Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » niedziela, 4 lutego 2018, 03:23

A to Bitcoin spier** robotę swym zjazdem na 9k :) Już było tak blisko, a tu dubbletop wyszedł i muszą znów pompować by zatuszować sprawę.

Nie wiem o co chodzi z tym ltc, ale nie kupuję tego. Śmierdzi mi to tym razem wybitnie. Brak newsów - Lee jak zawsze gaduła, to tym razem nawet bąka nie puszcza (nie przekonuje mnie, że sie wyłaczył, bo ostatnio jak zapeniał, że sie nie będzie angażował to i tak tweetował jak najęty).
Granie na LitePay jest z deko słabe, bo już ktos tam sie wygadał, że start planowany dopiero 29 lutego, a więc kupa czasu. Bit stracił zapał do wspinaczki, inne crypty tez ostrożnie. Nie wiem co jest, ale nie pachnie mi to fiołkami, więc postoję z boku tym razem.

E:
Ciekawostka na bitbay - 6 ścian bid kazda na (160k zł PLN) bardzo wysoko. Jest w co wrzucać w razie czego :) BM słabo obstaiony, WEX też bez rewelacji.

E:
Pojawiaja sie sugestie ze LitePay może nastapić z wyprzedzenie i już w tym tygodniu, stąd pewnie to napięcie. Wciaż brak potwierdzeń po za spekulacjami. Na WEX cena szaleje :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » niedziela, 4 lutego 2018, 10:25

Dziwny zbieg okoliczności, na lisku newsy na luty, na LTC też teraz coś na pograniczu końca lutego, a Bitcoin już tak agresywnie w dół nie potrafi pójść :) tyle że też zauważyłem u ludzi włączyło się myślenie typu " eth zastąpi btc, albo LTC zastąpi btc", nie zdziwilbym się jakby właśnie o to chodziło grubaskom, skończyło by się to jednym wielkim wyleszczeniem i na btc i na Altach :)

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RE: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » niedziela, 4 lutego 2018, 12:11

Spamboy nie uważasz że właściwie ten news z litepay może być już w cenie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » niedziela, 4 lutego 2018, 17:21

W ogóle staram się nie brać tego aż tak pod uwagę (mam obawy czy to jest rzeczywiście tak rewolucyjne i co ważne czy sprawdzi się w realiach). Niewątpliwie jest to zły czas dla nowalijek, bo rynek jest nieco „speszony” i coś co w normalnych warunkach pięknie by premiowało, teraz odbija się jedynie lekką czkawką.

Samo zachowanie LTC ostatnich dni jest dziwnie nienormalne. Spodziewałem się korekty do tych rejonów ale nie tak gwałtownej i z niższego pułapu. Ta zwała była ewidentnie spowodowana załamaniem się kursu BTC, który gwałtownie wyszedł dołem z istotnego dla kursu trójkąta.

Ktoś musiał włożyć starania aby LTC nie pierdyknął na pysk, gdy ruszyła lawina. Zwracam uwagę, że praktycznie wszytko jest obecnie na czerwono, jedynie lit (nie liczę planktonu) świeci na zielono - to zasługa, tego że owa korekta nie zniosła całości wypracowanego wzrostu (chwilami 37% per day) . Dla mnie to oznacza, że coiny te przeszły w silne ręce, kogoś kto miał/ma jakiś konkretny plan pro wzrostowy. Teraz ten ktoś mus wymyślić sobie plan 'B' bo widać, że zależność od BTC jest jednak ogromna, a tam plany pro wzrostowe (krótkoterminowo) znacząco się skomplikowały :)
Cóż, osobiści wstępnie zakładam scenariusz, że ktoś na BTC będzie budował porządny dublebootom. Zatem czy Lit czy tego chce, czy nie, będzie targany w tym kierunku. Jeśli jednak BTC nie odbije się ponownie z poziomów 8k (ważny rejon: lini trendu spadkowego, oporów wcześniejszych, fibo 61.8, oraz wsparcia long trem) i zanurkuje głębiej to żadne mecyje nie pomogą Litkowi.
W razie obsuwy trzeba będzie uważniej obserwować rynek w przypadku gwałtownej wyprzedaży, gdyż gruby może mienić swój plan i szybkość spadania Lita będzie większa (będzie równał do doczasowej zależności z BTC). Jeśli ów ‘grubas’ ma poważniejsze plany względem LTC i jest w stanie przeczekać, to spadki będą zaledwie proporcjonalne do ruchów btc. Dlatego zalecałbym tu obserwacje tego co się dzieje na kursie pary LTC/BTC. Zmierzanie w kierunku 0.2 jest pozytywnym sygnałem dla Lita, ściąganie w kierunku 0.15 będzie sugerowało zwiększoną wyprzedaż, oznaczającą równanie do sytuacji pierwotnej.

