Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
5
21%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
38%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
42%
 
Liczba głosów: 24
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 12 listopada 2022, 22:59

socjolog2008 pisze: sobota, 12 listopada 2022, 22:29zakręcicie.
socjolog2008 pisze: sobota, 12 listopada 2022, 22:29Wasza
socjolog2008 pisze: sobota, 12 listopada 2022, 22:29Nie rozumiecie
socjolog2008 pisze: sobota, 12 listopada 2022, 22:29bronicie
Czemu ciągle zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej? Jak coś to utożsamiam się z płcią męską. Następnym razem poproszę: zakręć, broń, nie rozumiesz, twój...

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Ty to wchodzisz na to forum i myślisz, wszyscy tutaj mają takie samo zdanie i są w opozycji do Ciebie. xD
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 12 listopada 2022, 23:09

ergorg pisze: sobota, 12 listopada 2022, 23:00Jak coś to utożsamiam się z płcią męską. Następnym razem poproszę: zakręć, broń, nie rozumiesz, twój...

Rozumiem
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 13 listopada 2022, 01:01

https://pl.beincrypto.com/efekt-domina-ftx-krach/
ergorg pisze: sobota, 12 listopada 2022, 21:51@zomos2, no jak chcemy, żeby nie było hacków itp itd. to najlepiej KYC na wszystko, nawet na metamaska. :lol:
To i tak nic nie da bo tu wszyscy robią wałki, nawet najświętsi mają grubo za uszami.

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 455
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 13 listopada 2022, 02:40

Coz za cudowne nastroje, przejrzalem ostatnie 5 stron, sam placz i "BTC is going to ZERO" :D
Pieknie, zwiastuje to rychly dolek, byki pochowaly sie do nor i czekaja na koniec traumy.
Siedze zaladowany po 21k, dokupilem za 17k, zal nie skorzystac, mimo ze juz nie planowalem w sumie.
Pociag niedlugo opusci peron, cierpliwosci :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 13 listopada 2022, 02:44

adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 02:40Coz za cudowne nastroje, przejrzalem ostatnie 5 stron, sam placz i "BTC is going to ZERO"
Co? My czytamy to samo forum? Moim zdaniem część osób trzyma shorta/czeka na spadki a część zaczęła skupowanie ewent. próbuje longi. Nikt nie pisze o upadku rynku, nawet nie widziałem jednego posta, nie wiem gdzie ty to widzisz? Już pomijam fakt, że na forum udziela się garstka osób i praktycznie każdy zjadł zęby na rynku.

Ja dalej trzymam shorta, wręcz przeciwnie - nie widzę jeszcze żadnej paniki, może zalążki. SL niezmiennie na poziomie 18,2k i czekam na <14k.
adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 02:40Pociag niedlugo opusci peron, cierpliwosci
Yhy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 13 listopada 2022, 04:18

Saga trwa i kolejne oszustwa wychodzą na jaw.
FTX krótko przed bankructwem wydał oświadczenie informujace ze otrzymał nakaz umożliwienia wypłat rezydentom Bahamów.
Doprowadziło do tego ze ludzie próbowali zmienić rezydencje na kontach korumpując pracowników ftx jak i lokalnych rezydentów.

Bahamski SEC wydał oświadczenie w którym zaprzecza ze wystosował taki nakazu. Wiec było to kolejne oszustwo celem wyprowadzenia środków dla siebie i pracowników.





Dodatkowo Cointelegraph twierdzi ze cześć osób s kręgu SBF którzy są zamieszani w sprawę, próbowała kupić bilety do Dubaju który nie ma umowy ekstradycyjnej. A oni sami są monitorowani przez służby aby zapobiec ucieczce z kraju.



