Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sciborsson » środa, 14 lutego 2018, 08:52

@JohnnyFontane, @Lais, W Polskiej strefie czasowej w nocy, w stanach czy w Korei jest środek dnia :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: arBITer » środa, 14 lutego 2018, 09:03

Lais pisze: ech... czy te wszystkie lub większość pompek musi być w środku nocy :p
Nie wiem czy to wada naszej strefy czasowej czy jednak celowe działanie że zwykle w tym czasie coś się dzieje - jeśli ktoś może mnie oświecić czy są jakieś powody tego stanu rzeczy, jakieś zależności to chętnie przeczytam.
Tak. Wada strefy czasowej bo nie jest w Azji..

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » środa, 14 lutego 2018, 09:17

No tak choć generalnie zależy to chyba od użytkowników - kiedy są aktywni bo są z całego świata, wygląda na to, że Europa przegrywa w aktywności.
Tylko zawsze mnie dziwi, że np taki Bitfinex - gdziekolwiek spojrzę na wykresy online to wygląda tak jakby działał w naszej strefie czasowej bo czas wykresu jest zgodny z naszym - czy ja tu czegoś nie rozumiem i popełniam jakiś szkolny błąd?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: arBITer » środa, 14 lutego 2018, 09:39

Lais pisze: No tak choć generalnie zależy to chyba od użytkowników - kiedy są aktywni bo są z całego świata, wygląda na to, że Europa przegrywa w aktywności.
Tylko zawsze mnie dziwi, że np taki Bitfinex - gdziekolwiek spojrzę na wykresy online to wygląda tak jakby działał w naszej strefie czasowej bo czas wykresu jest zgodny z naszym - czy ja tu czegoś nie rozumiem i popełniam jakiś szkolny błąd?
Generalnie są z Azji.. :D Spójrz na Top5 giełd na CoinMarketCap

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: czajaPL » środa, 14 lutego 2018, 10:00


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 14 lutego 2018, 12:17

czym litepay sie rozni od litepal ??
Polskie Forum Bitcoin.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » środa, 14 lutego 2018, 13:57

novymivo pisze: ...czym litepay sie rozni od litepal ??
To są dwie całkowicie nie powiązane ze sobą firmy. W zasadzie trudno powiedzieć czym się różnią bo LitePal jeszcze nie zaprezentował kompletnie nic.

Jedynie co to zarejestrowali firmę i mamroczą coś o tym, że gdzieś na backstage mają działającą infrastrukturę/aplikację. Pitu-pitu. Jak na mój gust chcą się podpiąć i wypłynąć na fali nadchodzącego Litepay'a. Ot taka cwaniacka zagrywka by się szumu zrobiło w okól firmy znikąd. Firma krzak, która podbudowuje własna reputacje wpisami typu: "LitePal stanie się wiodącą platformą branżową...".
Nie twierdzę że to oszuści, ale od pomysłu, a nawet wstanięcia z kolan (zarejestrowanie dzielności) do rozpostarcia skrzydeł jeszcze baaaaardzo daleka droga. A o szybowaniu na rynku jako wiodąca firma to w ogóle głębokie mrzonki. Firmy które poważnie podchodzą do biznesu i mają za sobą poważne wsparcie, a zatem jakiś faktyczny potencjał - przygotowują się przed wejściem na rynek odpowiednio długo i rzetelnie. Tłumaczenie się że "jeszcze nie mamy website, bo byliśmy zajęci czymś innym" jest... dziecinadą i pokazuje jakie mają środki do dyspozycji. Może Ci panowie wystartują, może za jakiś czas odniosą jakiś tam sukceskik, ale na razie to do Litepeya nie mają nawet startu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » środa, 14 lutego 2018, 19:42

Ciekawy jestem dokąd ten litepay nas zaprowadzi, patrząc na wyskoki litecoina w grudniu, to on lubi raz, a porządnie. W sumie LTC jest nie do przewidzenia, ale jak większość też uważam że wciąż jest najbardziej niedowartościowany, rynek wyjaśni ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: HypnoFukka » środa, 14 lutego 2018, 19:57

Oby do 1/4 ceny btc ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » środa, 14 lutego 2018, 21:14

LTC, piąta waluta w rankingu wszystkich kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin rośnie ponad 33%.
Jest to największy wzrost spośród pierwszej dziesiątki. Kapitalizacja Litecoina sięga ponad 11.5 miliarda dolarów.



