Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » sobota, 24 czerwca 2017, 18:49

Czuję w powietrzu solidną korektę :D

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » niedziela, 25 czerwca 2017, 13:11

Ja też, i tak mnie Litecoin zaskoczył, że tak długo się utrzymał, do tej pory powinien być już w okolicach 30$... Dobry znak na przyszłość, kiedyś będzie z niego moneta. Ale póki co to już coraz głośniej trzeszczy i zaraz się posypie. Chyba tylko wprowadzenie LN mogłoby go jeszcze podtrzymać.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:08

Myślę, że gdziekolwiek opadnie kurs to końcem korekty będzie mega duży pik z szybkim odbiciem. Tak jak wtedy gdy nagle spadło z 20 $ na 15 w kilka sekund po czym kurs zaczął rosnąć . Wy też tak uważacie ? :D

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kierownik » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:23

Żeby rosło, to musi być jakiś dobry news. A na razie BTC spada, więc LTC za nim, a nawet jeszcze bardziej.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:46

Ja liczę na przebiegłość Chińczyka. Najpierw pozwoli, żeby solidnie spadło, a potem puści tweeta, że LN wchodzi zaraz. Trzeba tylko dobrze wyczuć momenty, można będzie dobrze zarobić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: invisible » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 19:04

Co masz na myśli pisząc o wchodzeniu LN? ;)
https://news.bitcoin.com/litecoin-activ ... ansaction/

Transakcja na LN (Lighting Payment) na kwotę 1,3 US centa, 11 maja:
https://www.blockstream.com/2017/05/11/ ... ecoin.html

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 19:15

Toć dopiero com słyszał, że LN jeszcze nie działa i ma wejść dopiero. To jakże w końcu jest?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dreimore » wtorek, 4 lipca 2017, 15:17

Dotknęło 50$ a tu cisza jak makiem zasiał :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 lipca 2017, 15:27 przez dreimore, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » wtorek, 4 lipca 2017, 15:22

dreimore pisze: Dotknęło 50$ a tu cisza jak makiem zasiadł :D
Ta cisza zdyskontowana dawno w cenie ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » środa, 5 lipca 2017, 16:19

Litecoin zaskakuje, bo zachowuje się inaczej niż ostatnio.... spadł, ale niewiele.... po tym wzrósł, ale za dużo....
jakby jeszcze zerwał się ze smyczy bitcoinowi... po póki co bitcoin jest zagrożeniem, a bitcoin jeszcze trzyma w niepewności... choć jeśli dłużej się obecna cena utrzyma to raczej.... znowu zacznie rosnąć :|

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » czwartek, 6 lipca 2017, 22:14

Ten tydzień pokazał że litecoin może rosnąć nawet wtedy kiedy nie ma żadnej większej akcji typu wprowadzenie ltc na jakąś giełdę. Na to właśnie czekałem i mam nadzieję że przyszły tydzień będzie podobny. Nie zaobserwowałem w ciągu dwóch trzech ostatnich tygodni, żeby któraś kryptowaluta poza litecoinem była na zielono. To daje nadzieję że będą kolejne wzrosty.

PS: Chciałem ponadto wyjaśnić pewne wątpliwości, które się na forum pojawiły bo widzę że ktoś twierdzi że LN weszło, a to nieprawda - wykonano transakcję LN ale to była i wciąż jest faza testowa. Oficjalnego terminu wprowadzenia LN Charliee Lee nie podał bo jego zespół wciąż pracuje nad rozwiązaniami, które mają się znaleźć w LN.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » piątek, 7 lipca 2017, 08:50

Dzięki za wyjaśnienie... aż tak się w to nie zagłębiam. Czyli to znaczy, że LN będzie wprowadzone, a to z kolei znaczy, że jak tylko pojawi się zapowiedź o tym to mamy kolejny wzrost. A po wprowadzeniu spadek. Czyli kolejna górka się szykuje... żeby tylko przed tą górką w miarę udało się wycelować w dołek :/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dreimore » niedziela, 9 lipca 2017, 23:59

Jak tak ob
Trader93 pisze: Ten tydzień pokazał że litecoin może rosnąć nawet wtedy kiedy nie ma żadnej większej akcji typu wprowadzenie ltc na jakąś giełdę. Na to właśnie czekałem i mam nadzieję że przyszły tydzień będzie podobny. Nie zaobserwowałem w ciągu dwóch trzech ostatnich tygodni, żeby któraś kryptowaluta poza litecoinem była na zielono. To daje nadzieję że będą kolejne wzrosty.

