Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
10
34%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
31%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
34%
 
Liczba głosów: 29
Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » niedziela, 11 lutego 2018, 15:11

hmm, ja tu obawialbym sie RGR, gdzie ostatnie R sie zaczelo budowac, dopiero po zanegowaniu jego mozemy kontynuować dalsze odreagowanie spadkow.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » niedziela, 11 lutego 2018, 15:25

Jestem tego samego zdania. Na 1h mamy już lewe ramie i głowę. Pomału rysuje nam się prawe ramie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 lutego 2018, 17:15 przez HypnoFukka, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 11 lutego 2018, 15:36

@HypnoFukka, IMHO - za dużo tych H&S na BTC. Codziennie czytam i widzę H&S, z którego ostatecznie nic nie wynika, tak jak powinno.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » niedziela, 11 lutego 2018, 15:42

Poranny zjazd byl po prostu wywaleniem stop losow i zalozeniem longow. Stawialbym na jeszcze jedna zmylke. I po nowy lokalny szczyt.

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » niedziela, 11 lutego 2018, 15:44

Strasznie się patrzy na te świece. Jak dla mnie warunki ogromnie trudne. Nastroje rozchwiane. Nie wiadomo czy jutro będzie 10k czy 5k. Siedzę na fiatach i od paru dni nie robię nic bo jestem zdezorientowany i pewno taki mam być w tej zabawie grubasów :) Patrząc na wykres 1d to w ogóle się zastanawiam czy jest sens grać teraz czy poczekać miesiąc aż będzie już naprawdę dołek tej banki pewno na 2k$ :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 lutego 2018, 15:48 przez kadexor, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » niedziela, 11 lutego 2018, 15:44

hassejo pisze: @HypnoFukka, IMHO - za dużo tych H&S na BTC. Codziennie czytam i widzę H&S, z którego ostatecznie nic nie wynika, tak jak powinno.

No zobaczymy. Ale generalnie wygląda to jak HS :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » niedziela, 11 lutego 2018, 15:49

Ja w sumie duzo dziennie przerabiam materialu. I sprobuje dzisiaj zagrac wieczorem na otwieranie shortow od 8,500 stopniowo. I wyczyszczenie longow w nocy lub rano.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 11 lutego 2018, 15:50

@HypnoFukka, No tylko ze z drugiej strony jest szansa na znacznie wiekszy invHS...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » niedziela, 11 lutego 2018, 16:14

@domator,
wolumen zdawałby się potwierdzać inv HS, nawet teoretyczny zakres odbicia ok 700+ usd od linii szyi wychodzi w okolicach linii poprowadzonej po szczytach 7,8 i 10 lutego. Mam podobne odczucia co Kadexor i jestem bardzo nieufny gdy widzę jakąkolwiek rysującą się formację. Bardziej obserwuję btc pod kątem treningu AT.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » niedziela, 11 lutego 2018, 17:07

Proszę o nie wyśmiewanie bo to moje drugie samemu narysowane kreski.... Czy poruszamy się w takim kanale? I czy ma to jakieś znaczenie czy sobie coś, nie wiadomo co narysowałem :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » niedziela, 11 lutego 2018, 17:14

Póki co na świeczkach 1h wygląda to całkiem dobrze. Poprzednia świeczka gdzie mieliśmy lekki spadek miała wolumen tylko 179 btc (bitstamp). A wzrostowa poprzednia dużo z lepszym wolumenem. A ta, która właśnie się rysuje już ma 157 btc po 15 min. Więc tak trochę byczo to wygląda.

edit : dupa, chyba jednak w dół :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 11 lutego 2018, 17:31

s---r pisze: Czy poruszamy się w takim kanale?
Tak, poruszaLISMY sie :-) w nim.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » niedziela, 11 lutego 2018, 18:34

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... je/dz3e4zf

to się nazywa shortowanie z rozmachem.
ciekawi mnie ilu takich siedzi przy kursie BTC.. :roll: :mrgreen:
pewnie dowiemy się o tym za parę lat :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 11 lutego 2018, 18:35

Dzisiaj niedziela więc kilka słów od siebie chciałbym napisać. Tym bardziej, że nic złego się nie dzieje i trzeba odpocząć czasem.

Czy poziom 5920usd Bitstamp był tym poziomem od którego powinny zacząć się wzrosty?

W orientacji na wykresie bardzo pomaga analiza wolumenu. I tutaj napiszę coś bardzo ważnego: największe wolumeny występują na końcu fali 5 w fali C korekty. Wystarczy spojrzenie na wykres aby stwierdzić, że tak własnie jest. Inną ważną rzeczą jest tzw. overbalance.

