Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » piątek, 28 lipca 2017, 18:36

@socjolog2008, ja czekałem niedawno 48 g. Fakt, małe fee było.
Ale AniaS z normalnym fee kilka dni

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 28 lipca 2017, 20:40

Bit-els pisze: @socjolog2008, ja czekałem niedawno 48 g. Fakt, małe fee było.
Ale AniaS z normalnym fee kilka dni
No to faktycznie zastanawiające ,już nie wchodząc w szczegóły z kwotami. Sieć rośnie
Kilka przydatnych linków(gdyby ktoś nowy czytał) :
https://bitinfocharts.com/comparison/li ... hrate.html
https://www.worldcoinindex.com/coin/litecoin
https://litecoin.info/
https://litecoin.org/pl/

Block explorer coś dzisiaj kuleje ,ale może to przejściowe. LTC to pierwsza crypto ,którą w 2015 kupiłem. Później był ten muł prawie dwu letni na kursie. Gra pod Segwit gdzie się udało kupić stosunkowo tanio i sprzedaż po pięknej cenie. Ale zaczynam się LTC znowu mocno interesować. Tym bardziej teraz gdzie sztorm i wichura w świecie Bita nadciąga na weekend.

Tu pod śledzenie kursu Longi/ shorty :
http://www.bfxdata.com/positions/ltcusd

Dodano po 1 godzinie 49 minutach 53 sekundach:
Shorty 17.1% - longi 82.9% a było 50/50 jeszcze wczoraj ,jeszcze 4 godziny temu. Tu się coś szykuje z odbiciem ceny na kursie

Apropo wysyłki. Poszło na 2 giełdy (arbitraż) i dalej na dwie i zwrotnie Bit. Różnica kolosalna a ta sama wartość. LTC 10 minut ,Bit godzina (fee 0.0008 z giełdy co prawda i 6 potwierdzeń - dalej czekam)..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » sobota, 29 lipca 2017, 21:28

socjolog2008 pisze: Ale czemu słaba @Bit-els dzisiaj kupiłem na jednej giełdzie i rozsyłałem na 3 różne giełdy (i nie po 3 Lity a więcej;) i śmiga jak młody dźik. Kilka minut i jest z małym fee. Zdarzyły wam się jakieś większe przestoje, problemy ? Przy jakich ilościach ?
Nigdy. A gram głównie na LTC i często, nawet bardzo często przerzucam je, bo raz szybki transfer, dwa niskie fee, więc nie wiem o co chodzi.

Możliwe, że to Poloniex ma jakiś problem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » sobota, 29 lipca 2017, 22:05

Ale idzie jak strzała ,może i gdzieś wychodzi odwrócona głowa z ramionami ale tutaj live Litek ma w poważaniu wszelkie figury i idzie jak rakieta wg. własnego schematu zwanego ,,socjomazarobić,, :mrgreen: i o to chodzi mały szary przyjacielu :!:
Przy 41.2$ bezpieczne przejście na fiaty. Zobaczymy co jutro przyniesie dzień.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 16:03

Złapałem pięknie dołek na 38.6$ i jestem all in :mrgreen: Szybki transport środków ,na każdą giełdę w tym dzikim okresie się dostanie. Jako jedyny ze starej gwardii szary koleżka przeszedł przez Segwit suchą nogą i nie został rozdwojony. Udzielajcie się na forum LTC ,to tutaj wkróte może się zacząć sporo dziać. I na pewno będą pary walutowe BCC/LTC - co nie jest bez znaczenia..
A i zagrywka Poloniex o zamrożeniu wpłat/wypłat była i jest świetnym sygnałem.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 11 grudnia 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rrramos » wtorek, 1 sierpnia 2017, 07:19

Kraken 45 DUŚ nad Finex i Bitstamp :mrgreen:

Dodano po 49 sekundach:
45 USD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » sobota, 5 sierpnia 2017, 12:35

Wyszedłem chwilę temu z większości BTC, ale jako że nie chcę trzymać fiatów na giełdzie, nawet tej bardziej zaufanej pewnie dokupię ltc przynajmniej na przeczekanie, jeżeli nie zwielokrotnienie dzisiejszych zysków z 4:00 rano.