https://cointelegraph.com/news/sam-bank ... e-to-dubai

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 08:29

adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 02:40Pociag niedlugo opusci peron, cierpliwosci
adamjttk pisze: czwartek, 11 sierpnia 2022, 16:36Tak jak ktos pisal kilkanascie stron temu, kto sie szczypal z poziomami BTC na 20k, bedzie teraz na 25k wchodzic.
Lokalne dolki ida wciaz do gory i wyglada to pomalu byczo.
Mnie troche boli bo na 20-21k wszedlem tylko za 30% depo przeznaczonego na krypto, co tu dalej robic, ryzykowac 25k czy liczyc na milosierna przecene po drodze jeszcze
adamjttk pisze: środa, 17 sierpnia 2022, 08:02Moim zdaniem, dolek juz za nami, byl czas zeby uzupelnic zapasy BTC na przyszlosc, teraz kazdy kolejny tydzien/miesiac to bedzie mozolne gotowanie zaby i zanim sie obejrzymy - za kilka/kilkanascie tygodni bedziemy latac na poziomach 30k a 19-21k czy nawet 25k bedzie jedynie milym wspomnieniem.
adamjttk pisze: środa, 17 sierpnia 2022, 08:48Pisalem o mozolnym gotowaniu zaby i dojsciu powolnym w ciagu kilku/kilkunastu tyg do 30k
adamjttk pisze: środa, 17 sierpnia 2022, 19:55Skorzystalem z przeceny i za kolejne 10% depozytu dokupilem BTC po 23,4k.
Podejrzewam, ze do jutra wroci w okolice 24k i bedzie dalej mozolnie pial sie do gory.
Kolego, nie chciałbym być uszczypliwy ale powoli możesz konkurować z pewnym panem który się tu ostatnio doszczętnie skompromitował. Piszę to nie żeby wyśmiać, ale zupełnie poważnie, nasze decyzje inwestycyjne dostosowujemy do realiów, a nie realia do naszych decyzji. Wyparcie, wybiórcze postrzeganie rzeczywistości prowadzi do katastrofy.

Krótkoterminowo, może i zobaczymy jeszcze jakieś odbicie, może i nie. Moim zdaniem kierunek cały czas dół. A ostateczne low to pewnie nawet w tym roku nie zobaczymy. Każde obsuwanie się kursu będzie trigerować kolejne bankructwa i spektakularne wywrotki.

Sekciarze często piszą: zoom out!

No to proszę: zoom out!

Obrazek
Jakaś wieża babel która urosła, biorąc uwagę ostatnie spadki, raptem 146317020%. No okazja życia po prostu. Już czekam na ten odjeżdżający pociąg. Jeszcze raz powtarzam kupować należało kilka lat temu, a sprzedawać teraz. To co było wstecz to już historia. Wtedy niewielu chciało btc a ze mnie się ludzie śmiali co ja kupuje i że to oszustwo jakieś. Zakładając optymistycznie że będą kolejne hossy to ile to wzrośnie? Do 100k$? Risk/reward nie warty zainteresowania.

Na interwale 1Y też nie wygląda to za ciekawie. Wyczerpanie ruchu wzrostowego przez kilka lat i zawijka w dół. Za 5-7k mogę się nad btc zastanowić.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 listopada 2022, 11:42 przez rubel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » niedziela, 13 listopada 2022, 10:24

@prap0n To mnie rozbawiło:
W sumie sporo w tym racji. Jeszcze trzeba dodać gwałtowne wycofanie się Afganistanu który też był taką pralnią...

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
@rubel Pokazujesz wykres "early adopters" nałożony na wykres dewaluacji dolara.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 10:32

zomos2 pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:25@rubel Pokazujesz wykres "early adopters" nałożony na wykres dewaluacji dolara.
Ok rozumiem to retorykę idealistów. Dolar upadnie, a btc pewnie się stanie globalnym środkiem płatniczym.

Ale zejdźmy na ziemię i spójrzmy na fakty.
Wszystkie fiaty się dewaluują. Mamy kryzys, i co zyskało najbardziej? USD. Co straciło najwięcej? Krypto. Masz odpowiedź. Fakty samy za siebie mówią.

Dolar w takiej formie jak istnieje może upaść, owszem, albo płynnie zostać zastąpiony jakimś nowym tworem typu cbdc właśnie. Ale dam się za to pokroić, banki centralne nie oddadzą monopolu na pieniądz. A BTC? No cóż, nie spełnione marzenie idealistów, funkcjonujące w jakiś sposób w gospodarce jako cyfrowa forma przenoszenia wartości w pełni uregulowana, stanowiąca raczej margines.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » niedziela, 13 listopada 2022, 10:54

rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:32Ok rozumiem to retorykę idealistów. Dolar upadnie, a btc pewnie się stanie globalnym środkiem płatniczym.
Spadek wartości USD to nie jest teoria spiskowa, ani wymysł "idealistów" tylko oficjalny cel FED i FOMC(czyli emitentów USD).

https://www.federalreserve.gov/faqs/economy_14400.htm

A aktualnie nie ma żadnego wzrostu wartości USD(dalej jest jego spadek wartości), tylko niektóre aktywa, w tym w szczególności Bitcoin rosły w oczekiwaniu jeszcze szybszego spadku wartości USD(przy polityce FED jaka była do listopada 2021 roku mozna było oczekiwać inflacji na znacznie wyższych poziomach niż obecne). Stąd rynek dyskontował przyszłość i BTC kosztował 60tys USD, a nie 17 tys jak aktualnie. Aktualnie prognozy inflacyjne się zmieniły i rynki zamiast inflacji wyceniają mocną deflację, która nie wiadomo ile potrwa(mimo oczywistych zwiastunów deflacji, FED nie tylko nie obniża stóp procentowych, ale jeszcze je podnosi plus kontynuuje zmniejszanie bilansu, odwrócenie sytuacji sprzed roku,że mimo oczywistych zwiastunów inflacji, FED drukował kasę na maksa) . Stąd spadek ceny aktywów w USD.

Myślę,że nie ma nikogo kto by obstawiał całkowity upadek USD, po prostu ludzie obstawiają,że będzie stopniowo spadać, niektórzy,że szybciej, niektórzy,że wolniej, ale nie znam osobiście żadnej osoby która by twierdziła,że w długoterminowej perspektywie wartość USD spadnie do 0, ani takiej która by twierdziła,że USD za 20 lat będzie wart tyle samo co teraz. Pozostaje kwestia otwarta o ile spadnie, a nie czy spadnie.

Ja uważam,że tempo spadku USD powróci do średniej z lat 2010-2020, z chwilowym odchyleniem w górę gdzieś w 2025 roku. Stąd gram przeciwko rynkowi i dobieram krypto(teraz głównie ze względu na niedowagę BTC w portfelu, ze względu na jego wymianę na ETH, dobieram BTC). Po prostu uważam,że rynek się myli.

Weteran
Posty: 1542
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » niedziela, 13 listopada 2022, 11:06

graczyk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:54Spadek wartości USD to nie jest teoria spiskowa, ani wymysł "idealistów" tylko oficjalny cel FED i FOMC(czyli emitentów USD
Nie tylko, na szczycie G-20 w najbliższych dniach będzie (chyba) silny nacisk BRICS na obniżenie
roli USD. Wtedy może rola BTC urosnąć do roli naturalnego rozjemcy między zachodem a Chinami.
(marzenie?).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 13 listopada 2022, 11:27

rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:32Ale zejdźmy na ziemię i spójrzmy na fakty.
Wszystkie fiaty się dewaluują. Mamy kryzys, i co zyskało najbardziej? USD. Co straciło najwięcej? Krypto. Masz odpowiedź. Fakty samy za siebie mówią.
Tylko zapominasz, że podczas kryzysu covid'owego crypto zyskało najwięcej :D Teraz trwa korekta techniczna i za jakiś czas znowu będziesz miał zapierające dech w piersiach wzrosty po 1000% :D A to, że mamy kryzys to już wszyscy wiedzą :D Jednak giełda jest po to, żeby wyceniać przyszłość :D Nawet jeśli BTC ma spaść do 1$, a później np. wybić ATH czyli 70k$ minimalnie, to w dół już tylko -17k$, a w górę +53k$, więc z perspektywy historii i tego, że BTC co halvingowy okres wybija nowe ATH warto być bullish jak diabli :D

### edited: 2022-11-13 11:36 ###
Ogólnie szczęśliwie dla wszystkich niedźwiedzi pewnie spadniemy do tych 12k$ :D Shortujecie sobie ile wlezie póki macie okazję :D I zróbmy to tradycyjne -80% :D I mielibyśmy równość fali A i C o ile to te fale :D Bo ja na Elliotach znam się jak świnia na gwiazdach, a później +2000% od dołka wychodzi jakieś 250k$ :D

