Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 30 grudnia 2023, 12:54

Jahu pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 10:37Korekta w dużej skali jest pewna. Czy bardziej czasowa czy cenowa - nie ma znaczenia.
Boze daj w sumie, troche kapitalu mi sie uwolnilo przez ostatnie kilkanascie miesiecy, zakupy BTC w okolicach ~30-35k bym powital z otwartymi rekami.
Moje zdanie - nie zejdziemy juz ani na 35k ani tym bardziej na 30k, zanim bedzie jakas powazniejsza korekta zajedziemy spokojnie na 50-60k, stamtad moze skorekcimy ze 20-30% by nabrac sily na wieksze/szybsze wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 30 grudnia 2023, 13:38

Jahu pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 10:37Korekta w dużej skali jest pewna.

Przecież 2023 rok to większości był boczniak, ponad 200 dni poruszania się w range'u 25-30k$ to ja nie wiem jakiej wy korekty oczekujecie i korekty czego? boczniaka? :lol: Bo jeśli mamy iść na ATH to wątpię, żebyśmy mieli czas na wracanie kolejny raz poniżej 30k$. Korekta też powinna nastąpić z wysoka.

Osobiście stawiałbym, że w chwili zaakceptowania ETFów dostaniemy potężną lagę do góry która zostanie w niedługim czasie zgaszona i jakaś korekta ale większych cudów bym nie oczekiwał. Jeśli byśmy zahaczyli o 50k$ na tym ETFowym wybiciu to te 37k$ w zasięgu.



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » sobota, 30 grudnia 2023, 14:00

@ergorg Całkiem możliwe. Siła na spadki powoli się kończy.
Obrazek

Mnie z kolei śmieszy, że coś napewno. Nie ma nic napewno, a już w krypto "NAPEWNO". Pachnie mi to dyletanctwem. :lol:

Dla mnie jednak bardziej prawdopodobne to:
Obrazek

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » sobota, 30 grudnia 2023, 16:45

Historia zatacza to samo koło nawet liczbowo tylko 2 zera po przecinku dalej.

Dołek styczeń 2015r 156usd grudzień 2015 450usd 14 styczeń 2016 -20% korekta 360usd top 2017r grudzień 19500usd
Dołek styczeń 2022r 15600usd grudzień 45000usd 14 styczeń 2024 -20% korekta 36000usd top 2025 grudzień 1950000usd

Dziękuje dobranoc. Dokupujcie 14-15 stycznia bo taniej niż 35-36k$ nie będzie.

Poproszę mój post nie usuwać bo nie raz to już wstawiałem żeby udowodnić moją tezę strzelałem dołek korekty na 15500usd i trafiło w punkt...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 30 grudnia 2023, 17:49

adamjttk pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 12:54Moje zdanie - nie zejdziemy juz ani na 35k ani tym bardziej na 30k, zanim bedzie jakas powazniejsza korekta zajedziemy spokojnie na 50-60k
To, że wszyscy, absolutnie wszyscy mają inne zdanie niż ja tylko utwierdza mnie w tym, że mam rację.
ergorg pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 13:38Przecież 2023 rok to większości był boczniak, ponad 200 dni poruszania się w range'u 25-30k$ to ja nie wiem jakiej wy korekty oczekujecie i korekty czego? boczniaka?
Boczniak był właśnie korektą wzrostu o blisko 100% z pierwszych 3 miesięcy roku, z $16k na $31k. Było więc 3 miesiące wzrostu i 6 miesięcy boczniaka. Teraz przez ostatnie 3 miesiące był wzrost o 70% z $26k na $44k, więc spodziewam się dokładnie tego samego, czyli boczniaka przez następne 6 miesięcy. Gdyby miało być tak samo to czeka nas 200 dni poruszania się w range'u $35k-$42k, lecz ponieważ teraz kupują słabe ręce pod ETF to można się spodziewać głębszej korekty do ok. $30k, a nawet jakichś szpilek poniżej $30k. To umiarkowana prognoza, bo korekty 30% nie są przecież niczym dziwnym w hossie, a wszyscy się nagle uparli na $50k już teraz. Bardzo dziwne i niepokojące.
ergorg pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 13:38Osobiście stawiałbym, że w chwili zaakceptowania ETFów dostaniemy potężną lagę do góry
Przecież wszyscy od dawna wiedzą, że ETF zostanie zaakceptowany 8 stycznia dla kilku największych funduszy, więc to typowe wydarzenie "sell the news". Nagle podstawowe zasady rynku mają nie zadziałać? Bardzo dziwne. Po drugie sama akceptacja nie oznacza daty uruchomienia, bo ta może być wyznaczona dopiero za kilka miesięcy i teraz żaden kapitał nie popłynie. Skąd mają się więc wziąć wzrosty skoro wszyscy co kupowali pod ETF już kupili, a na nowy kapitał poczekamy długie miesiące? Odpowiedź jest prosta - tych wzrostów nie będzie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 30 grudnia 2023, 17:51

