Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 21 marca 2023
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: AngusMOON » niedziela, 16 kwietnia 2023, 15:38

2023, wchodzisz na największe forum kryptowalutowe w PL i czytasz typa porównującego BTC do tulipanów .... odechciewa się tu zaglądać

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » niedziela, 16 kwietnia 2023, 16:01

Mam kumpli w Holandii to co drugi ma krypto. Nie na portfelu ale na Binance najczęściej. Także nie mówcie że ulica nie ma krypto.

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 16 kwietnia 2023, 16:04

dopra pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 16:01Mam kumpli w Holandii to co drugi ma krypto. Nie na portfelu ale na Binance najczęściej. Także nie mówcie że ulica nie ma krypto.
dzieciaki też siedzą w różnych syfach, gierki pierdoły... czasem zamiast kasy chcą krypto.

nowa era mikropłatności, użyteczność krypto...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 16 kwietnia 2023, 16:14

Oj, to nowe pokolenie jest mocno w krypto teraz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:50

@ergorg Czy ja wiem?
Masz na myśli mniej więcej 25-26 latków jak ja, czy raczej 18-20 latków?
Bo akurat ta druga grupa, do której przynależy moja siostra w porównaniu z moim rocznikiem, statystycznie nie cechuje się zbytnio rozgarnięciem na temat eknomii, finansów, informatyki czy biznesu.
To pokolenie smartfonów, kafelkowych Windowsów, tiktoka i wręcz hedonistycznej konsumpcji.
Każ takiemu dzieciakowi postawić prostą sieć lokalną i statyczną adresację to nie będzie wiedział o czym mówisz.
Nawet nie wiem czy jak każesz takiemu dziecku zrobić wspólny dysk dla sieci lokalnej to czy ogarnie temat.
Nie wspominając nawet o podstawowej obsłudze Panelu sterowania Windowsa.
Większość rzeczy w nim jest teraz nie jasna dla takiego młodego człowieka i raczej jest to ciekawostka.
Ja się wychowałem na dłubaniu w hardwarze, regedicie, przy sieciach lokalnych, czytaniu komputerowych miesięczników typu np. chip czy pc format, bo mnie to bardzo ciekawiło.
2 lata temu jak pracowałem jeszcze w urzędzie to przyszła do nas na praktyki osiemnasteczka czy dziewietnasteczka, to nie wiedziała nawet jak uzupełnić amunicję do zszywacza biurowego xD

Ja w 2017 miałem 19-20 lat jak zaczynałem się interesować crypto, a potem w 2019 zainwestowałem pierwsze kilka stówek. Wraz z upływem czasu rósł mój głód związany nie tylko z wiedzą na temat crypto ale ogólnie ekonomii, rynków finansowych i samej istoty spekulacji.
Absolutnie nie generalizuję i nie wsadzam wszystkich do jednego worka, ale patrząc po swoich kumplach, a znajomych mojej siostry, obiektywnie stwierdzam, że mój rocznik wykazuje znacznie więcej zainteresowań niż świat w smartfonie.
Są to przeróżne rzeczy niekoniecznie ekonomiczne np. Motoryzacja, informatyka, programowanie czy militaria.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:12

DjVegas98 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:50zbytnio rozgarnięciem na temat eknomii, finansów, informatyki czy biznesu.
Nie ale kupują doge coiny, robią airdropy i klikają krypto.

Przynajmniej w mojej bańce informacyjnej ostatnio okazało się, że sporo osób na discordach ma po 20-22 lata a w krypto siedzą od 16 roku życia już.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:28

@ergorg Ciekawe jaką stopę zwrotu osiągną w tym roku i w następnych latach jeżeli DOGE zanurkuje -80%?
Będą wiedzieć, że tnie się straty w zarodku zanim te Nas zjedzą?
Mam nadzieję, życze im dobrze.
Kolega kolegi w moim wieku pisał ze mną przez kilka dni w maju 2021 roku, bo chciał zostać "tym jak to się mówi yyy spekulantem".
Kupił DOGE po tysiąc satoshi mniej więcej za 2-3k (reszta jego oszczędności z pracy wakacyjnej w 2020) i pyta się mnie czy to dobry moment i czy coś inwestuje w to?
Ja mu mówię stary kupowanie czegoś co wzrosło w ok. 100dni ponad 6k% nie uważam za dobry pomysł i ja omijam to szerokim łukiem.
Ale nie zamierzam ci rozradzać, Twoje pieniądze, graj jak czujesz.
Ale wiedz, że statystycznie takie chore jazdy kończą się tragedią i kilkudziesięcio procentowymi stratami.
On mi potem odpisał "Niemożliwe! A nawet jak coś to będę trzymał lata jak Warren Buffet! Napiszę do Ciebie za kilka tygodni jak już coś zarobię.
16 kwietnia 2023 rok, dalej nie napisał ;)

Już pomijam fakt, że on oczekując kolejnego 1k% na DOGE chyba nie wiedział co to są takie rzeczy jak kapitalizacja, supply etc, i DOGE musiałby machnąć BTC z lidera, żeby spełnić jego target ;)
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:53

ergorg pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:12 Nie ale kupują doge coiny, robią airdropy i klikają krypto.