PS: Chciałem ponadto wyjaśnić pewne wątpliwości, które się na forum pojawiły bo widzę że ktoś twierdzi że LN weszło, a to nieprawda - wykonano transakcję LN ale to była i wciąż jest faza testowa. Oficjalnego terminu wprowadzenia LN Charliee Lee nie podał bo jego zespół wciąż pracuje nad rozwiązaniami, które mają się znaleźć w LN.
Sporo się zbiega z datą początku sierpnia, jesteśmy teraz w klinie zwyżkującym od samego początku tej mocnej pompy, jak dla mnie jest jeszcze miejsce na jeden solidny podjazd do okolicy 6x USD, potem przy obecnym spadającym wolumenie powinno nastąpić wypadnięcie z niego dołem i czasowe odwrócenie trendu gdzieś pewnie w sierpniu. Teraz jest pewnie czas wzmożonej dystrybucji. Okres wakacyjny pewnie będzie zjazdem i czasem dużej akumulacji kolejnych środków na czas nadejścia info o LN. Wtedy może pod koniec roku faktycznie 100 USD będzie w zasięgu. Meritum jest takie, że pewnie jest przed nami ostatni rajd przed dłuższym zjazdem. Wykres BTC-e, skala 1D. Miło jak się wypowie ktoś obeznany w temacie ;) pozdrawiam
Obrazek

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 23:46

Ciekawe czy litecoin będzie spadał razem z bitcoinem jota w jotę bez końca. Dla mnie to bez sensu. Chciałem grać krótkoterminowo ale widzę że trochę posiedzę na crypto. Nie wyprzedam się bo myślę, że do końca roku nie będę tego żałował, a teraz tylko bym stracił kasę.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smp » wtorek, 11 lipca 2017, 09:22

A zatem jednak bitcoin nie wytrzymał.. a zaczynał mnie już coraz bardziej zadziwiać... jeszcze trochę i by znów zaczął iść w górę... jednak nie dał rady, opadł z sił i pociągnął za sobą litecoina... nie byłbym taki pewien czy do końca roku będzie lepiej... ja kiedyś myślałem tak samo i potem czekałem 3 lata... teraz po prostu zakładam, że będzie podobnie, póki co się sprawdza, jest bardzo podobnie... dlatego już dawno większość sprzedałem... zostawiłem tylko trochę na wszelki wypadek, bo nigdy nie wiadomo... od dawna przeczuwałem, że ta bańka się kończy, sądziłem jednak, że bitcoin będzie spadać szybciej i że stanie się to wcześniej (pewnie by tak było jakby nadeszły jakieś shitnewsy)... a jednak się utrzymał i pozwolił litecoinowi przebić 50$... na bitcoinie widać już wyraźnie trend spadkowy, to będzie ciągnęło litecoina w dół... i teraz wracamy do zagwozdki... litecoina czeka jeszcze kilka wydarzeń... jak rozumiem wdrożenie LN.... to będzie musiało spowodować, że wystrzeli w górę... tylko z jakiego poziomu?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » wtorek, 11 lipca 2017, 14:48

Może masz rację a może scenariusz będzie inny. Czas pokaże. Każdy sam ocenia ryzyko i tej ocenie podporządkowuje swoje późniejsze decyzje na giełdzie. Ja jednak wolę być zapakowany w litecoina niż bitcoina, bo wiem, że Charlie rozwija projekt i nie ma aż takich problemów jak spory między Bitcoin Core a Bitcoin Unlimited ( BU) czy UASF albo segwit X2. Nikogo nie zachęcam do zakupów bo gdybym nie dał się nabić sam bym się zastanawiał czy wejść czy nie, ale jeśli ktoś chciałby zainwestować to z mojej perspektywy LTC jest bezpieczniejsze i sprawniejsze. LTC coś w tym roku jeszcze rozwojowego czeka a BTC niekoniecznie bo niewiadomo czy zaplanowane na 1 sierpnia akcje się powiodą. Jednak jakbym nie wszedł teraz to pewnie czekałbym aż sytuacja się wyklaruje po 1 sierpnia.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: LubieCrypto » wtorek, 11 lipca 2017, 16:59

A po co robić LN na litecoinie, jak zaraz segwit ma być na bitcoinie? Problem w tym, że jeśli powiedzie się segwit na BTC to LTC traci jedyną chwilową przewagę jaką ma.