prawie pół miliona niezatwierdzonych transakcji - historyczne ath które do czegoś monumentalnego na pewno zaprowadzi :shock: łańcuch btc jest zapchany pod korek
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-awaZGiJZo7
https://mempool.space/pl/

Dodano po 24 minutach 17 sekundach:
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-NFhVlf1hGP

nie sprzedają są uwięzieni w mempoolu a nie dlatego że trzymają dla trzymania ;)
zgadzam się z @Jahu z tego choćby powodu
https://bitcointicker.co/networkstats/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 30 grudnia 2023, 18:59

Nie wierzę w cuda, że spuszczą krew przed pompką szczególnie teraz kiedy na rynku zrobiło się neutralnie nawet ze wskazaniem na lekko niedźwiedzio. Prędzej zobaczymy nowe lokalne high niż 3 z przodu.

To jest niesamowite, że jesteśmy po wzrostach z 25k na 45k, tuż przed ETFem a ludzie kombinują jak koń pod górę.

Gdyby pojawiła się sonda na forum czy zobaczymy jeszcze ceny <40k to 90% forum głosowałoby za opcją tak. Nic tylko sprzedać i czekać jeżeli to takie oczywiste? :mrgreen:

Przy okazji coraz mniej wierzę w sell off związanym z ETFem. Za dużo o tym trąbią. Jeżeli już to dużo bardziej widzę sell off z opóźnionym zapłonem np. miesiąc po ETFie gdyby rynek był trochę uśpiony. Tylko to mogą być spadki np. z 53k na 43k.

Edit: proszę bardzo:
https://pl.beincrypto.com/po-zatwierdze ... w-spadnie/

Jeszcze niech papież wspomni o tym ETFowym sell offie to na pewno się wydarzy.

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 31 grudnia 2020
Reputacja: 130
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: EL POLAKO » sobota, 30 grudnia 2023, 20:05

Właściwie to dlaczego wszyscy już za pewnik przyjmują akceptację tych ETF'ów? A co jeśli nie zaakceptują?

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » sobota, 30 grudnia 2023, 20:08

Tomigan pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 09:27 Witam, dawno nie pisałem ale jak czytam te bzdury o 50k i kreski rysowane jak Wam pasuje to śmiać mi się chce.
Ewidentnie teraz czeka nas zjazd z podbiciami tak jak miało to miejsce po każdej bańce, było podbicie pod ETF ale nawet samo ich zatwierdzenie spowoduje tylko pierdnięcie w górę - wiecie że Grayscale ma ponad 160k BTC i nie będzie skupował z rynku tylko wywali co ma, wiecie że Black Rock jest właścicielem/udziałowcem w największych kopalniach krypto? https://pl.beincrypto.com/blackrock-inwestuje-w-mining/ na stanie tych kopalni są setki tysięcy BTC i Oni też nie będą skupować z rynku, wiec kto Wam po 50k będzie kupował?, były ogromne wzrosty przez cały 2023 rok i teraz cykl się powtórzy
Przy zapotrzebowaniu na BTC cale to kopanie szczególnie po halvingu będzie jedynie promilem w podaży jaki będzie potrzebny na btc .Zresztą udziały to jedno, a nie wiadomo co za tymi udziałami jest, czy faktycznie są to tylko akcje czy też prawdziwe udziały i dostaje się za to monety - tego nie wiadomo. Kopalnie nie są ich tylko czyjąś własnościa a żeby zbudować kopalnie trzeba pamiętać że najpierw zanim się weźmie bitcoiny z kopareczki trzeba opłacić wysokie rachunki za prąd m jak i wszelkie koszy utrzymania kopalnie (pracowników, spłatę kredytów, zobowiązań, wynajem miejsca itp itp)- monety to różnica zysku brutt minus cena prądu - o tym zapomniałeś i o tym że w bessie do hossy wydajność kopania btc praktycznie na całym świecie spada do minimum i kopalnie jadą naprawdę na marginesie opłacalności i sprzedają bitki aby się utrzymać dopiero ostani rok cyklu czyli hossy daje im poważne wyniki , a więc nawet jakby black rock miał wszystkie udziały we wszystkich kopalniach to i tak zostawało by mu teraz ok 25 % monet z całego kopania, tyle co nic dla jego potrzeb. Więc panie nie pierdziel pan o kopalniach bo akurat na tym się znam i znam REALNE zyski kopalń, ich problemy i ceny prądu na całym prawie świecie.