Na LTC bardzo dobrze składają się wskaźniki, radzę zwrócić uwagę na jednoznaczne zwężenie się wstęg Bollingera. Oczywiście to tylko sygnał, ale może też ktoś inny zwrócił na to akurat uwagę. Obrazek

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » niedziela, 6 sierpnia 2017, 12:54

Kurs jest w pewnym zawieszeniu w przedziale 40 - 50 dolarów. Rynek czeka na sygnał więc raczej poważnego cenowego dumpu bym się nie spodziewał, a jak tylko pójdzie sygnał to niektórzy znając życie będą się ociągać z zakupem. Ja kupiłem wyżej i czekam na najważniejsze wydarzenie w Litecoinie od czasu segwitu - LN. Wiem też, że na Etherum się szykuje podobne wydarzenie - Raiden. Pytanie tylko która kryptowaluta szybciej wprowadzi do swojego protokołu nowe rozwiązania LTC czy Etherum. Fajnie by było jak najpierw wprowadzono by LN w Litecoinie a po miesiącu w Etherum. Wtedy można by zarobić podwójnie.

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 20:10

Trader93 pisze:Kurs jest w pewnym zawieszeniu w przedziale 40 - 50 dolarów. Rynek czeka na sygnał więc raczej poważnego cenowego dumpu bym się nie spodziewał, a jak tylko pójdzie sygnał to niektórzy znając życie będą się ociągać z zakupem. Ja kupiłem wyżej i czekam na najważniejsze wydarzenie w Litecoinie od czasu segwitu - LN. Wiem też, że na Etherum się szykuje podobne wydarzenie - Raiden. Pytanie tylko która kryptowaluta szybciej wprowadzi do swojego protokołu nowe rozwiązania LTC czy Etherum. Fajnie by było jak najpierw wprowadzono by LN w Litecoinie a po miesiącu w Etherum. Wtedy można by zarobić podwójnie.
A znana jest jakaś orientacyjna data wprowadzenia LN ??

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dreimore » środa, 9 sierpnia 2017, 21:55

Ponieważ nie mam dostępu dla działu dla "dorosłych" graczy, w którym to wywiązała się ciekawa dyskusja to piszę tutaj z nadzieją, że ktoś zauważy.
@amneziahaze pisał, że LTC stał się walutą chwiejną i dobrą tylko pod spekulację z czym się zgadzam w 100% ale jednak uważam, że jest pewien wzór od początku roku. Waluta idzie cały czas silnym kanałem pro wzrostowym i narasta kaskadowo/schodkowo, nie widzę zatem powodu aby do czasu LN z niego wypadła. Na rysunku, który zamieściłem widać 5 (może być 6 jeśli obejrzeć baczniej początek kanału) flag/sztandarów, którymi LTC stopniowo idzie do góry. Żółte kreski pokazują flagi/sztandary, czerwone koła na dole to skoki wolumenu i potem powolne opadanie przed kolejnymi schodkami. Zielone koła to RSI ponad 70, obszar ten jest charakterystyczny do skoku/maszt flagi. W obecnym momencie wyglądamy jak przed kolejnym mocnym skokiem, uważam tak ponieważ:

Obrazek
Rys. Finex 3D

1. Pełzamy w dolnym ograniczeniu kanału
2.Obszar zaznaczony czerwonym kołem u góry wygląda jak wcześniejsze "wypełznięcie" z flagi (są historycznie podobne), ponadto chwilowo jesteśmy w mniejszym klinie wzrostowym.
3. RSI na 3D i 1D nie wskazują na mocne przegrzanie, zwłaszcza w 3D (jeśli patrzeć oczywiście na sytuację z bieżącego roku)
4. Nie było jeszcze LN
5. Nastroje robią się grobowe i pełne zwątpienia, a wtedy LTC lubi zaskoczyć, czyli dobry sygnał.

ps. Mogę być nieobiektywny bo uczciwie przyznaję, że zapakowałem część kapitału w miejscu zaznaczonym na fioletowo myśląc, że to koniec spadków przed skokiem, także liczę na kontrargumenty i serdecznie pozdrawiam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 sierpnia 2017, 05:59

