Platnos payivy btc ale $

Doe
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platnos payivy btc ale $

Postautor: Doe » środa, 19 sierpnia 2015, 02:15

Witam jestem noob i dopiero zaczynam z btc
Mam juz portwel Armory ,chce cos kupic sprzedawca ma platnosc przez payivy jest symbol btc oraz cena w $ jak mam to rozumuec ma kupic btc jako rownowartosc ceny podanej w $ i wyslac czy mam zamienic kupione btc na $ i wyslac jakas czarna magia dla mnie(jakis glupi jestem czy co).
Jeszcze jedno pytanko o co chodzi z tym btc np: 0.00065btc to jakiec bitcoin centy sa?. A cena 1btc to straszna masakra trzeba miliony zarabiac zeby pare tych btc kupic
Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałosc

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: pm7 » środa, 19 sierpnia 2015, 09:20

Kupujesz, sprzedajesz i wysyłasz zawsze BTC (Bitcoin). Dla ułatwienia, wiele portfeli podaje ile dana ilość BTC jest warta w "tradycyjnej" walucie, jak $, czy zł.
0.00065btc to jest część Bitcoina, tak samo, jak 0.01zł to część jednej złotówki.
0.00065btc można też zapisać jako 0.65mBTC (miliBitcoin), takie jakby grosze Bitcoinowe, ale w przeciwieństwie do groszy "pełna" jednostka to 1000, a nie 100 i wciąż można podzielić na mniejsze część.
Para (dwa) Bitcoin to obecnie koszt 1800zł. Jakie miliony? Nie musisz kupować/sprzedawać całych Bitcoinów, można części.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: powered » środa, 19 sierpnia 2015, 10:05

Doe pisze:Witam jestem noob i dopiero zaczynam z btc
Mam juz portwel Armory ,chce cos kupic sprzedawca ma platnosc przez payivy jest symbol btc oraz cena w $ jak mam to rozumuec ma kupic btc jako rownowartosc ceny podanej w $ i wyslac czy mam zamienic kupione btc na $ i wyslac jakas czarna magia dla mnie(jakis glupi jestem czy co).
Jeżeli "masz przy sobie" BTC to możesz po prostu zapłacić w BTC. Taką możliwość daje Ci sprzedawca.
W momencie dokonywania transakcji wyświetli Ci się kwota w BTC. W tym też momencie $ zostaną przeliczone na BTC po aktualnym kursie, akceptujesz i tyle.

Doe
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: Doe » środa, 19 sierpnia 2015, 20:48

Bardzo dziekuje za wyjasnienie.
Jeszcze jedno pytanie a jak mam sie dowiedziec ile mam kupic mbtc zeby byla to rownowartosc np 3$
Pm7 dla mnie 1800pl to kupa kasy za dwa btc ,raczej w moim zasiegu sa mbtc
Jeszcze raz dziekuje za pomoc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: hanti » środa, 19 sierpnia 2015, 20:53

obecnie na bitmarkecie najwyzsza oferta kupna to 891zł 1BTC
czyli zeby bylo ok 3 dolary musialbys kupic 0.013 BTC czyli 13 mBTC
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Doe
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: Doe » środa, 19 sierpnia 2015, 22:14

Mam portfel armory z bitcore czy on poda mi ile pl musze wydac na mbit co bedzie równowazne 3$

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: lucky777 » czwartek, 20 sierpnia 2015, 00:48

Bez względu na to co chcesz kupić i gdzie to widzę, że coś za mocno kombinujesz. Jeżeli sprzedawca przyjmuje płatności w BTC bezpośrednio albo używa operatora, który pozwala zapłacić w BTC to tak czy inaczej gdzieś musisz zobaczyć cenę w BTC. Jeśli towar kosztuje $3 to na pewno twoją rolą nie jest wyliczanie ceny w BTC bo nie wiesz po jakim kursie sprzedaży/średnim/kupna z której giełdy itp.
Jeśli sprzedawca nie podaje ceny w BTC ale sygnalizuje możliwość płatności w BTC (np. na Allegro) to i tak przed zapłatą należy się z nim skontaktować i ustalić cenę w BTC.
Gdy będziesz już kupował BTC to i tak kup delikatnym zapasem bo po pierwsze staniesz staniesz się szczęśliwym posiadaczem i z wypiekami będziesz mógł śledzić jak zmiana kursu wpływa na wartość tego co posiadasz :) a po drugie nie zapominaj o opłacie fee, którą będziesz musiał uiścić przy przelewie. W skrajnym przypadku jedną opłatę potrąci Ci giełda wypłacając na twoje konto BTC, drugą będziesz musiał sam uiścić płacąc sprzedawcy.

Doe
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platnos payivy btc ale $

Postautor: Doe » czwartek, 20 sierpnia 2015, 22:06

Oki dziekuje wszystkim za wyczrpujaca odpowiedz.
Pozdrawiam

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Henios, Lord_Bafford, Ostrowin i 43 gości