Patrząc z technicznego punktu widzenia w ciągu ostatnich kilkunastu godzin doszło do dynamicznych wzrostów. Wybita górą została linia tendencji spadkowej, która swój początek ma w dniu 18.12.2017 (ostatnie ATH). Wzrosty te pokrywają się z większym wolumenem, co oznaczać może koniec korekty i początek nowego impulsu wzrostowego. Najbliższy target wyznaczony jest na oporze 225 dolarów. Istnieje teraz kilka możliwych scenariuszy:

1. korekta z miejsca w którym się znajdujemy aż do wsparcia 152 dolarów

2. korekta z miejsca w którym się znajdujemy do wsparcia 196,8 dolarów

3. korekta z oporu 225 dolarów do wsparcia 196.8 dolarów



Dla klientów brokera XM szablony dla platformy MT5 z gotową analizą przygotowaną przez nas.

POBIERZ - LTC - 4H

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.


Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 12 sierpnia 2015
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dgtmarket.com » środa, 14 lutego 2018, 23:21

W którym miejscu ustawić się ze sprzedażą Litecoin?

Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć na poniższym wykresie


Jego interaktywna wersja dostępna jest tutaj: https://pl.tradingview.com/chart/LTCUSD/dAUCq2z6/

Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na TradingView oraz polubienia nas na Facebook-u i Twitterze.

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół dgtmarket.com
Konkurs! Szczegóły TUTAJ
Giełda Bitcoin i Litecoin: dgtmarket.com
Blog: blog.dgtmarket.com Facebook: facebook.com/dgtmarket Twitter: twitter.com/dgtmarket_com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: l3sny » czwartek, 15 lutego 2018, 02:55

Czy ktos moze podac liste exchanges które zaimplementowały forka litecash?
Dzięki z Palawan. Nie mamy tu internetu ;)

Dodano po 22 sekundach:
Czy ktos moze podac liste exchanges które zaimplementowały forka litecash?
Dzięki z Palawan. Nie mamy tu internetu ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » czwartek, 15 lutego 2018, 03:44

l3sny pisze: Czy ktos moze podac liste exchanges które zaimplementowały forka litecash?
Dzięki z Palawan. Nie mamy tu internetu ;)
Na swoich stronach podają dokument http://litecash.website/files/Roadmap.pdf Jest w nim taki cytat:
After Success full ICO the asset will be listed on following exchanges
CoinExchange.IO – Yobit.net – Cryptopia.co.nz – Bittrex.com
Ja tam nie znalazłem nic na temat, żeby był to fork litecoina. Nie chce mi się w to zagłębiać bo to nie moja bajka, ale na ich White Paper (które jest bardziej black niż white) na pierwszej stronie widnieje:
Lite Cash (LCH) IS A DECENTRALIZED THE ERC20 PROTOCOL ASSET ON ETHEREUM BLOCKCHAIN WHICH FOLLOWS CRYPTOCURRENCY
Chyba że to nie to, o co ci chodzi.

Jakas info do jakiej dotarłem to przewidywany LitecoinCash fork 18 Feb. A może Lite CashLitecoin Cash i chodizło właśnie o tego drugiego?
W razie co, tu strona tego badziewia forkowego Litecoin Cash: https://litecoinca.sh/

A w ich przypadku, treść strony dotycząca giełd mówi tyle:
We hope that exchanges will support us and credit LTC holders with LCC automatically. No announcements yet; keep an eye on our website.

Prawdopodobnie nie mają pewności czy giełdy ich wogóle wesprą. Oficjalna strona nie ma żadnych kontaktów medialnych. Trudno nawet zawierzyć profilom tweeterowym, bo żaden nie jest certyfikowany.

Ważne: Litecon team, odcina się od jakichkolwiek forków. To nie ich robota. Przestregaja przed tym, że może to być scam.
https://twitter.com/SatoshiLite/status/ ... 6546282496
The Litecoin team and I are not forking Litecoin. Any forks that you hear about is a scam trying to confuse you to think it's related to Litecoin. Don't fall for it and definitely don't enter your private keys or seed into their website or client. Be careful out there!

PS. Fajne wakacje :) Jak mniemam polecasz? :D

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: henrix343 » czwartek, 15 lutego 2018, 05:42

@termitek12 gratuluje wyczucia. Obstawialeś up LTC i rozjazd cenowy z BTC i sie sprawdziło, bo sam LitePAy raczej nie podniósł by tak ceny. Teraz jednak rozumiem, że shortujesz?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sciborsson » czwartek, 15 lutego 2018, 08:49

Ja ustawiam sell partiami od 234.99. Musi to trochę odreagować

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: l3sny » czwartek, 15 lutego 2018, 09:00

