Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » wtorek, 27 lutego 2018, 11:49

@hedowiec,
Czyżby LTC się uniezależnił od BTC? Tylko jak na razie działa to w ten sposób, że kolejny raz, gdy BTC góra, LTC, dół, i na odwrót, gdy BTC dół LTC góra...
Czas zbadać poważniej podwaliny tego zjawiska, zapraszam ekspertów do rozmowy.
Tak sobie myślę, że w sumie kurs LTC się nie zmienia, bo zawsze musimy i tak wymienić na BTC, które analogicznie rośnie, gdy LTC spada i w drugą stronę, a zatem cena się normuje na podobnym stałym od 14.02 poziomie.



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » sobota, 3 marca 2018, 08:09

No nie wiem, moim zdaniem sytuacja w 4H wygląda mniej więcej tak: Obrazek Tylko jest jeden problem, 4H nie pokrywa się z 1D, a ten z 3D, więc wdarł się jakby lekki paradoks w ów scenariuszu.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Xyugo » środa, 7 marca 2018, 17:56

Z tego co patrzyłem na historie BTC to juz był gorszy spadek,dwa razy poleciał na łeb po tym systematyczny wzrost, mam nadzieje że teraz tez tak będzie ;p żałuje jedynie że pośpieszyłem sie z kupnem BTC bo już bym był na plusie miłym :P

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Alex1990 » czwartek, 15 marca 2018, 15:46

Ja wczoraj wyciągnąłem cały hajs z LTC.
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » czwartek, 22 marca 2018, 19:54

Notowania Litecoina poruszają się od miesiąca w klinie spadkowym. W chwili obecnej jesteśmy świadkami odrzucenia ceny od jego górnego ograniczenia. Kolejnym wsparciem które może zatrzymać cenę jest ostatni dołek na poziomie 141 dolarów. Jeżeli cena przebije to wsparcie, to otworzy nam to drogę nawet do poziomu 103 -106 dolarów.

Wybicie z klina górą będzie pierwszą oznaką do szukania pozycji długich. Pod wykresem znajduje się szablon z gotową analizą na platformę MT5 dla klientów brokera XM.



Szablon: POBIERZ - LTC - 4H
Baza szablów: LINK

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.


Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Analiza jest również dostępna w języku angielskim na naszym profilu Steemit: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 1 kwietnia 2018, 23:49

Coś tu cisza zapadła. Chciałbym poznać Wasze zdanie jakie następstwa w dluzszej perspektywie niesie ze sobą niepowodzenie płatności Litecoin. W tej chwili po spadkach ,ale jeszcze pewnie nie ostatecznych (wpompowane pewnie na fali było sporo środków) ale ze LTC potencjał ma to wiemy wszyscy. Pytanie gdzie obstawiacie dołek ,poziom z października,powiedzmy 60$ czy obroni się poziom 100$ ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: awos » sobota, 7 kwietnia 2018, 04:47

Frumbar pisze: Właśnie młody jestem, i nie będę ukrywał, że tematem inwestowania zainteresowałem się 1-2 miesiące temu. Póki co studiuję, ale w perspektywie na przyszłość 40 tys. to nie będzie jakiś ogromny pieniądz
Wiesz dla niektorych 40tys to grosze dla niektorych to sporo wiec to roznie jest- na pewno zainwestuj tyle,ze nawet jak walnie do 90% to nie bedziesz plakal i nie ma nic zlego w trzymaniu FIAT pod reka.

Co ja radze (rzecz jasna nie jestem drca ani prawnikiem ) to w tym generlanie slabym markecie uczyc sie margin trading- szczegolnie short.
IMHO najlepszym do tego jest Bitfinex, bo ma najwiekszy volume.
1 otworzyc tam konto
2 przelac jakis lTC czy ckolowiek
3 sprzedac
4 ogladac youtube (najlepszy jest chyba https://www.youtube.com/watch?v=OJwWrfdbmGI albo doczytac i inwestowac/spekulowac aby sie oswoic z menu minimalnymi kwotami - nie polecam paper trading bo w/g mnie jes bez sensu : jak sie ryzkuje i straci to sie nic nie odczuwa a jak sie cos zyska sie czlowiek wkurza,ze mogl uzyc prawdziwe $= - przy najmniej ja tak mam z doswiadczenia.