Jest ryzyko, że znowu wszyscy o LTC pozapominają i będzie powoli spadać. Możliwe, że na czas turbulencji BTC, LTC może być całkiem dobrą przystanią, ale ja nie będąc zapakowanym nie widze aż tak różowo przyszłości LTC, ale może tego coina niedoceniam.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trader93 » wtorek, 11 lipca 2017, 18:37

Jestem tego zdania, że wszyscy podświadomie wiedzą, że kryptowaluty to piramida finansowa i nie ma dla nich znaczenia czy będą mieli bitcoina, litecoina dash monero etherum czy inną kryptowalutę tylko żeby dało się na niej jak najwięcej zarobić. Jedyny kraj który realnie wykorzystuje bitcoina i na nim polega a także ufa, że cena nie będzie znacząco spadać jest Japonia, a to ze względu na to, że ich waluta narodowa przez politykę rządu słabnie. Tak więc ludzie wykorzystają każdą okazję do zarobku - jak zobaczą, że coś ważnego się dzieje np. na litecoinie to od razu pomyślą, że na tym zarobią. Nie ważne że jest Bitcoin, który będzie po segwicie sprawnie działał. Jeśli bitcoin po segwicie będzie stał w miejscu pod względem technologicznym a inne kryptowaluty będą się rozwijać to te inne kryptowaluty też mają szansę na wzrosty. Owszem mogą spadać razem z bitcoinem ale w chwilach gdy bitcoin będzie stał w miejscu inne krypto mogą rosnąć.

Coraz więcej ludzi siedzi w krypto, a pewna część z nich uczyniła sobie z tego sposób na życie i jedyne źródło dochodu albo dodatkowe źródło dochodu. Ci ludzie będą chcieli zarobić kasę więc jeśli nie będą mogli zarobić na bitcoinie poszukają innej kryptowaluty i dlatego każde wydarzenie w obojętnie jakiej kryptowalucie jest okazją do zarobku dla nich.
Nie wierzę, że litecoin po tym co przeszedł w tym roku wróci tam skąd przyszedł czyli 4 $.
Sytuacja z 2013 roku nijak ma się do tej z tego roku bo wtedy to była zwykła nagonka medialna i te wzrosty były niczym nie poparte. Z tego co czytałem jakiś gościu w telewizji zachęcał do zakupu litecoina i wszyscy nagle zaczęli kupować litecoina nie wiedząc w wielu przypadkach co to jest. Teraz w litecoinie siedzi mnóstwo ludzi którzy się interesują litecoinem i jego rozwojem i cierpliwie czekają aż waluta urośnie. Wtedy to był zwykły HYIP gdzie ludzie chcieli w szybkim czasie zarobić i uciec z kapitałem.

Słuchałem tutaj na forum ludzi i uciekło mi przez to wiele okazji do zarobku ale teraz zaryzykuję i najwyżej stracę i mam w nosie że bitcoin spadł. Ja interesuję się litecoinem, a to że bitcoin często przeszkadza nic na to nie poradzę. Gdyby nie Charlie Lee który jest jedną z niewielu osób którym można ufać w świecie krypto może bym siedział tak jak większość w bitcoinie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » czwartek, 13 lipca 2017, 08:22

Trader93 pisze:Słuchałem tutaj na forum ludzi i uciekło mi przez to wiele okazji do zarobku...
Nic ci nie uciekło. Skoro nie wszedłeś w określonych momentach, to znaczy że nie byłeś gotowy ponieść wystarczającego ryzyka. Opinie na forum to nie twój punkt odniesienia, tylko perspektywa innych jak widzą daną sytuacje/problem.
Jeżeli coś Ci "uciekało", to znaczy że tak naprawdę nie miałeś planu inwestycji (w tym kalkulacji możliwej straty) i bałeś się podjąć ryzyka by przypadkiem trochę nie stracić. Nie obarczaj innych za swoje słabości - to nie fair.