@spamboy, thx

Czyli w zasadzie bittrex pozostaje z dostępnych giełd.
No wakacje wiadomo. Super miejsce ale to temat na inny wątek, rzuć okiem na Port Barton.Fajne polskie community się tu tworzy ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adamII » czwartek, 15 lutego 2018, 09:56

termitek12 pisze: Tak od okolo ~218 mam malego shorta, no bo nie przesadzajmy 150 do 230 to 80$. ja rozumiem, ze przy spadkach moze byc mniejsze odreagowanie ale raczej nie przy wzrostach i to tak intensywnych.
przypominam ze litek potrafil ze 130 wskoczyc na 300 bez zadnego zajakniecia :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » czwartek, 15 lutego 2018, 13:16

Pewnie będę w mniejszości gdy powiem, że mi to wygląda na klasyczny wpleszcz i test słabych rąk. Dlatego korzystając z okazji zrobiłem pierwszy dokup - na BB przez chwilę pięknie mi wchodziły bidy bo ludzie skakali jak oparzeni :)
Czas pokaże czy to był dobry ruch. Mam ten komfort, że jadę od niskich pozycji (jak pisałem wcześniej wejście w samym dołku spartoliłem ucieczką, ale skupowałem chwilę po), więc takie ruchy mnie na razie nie trzęsą.

e:
Zredukowałem dzisiejsze zakupy (byćmoże uda się dodkupić przy poziomie 200) ale cały czas bazowa pula w grze.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mski » piątek, 16 lutego 2018, 13:42

spamboy pisze:.
Jesli to nie byl hype ze wzgledu na forka, wydaje mi sie ze jeszcze troche podciagnie do gory sugerujac sie at.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » piątek, 16 lutego 2018, 21:17

Zmartwiony faktem zainteresowania forkiem LTC (osobiście skłaniam się jednak coraz bardziej, że to przyszły SCAM) postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają i jaki to może mieć wpływ na kurs. Zainspirował mnie jeden z tweetów i pokusiłem się o własną analizę. Miłej lektury :roll: :lol:

Analzia po poprawce - pierwotnie wkradł się błąd literówkowy, który wypaczał fragment wyników.



Litecoin Cash

Do analizy użyłem Google Trends z zapytaniem o frazy kojarzące sie z litpayem i potencjalnym forkiem. Niestety wyniki nie są pełne, bo nie obejmują Chin i badane próby są stosunkowo małe, by móc rzetelnie ocenić rzeczywiste motywy. Oto jakie otrzymałem wyniki:

Obrazek

Widać, że kraje anglosaskie, Japonia i Korea zainteresowane są potencjałem płatności LTC – jest to podejście pragmatyczne. Natomiast Europa, Ruskie, Inidie, Brazylia i trochę słabiej rozwinięte regiony, są pod wpływem marketingu Litecoin Cash i mogą chcieć upatrywać okazję do potencjalnego zarobku, sądząc, że drogą Bitcoina będzie można pomnożyć w sposób bezwysiłkowy swoje aktywa. Przyczyn szukałbym chyba w barierach jezykowych, a zatem braku zrozumienia całościowego kontekstu Litecoina. Wyniki z Youtuba pozwalają sadzić, że być może jakiś viral lub socialmedia popularyzują ten fork.


Tu wczęśniej był błedny wniosek dotyczący widzenia forka przez USA wynikający z literówki w wyszukiwaniach Google Trends. Mniej istotna część analizy, zresztą sygnowana pewną sprzecznością która się nasuwała.

Nie oznacza to, że wyżej zaznaczone kolorem niebieskim kraje nie są nastawione na fork (vide poniższy wykres), ale jedynie to, że w obecnym okresie przejawiają trochę większe zainteresowanie możliwościami wynikającymi z Litepay'a.
Obrazek



Z ciekawszych faktów nie ujetych na tych wykresach jest to że największe zainteresowane, duzo wieksze niż obecnie dla Litecoin Cash przypadło na czas 20 grudnia. A zatem dzień PO tym jak LTC osiagnęło swoje historyczne ATH. Wykresy nie obejmują tej informacji bo były robione w węższym czaso-okresie. Dla mnie znów jest to potwierdzenia informacji o której pisałem we wcześniejszych postach, że Litecoin Cash to nie żadna rewolucja, a próba wypłyniecięcia jakichś cwaniaków na fali sukcesu LTC.


Litepay


Z kolei w kontekscie Lietpaya przeważa zainteresowanie datą, a nie samą technologią. Nie znajduje zapytań o szczegóły dokonywania płatności, możliwości integracji, a jedynie czas uruchomienia. Czyli niestety jest to zainteresowanie czysto spekulacyjne, a nie realna chęć akceptacja technologii przez szersze masy.

Obrazek



Proszę traktować te dane z dużym dystansem. Jak stwierdziłem na początku - próby są zbyt mało liczne aby były reprezentatywne. Pokazuje to mniej więcej charakter zainteresowania niż jego faktycznie motywy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości