Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 22:10

Ja łapałem od 0.0042 do 0.0039 i wiem, że nadzieją matką głupich ale nie obraziłbym się gdyby doleciało podczas kolejne pompy na BTC do 0.01 :D

Naturalnie jak znowu dobijemy do 0.004 to będę miał dylemat - czy sprzedawać bez zysku czy dokupywać ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 22:56

koparki pisze: nawet jak ominie Cię chińska bańka na litecoinie ?
No jakoś LTC traktuję jako mało ciekawy alt starej generacji więc średnio go biorę pod uwagę. Wiem, że mnie prędzej czy później coś na nim ominie. :)
matheo pisze: Oprócz midasa...
od szczytu z listopada 2013 do maja 2015 (gdzie rozpoczęła się kolejna banka) minęło 77 tygodni.
od szczytu z lipca 2015 do teraz (gdzie być może rozpoczyna się kolejna bańka) minęło 78 tygodni.
Takie równe występowanie pomp było znane np. na DOGE i świetnie się sprawdzały.
...do czasu aż ostatnio się na Doge nie sprawdziło kolejny raz. :) To ciekawe co piszesz, ale może to być teraz np. nie 77 czy 78, ale 85 i również będzie zachowana pewna prawidłowość. Więc LTC to zawsze na mid/long, ciężko trafić idealnie przed wzrostem, dlatego też raczej z niego rezygnuję, nie lubię go trzymać i czekać. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: matheo » wtorek, 10 stycznia 2017, 00:59

Wymazywanie pisze:
matheo pisze: Oprócz midasa...
od szczytu z listopada 2013 do maja 2015 (gdzie rozpoczęła się kolejna banka) minęło 77 tygodni.
od szczytu z lipca 2015 do teraz (gdzie być może rozpoczyna się kolejna bańka) minęło 78 tygodni.
Takie równe występowanie pomp było znane np. na DOGE i świetnie się sprawdzały.
...do czasu aż ostatnio się na Doge nie sprawdziło kolejny raz. :) To ciekawe co piszesz, ale może to być teraz np. nie 77 czy 78, ale 85 i również będzie zachowana pewna prawidłowość. Więc LTC to zawsze na mid/long, ciężko trafić idealnie przed wzrostem, dlatego też raczej z niego rezygnuję, nie lubię go trzymać i czekać. :)
Zgadzam się. Ten sam pattern nie może się powtarzać w nieskończoność, chciałem tylko zwrócić na niego uwagę. Czasy LTC dawno minęły i uważam go za trupa. Jak będzie bańka to fajnie, niech bawią się inni beze mnie. Być może, później go trochę poshortuje jak już będzie po wszystkim ( a po wszystkim będzie w moment bo nie widzę na LTC już kiedykolwiek żadnego długotrwałego trendu wzrostowego tylko szybki P&D) ale na razie nie ma co gdybać. Czas pokaże jak się sytuacja rozwinie.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » wtorek, 10 stycznia 2017, 01:31

Trup jak trup ale wystarczyła wzmianka o SegWit dla LTC i mamy fajny wzrost.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 20:38

@ekonokomik, midas w ostatnich dniach dokupił bo miałeś wątpliwości czy skupuje dalej ;) . Także to co pisałeś w wątku LTC dla dorosłych być może trzyma się kupy :D

http://ltc.blockr.io/address/info/LTpYZ ... VRw7nVgRHW

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: house11 » wtorek, 21 marca 2017, 12:14

W ostatnie 3 tygodnie wartości altcoinów się w zasadzie podwoiła:
http://coinmarketcap.com/charts/

Litecoin jako jeden z nielicznych nie wybił ponad 100%. Ba, nie wybił nawet 50%. Doświadczenie uczy, że prędzej czy później każdy śmieć na hossie rośnie - pamiętam 3 lata temu jak nawet coiny o nazwie "Shitcoin" i "junkcoin" rosły o 500-2000% w ostatnich dniach hossy. Czy uważacie, że litecoin również stać na takie wzrosty?
Czy nie uważacie że dziwne jest to, że nie wybił na fali obecnej altcoinowej hossy? Przecież notowany jest na tak wielu giełdach, więc monety są rozproszone i teoretycznie łatwiej powinno się ruszać takim rynkiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 21 marca 2017, 13:01

house11 pisze: Litecoin jako jeden z nielicznych nie wybił ponad 100%. Ba, nie wybił nawet 50%. Doświadczenie uczy, że prędzej czy później każdy śmieć na hossie rośnie - pamiętam 3 lata temu jak nawet coiny o nazwie "Shitcoin" i "junkcoin" rosły o 500-2000% w ostatnich dniach hossy. Czy uważacie, że litecoin również stać na takie wzrosty?
Nie. Klucz do 500-2000%+ to często mała kapitalizacja, mała popularność, wejście na większą giełdą z małej/żadnej, kontrola podaży lub super news. LTC nie ma żadnej z tych cech. Shitcoiny często miały/mają. LTC jest "stabilny" bo mnóstwo osób jest umoczonych od lat w niego właśnie z tą nadzieją, że kiedyś będzie pompa. To znacznie osłabia możliwość jej wystąpienia. Coś tam może wzrosnąć, ale nie liczyłbym na cuda. A jak pompa faktycznie kiedyś będzie, lepiej kupić drożej, jak już będzie ją widać niż kupić na płaskim kursie i czekać jak wielbłąd na pustyni na wodę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: house11 » wtorek, 21 marca 2017, 15:52

Nie zgodzę się z tym. Pod koniec 2013, albo w środku 2015 LTC wybił x8 i x6 w stosunku do BTC - mimo że był na wszystkich giełdach. Teraz DASH czy ETH też powybijało x5, x10 albo x50 (zalezy jaki horyzont przyjąć) a wcale nie były shitcoinami nikomu nieznanymi.

