Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: soni21 » niedziela, 5 października 2014, 19:29

Witam, zeszłym razem uzyskałem pomoc tutaj przy otwieraniu sprawy więc napiszę i przy zamykaniu :)

1.Chcę nabyć btc za dolary (mam opcje wypłaty w btc) a 2. później mając te btc na portfelu/kantorze/giełdzie przewalutować na złote. na blockchain jest od razu przeliczenie na dolary a ja chce mieć na złote

1.Mam portfel na blockchain i tu pojawia się pierwsze pytanie - jest możliwość transakcji bez prowizji ? ok. 13 gr. za transakcje to dużo przy dużej ilości transakcji. Multibit pobiera coś czy wysyłasz 0,005btc i dostajesz 0,005 btc na portfel ?

2. jest możliwość gdzieś na portfelu przewalutowania ? żeby btc pokazywało w PLN ? (chce skorzystać z dobrego kursu dolara i mieć btc przeliczone na złote)



proszę o jakieś sugestie jak zrobić żeby zamienić dolary poprzez bitcoiny na złotówki :) tak jak na blockchain mam mozliwosc trzymania btc z przeliczeniem na dolary tak chce gdzies trzymac btc przeliczone na złotówki. najlepiej bez prowizji za przelewy.


proszę o w miarę szybką podpowiedź bo wiadomo jak to z kursami, pozdrawiam soni21,

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: lenny » niedziela, 5 października 2014, 19:52

Witaj soni21,

Na początek - nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, tak więc jeśli piszę źle, to mnie popraw :)

Blockchain.info nie zamienia Ci pieniążków na inne waluty, blockchain.info nie jest kantorem ani giełdą, tylko stroną o wyłącznie charakterze informacyjnym. Ta strona po prostu Ci wyświetla twoje Bitcoiny w innej walucie, np. ile by wyszło dolarów po aktualnym kursie.
Aby wymienić swoje Bitcoiny na złotówki, musisz założyć konto na polskiej giełdzie, gdzie wysyłasz swoje Bitcoiny, sprzedajesz je po bieżącym kursie a następnie wysyłasz złotówki na swoje konto bankowe w polskim banku.

Odpowiedz na pytania:
1. Możliwość wysyłania Bitcoinów bez prowizji ma portfel Bitcoin Core, Armory oraz niektóre inne portfele. Blockchain.info z tego co wiem, nie potrafi wysłać bez opłaty - jeśli to ręcznie wymusisz (nie wiem, czy się tak da), to wtedy twoja transakcja może zostać niepotwierdzona w sieci i utknie.
Lepiej przebolej te 13gr albo zainstaluj portfel Bitcoin Core (ale on ma swoje wymagania sprzętowe i trzeba mu kilka dni, aby ściągnął z neta ~20 GB danych potrzebne do działania).
I przy okazji, te 13gr to nie jest stała kwota, czasami jest to 0.0001 BTC prowizji a czasami 10x tyle, wszystko zależy od priorytetu i rozmiaru transakcji. I nie, Multibit nie potrafi wysyłać bez prowizji, też mu trzeba dodać tą prowizję.
2. Do wymiany walut służą giełdy i kantory. Zajrzyj do działu o giełdach na tym forum, znajdziesz tam mnóstwo informacji na ten temat.
Dowiesz się jak zamienić dolary na złotówki, dolary na Bitcoiny i tak dalej.
Sam portfel może Ci przeliczać twoje Bitcoiny nawet na wietnamskie dongi, ale to nic nie znaczy, to tylko wyświetlenie informacji.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: soni21 » niedziela, 5 października 2014, 20:34

o to mi chodziło, dzięki wielkie.

chce te btc zamienić na walutę i czekać aż pójdzie to góry. (chciałem skorzystać na kursie i zrobić btc>$>PLN>btc ale przecierz pary $-btc i PLN-btc sa po jednym kursie PLN-USD liczone tzn. 1btc kosztuje tyle dolarow a tyle zlotych. a ja myslalem ze np. w kantorze mozna kupic taniej btc placąc konkretną walutą. ale to by każdy tak robił) więc kantory narazie sobie daruje. dam wszystko na portfel i poczekam aż będzie wzrost :)

zmartwiłeś mnie trochę tymi opłatami. a to jest od czegoś zależne np. od wielkości czy jaką opłatę wylosuje to wylosuje ? transakcje będą na kilka dolarów i jeśli dla tego przedziału są stałe to masz racje zostanę na blockchain.