Też mi się wydawało, że to jest ten moment pozornego "wyciszenia" waluty. Myślę, że dużo zależy od btc a ten ma dywergencję malejącą w 1d. Kolejne co powoduje moje powątpiewanie to fibo czyli 5 fal i następnie 3 spadające, była też formacja hs ale nie zajarzyła, zaś sam widzisz, że te wystrzały są coraz mniej silne, także nie wiem. U mnie zwątpienie. Dziś może jeszcze dokupię na wszelki wypadek, ale cudów bym się nie spodziewał głównie przez btc, którego na ogół kryptowaluty lubią naśladować.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mski » czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:40

Cześć,
na moje amatorskie oko, jesli przebije linie oporu z 19 czerwca pojdzie w gore. Jesli nie, bedzie przez jakis czas boczniak i potem skok w górę.
Tez załadowałem sie za 42$ przed zamieszaniem z btc w nadziei ze kurs skoczy w gore. W btc wolałem nie wchodzić wtedy zwazywszy na moje nikłe doświadczenie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » sobota, 12 sierpnia 2017, 18:19

Ciekawe kiedy grubasy odpuszczą ze wstrzymywaniem kursu. Etherum rośnie a Litecoin coś nie bardzo chociaż zapowiedziane zmiany w Litecoinie zrewolucjonizują rynek kryptowalut. Myślicie że Litecoin jest słabo reklamowany czy grubasy specjalnie trzymaja kurs w szachu ??
Chociaż niedawno twierdziłem że dumpu nie będzie to po takich wzrostach na bitecoinie czeka nas raczej chwilowy spadek zarówno na bitcoinie jak i Litecoinie.
Litecoin jest idealny do odbierania inwestorom wszelkich nadziei ale moim zdaniem przetrzyma nawet pęknięcie bańki na bitcoinie.
Może będzie tu ktoś kto się ze mną nie zgodzi, ale moim zdaniem wzrosty zawsze zależą od grubych ryb które pchają kurs do przodu. Grubasy w końcu sobie przypomną o Litecoinie to jest tylko kwestia czasu :D

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: LubieCrypto » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 23:09

Trader93 pisze: Etherum rośnie a Litecoin coś nie bardzo chociaż zapowiedziane zmiany w Litecoinie zrewolucjonizują rynek kryptowalut.
O jakich zapowiedzianych rewolucyjnych zmianach mówisz?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dreimore » wtorek, 15 sierpnia 2017, 08:20

LubieCrypto pisze:
Trader93 pisze: Etherum rośnie a Litecoin coś nie bardzo chociaż zapowiedziane zmiany w Litecoinie zrewolucjonizują rynek kryptowalut.
O jakich zapowiedzianych rewolucyjnych zmianach mówisz?
Do każdej zakupionej monety mają załączać butlę do nurkowania na dno plus receptę na klonazepan ;)
amat victoria curam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mski » środa, 16 sierpnia 2017, 08:55

Cześć, na wykresie 1D LTCUSD jest formacja głowy z ramionami.
https://scr.hu/JAKApa
Wykres jednak poszedł troche w gore i teraz spada. Tzn ze formacja zostala zanegowana, czy teraz wlasnie odbywa sie odwrocenie trendu ?
Nie wiem czy mam tą głowę brac pod uwage teraz

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dreimore » środa, 16 sierpnia 2017, 09:33

@Mski formacja nie domknęła się 18 dni temu więc ta kwestia zażegnana, było chyba to nawet poruszane na forum. Raczej wydaje mi się, że domknęło się HS z niewydarzonym prawym ramieniem na LTC/BTC na 3D np. na Finexie, stąd ten zjazd. Obecnie chyba wypracowujemy podwójne dno, ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie. Pozdrawiam
amat victoria curam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mski » środa, 16 sierpnia 2017, 11:03

@dreimore Faktycznie, nie domkneła sie. Na moim wykresie zaznaczyłem jeden słupek za daleko(zielony) i dlatego wydawało mi sie ze zamkneło się.
Dzieki !

Ale przesuwajac prawie ramie na ten ostatni wzrost, wszystko ladnie sie domyka. Niech ktos kumaty zerknie na moj screen. Nie wiem czy dobrze to rysuje.
https://scr.hu/N53Y34

Początkujący
Posty: 138
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: symbiosis » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 11:55

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 22:10 przez symbiosis, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Litecoin (LTC)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 13:31

Nie? A kiedyś był...

Jak myślicie, sprawdzi się? Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 27 gości