Przynajmniej w mojej bańce informacyjnej ostatnio okazało się, że sporo osób na discordach ma po 20-22 lata a w krypto siedzą od 16 roku życia już.
Szkoda, że ja nie byłem tak mądry i nie zacząłem inwestować w 2011-2013 :D

Co do kursu praktycznie gdziekolwiek nie spojrzę mamy porównania do 2019r. Mimo wszystko uważam, że czekają nas teraz wzrosty tylko cały czas się zastanawiam co będzie inaczej, bo w kopiuj wklej z 2019r. nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Jedyny scenariusz, który odbiegałby do porównań pierwszych dużych odregowań w cyklach 2011, 2013, 2017 to byłoby 3-4 miesięcznie mulenie na poziomach 30-35k.

Ja jestem w połowie załadowany na spot, kupowane w różnych paczkach od 16-25k a drugie pół będę myślał nad wejściem od maja kiedy odblokowuje mi się kapitał. Nie miałbym problemu wchodzić nawet po obecnych cenach, natomiast pow. 35k już musiałyby być dobre argumenty.

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 16 kwietnia 2023, 20:44

DjVegas98 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:50Każ takiemu dzieciakowi postawić prostą sieć lokalną i statyczną adresację to nie będzie wiedział o czym mówisz.
Nawet nie wiem czy jak każesz takiemu dziecku zrobić wspólny dysk dla sieci lokalnej to czy ogarnie temat.
Nie wspominając nawet o podstawowej obsłudze Panelu sterowania Windowsa.


Nikt użytkownikowi nietechnicznemu nie będzie kazał stawiać sieci. On nie kojarzy czym jest ping i nie musi. Natomiast o wiele lepszy warsztat się nabywa próbując skonfigurować neostradę pod Debianem, niż grzebanie w rejestrze windozy, to akurat moje czasy. Skonfigurowanie sieci statycznej należy do sieciowców a nie przeciętnego gimbazy. Co do wspólnych dysków, a szczególnie w obecnych czasach kiedy dominuje praca zdalna , gdzie ludzie zapinają się vpnem, to proszenie się o kłopoty z perspektywy security. Temat, rzeka.

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 16 kwietnia 2023, 20:53

DjVegas98 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:50@ergorg Czy ja wiem?
Masz na myśli mniej więcej 25-26 latków jak ja, czy raczej 18-20 latków?
a nawet młodszych.
DjVegas98 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:50 statystycznie nie cechuje się zbytnio rozgarnięciem na temat eknomii, finansów, informatyki czy biznesu.
tu chodzi tylko i wyłącznie o ściągnie z dzieciaka kasy, nic innego. I

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
kisiel pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 20:44a nie przeciętnego gimbazy.
ale kiedyś przeciętny baran kumał 50% tego co dzisiaj ten niby lepszy wykształcony. Dzisiejszy baran nie kuma nic, zero...

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:16

W sumie jak współczesna anty-ekonomia trzymająca się non stop ram krótkiego szybkiego zysku z brakiem perspektyw na daleką przyszłość.
Nikt kuźwa kompletnie nie rozumie , że to jest droga donikąd, w sensie jest, ale dla raptem bardzo znikomego % społeczeństwa. To całe uczenie się o o ekonomii powinno uświadomić o jednym,jak bezwartościowa i niekompetentna jest to wiedza w aktualnym wydaniu. No ale nic, przynajmniej dzisiejsza niedziela kończy się pomyślnie :)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:17