Jak jakies pytania zawsze postaram sie odpowiedziec, chodz pewnie duzo forumowiczow jest lepszych ode mnie w te klocki.
Nauczysz sie short/long to bedziesz po prosu plynal z pradem ;)

Dodano po 6 minutach 23 sekundach:
socjolog2008 pisze: Chciałbym poznać Wasze zdanie jakie następstwa w dluzszej perspektywie niesie ze sobą niepowodzenie płatności Litecoin.
Mysle,ze to jest bardzo ciekawe https://ethereumworldnews.com/litecoin- ... he-rescue/
staram sie trzymac reke na pulsi z LTC u siebie na twiterze @cryptoawos bo LTC to w sumie moje ulubione crypto i moj nawiekszy bag ;)
ostatnio Charlie jak zwykle jest optymista https://ambcrypto.com/charlie-lees-visi ... ht-future/ tak jak i ja ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » sobota, 7 kwietnia 2018, 14:18

Litek od zawsze ma ten sam schemat - zaczyna przynosić profity gdy już wszyscy wysiądą - to prawda stara jak świat krypto :) Tyleż razy omawialiśmy jego charakterystykę, wystarczy sięgnąć do historycznych wpisów.


Litepaya odbieram w II płaszczyznach:
Spoiler:
Gdyby się udało, mielibyśmy chwilowy skok ale mógłby zostać i tak zdławiony trendem na Bitcoinie. Tudzież finalny efekt mógłby być mizerny. Z pewnością LTC zyskałby marketingowo, bo w dobie gdy wszytko na czerwono, zielona wyspa mogła by przyciągnąć nieco kapitału uciekającego z innych walut. Nie stawiałbym jednak na to, że stałby się czarnym koniem i nieoczekiwanie odwróciłby aktualny los kryptowalut czy nawet swój.
Poniesiona porażka spłoszyła zaś pewne grono inwestorów. Szczególnie nowych, nie znających potencjału i historii Litka, a nastawionych na szybki strzał. Jednak ich odpływ nie wpłynął drastycznie na kurs. Spada on mocniej niż BTC ale tak samo jak wszystkie pozostałe alty. Wierni litecoinowi i tak z nim pozostaną, bo przeczuwają co z sobą niesie i są skłonni czekać nawet dłuższy czas. Trudniej jednak będzie o zaufanie nowych w przyszłości. Będą ostrożniej wydawać swe środki i dłużej czekać na potwierdzenie dobrych newsów. Dla mnie ma to o tyle znacznie, że mogę się podziewać opóźnianych reakcji rynku, co pozwala mi przyjąć określoną strategię.

Teraz ta druga strona medalu - myślę sobie, że skoro sukces i tak by utonął na fali ogólnego downtrendu to może i lepiej, że to padło. Spółka musiała być zbyt mała skoro tak szybko się poddała, a to oznacza, że nie byli gotowi na duży projekt i być może w przyszłości mogli by zawalić swój biznes (z niemałym wpływem na kurs) z powodu braku płynności. Jednym słowem, byli to mali gracze co postawili wszytko na jedną kartę i niestety przerżnęli. Temat był jednak dobrze podchwycony przez środowisko i miał sporo kibiców. Niewykluczone, że w niedługim czasie pojawi się ktoś kto ponowi temat pod inna marką (a może i tą samą) z lepszym zapleczem finansowym. Biznes nie lubi próżni. Ludzie którzy pracowali nad Litepay mają know-how, twórcy mają utopioną kasę i niedokończony produkt. Nie wykluczone, że zechcą sprzedać te zasoby i wiedzę komuś, kto byłby skłonny to udźwignąć - nawet po to by odzyskać część poniesionych kosztów. Ja bym przynajmniej na ich miejscu szukał możliwości zbytu. Nie ulega wątpliwości, że temat jest dobry, a usługa potrzebna. Jest więc tylko kwestią czasu pojawienie się następcy. Jak wiemy czas to pieniądz a w crypto to nawet pieniądz x 10. Spodziewam się że do końca roku będziemy mieć następcę Litpaya, w lepszym wariancie to nawet w okolicach wakacji powinny się pojawiać pierwsze przymiarki.


Na rynku jest ciekawy okres. Jeśli downtrend się utrzyma i zrealizujemy schemat bańkowy to przyjdzie nam długo (rok,dwa) czekać na kolejne wzrosty. Jednak tak niski upadek bitcoina w moim przeświadczeniu spowoduje oderwanie się od kursu mocnych altów. LTC budując w tym czasie sieć akceptacji i rzeczywistą użyteczność, prędzej czy później wypracuje sobie zasłużone zyski.
W przypadku stagnacji rynku, tez nie będzie źle. Jest większe prawdopodobieństwo że lepsze wieści będą dotyczyły LTC niż BTC.
W przypadku powrotu do hossy (niekoniecznie tak spektakularnej) i zanegowania pęknięcia bańki, to siłą rzeczy LTC będzie pchany jak reszta rynku.
Można by rzecz: WIN, WIN, WIN! Tak dobrze jednak nie ma. O ile potencjał niezaprzeczalnie jakiś jest, to nie potrafię dobrze określić obecnej sytuacji konkurencji (nie mam wystarczająco dużo czasu by wnikać na bieżąco w te kwestie). Można wygrać trochę, można wygrać mało i można wygrać tyle co nic. Zagrożenie dla Litka upatrywałbym bardziej w konkurencji niż trendzie. W tym przypadku czas działa akurat na niekorzyść Litka - to miał być rok aktywnego wchodzenia w rynek, czyli coś co dawło realną przewagę. Sytuacja jednak zmusiła wszystkich do odwrotu i zredefiniowania roli kryptowalut. Pamiętajmy że konkurencja w tym czasie nie śpi. Może się okazać, że za pewien czas kiedy rynek odreaguje swoje minimum konkurencja może dysponować znacznie lepszym "produktem". To jest moja główna obawa.
Na tą chwilę nie wykonuję żadnych gwałtownych ruchów. Część 25% mam utopione odrobinę wyżej od aktualnego kursu, gotowy na cięcie lub uśrednianie ewentualnych strat. Mierzę się z dokupieniem ale wciąż nie mam potwierdzenia, że to dno wiec czekam z kolejnymi 25% na jakiś lepszy sygnał z rynku. Resztę wycofałem na lepsze czasy. Cały czas zadeklarowany MID i do DT nie wracam do jesieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » sobota, 7 kwietnia 2018, 14:32