Dodano po 11 minutach 4 sekundach:
Jahu pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 10:37
Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 07:49A 2024 będzie raczej odbiciem 2020 a nie 2019. pomieszałeś lata w cyklach ewidentnie
Nic nie pomieszałem. Ty coś mieszasz. Czytaj uważnie. To w marcu 2020 mieliśmy krach covidowy i do listopada poruszaliśmy się poniżej szczytu z roku 2019. I to nas najpewniej czeka w 2024. Poza tym cykl wyznaczają halvingi, a nie cyfry w kalendarzu, więc cykl jest przesunięty kilka miesięcy względem poprzedniego.
Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 07:49eeehhh te wasze wydumane predykcje
To nie jest wydumane, tylko poparte latami obserwacji rynku i w ciągu następnych miesięcy przekonasz się, że to się zrealizuje. Poza tym kapitał inwestycyjny nadal trzymam w 100% w BTC, więc naprawdę chciałbym się mylić. Ale rynek zweryfikuje i ty też będziesz bogatszy w doświadczenie jak się kończy hype i masowa euforia. Obecne nastroje są identyczne jak w czerwcu 2014 i w czerwcu 2019. Korekta w dużej skali jest pewna. Czy bardziej czasowa czy cenowa - nie ma znaczenia.
Tak mieszasz - przecież czytam to co napisałeś. To ja cię poprawiam i przypominam gdzie jestemy obecnie w jakim etapie cyklu - a jesteśmy w końcówce 2011 - 2015 - 2019 r . a potem w następnych latach żadnych zjazdó ceny poniżej 15 % nie było aż do hossy. może ci wykresy z 2011/2012, 2015/2016, 2019/2020 pokazać ? W 2020 faktycznie mieliśmy anomalię covidową która bitcoin wyjaśnił w ciagu 2 miesiecy i wrócił na poprawne tory po tym okresie :) tyle z anomalii było. normalnie w całym 2016 i potem 2020 mamy poprawny stały i powolny ruch w górę , nie ma tam żadnych spadków. A to że obecnie CI się wydaje że jestesmy jakimiś nastrojami czy analizą i wykresikami w 2014 to jest kompletna bzdura. Jak pisałem albo trzymamy sie wykładni cykliczności albo rysuj sobie nowe wykresy jak inni to robią i nie mieszaj lat cyklów bo 2014 to był początek bessy po hype z 2013 i nabiciem ceny przez bota na MTGOX a początek bessy dla przypomnienia to byłó w 2022 , więc 2 lata temu i dawno te nastroje bessy mamy za sobą. A jestem w tym rynku od końca 2013 r i naprawdę mogę coś powiedzieć co się działo, jakie były nastroje w KAŻDYCH latach następnych ,przeżyłem już w sumie 3 cykle i mogę stanowczo powiedzieć wszstkim - Bitcoin idzie jak po sznurku zgodnie z cyklicznością i raczej się to nie zmieni bo adopcja jest narazie na bardzo niskim poziomie. dopiero faktycznie ta hossa może tą cykliczność lekko zaburzyć, według np teorii Phila Koniecznego - ale też nie wiadomo jak bardzo albo do jakiego stopnia będzie to widoczne. Cykliczność jak zresztą piszą prawdziwi analitycy skończy się dopiero wraz z potężną adopcją krypto na poziomie 25-30 % poprzez ludzkość i instytucje finansowe, to będzie jak ze złotem .do tego czasu prawdopodobnie cykle powtorzą się jeszcze z 2 razy do ok 2040-2050 r .