DjVegas98 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:28Ja mu mówię stary kupowanie czegoś co wzrosło w ok. 100dni ponad 6k% nie uważam za dobry pomysł i ja omijam to szerokim łukiem.
Z takich moich mikro przemyśleń przez te kilka ładnych lat zauważyłem że 99,9% ludzi z którymi miałem okazje rozmawiać o inwestowaniu w krypto ( nie mieli z tym wczesniej stycznośći) wynika dość prosty wniosek. Nie patrzą statystycznie na % jaki może im dać jakiś wzrost tylko liczą się przeważnie duże liczby. Dlatego uważam że bitcoin to dobry wabik :p

a no i jak powiesz komuś teraz żeby kupował jak ma taki zamiar w ogóle inwestycyjny w przyszłości, to teraz bez sensu bo przecież spadło tyle to już koniec :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:20 przez kAArter, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:18

socjolog2008 pisze: sobota, 15 kwietnia 2023, 20:5731914 - 32594 i koniec tego dobrego

jedziemy z tym koksem Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:25

ten Doge to był zarys całości - NFT, mem coiny ale takie dzieciaki zgarnęły i kilkanaście-kilkadziesiąt K PLN z airdropa arbitrum teraz, potem idzie pewno w szkole/na studiach info i adaptacja rośnie... :roll: :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:32

Niedziela noc, standardowo odpal po kilku dniach mikro mulenia.
Nie zdziwie sie, jezeli dzis w nocy dojedziemy do 31,5-32k

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4301
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 08:14

socjolog2008 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 14:56spłycając zabezpieczeniem Bitcoin jesteście Wy i wykładniczo wzrastające zaangażowanie firm/ludz
Dokładnie tak! I to nie, jak się wyraziłeś, "spłycając", lecz jak najbardziej serio bo tak właśnie działa złoto - wszyscy ludzie na świecie wiedzą, że ma ono wartość i ta wiedza stanowi o wartości kruszcu i niemożności jego "wyłączenia" decyzją administracyjną. Zarówno w btc jak i złoto wkładamy energię celem jego pozyskania - btc to moc obliczeniowa, "barbarzyński relikt" to kopalnie.
socjolog2008 pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 14:56Wyłączasz giełdy/regulujesz wymianę na te znienawidzone fiat i jaka zostaje użyteczność na dzień dzisiejszy ?
I znowu porównanie do złota - byłaby dokładnie taka jak kruszcu w USA gdy wydano dekret nakazujący jego zwrot. W zdecydowanej większości ludzie to zignorowali, a złoto miało się dobrze.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 10:43

Jeden ze wskaźników, który nie został zanegowany :) Tu poniżej post kolegi z forum z grudnia 2021
voodoom pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 01:32 Ja tu widzę przedział 5-35k, a nie żadne ATH. Weekly czeka na decyzję, daily spadkowe, niskie interwały do 4h włącznie już gotowe do spadku i pociągną za sobą wyższe. Póki nie zrobi konkretnego higher low resetując wskaźniki to nie ma co mówić o wzrostach.


Kolejny post z kwietnia 2022, kiedy wszyscy czekali na odbicie i jazdę w górę, tym razem z kwietnia 2022.

voodoom pisze: czwartek, 14 kwietnia 2022, 16:10No i już, po analizach Wyprzedaż w stanach uznaję za rozpoczętą i jedziemy na dół, głęboko @shinya56 spójrz jeszcze raz na wykres, IMO raczej RIP 41k


Kolejny post kolegi, tym razem z kwietnia 2023


voodoom pisze: środa, 12 kwietnia 2023, 00:24Patrząc na S&P - może jestem naiwny, ale w moich rogówkach zakodowało się historycznie inne wychodzenie z bessy, bardziej dynamiczne łamanie kresek, bez takiego mulenia po pierdziawki procentów dziennie na niskich wolumenach w kluczowych oporach. Na tę chwilę widzę petarda-setup do bezprecedensowego crasha giełd:
- niska zmienność, niski volumen
- potencjalny RGR w dużych interwałach
- kurs uwięziony między dwoma LT, jedna testowana od dołu, druga broniona od góry
- fibo 0.5 spadków 2022 odhaczone

Każdy pattern ma więcej niż jedno rozwiązanie, ale na moje oko jeśli w najbliższych dniach będzie zwała i S&P spadnie poniżej 3700, to możemy debatować czy 2000 wytrzyma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3127
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 13:50

adamjttk pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:32Nie zdziwie sie, jezeli dzis w nocy dojedziemy do 31,5-32k
że o tysiaka to zgadłeś, ale nie ten kierunek przewidywałeś ;)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 15:31

BTC/USDT, 4h, RSI w okolicach 30 :D Buy the dip :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 15:48

CzarnaOwca pisze: poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 13:50
adamjttk pisze: niedziela, 16 kwietnia 2023, 21:32Nie zdziwie sie, jezeli dzis w nocy dojedziemy do 31,5-32k
że o tysiaka to zgadłeś, ale nie ten kierunek przewidywałeś ;)
Post sie brzydko przez noc zestarzal, przyznaje ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, Karolak, nobik i 19 gości