Bardzo małe prawdopodobieństwo stawiam na to, że news (a raczej przełomowość osiągniecia) okazałby się tak nieprawdopodobna, że wywali wszystkich z butów i Litecoin pójdzie swoja drogą mimo dalszego pękania bańki, strachu, aktualnie odnotwanych strat i FUD w mediach.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: RE: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » niedziela, 4 lutego 2018, 22:31

spamboy pisze:W ogóle staram się nie brać tego aż tak pod uwagę (mam obawy czy to jest rzeczywiście tak rewolucyjne i co ważne czy sprawdzi się w realiach). Niewątpliwie jest to zły czas dla nowalijek, bo rynek jest nieco „speszony” i coś co w normalnych warunkach pięknie by premiowało, teraz odbija się jedynie lekką czkawką.

Samo zachowanie LTC ostatnich dni jest dziwnie nienormalne. Spodziewałem się korekty do tych rejonów ale nie tak gwałtownej i z niższego pułapu. Ta zwała była ewidentnie spowodowana załamaniem się kursu BTC, który gwałtownie wyszedł dołem z istotnego dla kursu trójkąta.

Ktoś musiał włożyć starania aby LTC nie pierdyknął na pysk, gdy ruszyła lawina. Zwracam uwagę, że praktycznie wszytko jest obecnie na czerwono, jedynie lit (nie liczę planktonu) świeci na zielono - to zasługa, tego że owa korekta nie zniosła całości wypracowanego wzrostu (chwilami 37% per day) . Dla mnie to oznacza, że coiny te przeszły w silne ręce, kogoś kto miał/ma jakiś konkretny plan pro wzrostowy. Teraz ten ktoś mus wymyślić sobie plan 'B' bo widać, że zależność od BTC jest jednak ogromna, a tam plany pro wzrostowe (krótkoterminowo) znacząco się skomplikowały :)
Cóż, osobiści wstępnie zakładam scenariusz, że ktoś na BTC będzie budował porządny dublebootom. Zatem czy Lit czy tego chce, czy nie, będzie targany w tym kierunku. Jeśli jednak BTC nie odbije się ponownie z poziomów 8k (ważny rejon: lini trendu spadkowego, oporów wcześniejszych, fibo 61.8, oraz wsparcia long trem) i zanurkuje głębiej to żadne mecyje nie pomogą Litkowi.
W razie obsuwy trzeba będzie uważniej obserwować rynek w przypadku gwałtownej wyprzedaży, gdyż gruby może mienić swój plan i szybkość spadania Lita będzie większa (będzie równał do doczasowej zależności z BTC). Jeśli ów ‘grubas’ ma poważniejsze plany względem LTC i jest w stanie przeczekać, to spadki będą zaledwie proporcjonalne do ruchów btc. Dlatego zalecałbym tu obserwacje tego co się dzieje na kursie pary LTC/BTC. Zmierzanie w kierunku 0.2 jest pozytywnym sygnałem dla Lita, ściąganie w kierunku 0.15 będzie sugerowało zwiększoną wyprzedaż, oznaczającą równanie do sytuacji pierwotnej.