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
bogdan19955 pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 16:45 Historia zatacza to samo koło nawet liczbowo tylko 2 zera po przecinku dalej.

Dołek styczeń 2015r 156usd grudzień 2015 450usd 14 styczeń 2016 -20% korekta 360usd top 2017r grudzień 19500usd
Dołek styczeń 2022r 15600usd grudzień 45000usd 14 styczeń 2024 -20% korekta 36000usd top 2025 grudzień 1950000usd

Dziękuje dobranoc. Dokupujcie 14-15 stycznia bo taniej niż 35-36k$ nie będzie.

Poproszę mój post nie usuwać bo nie raz to już wstawiałem żeby udowodnić moją tezę strzelałem dołek korekty na 15500usd i trafiło w punkt...
Jakiś jeden normalnie i trzeźwo myślący wśród tej całej bandy pseudo proroków :) ale ci powiem że dawcy kapitału muszą być , i to liczni inaczej byśmy tych wzrostów nie mieli :-)

Dodano po 6 minutach 18 sekundach:
Jahu pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 17:49 ................... Skąd mają się więc wziąć wzrosty skoro wszyscy co kupowali pod ETF już kupili....................
Eeeeeeeee. panie ... jacy WSZYSCY ? mamy ponad 8 mld ludzi na tej planecie, wiesz ile z nich siedzi w BTC ? 2 % ? 3 % WSZYSCY ??????? wiesz ile funduszy jest na świecie które olewają krypto nawet o nim wiedząć ? a co się stanie jak zobaczą ruch Black Rocka ? WSZYSCY ???? ile z tych co nie wiedzą a mają kapitał właśnie po ETF zobaczy bitcoina i jego moc po raz 1 ? WSZYSCY ?? już to słyszałem w 2017 r... też czytałem wśród opini kilku pseudo finansowych rekinów "biznesu" - oni też pierdolili "WSZYSCY" już wiedzą . I wiesz kto był jednym z tych co tak pierdolił ( i nadal pierdoli) - Rafał Zaorski :-) On też dokładnie tak gadał. i nawet na początku 2017 r założył się ze Szczepanem Bentynem o to że btc spadnie i nie urośnie już i zostanie zapomniane przez ludzi bo WSZYSCY już co mieli zarobić zarobili i nikt się juz nie skusi na bitcoina. Zakład przegrał w momencie jak btc osiągnął 20 tys usd. :-)

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 30 grudnia 2023, 20:44

Pleasek89 pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 18:59Nie wierzę w cuda, że spuszczą krew przed pompką szczególnie teraz kiedy na rynku zrobiło się neutralnie nawet ze wskazaniem na lekko niedźwiedzio. Prędzej zobaczymy nowe lokalne high niż 3 z przodu.
ja tam w styczniu obstawiam 3... raczej pod koniec.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 30 grudnia 2023, 20:47

Pleasek89 pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 18:59 Gdyby pojawiła się sonda na forum czy zobaczymy jeszcze ceny <40k to 90% forum głosowałoby za opcją tak. Nic tylko sprzedać i czekać jeżeli to takie oczywiste? :mrgreen:
Ci którzy tak piszą nie mają BTC, nie mają czego sprzedać ;)

Sprzedali wszystkie po wzroście z 3k na 5k w kwietniu 2019 :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 30 grudnia 2023, 21:11

Ale pycha co przy niektórych wypowiedziach, aż poczekam do 31 stycznia i zacznę weryfikować.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 30 grudnia 2023, 21:28

fetek pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:44ja tam w styczniu obstawiam 3... raczej pod koniec.
Mało kto ewentualnie nie obstawia <40k.

