Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » piątek, 20 października 2017, 10:42

@ekonokomik, Zgodzę się z Tobą w kwestii ze kurs LTC może nie napawać optymizmem ale z drugiej strony jesteśmy w ciekawym miejscu https://pl.tradingview.com/x/kwvrlBJ8/ gdyż ta zielona linia broni dzielnie już jakiś czas kursu niczym mur Westeros

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kobol5 » piątek, 20 października 2017, 11:03

Clinic pisze: @ekonokomik, Zgodzę się z Tobą w kwestii ze kurs LTC może nie napawać optymizmem ale z drugiej strony jesteśmy w ciekawym miejscu https://pl.tradingview.com/x/kwvrlBJ8/ gdyż ta zielona linia broni dzielnie już jakiś czas kursu niczym mur Westeros
O ile się nie mylę przebicie tej linii będzie oznaczać początek realizacji rgr który przedstawił ekono. Więc nic dziwnego że stanowi wsparcie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Berylo » piątek, 20 października 2017, 11:37

Ja na LTC/PLN (USD wygląda podobnie) zaznaczyłem sobie takie wsparcie. Przebite raz w dół we wrześniu, w październiku przebite w górę. Wygląda jakby się kurs wypłaszczał i miał wybić. Zwłaszcza, że jesteśmy blisko forka, jak się nawet ten stan rzeczy podtrzyma przez 5 dni to inwestorzy z BTC zobaczą, że jest potencjał na wybicie i swój kapitał mogą wrzucić właśnie w LTC.

http://oi64.tinypic.com/jsy1b4.jpg
(sorry, że URL ale za duże)

PS na LTCUSD nie widać RGR
Ostatnio zmieniony piątek, 20 października 2017, 11:48 przez Berylo, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » piątek, 20 października 2017, 11:45

@kobol5, Zgadza się, będzie to oznaczać początek realizacji rgr, ale zawsze jest szansa na niezrealizowanie się owej formacji także zaznaczyłem ze jest to ciekawy moment i warto obserwować kurs. (https://www.google.pl/search?q=rgr&clie ... e7HMmz3nnM:)

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wsite » piątek, 20 października 2017, 12:09

Nie posiadam takiej wiedzy jak Wy ale obserwując wykres wstecz widzę, że LTC wybijając nowe ATH spada, poczym trzyma się jakiś czas na spadku I wraca na nowe ATH. Niezależnie czy miał wartość 4$ czy 40$. Optymistycznie na to patrzę :D wiem :D

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » piątek, 20 października 2017, 12:28

Obecna niepewność LTC związana z dalszym ruchem BTC jest zrozumiała, ja jestem nadal w obozie optymistów 8-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 października 2017, 13:53

Oczywiście, to może być dobre miejsce do wejścia z oczywistym SL. Nie pisałem, że spadnie. LTC jest trochę nieprzewidywalne. Po prostu ja w tym wypadku nie widze szklanki do połowy pustej, tylko do połowy pełną ;)
LTC jest wciąż wysoko i nie ma co narzekać, szczególnie patrząc na pogrom na reszcie altów.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dzik1 » piątek, 20 października 2017, 17:31

Biorąc pod uwagę scenariusz odpływu kapitału z Bitcoina w alty po forku, co myślicie, że to może być właśnie LTC ? Wiele osób skupuje alty bo widzi promocje, ale jednak LTC zrobiło bardziej wzrost niż spadek, więc może jeszcze większe zaskoczenie i duża pompa na nim po forku ?

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lukasrap » piątek, 20 października 2017, 17:39

2 strony jest napisane co o tym myslimy, a Ty kolejny raz to samo pytanie.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wsite » piątek, 20 października 2017, 21:44

Frustrujące jest widzieć nowe ATH na bitcoinie a LTC walczy z 60 $ :D ahh grr :D trzeba być cierpliwym ;)

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lukasrap » piątek, 20 października 2017, 22:44

wsite pisze: a trzymam do przyszłego roku :) nie tykam włożonej kasy w LTC :)
wsite pisze: Mnie ciekawi dlaczego ltc tak słabo rośnie. Inne alty jakoś rosną nawet do ponad 300$.
wsite pisze: Frustrujące jest widzieć nowe ATH na bitcoinie a LTC walczy z 60 $ :D ahh grr :D trzeba być cierpliwym ;)
Cytując "trzymam LTC do przyszlego roku" chwile pozniej piszesz jakbyś przejmował sie tym co sie stanie jutro albo za tydzień. Wyjscia jak zwykle są dwa na nadchodzące dni, ale osobiscie deklarując ze trzymam zakupione alty do przyszlego roku nie przejmowałbym sie tym. Grasz na dłuższych terminach (longiem chyba nie mozna tego nazwac) to nie przejmuj sie ;)

Ja wszedlem w LTC przy 54$ i udało mi sie wiekszosc sprzedac przy 70$, a reszte po 60$. Wyszedlem przy 70 $ bo nie widzialem chęci i siły zeby kurs doszedł tak jak niektórzy przewidywali do 90$ i wyżej (na szczęscie udało mi sie w wiekszosci wyjsc na górce). W chwili obecnej zakupiłem za połowe kapitału wczoraj przy kursie 59$ i poki co nie wyglada to obiecująco. Tak jak mówilem, kurs LTC stoi wysoko w porównaniu do innych altow i pytanie czy bedzie dobrą alternatywą dla wyskakujących z BTC. Okaże się.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wsite » piątek, 20 października 2017, 23:30

Może okazać się dobrą alternatywą poprzez jego stabilność na rynku.