Ja jako byk i dziecię bessy uważam, że 12k$ jest niepewne, a obecne ceny dają mi pewne dobre wejście pod długoterminowy target czyli przebicie ATH co najmniej :D



anagamidev pisze: środa, 28 września 2022, 15:27
Pleasek89 pisze: środa, 28 września 2022, 14:11No nie wiem, Bitcoin stoi nad przepaścią
No wkrótce nastąpi chwila prawdy :D Aczkolwiek Bitcoin długoterminowo jest tani wielce :D
Niestety dla mnie jako byka bagholdera załadowanego po uszy wsparcie na 17.5k$ nie wytrzymało, więc shortujcie sobie dzida niedźwiadki :D Niech Wam konto puchnie kosmicznymi zyskami :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 listopada 2022, 11:46 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 11:33

graczyk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:54Spadek wartości USD to nie jest teoria spiskowa, ani wymysł "idealistów" tylko oficjalny cel FED i FOMC(czyli emitentów USD).
Ok bo myślałem, że piszę dosyć klarownie, ale w sumie w szkole zawsze miałem 2 z polskiego i rzeczywiście może nie być łatwo zrozumieć to co napisałem.
rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:32retorykę idealistów.
:arrow:
rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 10:32Dolar upadnie, a btc pewnie się stanie globalnym środkiem płatniczym.
Czyli spadek wartości to nie teoria spiskowa, ale zastąpienie dolara przez btc jako globalny środek płatniczy to retoryka idealistów.

@graczyk Szanuję twoje teorie księżycowe i to jak szczegółowo je opisujesz. Przyznam się że jest to dla mnie zupełna nowość. Ja to taki prosty chłop jestem. Widzę, że jak będzie się waliło bo lewar lewarem pogania, obietnice nie spełnione, to uciekam z takiego rynku z szacunku do swoich pieniędzy.

I żeby znowu ktoś mu tu nie wyskoczył z psychoanalizą to sprawdźmy skuteczność tych teorii, nie żeby kogoś poniżać ale zweryfikować słuszność założeń.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57Wróżąc z fusów(wszak prognozuje zachowanie kilku ludzi)-moim zdaniem w wakacje usłyszymy o początku końca podwyżek, we wrześniu o końcu podwyżek i przygotowaniach pod obniżki, a pewnie od zimy 2023 zaczną się obniżki stóp procentowych. Wtedy prognozuje na koniec roku 2022 BTC na pułapie 45 tys, w następnym roku ATH gdzieś pod koniec marca 2023.
graczyk pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 20:12Na posiedzeniu listopadowym FED dokonuje obniżki stóp o 0,75%, wskazując,że to początek obniżek. Sp500 i BTC w euforii. Zakładam,że BTC ma kilka zielonych tygodni i przebija 45 tys USD.
Powtarzam jeszcze raz, to nie jest żadne poniżanie ani wycieczki osobiste. Nikt nikogo nie obraża, a jedynie rozmawiamy o scenariuszach o potem je weryfikujemy.
Moim zdaniem ta cała teoria księżycowa okraszona mądrymi definicjami to nic innego jak kreowanie sobie argumentów pod tezę które się po prostu postawiło. Przestrzegam przed myśleniem życzeniowym.
graczyk pisze: sobota, 12 listopada 2022, 14:58Stąd w dniu dzisiejszym dokonałem akumulacji BTC na kredyt,
A to już wisienka na torcie. Nie moje pieniądze, nie moja sprawa. Ale przestrzegam każdego, zwłaszcza świeżego na tym rynku który tylko obserwuje ten wątek, żeby nie brać przykładu z tego typu pomysłów. Branie kredytów pod krypto to proszenie się o katastrofę. Jeszcze żebyśmy mieli zwykłą besse a otoczenie byłoby w miarę spokojnie. A tu w makro ciągły zamęt, w otoczeniu krypto trup ściele gęsto. To naprawdę kąpiel z rekinami.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 455
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 13 listopada 2022, 11:55

rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 08:29 Kolego, nie chciałbym być uszczypliwy ale powoli możesz konkurować z pewnym panem który się tu ostatnio doszczętnie skompromitował. Piszę to nie żeby wyśmiać, ale zupełnie poważnie, nasze decyzje inwestycyjne dostosowujemy do realiów, a nie realia do naszych decyzji. Wyparcie, wybiórcze postrzeganie rzeczywistości prowadzi do katastrofy.
Krótkoterminowo, może i zobaczymy jeszcze jakieś odbicie, może i nie. Moim zdaniem kierunek cały czas dół. A ostateczne low to pewnie nawet w tym roku nie zobaczymy. Każde obsuwanie się kursu będzie trigerować kolejne bankructwa i spektakularne wywrotki.
Nie ma sprawy, ja sie tylko ciesze z nastrojow na forum - sa coraz bardziej grobowe, to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, ze niedlugo bedzie punkt zwrotny.
BTC pokazal kilkukrotnie, ze najlepszym okresem na zakup jest czas, gdy ludzie wieszcza ostateczny upadek, gdy nadzieja zgasla, gdy bankructwa firm zwiazanych z krypto w mediach sa na lewo i na prawo. I jak dla mnie jestesmy juz w takim okresie.
Skupowalem w przedziale 17-25k ze srednia delikatnie ponad 21k, dolka dolkow sie nigdy nie zlapie.
I nie zrozum mnie zle - nie mam ZADNEGO problemu z tym, zeby BTC obsuwal sie i do 10k$ przez kolejne kilka mies, dokupie jeszcze troche, bedzie czas na zorganizowanie dodatkowego kapitalu.

Dla nabrania szerszej perspektywy - niezmiennie polecam lekturwe tego watku na ostatniej bessie, swietnie sie czyta po czasie.
rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 08:29 Zakładając optymistycznie że będą kolejne hossy to ile to wzrośnie? Do 100k$? Risk/reward nie warty zainteresowania.
Tutaj nasze oczekiwania bardzo sie rozjezdzaja.
4-5x stopa zwrotu w perspektywie powiedzmy 2-3 lat nie warta risk/reward?
Przeciez to jest wczesniejsza badz duzo przyjemniejsza emerytura :roll:
Inne aktywa potrafia sie kisic na tych samych poziomach przez dlugie lata, czasem wrecz ledwo wynagradzaja inflacje - zobacz zloto, GPW, czy "perelki" pokroju Intela czy np wielu firm motoryzacyjnych - akcje BMW czy VW warte sa dzis tyle co dekade temu, a gdzie tu inflacja..
Na BTC mamy obecnie imho swietne value, nie wazne czy to bedzie 20k, 15k czy 10k (w perspektywie kilkuletniej).
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 listopada 2022, 12:08 przez adamjttk, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 12:06

adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:55BTC pokazal kilkukrotnie, ze najlepszym okresem na zakup jest czas, gdy ludzie wieszcza ostateczny upadek, gdy nadzieja zgasla, gdy bankructwa firm zwiazanych z krypto w mediach sa na lewo i na prawo. I jak dla mnie jestesmy juz w takim okresie.
Z pewnością w takim jesteśmy, ale zauważ od jakiego czasu, i ile razy to już miał być ten dip. Przeżyłem bessy 14-15 i 18-19 i mimo wszystko obecnie inaczej oceniam otoczenie krypto które jest dużo bardziej toksyczne, a jego eliminacja potrwa dłużej z wymiernym skutkiem dla wyceny. Jeśli mogę kupić taniej to po co mam się rzucać?

Na lunie też niektórzy łapali dipy za każdy razem, bo kiedyś musi odbić, jak widać nie musi. To nie jest dobry argument.
adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:554-5x stopa zwrotu w perspektywie powiedzmy 2-3 lat nie warta risk/reward?
Nie. Nie pewna sytuacja na krypto, otoczenie się jeszcze na tyle nie oczyściły abym uznał że warto tu znowu wejść.
Dużo lepiej kupić nowe alty w okolicy halvingu z perspektywą sprzedaży po roku czy dwóch. Krótszy czas oczekiwania, większy zwrot, uspokojone otoczenie. I ja ten czas obecnie na to poświęcam, na research. To co teraz powstaje lub powstanie będzie królować w 25r. Większość starych altów nie przebije nawet swojego ath.
adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:5520k, 15k czy 10k
10k i 20k to 50% różnicy jeśli dla ciebie to nie istotne to sory. Biorąc pod uwagę, że btc nie będzie notował procentowo takich skoków jak w przeszłości, to ogromna różnica.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 455
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 13 listopada 2022, 12:24

