 13 stycznia 2016, 20:34

bitloteiros pisze:Poziom 425$ okazał się mocnym wsparciem. Wg mnie to dobry moment na pozbycie się bitów ew zamknięcie longów. Następny przystanek w drodze do piekła (24xxCNY) to 40x$/2600CNY (50% fibo). Oczywiście może jeszcze nastąpić jakaś szybka pompka w celu wyciśnięcia pootwieranych niedawno shortów, ale jej zasięg to 2900CNY na więcej bym nie liczył. Ostateczna walka o utrzymanie trendu up rozegrać się powinna w okolicach 21xxCNY. Jeśli zjedziemy do tych poziomów będzie to dobry moment na krótkoterminowego longa bo odbicie powinno być dynamiczne i może polecieć dosyć wysoko, ale jego zasięg trudno teraz oszacować. Są duże szanse, że niżej nie spadniemy (halving, kryzys itp.) ale nie wchodziłbym all in. Nie wierzę w nowe ATH teraz. Prędzej zobaczymy 1xx$ niż 1xxx$. Tyle mojego wróżenia z fusów. Jakie są wasze typy?

http://zapodaj.net/8a5bfd941e001.jpg.html
U mnie bez zmian - pierwsze wsparcie $400 ktore raczej padnie. Kolejne to okolice $300 i tam rozstrzygnie sie sytuacja na najblizsze kilka kolejnych miesiecy.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 13 stycznia 2016, 20:43

Ja tak jak pisałem w drugim wątku: czekam na korektę spadku do poziomu 2880-2900, chociaż im dłużej jest płasko tym większe watpliwości, potem kierunek południe z przystankiem na 370$. Odwrócenie kierunku w long przewiduje w okolicach 300-330$.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » środa, 13 stycznia 2016, 21:39

Regru pisze:Ja tak jak pisałem w drugim wątku: czekam na korektę spadku do poziomu 2880-2900, chociaż im dłużej jest płasko tym większe watpliwości, potem kierunek południe z przystankiem na 370$. Odwrócenie kierunku w long przewiduje w okolicach 300-330$.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rzeczywiście na 370$ też mamy silne podwójne wsparcie. Zweryfikuję strategię. Dzięki koledzy. Jak to mówią w kupie siła ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 15 stycznia 2016, 10:49

Teraz to już na ostro poszło. Hearn się wqrwił i napisał co o tym wszystkim myśli. Chińczycy jak na razie zatrzymali poranne zrzuty, ale ciekawe jak się zachowają jak już sobie przetłumaczą na chiński:


Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pieselfan » piątek, 15 stycznia 2016, 13:40

Zdupping! :? Spadnie max do 396USD (Bitstamp) czy poleci niżej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 15 stycznia 2016, 14:14

Pieselfan pisze:Zdupping! :? Spadnie max do 396USD (Bitstamp) czy poleci niżej?
Póki co jedziemy na dół bez żadnych odbić, przebijając kolejne wsparcia. Poza tym mnóstwo longów ugrzęzło na poziomie +450$ - na pewno jest dużo chętnych żeby je "wycisnąć". Skacząc po forach większość piszących, którzy się niedawno zapakowali stara się zaklinać rzeczywistość zakrzykując głosy rozsądku. Malejący od listopada obrót na giełdach (poza chińskimi - tam działają boty sztucznie nakręcające wolumen z czym Chińczycy się wcale nie kryją, a wręcz chwalą - przykładem jest okcoin na którym w określonych odstępach czasu mniej więcej raz na 24h szaleje "volumizer" widoczny w każdej skali na wykresach, który przez ok 2h mieli bity bez znaczącej zmiany kursu). Plus trochę niezbyt pozytywnych newsów - oświadczenie Hearna (to naprawdę trzeba przeczytać! - link masz w moim poście powyżej), zamykanie bitcoinowych startupów, kradzież na cryptsy...
Moim skromnym zdaniem docelowo zaliczymy 320$/2100CNY jak pisałem wyżej. Wcześniej POWINIEN być przystanek na 370$/2430CNY z możliwym wybiciem, ale wszyscy wiemy co się dzieje z kursem jak rozpędzone niedźwiedzie poczują krew.
Później się zobaczy. Powyższe może zmienić tylko superhipermegapozytywny news typu "Grecja wychodzi ze strefy euro powołując drachmę opartą na blockchainie" lub chęć zakupu wszystkich bitcoinów będących w obrocie przez zwycięzców Powerballa tudzież Billa Gatesa czy innego Rotszylda :twisted:

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 130
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KrzysztofPiech » piątek, 15 stycznia 2016, 15:12

ryopphdi pisze: U mnie bez zmian - pierwsze wsparcie $400 ktore raczej padnie. Kolejne to okolice $300 i tam rozstrzygnie sie sytuacja na najblizsze kilka kolejnych miesiecy.
Jakieś dokładniejsze info? Wszystko przebiega zgodnie z przewidywaniami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 15 stycznia 2016, 15:19

bax pisze:
ryopphdi pisze: U mnie bez zmian - pierwsze wsparcie $400 ktore raczej padnie. Kolejne to okolice $300 i tam rozstrzygnie sie sytuacja na najblizsze kilka kolejnych miesiecy.
Jakieś dokładniejsze info? Wszystko przebiega zgodnie z przewidywaniami?
Czekaj niech no spojrzę na kurs...
Kurcze no nawet aż za bardzo póki co :lol:

Żal trochę że nie spekuluję bo mogłem na swoich prognozach zarobić parę groszy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 15 stycznia 2016, 15:57

Wygląda, że mamy już na dziś dołek, odbicie powinno zając kilka dni, co potem?
Hmm jak już wszyscy uwierzyli, że spadamy i tak do 300$ i BITCOIN UMIERA po raz 1000, to może być inaczej. Widzę nawet przewrotną opcje na wyjście górą z tej trudnej figury w marcu/kwietniu i nowe H.
O ile oczywiście nie spadniemy poniżej okolic 2300Y.

PS. Aktualny wykres nie przypomina Wam cup $ handle ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 15 stycznia 2016, 15:58 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » piątek, 15 stycznia 2016, 15:58

https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin ... ed-decred/
https://www.decred.org/

Czyli Decred całkowicie przypadkiem startuje w najbliższych dniach:D?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » piątek, 15 stycznia 2016, 22:27

Chyba juz wystarczy tych spadkow ? Ja sie zaladowalem... ciekawe co to wyjdzie
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kxmedia » piątek, 15 stycznia 2016, 22:34

moim zdaniem przy obecnej atmosferze wokół btc mamy ustanowiony trend boczny z kierunkiem na południe, dodatkowo wydaje mi się że ostatnia pompka była zrobiona przez między innymi kopalnie, po to żeby mogły sprzedać drożej nakopany urobek pod nowy sprzęt. teraz chyba szybciej w perspektywie kilku miechów zobaczymy 200$ niż pójdziemy do góry.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » piątek, 15 stycznia 2016, 22:37

ano dalej cos chyba sie zaczyna w dol
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pacinoscar, pavlo4444, shinya56 i 47 gości