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: house11 » czwartek, 23 marca 2017, 22:34

http://coinmarketcap.com/currencies/litecoin/#markets
LTC jako jedna z niewielu altcoinów ma tak bardzo duży udział w obrotach na giełdach chińskich. Łatwo zauwazyć, że wszystkie giełdy chińskie mają niższy kurs niż te zachodnie. To wskazywałoby, że to własnie Chiny i ich obecny nadzór nad giełdami jest skuteczną kotwicą dla wzrostów LTC. Każde próby wybicia są szybko wykorzystywane przez arbitraż do uwalenia kursu. Nie znaczy, że LTC nie wzrośnie - bo przeważnie zawsze pod koniec hossy rosną nawet największe śmieci i betoniary - ale może być trudniej niż innym ALT'om.

Tutaj widać, jak bardzo rynek altów mamy rozgrzany w obecnej fazie:
http://coinmarketcap.com/charts/
W ciagu 2 tygodni kapitalizacja altów podwoiła się. Jeśli w takich warunkach Litecoin nie wybije to nie wiem w jakich miałby wybić. Spodziewam się za to, że jak już wybije to pewnie będzie to 100-200% w jeden dzień - zgodnie z tym co widziałem w 2013 tzn. alt'y w ostatniej fazie wybijały najbardziej gwałtownie. Poza tym chętnych na załapanie sie na pociąg LTC na pewno będzie wielu jak już ruszy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: miso20 » sobota, 25 marca 2017, 22:04

http://litecoinblockhalf.com/segwit.php

LTC ma prawie 50% poparcia dla SegWit

Dodano po 24 sekundach:
75% potrzebne do aktywacji

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jarek » niedziela, 2 kwietnia 2017, 17:00

wykres LTC z ostatnich kilku dni jest taki sam jak dla XRP, z tym że obcięty do wczoraj (czyli przed pompą 200%).

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitmar » niedziela, 2 kwietnia 2017, 17:52

gdyby taki trójkąt zrobił się na BTC to od razu zakładałbym longa... ale z LTC jest dreszczyk emocji i niepewności :) W każdym razie w ciągu godzin lub do 2 dni sytuacja powinna się rozwiązać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kluka » środa, 5 kwietnia 2017, 00:36

Chcialbym sie odniesc do tego co napisal @misio20 w watku dla doroslych ale nie moge tam odpowiedziec ze wzgl na chore nieco zasady. Tak wiec dzis kolejny pool poparl segwit batpool z tego co pamietam i dlatego ten wzrost. Do rana powinno byc ok70% bo liczy to srednia o ost 24h natomiast do aktywacji sw potrzebna srednia 75%z ostatnich 2 tyg ...wiec bedzie czas na pompe ;) nie wiem czym byl spowodowany ten skok kiedys, moze to jakis bug.. moja teoria spiskowa mowi ze na ltc kroi sie cos ogromnego co przejdzie oczkiwania wiekszosci z nas :ugeek:

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » środa, 5 kwietnia 2017, 16:10

Obys mial rację Kluka w tej hurra optymistycznej wersji dla Dash i dzięki za napiwek. ;)

Kochani! ;-) Czy PORTFEL Electrum dla LTC dla systemu Win (!) dziala aktualnie bez zarzutów i jest godny polecenia???

Jesli chodzi o portfel Electrum dla Dash (dla systemu win) to byly z nim problemy i zastąpiłam go Dash Core. Mimo wszystko jak jeszcze działał dobrze to byl bardzo wygodny i banalny w użyciu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kluka » środa, 5 kwietnia 2017, 19:02

no to mamy 10$ za bita na polo :) przypomnialo mi sie jak kiedys przegladalem stare posty i ludzie byli bardzo podjarani jak bitek osiagal podobne poziomy ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jarek » środa, 5 kwietnia 2017, 20:46

Kurs podskoczył o 10% gdy poparcie SW przekroczyło 70%. Sami sobie dopowiecie, co będzie się działo gdy przekroczy 75%.
...tak, tak, jestem załadowany w LTC

Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: wwa

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mgrudzien » środa, 5 kwietnia 2017, 20:49

No zobaczymy. Oby było jak piszesz. Ja pamietam już wiele okazji do pompy na ltc i kończyło się to raczej słabo - np. plotki o wejściu na mtgoxa albo huobi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
BTC 1C3UrNMPm2Fq7ZJrgBRdENMibsamXkDp8g
LTC LhF26xLn7eGj2tNyPkR3AYXyfnrakpDFxr
DASH XpULqJAwdqyB8ikKvHQx9MJMok9VVmZGYw
filmowanie dronem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kluka » środa, 5 kwietnia 2017, 20:49

Jarek pisze:Kurs podskoczył o 10% gdy poparcie SW przekroczyło 70%. Sami sobie dopowiecie, co będzie się działo gdy przekroczy 75%.
...tak, tak, jestem załadowany w LTC
Nastapi korekta :p
Chiny strasznie ciaza, polo wskoczyl na 1 miejsce w vol. jaka jest sytuacja po kontrolach na huobi i okcoin? Mozna juz normalnie wyplacac crypto?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 17 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rramos » środa, 5 kwietnia 2017, 22:05

Wsiadać jeszcze, czy już za późno?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » środa, 5 kwietnia 2017, 22:20

Ja sam się lekko doładowałem. Co do możliwości wzrostowych ltc to są ogromne - zobaczcie wykres 1w. Brać trzeba jednak pod uwagę, że tak jak ltc potrafi przynieść zyski, w równym stopniu może zaskoczyć negatywnie dużym i szybkim spadkiem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Hoyden i 49 gości