Obrazek

Moim zdaniem zielony obszar albo dalsze pogłębienie się korekt na rynku krypto. Pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: aa.a » sobota, 21 kwietnia 2018, 10:24

Na gdax ktoś wystawił Longa na 6600 LTC oczywiście wypełnili mu go w całości, ostatnio widziałem takiego Longa przed pompką o 40$ w górę. :roll:
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 10:36 przez aa.a, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabblo_pl » sobota, 21 kwietnia 2018, 14:52

Doszliśmy do oporu 157 usd, ja zrealizowałem zyski +50% i czekam na przebicie i sygnał dalszego ruchu w górę.
Teraz czekam na korektę, która powinna nastąpić.
A że zbliża się niedziela to możliwy mały ruch w dół.

Dodano po 4 godzinach 22 minutach 22 sekundach:
Edit: 14.52 i się doczekałem :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: reaktywa » niedziela, 29 kwietnia 2018, 09:56

Obrazek
1W ltc/usd
Tylko volumen nie ten...
Co powiecie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: benq » niedziela, 29 kwietnia 2018, 10:05

@reaktywa, Sugerujesz rasistowskich i niepoprawnych politycznie trzech białych żołnierzy? :mrgreen:
Trochę te cienie długie, ale gdyby było idealnie książkowo, to idąc za Bulkowskim 82% szansa na bullish reversal.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 29 kwietnia 2018, 11:40

reaktywa pisze: Tylko volumen nie ten...
Co powiecie?
Aż brak mi słów...

Bardzo fajnie, bo jestem zapakowany i do 144usd nie zamierzam nawet myśleć o wyjściu. W ogóle to głupia sytuacja jest, bo mocno dwuznaczna i nie wiadomo gdzie idzie kurs, czy góra czy dół... w przypadku opcji góra, no może być niezła euforia, bo zaraz pojawi się u większości ciśnienie na bicie kolejnych szczytów z ath włącznie.

Tak liczyłem szczyty w LTC od początku 2017, kurs mocno robił w konia ale średnio kolejne ath wypadało mniej więcej co 1,5, 2,5, 3,4 miesiące, przy równie silnych korektach. Ja nie mam pomysłu, zakładam, że jeżeli trzymać kapitał to właśnie w LTC czy BCH, w zasadzie ciezko mi uwierzyc ze spadnie ponizej 100$.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Xyzon » niedziela, 6 maja 2018, 21:32

Hej,

Troche offtop ale gdzie podzial sie temat z spekulacjami dot. Btc ?

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adamII » czwartek, 14 czerwca 2018, 00:28

ale temat ucichl, jestem ciekaw czy forumowe "wyrocznie" sa na plusie czy jednak milcza bo wszystko wzielo w leb

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mosteque » czwartek, 14 czerwca 2018, 07:35

LTC... moja główna inwestycja. Dobrze, że wchodziłem w to jakoś za 30-40 dolców. Ale obecne spadki powalają... :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 14 czerwca 2018, 08:02

amneziahaze pisze: w zasadzie ciezko mi uwierzyc ze spadnie ponizej 100$
A jednak ;) Spadło chyba poniżej niż przy lutowych/kwietniowych spadkach, sam też jestem załadowany więc nie pozostaje nic innego jak hodlować :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: benq » czwartek, 14 czerwca 2018, 08:04

@Mosteque, Jest jeszcze opór na poprzednim szczycie z 28.08.17 na $93 (finex), ale bardzo niebezpiecznie blisko. W zasadzie całe wzrosty bańkowe i w ogóle ostatnie pół roku zostało zniesione. :(

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mosteque » czwartek, 14 czerwca 2018, 08:06

Hodl strong, biczes! :D
Nie oddam swoich elteków za żadne skarby!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ao1989, CzarnaOwca, Karolak, locus1111, Ostrowin, remix i 29 gości