trochę skąpo jest z informacjami i dlatego wole pogadać z kimś żywym kto ma doświadczenie. i to doświadczenie chyba jedyne gwarantuje nabycie wiedzy.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: bl4ck » niedziela, 5 października 2014, 20:47

Gadasz jak byś był z kosmosu i na dodatek "kombinujesz jak koń pod górę"

Ściągnij wallet Electrum ustaw opłatę za przelew na 0.0001(domyślnie jest ustawione 0.0002) i tak zawsze wysyłaj, lub pozostań na blockchain.info. Nie kombinuj inaczej bo przyjesz tutaj później płakać

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: pm7 » niedziela, 5 października 2014, 21:13

lenny: W portfelu Blockchain.info można wymusić konkretne fee w transakcji.

soni29: Czasami są różnice kursowe między różnymi giełdami i można zarobić na arbitrażu. Nie kupuj w kantorach - BTC kupuj sprzedawaj na giełdach, a PLN/USD w walutomacie, czy podobnym serwisie, chyba że chcesz przepłacać.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: soni21 » niedziela, 5 października 2014, 21:30

a no właśnie, to dlatego. chciałem kombinować z walutami bo na dwóch różnych giełdach szukałem kursu po usd i pln i myślałem że promowana jest kontretna waluta i taniej wychodzi :) także jak to nie jest sprawa waluty i konkretnej wyceny btc do konkretnej waluty tylko zwykłe różnice między serwisami :) na różnych giełdach to sobie spokojnie kiedyś wymienię

a teraz pytanie już tylko kiedy kupić btc :) i czy w ogóle wróci na poziom 1450 za 1btc :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: pm7 » niedziela, 5 października 2014, 21:56


Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: lenny » niedziela, 5 października 2014, 21:57

No teraz trochę rozsądniej gadasz ;) Dobrze, że te podstawy już ogarnąłeś.
Pytanie "kiedy kupić BTC" - tutaj już nie pójdzie tak łatwo, nikt tego nie przewidzi :)
Sugeruję co tydzień, albo co miesiąc, jak Ci pasuje, kupować za określoną kwotę Bitcoiny. Wtedy masz uśredniony kurs kupna i nie będziesz się musiał bać, że kupiłeś i spadło.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: soni21 » poniedziałek, 6 października 2014, 08:21

mhm potrzeba chwili mnie "zmusiła" do użycia bitcoina ;) bo nie było innej możliwości płatności. Przyznam szczerze że to wyjątkowy instrument, wszystko jest na opak :P ale : ) tą partie gotówki nie muszę szybko używać więc kupie btc po 299$ :) i poczekam , w końcu i tak większe prawdopodobieństwo że pójdzie w górę :)

tak przyjrzałem się bardziej dokładnie kursom i giełdom i oczom nie wierze :) to jest nie do pomyślenia żeby na jednej giełdzie 1btc kosztował 300$(1005zł) a na drugiej 1023 zł. w tym samym czasie no chyba że są duże spready i ta różnica między nimi mieści się w spreadzie. ale jak to jest arbitraż jak kolega wyżej powiedział to zakładam konta i obracam bo to grzech nie wykorzystać :D żeby takie coś było w kantorach naziemnych :P tylko segway kupić i ładować baterie ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 6 października 2014, 08:40

Zanim jednak ochoczo przystąpisz do arbitrażu przu spreadzie międzygiełdowym rzędu 20 zł, przy obliczeniach weź pod uwagę prowizje od transakcji i przelewów, oraz fakt, że cały arbitraż przejdzie Ci przez rachunek bankowy, a ten jest widzialny dla Urzędu Skarbowego. Poza tym za każdym razem warto też uwzględnić głębokość rynku, bo gdy się przyjrzysz listom zleceń na giełdach to może się okazać, że ten arbitraż to na pięć złotych zysku jest...

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno bitcoin a potem przewalutowanie na złotówki

Postautor: soni21 » poniedziałek, 6 października 2014, 14:12

wiadomo że to trzeba uwzględnić. dla mnie btc to czysta kartka z inwestycyjnego punktu widzenia więc pewnie dojdę do tego wszystkiego sam w którymś momencie, jak mówiłem użyłem raz btc nie mówiąc już o poważniejszym zagłębieniu się w temat. ale i tak btc wydaje mi się mieć duży potencjał.

zawsze używałem bardziej namacalnych struktur :) ale zobaczymy, na razie poszły $ na portfel i zobaczymy jak odbije i czy w ogóle :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: naciuje i 13 gości