Niestety overbalace nie został jeszcze przełamany. Natomiast mamy coś co pozwala optymistycznie patrzeć na ten drugi aspekt, który da szansę na złamanie overbalance'u i zmianę trendu lub początek korekty wyższego rzędu. A mianowicie jest to formacja oRGR czyli odwróconej głowy i ramion, która kształtuje się na wykresie. Jest to formacja odwrócenia trendu. Jeśli tylko ta formacja wypełni się wtedy overbalance zostanie przełamany i będziemy mogli mówić o tym, co napisałem wcześniej.

Wybicie z kształtującej się formacji oRGR spowoduje, że zasięg ruchu to górne ograniczenie kanału spadkowego czyli ok. 12500usd. Siłę tego oporu potwierdza również szczyt podfali 4 na ok. 13000usd.

Patrząc się na wykres oczekiwałbym wzrostów. Tak naprawdę moim zdaniem jesteśmy dopiero na początku drogi. Nie mamy ukształtowanej formacji oRGR, nie mamy przełamanego overbalance'u. Jak na razie nie możemy mówić o pewnych wzrostach. Jednak wystąpiły już symptomy zakończenia obecnej fali spadkowej.

Więcej opisu jak i wykres wkleiłem w równoległym wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 35#p452535

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 11 lutego 2018, 18:51

Bitmar pisze: Jak macie jakiś pomysł na ankietę to pisać śmiało. Tylko z sensem. Mi się skończyły pomysły w tej sytuacji którą mamy. W Porównaniu do poprzedniej ankiety takiej samej, mamy niewielki wzrost nastrojów byczych. Dalej panuje niepewność.
Może po prostu zwykłe przedziały gdzie będzie finalnie cena za tydzień (co 1000$). Jesteśmy koło 8k, więc mniej więcej w środku proponowanej w spojlerze skali. Czas głosowania może do końca poniedziałku? Poprzednia ankieta chyba nie była dobra, bo zakładała znajomość EW, a EW zna naprawdę raczej garstka użytkowników no i nie zakładała zasięgu, czasu itd.
Spoiler:
W jakim przedziale znajdzie się cena zamknięcia dnia pod koniec następnego weekendu (w niedzielę 18.02)?

1. 3000-4000$
2. 4000-5000$
3. 5000-6000$
4. 6000-7000$
5. 7000-8000$
6. 8000-9000$
7. 9000-10000$
8. 10000-11000$
9. 11000-12000$
10. 12000-13000$
11. Poniżej 3000$
12. Powyżej 13000$

(dwie ostatnie odpowiedzi raczej pro forma, można je sobie darować)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 11 lutego 2018, 20:05

W ciągu minionego tygodnia kapitalizacja Bitcoina wzrosła o ponad 10 miliardów dolarów, a dominacja BTC spadła o niespełna 1 punkt procentowy. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC stoi niemal w miejscu. Pierwsze 6 tygodni nowego roku okazuje się wielkim testem dla „hodlerów”.





Cena Bitcoina dotarła do poziomu 6 000 dolarów skąd zaczęła się korekta. Kurs wybił góra wsparcie o którym już wielokrotnie pisaliśmy na poziomie 7 900 dolarów. Cena jednak nadal porusza się w kanale spadkowym i w dodatku znajduje się w jego dolnym ograniczeniu. Do momentu aż nie wyjdziemy z tego kanału góra, nie możemy w 100% mówić o zajmowaniu pozycji długich.



Dla bardziej ryzykownych graczy wyznaczyliśmy klin spadkowy. Po jego wybiciu góra można szukać miejsca do kupna. Idealnym miejscem wydaje się być wybicie wsparcia 9 500 dolarów i test tego miejsca od góry. Alternatywnie, sprzedaż rekomendujemy po ponownym wybiciu 7 900 dolarów i teście tego miejsca od dołu.


Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maxym » niedziela, 11 lutego 2018, 21:58

socjolog2008 pisze:@maxym a ja Tobie polecam.
Psychologia tłumu Gustaw Le Bon
Wywieranie wpływu na ludzi Robert B. Cialdini
Sztuka wojny Sun Tzu
Socjologia Zygmunt Bauman
+ codziennie kilka godzin DT minimum 1000$
W życiu książki o tradingu nie przeczytałem. Nie wiem czy to powód do dumy, ale tak jest 8-)
+ permanentna rozkminka + szlifowanie zmysłu obserwacji i analizy. No może w pakiecie kilka biografia dyktatorów (Saddam, Idi A min Dada, Kadafi) i zaszczepisz w sobie zwierze do tradingu. Gwarantuje :mrgreen:
A i filmy dokumentalne dla wkręty już od dziś :
maxi82 no i co że komunista. Stary. Grubo pojechałeś po bandzie. -17 od jednej osoby ustanawia w dniu 09.02.2018 Nowym Totalnym Rekordem. Klasyk na wydziale Socjologii UAM na którym studiowałem. Można się nie zgadzać - ale to już frustracja :mrgreen:
Czytalem w/w
Psychologia tłumu Gustaw Le Bon
Wywieranie wpływu na ludzi Robert B. Cialdini
Sztuka wojny Sun Tzu


+ codziennie kilka godzin DT minimum 1000$ (troche wiecej niz 1000$)

Od trzech lat :)

A co do książek lubie czytac :)

Saddam, Idi A min Dada, Kadafi , Adolf H - czytalem wiele lat temu interesowalo mnie to

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mikolajkulczyk » niedziela, 11 lutego 2018, 23:44

sha256 pisze:

Czy poziom 5920usd Bitstamp był tym poziomem od którego powinny zacząć się wzrosty?

W orientacji na wykresie bardzo pomaga analiza wolumenu. I tutaj napiszę coś bardzo ważnego: największe wolumeny występują na końcu fali 5 w fali C korekty. Wystarczy spojrzenie na wykres aby stwierdzić, że tak własnie jest. Inną ważną rzeczą jest tzw. overbalance.
[...]
Wybicie z kształtującej się formacji oRGR spowoduje, że zasięg ruchu to górne ograniczenie kanału spadkowego czyli ok. 12500usd. Siłę tego oporu potwierdza również szczyt podfali 4 na ok. 13000usd.

Patrząc się na wykres oczekiwałbym wzrostów. Tak naprawdę moim zdaniem jesteśmy dopiero na początku drogi.
Załóżmy że to co napisałeś jest jak najbardziej prawdopodobne (99%), czy to by oznaczało że to obecne odbicie to jest Fala B która powinna odbić na 50% fali A ? A po fali B będzie fala C "kończąca" która zniesie nas do poziomów 4-5k ?

Wiem że nikt nie ma szklanej kuli ale za bardzo nie jestem w stanie zrozumieć w jakim obecnie momencie jesteśmy, czy to jest korekta od ATH, czy przed nami kilku-miesięczna bessa (ostatnia fala C) czy może po prostu to jest odreagowanie wzrostów od 2013 roku ??? Jesteśmy w stanie to ocenić ? Który scenariusz może być najbardziej prawdopodobny :?:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zombine » poniedziałek, 12 lutego 2018, 00:22

A czy tutaj nie maluje nam się głowa z ramionami ? Pewnie Ameryki nie odkryłem. Jestem ciekaw czy trafnie zdiagnozowałem przykład. Wydaje się to całkiem logiczne poza tym

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
43
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 lutego 2018, 02:34

Widzieliśmy ostatnie 2-3 godziny opuszczanie ceny do niższego zakończenia dziennej i tygodniowej. Niewiele to zmieniło, jednak rysowanie kolejnej dziennej i tygodniowej od niższej ceny otwarcia to łatwiejszy zielony. Zwłaszcza 1w nowe jest arcyciekawe, poprzednia to spinning top z małym body nie w środku, ale bardziej w stronę bullish. Liczę na nową tygodniową z dużym body.
Można doszukiwać się potencjalnego układu Morning Star na tygodniowych, 2/3 mamy bardzo pasujące.

Obrazek

Bitstamp 1w:

Obrazek

Dodano po 52 minutach :
mikolajkulczyk pisze: Wiem że nikt nie ma szklanej kuli ale za bardzo nie jestem w stanie zrozumieć w jakim obecnie momencie jesteśmy, czy to jest korekta od ATH, czy przed nami kilku-miesięczna bessa (ostatnia fala C) czy może po prostu to jest odreagowanie wzrostów od 2013 roku ??? Jesteśmy w stanie to ocenić ? Który scenariusz może być najbardziej prawdopodobny
Jakby znać odpowiedź na to pytanie z łatwością by się dzięki temu zarobiło.
Problem w tym, że nikt nie wie i ciężko to miarodajnie ocenić. :)

Wydaję mi się, że jednak doskonale zrozumiałeś w jakim jesteśmy momencie, ponieważ widzisz różne możliwości i trudność we wskazaniu tego, co będzie. No i właśnie TU jesteśmy, w tym punkcie w którym wahasz się i nie wiesz jak i my wszyscy; w punkcie który ma różne możliwe kontynuacje, ale jest niedookreślony. Żadna z możliwych dróg jeszcze nie istnieje inaczej niż w naszej wyobraźni, więc nie jesteśmy na żadnej z nich ale przed każdą z nich i tylko czas zdeterminuje ukształtowanie jednej z nich.