Bardzo małe prawdopodobieństwo stawiam na to, że news (a raczej przełomowość osiągniecia) okazałby się tak nieprawdopodobna, że wywali wszystkich z butów i Litecoin pójdzie swoja drogą mimo dalszego pękania bańki, strachu, aktualnie odnotwanych strat i FUD w mediach.
W sumie mam podobne zdanie Charlie i spółka pospieszyli się z ogłaszaniem wielkiego przełomu jakim ma być litepay. Biorąc pod uwagę kwestie kursu lepiej było narazie zostawić te sprawę, zostawić kurs żeby w naturalny sposób się obsunął i dopiero już przy ustabilizowaniu dolać tego paliwa "rakietowego" przyszłym wzrostom. Narazie wygląda że para poszła w gwizdek. Co do samej usługi bardzo mi przypomina w założeniach bitpay który żadnego szału z bitcoinem nie zrobił. Jeśli się myślę proszę o korektę.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: author » poniedziałek, 5 lutego 2018, 09:57

Też mi się wydaje, że litepay nic nie zmieni... tym bardziej, że jakieś dziwne akcje - oficjalnie miał być 26.02 teraz mówią, że w tym tygodniu...Mimo rejestracji tutaj https://www.litepay.us/ nie dostałem jeszcze żadnych newsów o dacie uruchomienia litepay.

Przy okazji - co sądzicie o forku Litecoin cash? Jak to według was może wpłynąć na rynek?

źródło:
https://litecoinca.sh/
https://coinmarketcal.com/images/proof/ ... f87a5.jpeg

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » poniedziałek, 5 lutego 2018, 10:30

Charlie na swoim Twitterze podawał że to próba oszustwa i wyłudzenia kluczy, żadnego forka nie ma. Z litepay mam tak samo żadnych oficjalnych wiadomości na meilu nie było.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » poniedziałek, 5 lutego 2018, 10:38

Nie może wplynąć, pewnie nie wpłynie, albo okaże sie scamem. SatoshiL zapowiwdział że u nich polityka forków będzie bardzo rozważna i nie zamierzają iść w ślady BTC.
Bardziew jaki ktoś wyprodukuje na bazie forka to "kradzież" kodu i próba wylansowania się na dobrze już rozpoznawalnej marce LTC.
Przypuszczam, jeśli projekt nie będzie mocno innowacyjną rewelacją, to środowisko i dev storpedują nowego skamera i tyle będzie zabawy. Pewnie kogoś natnie ale to jednostkowe przypadki pewnie będą.
Pierwsze forki BTC mialy jakis sens i były próbą wyjscia z impasu. Tu takiej potrzeby nie ma bo Lit tadzi sobie nieźle wiec ewidentnie będzie to skok na kasę. Środowisko litecoinowców jest dość spójne (nie jak w BTC) i nie dadzą się latwo okraść z wlasnego dorobku. Próby grania na tym, spotkają się zapewne z ostrym hejtem który zablokuje niejako promocję nowego tworu (nowotworu?) - tak sobie myślę.

--

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sialala » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:45

https://www.express.co.uk/finance/city/ ... eum-launch

Panowie litepay nadchodzi wielkimi krokami :)
Chyba czas zacząć się załadowywać póki cena promocyjna :)


https://pbs.twimg.com/media/DUwob5gU0AE3s-1.jpg:large

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:45

Przy tych wszystkich nowych walutach mnie tylko interesuje jak i gdzie można to szybko kupic..

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: author » wtorek, 6 lutego 2018, 10:00

Moim zdaniem litepay to 50/50 szansy na zwiększenie kursu.
1. Na chwilę obecna brak info z https://www.litepay.us/ o terminie. Niby w ten tydzień, niby 26.02 czyli ogólne zamieszanie i nic nie wiadomo.
2. Moim zdaniem to wygląda jakby czekali z tym litepay na odpowiedni moment pod katem aktualnych spadków i chyba nie mogą się zdecydowac.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: VooCash » wtorek, 6 lutego 2018, 10:12

author pisze: Moim zdaniem litepay to 50/50 szansy na zwiększenie kursu.
1. Na chwilę obecna brak info z https://www.litepay.us/ o terminie. Niby w ten tydzień, niby 26.02 czyli ogólne zamieszanie i nic nie wiadomo.
2. Moim zdaniem to wygląda jakby czekali z tym litepay na odpowiedni moment pod katem aktualnych spadków i chyba nie mogą się zdecydowac.
Bzdury. Tylko ty myslisz przez pryzmat kasy oraz inwestycji. Zespol litecoin mysli o produkcie nie o tym czy kurs jest 99$ czy 999$