Plan inwestycyjny to założenia np "Mam X z przeznaczeniem na imwestycje Y. Moge to X inwestowac przez Z czasu. Jestem GOTOWY ponieść S straty i chciałbym wygenerowac W zysku.
Mogę wejść przy założeniu że poziom kursu jest P i... /tu dodatkowe zalozenia, czasowe, techniczne lub fund. lub jeszcze inne/.

Przy spadku kursu do poziomu R przygotowuję się do ewakuacji. Będę starał się zrobić to tak i tak. Jeśli osiągam poziom straty wyznaczany przez S to BEZWZGLĘDNIE opuszczam pokład.

W przypadku osiągania W, też bezwzględnie realizuje zysk - bo przecież osiągnąłem założony PLAN. Sposób jak wyjść z inwestycji (krokowo, po cenie, czy inaczej) też mam przewidziany.

Dodatkowo planuję co robić w sytuacjach awaryjnych (brak sieci, kłopoty giełdy, wizyta w szpitalu,
śmierć teściowej itp.)."
Co prawda nie zawsze możesz wiele zrobić na tym polu, ale przynajmniej masz to w świadomości i też ujmiesz - choćby mentalnie - w wartościach ryzyka wyznaczajac X, S i W.

Tak, tak, zysk też należy planować, bo inaczej łatwo przegapić moment wyjścia i się wylewa na forum żale że ktoś sugerował "inaczej" i się "niezarobiło".

Jeszcze taka uwaga na koniec -przesuwając/korygując plan W TRAKCIE gry, a w szczególności w trakcie spadków lub wzrostów przekraczających S i W, to jest to zwykła pazerność i trzeba sobie to jasno powiedzieć - ponieważ w sposób nieplanowany podnosisz wartości przyjętego ryzyka. W razie porażki możesz mieć wtedy wtedy pretensje do wlasnej ....

Planować należy każdą inwestycję - tak małą, jak i dużą.

Jeśli masz konkretny plan, to nigdy nie powiesz, że "uciekło" ci coś, przez kogoś.

Jeżeli kolejne inwestycje kończą się stratami, to przyjmujesz złe założenia wejścia, lub poziom ryzyka który jestes skłonny ponieść, jest dla Ciebie ZA DUŻY.

Post ten nie jest personalnie kierowany do Ciebie @Trader93, bo jest tu wiecej osób którym coś "ucieka", albo zostali "nagonieni".

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » czwartek, 13 lipca 2017, 20:51

Ltc dotarł w okolice swojego ostatniego szczytu z 10 maja na poziomie mniej więcej 0.02150. Cena przeszła w konsolidację.



Jeżeli spadniemy poniżej czerwonego wsparcia, pierwszym targetem będzie poziom w okolicach 0.014942. Przebicie go doprowadzi do głębszych spadków. Zbiega się on również z linią tendencji. Te dwie konfluencję mogą być silnym wsparciem nie pozwalającym spaść cenie niżej przez jakiś czas , lub miejscem gdzie cena zawróci i zrobi nowe szczyty.



Wcześniejszy impuls wzrostowy po dotarciu do poziomu 0.02150 przeszedł w etap większej w cenie i w czasie korekty docierając do zniesienia fibo 61% skąd cena dynamicznie ruszyła w górę. Po tak silnym impulsie nastawiamy się na kupno pod warunkiem że wybijemy nowe szczyty i wytestujemy opór już jako wsparcie do kolejnych wzrostów. Jeżeli jednak cena spadnie i linia tendencji oraz omawiane wcześniej wsparcie zbiegające się z nią nie powstrzyma LTC przed dalszymi spadkami, to przy ich teście od dołu będziemy szukać pozycji krótkiej z targetem w okolicach zniesienia fibo 61%.


Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, darki, miazo, Olexy, yaretzky i 24 gości