1. Jak na moje wycena BTC jest obecnie WYSMIENITA.
Przeceny po 70-80% na walorze sa regularne co kilka lat, nieczego innego nie moglismy sie spodziewac, a jezeli nalozyc na to absolutna besse na rynku, niedawny covid sci-fi, obecnie wojne w Europie i zwiazany z nia kryzys energetyczny, wywrotke do gory brzuchem kilka dni temu duzej gieldy BTC - to utrzymywanie obecnych 17k$ jest wg mnie absolutnie BYCZYM sygnalem na nadchodzace miesiace/lata.
2. Porownywanie BTC do Luny wybacz, jest nierozsadne.
3. 10/20k jest dla mnie nieistotne z perspektywy kilkuletniej, tak - to tak jakbym na ostatnim ATH przy 60k zastanawial sie dlaczego wlazlem w BTC przy 8k jak moglem przy 5-6k.
Przyznaje Ci racje, z punktu widzenia dzisiaj - oczywiscie lepiej wejsc po 17k niz 21k, a jeszcze lepiej za 14 k jak tam spadnie - natomiast jezeli myslimy o kolejnym ATH, nie jest to juz az tak istotne.
Kurs BTC wiemy jak jest gwaltowny, chwila entuzjazmu bedzie potrafila go wyniesc na 25-30k w przeciagu kilku dni/tygodni, latwo bedzie przegapic ten moment jak ktos nie obserwuje rynku regularnie. A to kosztuje duzo czasu i $ bo mozna w tym czasie robic inne rzeczy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 12:32

adamjttk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 12:24to utrzymywanie obecnych 17k$ jest wg mnie absolutnie BYCZYM sygnalem na nadchodzace miesiace/lata.
narazie to ledwo kilka dni temu zrobiliśmy nowe low, a ile tu posiedzimy to się jeszcze zobaczy więc ja tu absolutnie żadnego byczego sygnału nie widzę. Za to bardzo niedźwiedzi, duże wybicie na indexach, nowe low na btc, wywrotka dużej giełdy i funduszu, która jest kolejnym klockiem w tym dominie. Co będzie dalej to się zobaczy.

No cóż, to bez owocne dyskusje w zasadzie, nie ma co dalej kontynuować. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, ja zawsze w bessach byłem byczy czy to 14-15, czy 18-19 więc argumenty jak to się fajnie czyta wątek z tych okresów mnie nie dotyczy. Na obecną chwilę jestem niedźwiedzi cały czas, nie dlatego że tak chcę albo mi się przyśniło ale na podstawie tego co widzę. Dzięki za wasze opinie, one w zasadzie też mi dają ciekawy obraz ciągłego wypierania rzeczywistości i potencjału na dalsze spadki.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » niedziela, 13 listopada 2022, 12:55

rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:33Ok bo myślałem, że piszę dosyć klarownie, ale w sumie w szkole zawsze miałem 2 z polskiego i rzeczywiście może nie być łatwo zrozumieć to co napisałem.
Jak waluta FIAT miałaby upaść :?: :roll:

Może ewentualnie maksymalnie spaść o 99,99%, ale nigdy o 100%.
rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:33I żeby znowu ktoś mu tu nie wyskoczył z psychoanalizą to sprawdźmy skuteczność tych teorii, nie żeby kogoś poniżać ale zweryfikować słuszność założeń.
O widzę,że wybrałeś sobie wycinki z moich wpisów, więc poświęcę chwilę aby wykazać jak manipulujesz.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57Oczywiście wszystko sie może zmienić, ale biorąc pod uwagę,że już czuć,że inflacja wraca z rekordowo wysokich poziomów do poziomów umiarkowanie wysokich(czyli marzenia banków centralnych czyli 2%), to niedługo powinniśmy mieć panikę bankierów centralnych i gwałtowne rozluźnianie polityki pieniężnej. Przy tych założeniach scenariusz kursowy jak wyżej.
W tym samym wpisie napisałem,że to pewne założenie.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 18:29Mam świadomość,że spadki mogą jeszcze potrwać nawet i kilka miesięcy, ale liczy się prawdopodobieństwo zysku, które teraz uważam za spore. Złoto i kredyt poczekają kilka miesięcy, więc to nie jest tak,że ostatnią kasę wrzucam w krypto.
Pisałem,że spadki mogą potrwać kilka miesięcy.
graczyk pisze: niedziela, 3 lipca 2022, 20:12Do 21 września zakładam kurs BTC w przedziale 15-25 tys USD.

graczyk pisze: niedziela, 18 września 2022, 20:37Co do BTC- dopóki się nie zmieni retoryka FED i EBC moim zdaniem będziemy tkwić w przedziale 15-25 tys USD. Na razie rynki wyceniają silną deflacje w USA, więc bitcoin jako aktywo broniące przed inflacją spadł i dopóki oczekiwania inflacyjne się nie zmienią prawdopodobnie będzie tutaj stać do halvingu.