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 30 grudnia 2023, 21:53

Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:29Bitcoin idzie jak po sznurku zgodnie z cyklicznością i raczej się to nie zmieni bo adopcja jest narazie na bardzo niskim poziomie.
Cykliczność jak zresztą piszą prawdziwi analitycy skończy się dopiero wraz z potężną adopcją krypto na poziomie 25-30 % poprzez ludzkość i instytucje finansowe, to będzie jak ze złotem .do tego czasu prawdopodobnie cykle powtorzą się jeszcze z 2 razy do ok 2040-2050 r .
Nic dodac nic ujac.

Dorzuce do pieca bo z tego co sie czyta na forum to najbardziej optymistyczne anazlizy mowia o kolejnym ATH rzedu 100-120-150k
Kapitalizacja BTC to na dzis raptem ~25-30% kapitalizacji Apple czy Microsoftu.
BTC jeszcze do niedawna byl mekka "geekow", "odklejencow" czy "szurow" ktorym najchetniej nalozono by foliowa czapeczke.
Standardowa odpowiedz Kowalskiego na BTC to "ja tych kryptowalut nie rozumiem" czy "a daj mi spokoj z tymi kryptowalutami, na TVN znowu mowili ze to jedno wielkie oszustwo"

A za rok-dwa-trzy mozemy zyc w zupelnie innej rzeczywistosci - BTC moze w koncu wyjsc z cienia za sprawa SEC, stac sie legitnym aktywem ktorego adopcja powinna przyspieszyc o rzedy wielkosci, mozemy zyc w rzeczywistosci forsowania cyfrowego euro czy dolara z data waznosci czy blokowania kont w banku jak sie nie chce ginac w okopach czy wrocic przymusowo do kraju (!). Wszystkie te opcje sa na stole.

Kolejne ATH 120k? A co jezeli popedzi to w strone powiedzmy 300-400k w ciagu 2-3 lat? Nierealne? Polecam sobie poczytac to forum jeszcze 6-7 lat temu, wtedy ludzie snuli fantazje o BTC za 1k czy 2k.

Ja zdania nie zmieniam - BTC w kolejnym cyklu idzie jak po sznurku i ciezko sie kopac z koniem dopoki ta opcja nie zostanie zanegowana.
Za pol roku bedziemy czytac artykuly w mainstreamie ze wlasnie mijamy poprzednie ATH i przytakiwac kolegom ktorzy beda nadal grozic ze sie jeszcze obkupia za 20k czy 30k, jeszcze chwila..

I jeszcze apropo przymusowych korekt i tego ze BTC mulil prawie przez rok i najchetniej tu wg niektorych powinien mulic kolejny rok - proponuje sobie zerknac na gielde, taka Mete czy Netflixa, przez rok potrafily zrobic wzrosty po 200-300% bez mrugniecia. A BTC ma mulic? Wolne zarty

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » sobota, 30 grudnia 2023, 22:09

adamjttk pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 21:53Za pol roku bedziemy czytac artykuly w mainstreamie ze wlasnie mijamy poprzednie ATH i przytakiwac kolegom ktorzy beda nadal grozic ze sie jeszcze obkupia za 20k czy 30k, jeszcze chwila..
Ja sprzedałem wszystko i czekam na nowe low.
Pleasek89 pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 21:28Mało kto ewentualnie nie obstawia <40k.
No to tak ciężko powiedzieć. Ja np. bym powiedział że większość obstawia 50-60k i ath za chwile, za moment, tuż za rogiem, a poooteeeem.... końca nie będzie :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 30 grudnia 2023, 22:13

adamjttk pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 21:53Kolejne ATH 120k? A co jezeli popedzi to w strone powiedzmy 300-400k w ciagu 2-3 lat? Nierealne? Polecam sobie poczytac to forum jeszcze 6-7 lat temu, wtedy ludzie snuli fantazje o BTC za 1k czy 2k.
Zaczynasz takie bzdury pisać, że pomału nie da się tego czytać.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 30 grudnia 2023, 23:14

rubel2 pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 22:09No to tak ciężko powiedzieć. Ja np. bym powiedział że większość obstawia 50-60k i ath za chwile, za moment, tuż za rogiem, a poooteeeem.... końca nie będzie :twisted:
Tylko porównujemy kurs na najbliższe tygodnie do kursu na być może 2 lata do przodu. 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » niedziela, 31 grudnia 2023, 06:58

Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:29 a potem w następnych latach żadnych zjazdó ceny poniżej 15 % nie było aż do hossy
Zaczynam się zastanawiać czy rozmawiam z trzeźwą osobą. Dołek covidowy to był zjazd o 75%, ale żadnych zjazdów nie było. OK. Nie mam pytań.
Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:29nie mieszaj lat cyklów bo 2014 to był początek
Akurat czerwiec 2014 przywołałem nie ze względu na cykl, ale ze względu na podobny kształt wykresu i podobne nastroje jakie dominowały. A wtedy nikt się cyklami nie kierował jeszcze tylko emocjami.
Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:29adopcja jest narazie na bardzo niskim poziomie
A skąd wiesz, że na takim nie pozostanie? A jaka jest adopcja złota? Bitcoin będzie konkurować ze wszystkimi innymi aktywami i nie wiadomo jaką część kapitału docelowo inwestorzy zdecydują się przeznaczyć na bitcoina. Nawet zakładając, że bitcoin będzie aktywem o najlepszych właściwościach to i tak minie bardzo dużo czasu zanim adopcja znacząco wzrośnie. A złe regulacje mogą ten czas jeszcze wydłużyć.
Hoyden pisze: sobota, 30 grudnia 2023, 20:29Eeeeeeeee. panie ... jacy WSZYSCY ?
Wszyscy, którzy chcieli. Teraz już kupno nie ma sensu, bo jest za późno i jak ktoś się teraz obudził to będzie czekać na rozstrzygnięcie w sprawie ETF zanim kupi. Dlatego już nie rośniemy tylko konsolidujemy. Jest oczekiwanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 31 grudnia 2023, 09:24

Byki zarzucają niedźwiedziom pychę, a tu same predykcje > 100k $. Z drugiej strony wypowiedzi typu "już nigdy nie zejdziemy", a przeważnie jak ktoś tak napisał to schodziliśmy w niedługim czasie poniżej tych poziomów.

Wy to w ogóle czytacie to co piszecie ? Ciężko przewidzieć cenę na kilka tygodni, a tu predykcje na dwa lata do przodu.

Argument o cykliczności też bez sensu. Jeżeli takie zjawisko zostało zauważone to można porównać tak samo jak w przypadku zauważenia trendu. Wtedy trend zazwyczaj jest już w końcowej fazie.

Granie pod wydarzenia to już totalna abstrakcja. Nawet jak takie zjawisko występuje to może się okazać, że to już dawno było zaklepane i ATH na poziomie 69k $ to było właśnie pod ETFy. Teraz czekacie na nie wiadomo na co, a cenę będą spuszczać jak to przeważnie bywało po ogłoszeniu informacji.

Jest opcja, że już spuszczają. Zeszliśmy to 15k $, a teraz mamy odreagowanie do 0.5 / 0.618.

Ciekawe co zrobicie jak cena zejdzie do poziomów sprzed kilku lat ? Chyba styki przepali bo nikt nie spodziewa się takiej "atrakcji" na tym rynku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 grudnia 2023, 10:01 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » niedziela, 31 grudnia 2023, 09:57

Jahu pisze: niedziela, 31 grudnia 2023, 06:58Hoyden pisze: ↑ sobota, 30 grudnia 2023, 20:29
a potem w następnych latach żadnych zjazdó ceny poniżej 15 % nie było aż do hossy
Zaczynam się zastanawiać czy rozmawiam z trzeźwą osobą. Dołek covidowy to był zjazd o 75%, ale żadnych zjazdów nie było. OK. Nie mam pytań.


Przecież napisałem że to anomalia i należy to wyeliminować z ogólnego trendu i cyklu co pokazał bitcoin po 2 miesiącach od zwały. to chyba jasne.....