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: author » wtorek, 6 lutego 2018, 11:36

@VooCash,
Spoiler:
Zespól LTC tez myśli przez pryzmat $ - jak ludzie nie będą inwestować to nie będzie środków na rozwój projektu. Poza tym po co mieć produkt warty 10^-6$? To jest dyskusja na temat kursu wiec raczej większość myśli o kasie i inwestycji
Dodano po 1 godzinie 4 minutach 33 sekundach:
@Narling, @spamboy, macie racje, dzięki za ostrzeżenie,

źródło:

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dawidgut » czwartek, 8 lutego 2018, 09:39

Oj litek słabnie do BTC nie wygląda to za dobrze.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: polecam_myslenie » piątek, 9 lutego 2018, 17:48

Żebym znowu nie dostał bana na 7 dni ( !!! ) za off topic:

- kurs litcoin spadnie i to do samej ziemi :) Tak jak i innych walut. Wchodząc teraz można na tym tylko stracić :) (pomijając zarobek paru procent na korektach, który nadal jest możliwy. Ale długoterminowo czysta strata)
Pozdro

(Polecam wejść na mój profil i odnaleźć temat o nazwie 'Kryptowaluty - WIELKA ŚCIEMA !' założony przeze mnie, w którym wyjaśniam jak to działa). No chyba, że mnie zbanują na 5 lat za reklamowanie innego tematu na ich forum :D :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: HypnoFukka » sobota, 10 lutego 2018, 19:52

author pisze: Moim zdaniem litepay to 50/50 szansy na zwiększenie kursu.
1. Na chwilę obecna brak info z https://www.litepay.us/ o terminie. Niby w ten tydzień, niby 26.02 czyli ogólne zamieszanie i nic nie wiadomo.
2. Moim zdaniem to wygląda jakby czekali z tym litepay na odpowiedni moment pod katem aktualnych spadków i chyba nie mogą się zdecydowac.

Litepay jest już potwierdzony na 26.02. Była odpowiedź od supportu litepay.us.
Druga sprawa, że razem z litepay a bynajmniej chwilę po powinien wejść lighting network dla LTC żeby przyśpieszyć płatności kartami i zmniejszyć prowizję. Chociaż i tak na tą chwilę ltc jest szybki i dość tani. Ale będzie jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że po zabiegach LN duże firmy powinny się ukłonić w stronę LTC i współpracy z nimi jeżeli chodzi o kanał płatności. Takie firmy jak amazon lub inne.
To tylko kwestia czasu.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Narling » wtorek, 13 lutego 2018, 00:48

Skąd informacja że wprowadzenie ln jest tak blisko?

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: splatt91 » środa, 14 lutego 2018, 08:04

Czy to spowodowane tweetem o.tym ze cos z paybear wprowadzili ? Czy po prostu "niewidzialna reka" ? Z kresek mi wychodzilo ze jeszcze troche sie obsunie.kurs a tu taka niespodzianka :0

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » środa, 14 lutego 2018, 08:13

ech... czy te wszystkie lub większość pompek musi być w środku nocy :p
Nie wiem czy to wada naszej strefy czasowej czy jednak celowe działanie że zwykle w tym czasie coś się dzieje - jeśli ktoś może mnie oświecić czy są jakieś powody tego stanu rzeczy, jakieś zależności to chętnie przeczytam.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JohnnyFontane » środa, 14 lutego 2018, 08:28

Lais pisze:ech... czy te wszystkie lub większość pompek musi być w środku nocy :p
Nie wiem czy to wada naszej strefy czasowej czy jednak celowe działanie że zwykle w tym czasie coś się dzieje - jeśli ktoś może mnie oświecić czy są jakieś powody tego stanu rzeczy, jakieś zależności to chętnie przeczytam.
Też jestem ciekaw. Budzę się rano i zgarniam "ochłapy" zawsze, bo w nocy raczej śpię. Może warto jednak zmienić taktykę i doglądać w nocy, ustawić alarmy w razie pomyslnych kursów itp. Ogólnie myślałem ,że to przypadek, ale ostatnio wszystkie skoki są w nocy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, Sałata i 21 gości