Pisałem również,że widzę konsolidację do czasu zmiany polityki przez FED na pułapie 15-25 tys USD(myślałem,że FED się wycofa ze swojej polityki na posiedzeniu 21 września, ale to nie nastąpiło). Akurat tak się składa,że póki co akurat dołek był na pułapie 15,5 tys USD, a górka lekko powyżej 25tys USD.
graczyk pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 22:05Co do kursu BTC to wiele zależy(a w sumie moim zdaniem najwięcej, przynajmniej w średnim terminie) od FED. Moim zdaniem do 15 września nie powinno być większych ruchów, teraz jakbym miał obstawiać to obstawiałbym spadki, ale nie specjalnie głębokie, gdzieś do 21 tys max. Generalnie spodziewałem się konsolidacji na pułapie 15-25tys, się okazało,że mamy szanse aby trend boczny się ustawił na poziomie 22-24 tys.


Pisałem też,że widzę spadki jak byliśmy blisko szczytu konsolidacji.
graczyk pisze: sobota, 18 czerwca 2022, 12:16Dlatego uważam,że za chwilę zobaczymy zmianę trendu a propo polityki monetarnej i rynek ponownie zacznie wyceniać inflację, więc rozpoczniemy znowu gwałtowne wzrosty, które powinny nas zaprowadzić na nowe szczyty. Oczywiście wszystko zalezy od tego jakie będa ruchy FED i innych banków centralnych. Ja zakładam powrót stóp procentowych do czerwca 2023 do poziomu 0, ale bez wznawiania QE. Przy takich warunkach spodziewam się do marca 2023 wybicia ATH na BTC w stosunku do USD. To taki wariant lekko optymistyczny, bardzo realne,że obniżki stóp procentowych się lekko przesuną i wtedy ATH może być odpowiednio później.


Pisałem też o możliwym przesunięciu cyklu obniżek stóp procentowych. Generalnie jak widać głupota Powella jest spora i nie widzę dalszego sensu utrzymywania tak wysokich stóp procentowych(nie mówiąc o podwyżkach). Cały czas podtrzymuje,że jesteśmy blisko przełomu w tej sprawie, faktycznie nie nastąpiło to 21 września, ale nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych posiedzeń. Na którym to ciężko przewidzieć(prościej przewidzieć zachowanie tłumu niż zachowanie kilku oderwanych od realiów ziomków z FOMC), ale ono nastąpi i scenariusz z rozpoczęciem hossy się zrealizuje. Po prostu mamy przesunięcie w czasie harmonogramu, ale nie jego negację.
graczyk pisze: środa, 29 czerwca 2022, 16:37No jeżeli tak to faktycznie BTC może dolecieć na ok.5- 10 tys USD i pewnie po halvingu dopiero próbować odbijać do 20-25 tys.

Tylko wtedy trzeba kupić pop corn i patrzeć jak się rozpadają USA i UE(w przypadku UE mamy wtedy pewne bankructwo krajów południa, rozpad strefy EURO i w sumie ciężko przewidywać co).


Pisałem też,że rozważam scenariusz, iż obniżki stóp nie tyle się przesuną w czasie, a po prostu nie nastąpią(załóżmy Powell oszalał, albo dowolny inny powód). Ten scenariusz uważam za nierealistyczny, ale też należy go rozważyć. Wtedy faktycznie widzę kontynuację spadków i cały czas to podtrzymuje. Natomiast czy przy deflacji FOMC będzie trzymać rygorystyczną politykę monetarną :?: :roll:

graczyk pisze: piątek, 4 listopada 2022, 09:29eneralnie zakładam możliwość,że jeszcze spadniemy, ale o ile w czerwcu czas grał na korzyść niedźwiedzi(krótkoterminowo), tak teraz tego czasu zostało już bardzo mało. Moim zdaniem taką symboliczną datą jest koniec tego roku(akurat w sylwestra BTC przebije 70tys bloków do halvingu). W nowym roku nie widzę już raczej szans na dołek.
Nawet w poprzednim tygodniu pisałem,że jeszcze jest możliwy spadek(chociaż go uważałem, za średnio realny) ale go dopuszczałem. Wszak nie nadszedł jeszcze żaden z punktów które by definitywnie kończyły bessę- zbliżanie się do halvingu ani FED Pivot. Ponieważ z każdym dniem jesteśmy bliżej tych wydarzeń(halving można mniej więcej wyliczyć, ale FED Pivot tylko szacować)
graczyk pisze: wtorek, 18 października 2022, 11:00Na korzyść niedźwiedzi działa aktualnie zegar halvingowy(i w sumie tylko to). W 2015 roku dołek nastąpił jak do halvingu zostawało 81 tys bloków, w 2018 roku jak zostawało 76 tys bloków. Aktualnie mamy 80 tys bloków. W sylwestra albo w nowy rok winniśmy przejść 70 tys bloków. Do tego czasu zegar halvingowy działa zdecydowanie na korzyść niedźwiedzi. Z drugiej strony w 2018 roku mieliśmy czarnego łabędzia. Czy teraz taki wystąpi :?: :roll: Tego nie wie nikt.
Za czarnego łabędzia możnaby uznać bankructwo FTX. Tylko to taki malutki łabędź i moim zdaniem reakcja rynku jest znacznie przesadzona.
graczyk pisze: poniedziałek, 19 września 2022, 10:04 Co do aktualnej sytuacji na rynku- jeżeli się okaże,że przebijemy dołki to w okolicach 15-16 tys mam większe koszyki nastawione. Aktualnie kupuje małe ilości z bieżących dochodów.
rubel pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 11:33A to już wisienka na torcie. Nie moje pieniądze, nie moja sprawa. Ale przestrzegam każdego, zwłaszcza świeżego na tym rynku który tylko obserwuje ten wątek, żeby nie brać przykładu z tego typu pomysłów. Branie kredytów pod krypto to proszenie się o katastrofę. Jeszcze żebyśmy mieli zwykłą besse a otoczenie byłoby w miarę spokojnie. A tu w makro ciągły zamęt, w otoczeniu krypto trup ściele gęsto. To naprawdę kąpiel z rekinami.
A to co do moich zakupów. Zakładałem,że jak poleci na 15-16 tys to będzie to okazja. Spadło na 15,5 tys USD, więc uruchomiłem lewar i kupiłem. Lewar będę spłacać przez kilka miesięcy od grudnia począwszy, domu nie zastawiłem, więc spokojnie. Najwyżej w następnym roku spędzę wakacje pod gruszą. Na podstawie swoich analiz stwierdzam,że aktualna cena i czas jej osiągnięcia dają znacznie większą szansę na zysk niż stratę w sumie w każdym terminie(zarówno krótkim, średnim jak i długim). Więc stąd zakupy. Główne zagrożenie widzę w postaci banków centralnych, ale uznaje je za nieistotne z punktu widzenia obliczania ryzyka inwestycyjnego.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 13 listopada 2022, 13:19

@graczyk
graczyk pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 12:55O widzę,że wybrałeś sobie wycinki z moich wpisów, więc poświęcę chwilę aby wykazać jak manipulujesz.
Nie miałem takiej intencji ale jak to tak odebrałeś to sory.

Dzięki za obszerną odpowiedź. Wiele rzeczy widzę inaczej.. ale już mi się nie chcę dyskutować, w zasadzie to rynek na bieżąco pokazuje jak jest i weryfikuje. Dobrej niedzieli.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » niedziela, 13 listopada 2022, 13:37

Zasady są bardzo proste, ale tylko dla tych co mają dyscyplinę i siłę woli.

Jak jest hossa to się kupuje i trzyma walory.
Jak jest bessa to się trzyma ale gotówkę.

Problem jest taki, że ludzie to hazardziści uzależnieni od emocji nie potrafią zbyt długo siedzieć na tyłku i na siłę grają swoje predykcje życzeniowe, całkowicie ignorując co aktualnie gra rynek. W bessie nie gra się longów, a w hossie shortów.
Tkwienie w błędzie i usilne łapanie dołków oraz uśrednianie w dół, pogłębiając stratę jest największym błędem jaki może popełnić gracz w bessie.

Czy nie lepiej kupić trochę później i sprzedać trochę wcześniej?

Jeżeli uczestnik rynku nie potrafi określić czy aktualnie panuje bessa czy hossa to powinien zmienić zajęcie bo zwyczajnie nie nadaje się do tego.

Myśle, że smród z FTXa będzie się dosyć długo ciągnął.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł i 34 gości