Dodano po 20 minutach 15 sekundach:
shinya56 pisze: niedziela, 31 grudnia 2023, 09:24
Wy to w ogóle czytacie to co piszecie ? Ciężko przewidzieć cenę na kilka tygodni, a tu predykcje na dwa lata do przodu.
Bo tak, łatwiej przewidzieć kierunek ceny Bitcoina 2 lata do przodu , choćby względem cykliczności czy adopcji bo to solidne podstawy a nie proroctwa, niż cenę na 2 tygodnie do przodu co widać po tym forum - fakty i statystyki mówią tutaj same o sobie, ludzie wywalają tony wykresów i przedstawiają cenę na 2-3-4 tygodnie do przodu, potem okazuje się że rynek zachował się kompletnie inaczej i momentalnie te osoby co napierdzielały tymi swoimi wykresikami, zmieniają jak chorągiewka zdanie, zapominają o wcześniejszych wykresikach i rysują nowe :-) no i ten obrazek powtarza się co chwilę tutaj :)
Argument o cykliczności też bez sensu. Jeżeli takie zjawisko zostało zauważone to można porównać tak samo jak w przypadku zauważenia trendu. Wtedy trend zazwyczaj jest już w końcowej fazie.
to zależy od czego powstał ten trend, jak dużo osób o nim wie i ile razy się powtórzył albo na jakim etapie tego trendu jesteśmy. Biorąc pod uwagę że narazie cykli mieliśmy 4 , a pierwszy w sumie był jeszcze nie zauważalny, to ledwo co wystartowaliśmy. do tego adopcja i ilość osób o tym wiedzących jest na niskim poziomie. Więc o schemat cykli się nie boję jeszcze przez wiele lat.
Granie pod wydarzenia to już totalna abstrakcja. Nawet jak takie zjawisko występuje to może się okazać, że to już dawno było zaklepane i ATH na poziomie 69k $ to było właśnie pod ETFy. Teraz czekacie na nie wiadomo na co, a cenę będą spuszczać jak to przeważnie bywało po ogłoszeniu informacji.
Ale ETF to nie jest wydarzenie :) tutaj ludzie ewidetnie mylą chwilowe wydarzenia i jakieś newsy z czymś co jest zatwierdzeniem i wdrożeniem ETF. Czyli myślenie krótkowzroczne, z klapkami na oczach co ma ok 70 % traderów . I oni będą tracić. W tym problem. ETF to nie jest jakiś tam chwilowy i raz występujący trend czy wydarzenie, jak np ogłoszenie przez Saylora że skupi tam iles BTC albo że jakaś firma zrobiła obrze bitcoinowi bo otworzyła nową placówkę z bitomatami albo że Elon kupi czy zaakceptuje btc w tesli. ETF to proces, długo falowy z odpowienimi konsekwencjami, dlatego nie lubię myślenia typowych traderów z ich schematycznym i analitycznym mysleniem. samo zagranie pod wydarzenie ETF- ok , było , ale i będzie bo tych etf będzie prawdopodobnie zatwierdzanych wiele. Ale to co jest najważniejsze to to że fundusze BĘDĄ musiały skupić z rynku określoną ilośc BTC. I wtedy się zacznie granie pod te wydarzenia :)A o jakich ilościach mówimy? a to sobie już popatrzcie na kapitalizację black rocka np..
Ciekawe co zrobicie jak cena zejdzie do poziomów sprzed kilku lat ? Chyba styki przepali bo nikt nie spodziewa się takiej "atrakcji" na tym rynku.
to podaj argumenty za tym a nie pisz tylko że "ma zejść" . zejdzie po hossie w 2025 po grudniu 2025 r, powiedzmy w styczniu czy lutym 2026 r zejdzie do ... no i tu można prorokować, ale skoro cykle pokazują że szczyty poprzednich górek to dołki następnych zjazdów bessy (fakt), skoro adopcja leci wykresem parabolicznym (np fakt ilości zakładanych kont), ilość aktywnych adresów jest porównywalna z ilością w 2021 roku w okresie hossy , czyli o jak dużym przyroście aktywności w krypto mówimy względem tego że jesteśmy w bessie w sumie (fakt, mówił o tym Ostapowicz w niedawnym vlogu), o tym że państwa zaczynają adoptować bitcoina jako PRAWNY środek płatniczy czy magazynowanie przechowywania wartości jak złoto (Fakt - salwador , teraz Argentyna ) - i te czy inne mniejsze fakty mają co spowować ? Zjazdy ? banki , fundusze, kapitał ogromny szykuje się do wejscia w krypto po to żeby stracić ? no ludzie... weźcie się puknijcie młotkiem , i to dużym ....

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości