Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Areck1 » środa, 20 grudnia 2017, 18:15

Lais pisze:na BB muszą mieć jakieś tajne info (żart) skoro przy kursie poniżej 300$ kupują za ponad 1200 zł
Ma ktoś jakąś hipotezę/obserwacje czy ten kurs jest sterowany czy ludzie tacy nieświadomi?
Każda giełda ma swoja cenę i nie musi sugerować się ceną innych giełd. Dla przykładu na bithumb jest 385$.
Na BB często są takie ścianki, które blokują kurs w jakiś widełkach cenowych. Ma to swoje plusy i minusy.
Pozdrawiam

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » środa, 20 grudnia 2017, 19:13

akurat bithumb to przypadek skrajny, BB pewnie również ma wycieczkę z Korei lub z innego wariatkowa.
To że każda giełda ma swoją cenę to wiem, choć wiele się sugeruje głównymi, natomiast próbuję znaleźć jakąś zasadę/zależności, tej giełdy, której kompletnie nie rozumiem (oprócz tego, że chyba grają na świeczki minutowe z jakiejś innej giełdy i nie patrzą na kurs tylko na te świeczki) .
Gdy LTC nie miał pompy to kurs był zaniżony, gdy korekci to zawyżony - chcę na przyszłość mieć jakąś strategię i dlatego to pytanie czy jest może jakaś zależność na tej giełdzie o której nie wiem, bo obecnie nie mogę kupić LTC by przesłać na inną giełdę bo od razu to się wiąże ze stratą.

PS. i nie cytuje się posta pod postem :p

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: arielllo » środa, 20 grudnia 2017, 19:30

Myślę, że lepiej nie przeliczać idealnie podczas zakupów bo zawsze cena będzie w którąś ze stron wychylona, ja staram się wyczuć trend. Teraz jest szansa, że ltc kończy korektę i to idealny moment na zakup i szybki przerzut.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » środa, 20 grudnia 2017, 19:59

wiesz, różnica 1-2% to jeszcze można przeboleć, no ale nie 10% lub więcej na starcie. Muszę znaleźć jakieś inne miejsce na zakupy za fiaty i chyba inną walutę transferową bo LTC zaczyna tracić te walory - opłata zdrożała wraz z kursem, a kurs rozchwiany na różnych giełdach. Wychodzi na to, że chyba fiaty są najbardziej stabilne transferowo.
A co do wyczucia trendu, to na BB ja go wyczuwam - to się nazywa wyleszczanie naiwnych, bo z pewnością rozprowadzają LTC z innych giełd - stąd te ścianki zaporowe by nie można było kupić taniej.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: -25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mateusz221993 » środa, 20 grudnia 2017, 21:35

witajcie pytanie do bardziej doswiadczonych watro teraz kupywać po kursie 1180 pln ltc ? oczywiscie tylko wasze przemyslenia

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
witajcie pytanie do bardziej doswiadczonych watro teraz kupywać po kursie 1180 pln ltc ? oczywiscie tylko wasze przemyslenia

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » czwartek, 21 grudnia 2017, 06:41

termitek12 pisze:@splatt91 a co to za bad newsy? Rozumiem, ze jak sprzedam swoje ltc to kurs sie zawali :)

Jezeli ktos wierzy, ze li spieniezyl wszystkie ltc bo napisal o tym na redicie... to ok. Tzn. mogl na chwile sprzedac aby odkupic taniej ale w inna wersje bym nie uwierzyl :)

Wystarczy zadac sobie pytanie czy jako tworca waluty, ktory posiada jej troche sprzedalibyscie kure, ktora znosi zlote jajka... A on wie z wyprzedzeniem, co dzieje sie na jego walucie, bo w koncu on te technologie wprowadza. Takze "buy the rumor, sell the news" :)
Racja racja. Chyba lee byłby głupi żeby nie spieniezyc tego na szczycie i kupic taniej :) Obstawialem spadek do 290$ na bitfinex i prawie idealnie odbilo.. ale dalej nie wiem co z tym kursem.. boczniaki najgorsze :(

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:08

@matikb, mnie również zaskoczyła korelacja 1:1 kursów LTC i BTC ale... ma to swoje dobre strony :) Póki co LTC odgapia kurs od BTC wiec jest troszke z tyłu jeśli chodzi o wzrosty, spadki i odbicia. Kokosów to na tym przy małym kapitale zrobić się nie da ale tu $50, tam $50 i jakoś leci...

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:49

z racji tego, że ten wątek jest popularny to mam pytanie czy ktoś ostatnio miał problem z przesyłaniem LTC? Bo mi pierwszy raz zdarzyło się by przesył szedł aż ponad 1,5h a po wysłaniu i uzyskaniu linka do transakcji, przez długi czas, nie była ona w ogóle widoczna w sieci pomimo tego, że bloki wypadały szybko.
Nie wiem czy to chwilowe zawirowania, ale jeśli coś jest na rzeczy to mogą mieć też wpływ na kurs.

Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: matikb » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:48

Albo wyjdziemy z tego górą albo kisimy się na 290$ obecnie przynajmniej na BB LTC gra ludziom na nerwach bo to ostatnia waluta która ostatnio szoruje po ziemi.
Obrazek
Ostatnio to nawet taki śmieć na BTG wzrósł o 50% a ltc nie może uderzyć w nowe ATH. Mam wrażenie że jakby g... nazwał nowym bitcoinem to ludzie w to tak uwierzą że zarobią na tym kosmiczne pieniądze.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:04

Oczy całego crypto-świata zwrócone są teraz na pojedynek BTC vs BCH. Obserwując wykresy róznych widzę, że można było zrobić na nich majątek. Wszyscy podniecają się skokiem BCH o 100%, ok, mocna pozycja to i skok istotny ale shitcoiny robiły po 500% w międzyczasie. Co ciekawsze, nie zawsze było to pump and dump bo niektóre zostały na poziomach +200% i idą w bok.
Co do LTC, wczoraj wypadło z takiego trójkąta dołem ale poleciało bo BTC spadł - nie wiem czemu zrobiła się nagle taka korelacja. Czasem jak patrzę na wykres jednego i drugiego to jakbym nie miał napisane co jest co i nie widział kwot, to bym nie odróżnił :)
Jeśli wypadniemy dołem to mam nadzieje, że nie obroni sie $290. To jest jedna z wiodących walut i moim zdaniem po wzroście w tydzien o 300% - spowodowanym czy to ucieczką przed potencjalnym pęknięciem BTC czy to świąteczną eurofią - powinna zauważalnie skorygować. Te kilkanaście % od ATH to nie jest korekta po takim wzroście. Pomimo tego, że sam uparcie siedzę w LTC to liczę na odbicie od poziomu $250. Jeśli LTC pozostanie tak napompowane jak teraz to zamiast - moim zdaniem - świetna alternatywą dla BTC zostanie napompowanym walorem spekulacyjnym. Bedę dalej tym grał ale będzie mi przykro :)

I jeszcze tak na szybko. Ostatnio 3 razy wypadał dołem z trójkąta perfekcyjnie odbijając się od górnego ramienia będącego aktualnym oporem w trendzie spadkowym...

Obrazek

Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: matikb » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:36

@japu a LSK czy BCH czy nawet ETH nie powinno też mieć korekty? Moim zdaniem to korekta wszędzie się prosi bo wszystko ma ponad 300% tylko że wszystko szybuje jeszcze wyżej a LTC leży na dnie i tylko czeka żeby j..ć w dół.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:46

@matikb, BCH jest obecnie na froncie, nie wiem czy sie nalezy korekta. To zaczyna wyglada na walke o tron i rownie dobrze moze zamienic sie miejscami z BTC. Za cienki jestem na walki gigantow.
Jestem tu nowy zupelnie, wszedlem 1.5mc temu, gdybym posluchal mojego 16letniego syna i sie nie bawil to dalej mialbym tego BTC, ktorego kupilem a jeśli nie to 5x wiecej kasy. No ale musialem sie na czymś pouczyc i moje potencjalne zyski powedrowaly do cierpliwych :)

A zeby nie bylo offtop, LTC wyszedl dolem....Az sie prosi to $250... abo nawet $174 :)

edit: i jeśli faktycznie te zasłużone korekty przyjdą to z wysoka bardziej boli... :)

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adamII » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:26

Lais pisze: z racji tego, że ten wątek jest popularny to mam pytanie czy ktoś ostatnio miał problem z przesyłaniem LTC? Bo mi pierwszy raz zdarzyło się by przesył szedł aż ponad 1,5h a po wysłaniu i uzyskaniu linka do transakcji, przez długi czas, nie była ona w ogóle widoczna w sieci pomimo tego, że bloki wypadały szybko.
Nie wiem czy to chwilowe zawirowania, ale jeśli coś jest na rzeczy to mogą mieć też wpływ na kurs.
w dziale Litecoin stworzylem watek na ten temat, fajnie by bylo gdybys tam wrzucil info o tej transakcji i jakie fee pusciles, przyda sie dla mnie i dla innych aby ustalic optymalne warunki dla przelewow.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:57

Ale pięknie to wszystko wygląda, wreszcie dokonało się to, co nie dawało przez ostatni miesiąc spać. :P
https://www.tradingview.com/x/yGRP9O5x/
Wychodzi mi taki klin spadkowy z czubkiem około 24.12.2017r. Z takiego klina powinno wyjść górą, ale jeśli nie to powinniśmy dość gdzieś tam w okolice 200$. Pożyjemy zobaczymy, jak ciągle wpominamy ostateczny głos i tak należy do dziadka BTC.

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » piątek, 22 grudnia 2017, 07:05

Czekam teraz juz.bardziej na to 200. Bo rsi w D1 i D4 ciągle wysokie, poza tym BTC korekta, ETH, Dash korekta, wiec i na LTC musi się zrobić korekta , nie ma cudów. Obstawiam wlasnie wejscie w okolicach 200$ czyli tym tempem za 2-3 dni na swieta ??;)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » piątek, 22 grudnia 2017, 09:42

Wiecie jak to wygląda?

Obrazek

Tak samo wyglądają shitcoiny przygotowywane do pump & dump :) - powolne kupowanie, zeby nikt nie zauwazyl, potem marketing, pompa, dump.... No ale moze to tylko korekta. Oby :)

edit:

i jeszcze bym prosił o wypowiedź jakiegos starego wyjadacza giełdy. Otóż na takim bittrex, LTC/USDT
bids: 11083349.087 LTC
asks: 8964.184 LTC

Skoro jest tak potworna dysproporcja między chetnymi na zakup a chętnymi na sprzedaż to czemu - skoro wyraża to ogromny popyt - cena nie rośnie tudemun?

edit2:

Dziwne, jak była hossa to co chwile ktoś się wypowiadał i kolejne wzrosty były wieszczone :)
Anyway, na bittrexie w krótkim interwale wygląda to obecnie tak jakby miał się za chwile przetestować opór $250 będący poprzednio wsparciem ;P Jeśli się przebijemy to jakaś tam nadzieja jest. Ja wszedłem przy $210 z ciasnym SL...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Areck1 » piątek, 22 grudnia 2017, 10:28

NIestety tak jest, że na hossie dużo osób się wypowiada a na bessie niekoniecznie:-P
Osobiście uważam, iż LTC może stać się alternatywą dla BTC w razie jeszcze większego spadku.
NIestety ostatnio mamy bardzo duża korelacje BTC/LTC.
Opór 250$ jest kluczowy i obecni cena szybko się o tego poziomu zbliża.
Jeżeli ktoś trafił to można było dzisiaj zrobić ładny DT. (BItfinex od 149$ do 247$)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » piątek, 22 grudnia 2017, 10:42

No, widze entuzjazm wiec wysiadam, teoretycznie powinien sie teraz przetestowac dolek przy $200 i nie chce mieć z tym nic wspólnego ;P

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Verdas » piątek, 22 grudnia 2017, 10:51

Większość osób bardziej pilnuje teraz giełd i newsów niż forum, dla tego. Moje poprzednie posty możecie przejrzeć, pisałem o większej szansie na duże spadki już od jakiegoś czasu, bo wskaźniki na dużych interwałach były już zbyt przegrzane. Tak samo na LTC jak i BTC. Dzisiaj zamknąłem fajnego shorta na LTC. A co do przyszłości. Teraz bardziej prawdopodobne są wzrosty, wszedłem częściowo na dłuży okres bo myślę, że LTC nadal nie wyczerpał swojego potencjału i w przyszłym roku może zaszaleć.
Ostrzegam jednak hurra optymistycznych, że to wcale nie musi być koniec korekty. Ale bez porównania mniej niebezpieczne jest wejście teraz jeśli zretestuje wsparcie na 250$ niż we wtorek kiedy kurs wynosił 350$ :)
Pozdrawiam i zdrowia wszystkim na święta, zdrowia i stalowych nerwów :P

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » piątek, 22 grudnia 2017, 11:01

No wreszcie! Korekta to zdrowy i dobry objaw. Szkoda tylko, że tak późno. Pamiętajcie tylko nie sprzedawać w dołkach, sprzedaje się na górkach. W dołkach się kupuje! :D To tylko jakby ktoś zapomniał :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Dr Cavelord, Karolak, naciuje, Tazz28 i 41 gości