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lukasrap » sobota, 21 października 2017, 15:14

Moim zdaniem czas sie ewakuować. Kurs BTC dwuktrotnie podchodzi pod 6140-6150$ i nie widac ani siły ani chętnych zeby poszlo wyzej. No chyba ze ktoś z grubym porfelem podciągnie to jeszcze o 100 czy 200 $. Ale i tak moim zdaniem lada dzien, moze nawet godziny i bedzie pękniecie, a co za tym idzie niewielka część przerzuci sie na alty a reszta w panice bedzie szla na fiaty wiec alty tez polecą. Postoje kilka dni z boku i poczekam na wiekszą korekte.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 października 2017, 16:20

Na teraz rzeczywiście nie wygląda to za ciekawie, jednak na BTC ja wcale nie widzę spadków jak napisał kolega wyżej. Tzn. technicznie jest to możliwe, ale fenomen BTC przyzwyczaił mnie do tego, że w tej ogólnej ostrozności względem kursu(tj. "no, zaraz je.nie") ten i tak dalej rośnie, i rośnie... ostrożność jest jak najbardziej w porządku i też wiecznie się na tym łapie, że jestem zbyt ostrożny, chodzi mi o to, że gdyby krypto było moim głównym źródłem dochodów to raczej skłaniałbym się prowzrostowo, aniżeli defensywnie. Na td seq. jest dopiero 3 dzień wzrostów, szacuje drugie tyle, zaś LTC ma to do siebie, że lubi wystrzały znienacka, ale bardzo często z kolejnym ATH na BTC. Jakby nie patrzeć, od ostatniego mojego wejścia urósł około 15$, a niby nic się nie dzieje. Ale to zdradliwy alt, często oscylujący między +, - 3$. Najlepiej jest mimo wszystko wchodzić gdy krew się leje na longa, ogólnie spekuła DT na LTC jest strasznie irytująca w mojej opinii. Obrazek Zresztą sprzeczne sygnały. aktualnie wydaje się, że kaplica i nierealne, by wzrosło, ja bym szacował 60 do 40% na to, że wzrośnie pod warunkiem, że BTC zaliczy kolejne ATH w tych trzech dniach. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lukasrap » sobota, 21 października 2017, 17:56

amneziahaze pisze: jednak na BTC ja wcale nie widzę spadków
Obecnie nie widać, ale wszystko jak wiemy jest do czasu. Do tego zblizający sie sądny 25 (sroda). Wiec albo od poniedzialku zaczną sie systematyczne spadki, albo wtorek walniecie w dół o 20%. Jesli do tego czasu LTC zejdzie jeszcze z kursem, a od poniedzialku inwestorzy będą uciekac w alty to wtedy bedzie dobrą alternatywą, ale jesli BTC poleci szybko w dól to alty pociągnie za sobą.
Chociaz powiem szczerze ze inaczej sie mysli i kombinuje bedąc zaladowanym po uszy, a inaczej na fiatach. Często przeoczałem korekty (za długo czekalem ze splatą), a potem siedzialem i czekalem kilka tygodni az kurs wroci zeby wyjsc na zero albo zeby zarobic. Teraz wole posiedziec kilka dni z boku i zobaczyć co sie stanie. I wyjscia mam 2, jesli LTC, ETH wyskoczy w góre to postaram sie wskoczyć, a jesli spadnie to postaram sie wejsc jak najniżej. :) Zobaczymy jak to bedzie, ja osobiscie slabo jeszcze czuje ten rytm, chociaż nie ukrywam ze z kazdym dniem jest lepiej.

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » sobota, 21 października 2017, 21:24

To ja dodam od siebie że ciekawym wyznacznikiem na bitstampie jest np. poziom pomiędzy 57-56 dolarów. Często od niego odbija lub tam zatrzymują sie spadki. Na Bitbayu myślałem ze Bedzie to poziom 214 zł ale raczej już dawno nie istnieje.

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lukasrap » sobota, 21 października 2017, 22:30

Ale wiecznie o taki poziom sie odbijac nie bedzie. Za kazdym razem kiedy schodzi do takiego poziomu to jest mniej chetnych na kupno, a co za tym idzie wieksze szanse na pójscie w dół.
Chwilowo wyszlismy w górę ale dalej mozolnie to idzie.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wsite » sobota, 21 października 2017, 23:02

Będzie dobrze ;) to przecież srebro kryptowalut ;) niedługo zacznie gonić btc ;

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » niedziela, 22 października 2017, 10:49

lukasrap pisze:Ale wiecznie o taki poziom sie odbijac nie bedzie. Za kazdym razem kiedy schodzi do takiego poziomu to jest mniej chetnych na kupno, a co za tym idzie wieksze szanse na pójscie w dół.
Chwilowo wyszlismy w górę ale dalej mozolnie to idzie.
Jeśli go przebije dalej punktem dla mnie jest ok. 50-49$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 października 2017, 13:07

splatt91 pisze: poziom pomiędzy 57-56 dolarów.
Wcześniej wisiał przy 50$, a jeszcze wcześniej wisiał przy 40$, i tak sobie wisi, aż nagle idzie ostro w górę.
wsite pisze: to przecież srebro kryptowalut
Janusz co kupił za 90$ i nie wytrzymał presji przy 30$ też tak mógł myśleć. :(

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, shinya56 i 45 gości