Nie ma sensu stresować się na wydającej się konieczną wewnętrznej deklaracji co będzie, ponieważ żyjemy w świecie gdzie czas płynie dla nas jednokierunkowo i nie mamy na niego wpływu. Już lepiej płynąć z nurtem i widzieć kiedy coś nowego zacznie się tworzyć. I choć sam jestem z tych co próbują przewidywać, opowiadać się za czymś wcześniej, zawsze bardziej uzasadnione jest reagowanie na coś realnie się już zaczynającego tworzyć.
Możliwe, że trochę teoretyzuję i mieszam, ale jeśli nie ma się dobrego przeczucia rynku, już wiele razy sprawdzonego, pozostaje szybka reakcja przy dobrze wypracowanych sygnałach rodzących się opcji.

By zbudować sobie taktykę gry fajnie jest wyznaczyć kilka najważniejszych punktów/przesłanek/faktów, na których oprzemy własny schemat decyzyjny. Nie że iść w automatykę, ale warto umieć wskazać co dla nas jest kluczowe i jaką decyzje przybliża/oddala (unikam reakcji typu "powoduje/neguje" ze względu na pułapki i pogląd by nie iść 100% w automatyzm, ale też takie reakcje mogą być).

Ja lubię patrzeć głównie na trendlinie, a ponieważ nie są one raczej równoległe do osi wykresu tylko są pod kątem do niej, a wykres tworzy się równomiernie czasowo, zatem świeczki chcąc nie chcą muszą wejść w kontakt z już utworzonymi liniami trendu. Przyjmując, że linie trendu zachowują się często nie neutralnie, ale jak support lub opór, cena wchodzi z nimi w pewną interakcję. Rozrysowanie najważniejszych linii trendu i przyjmując opisane założenia dochodzimy do skończonej liczby kombinacji gdzie może iść cena w najbliższym czasie kontaktu z obecnymi liniami trendu.

Właściwie pisałem wczoraj b. długiego posta, ale gdy go chciałem umieścić nagle byłem wylogowany i nie uratowałem tekstu. Na wykresie kluczowe są dla mnie LT:

-3-5.4k$ wzrostowa
-1826-3k wzrostowa
-888-1826 wzrostowa
-spadkowa od ATH po lower highach (niższych szczytach)
-spadkowa od ATH po lower lowach (niższych dołkach)

Obecnie jesteśmy blisko konfrontacji z 3-5.4k oraz w klinie spadkowym z tych 2 spadkowych LT, co wymusza nieco na cenie malejąc oscylacje i kumulowanie energii na większy ruch lub też ten ruch wcześniej.

Ogólnie w poście, który skasowało nie pisałem niczego odkrywczego, tylko było długie omówienie kombinacji kontaktu z LT i co dalej w razie ich przebicia/odbicia od nich. Zakładałem, że LT są też jakby naturalnym magnesem dla świeczek i pokonanie jednaj prowadzi prędzej czy później do prób ataku na drugą czy też retestu poprzedniej. Że kurs się dobija po LT a wyższe są naturalnym celem dla wzrostu - niższe dla spadku.

Skrócony spis kombinacji:

1. nieudany atak na LT3-5.4k i dobicie do LT1826-3k$ (pewnie b.dobre miejsce na zakup)

1a. nieudany support LT1826 i spadek na silna LT888 (pewnie świetne miejsce na zakup)

2. udany atak na LT3k, ale wskutek oporu LT_ATH negatywny retest - przejście w 2x (duży klin) lub 4 (boczniak downtrendowy)

2x. klin do końca, koniec nawet koniec marca/kwiecień z cenami rzędu 4-6k (końcówka silny i prosty zakup z targetem na .382 lub .5 całej szer. ath-koniec klina)

3. udany atak na LT3 i potem na LT_ATH - najbardziej bullish opcja, który wygenerowałaby imo:
3a. negacja bulltrapa i formowanie dużego trójkąta symetrycznego
3b. bulltrap właściwy dla schematu bańki

4. przebicie LT_ATH ale pod LT3k, albo po spadku z retestu LT3k (2), albo bez ataku, z nieudanego podejścia do LT3k (1) - wygenerowałoby odbicie raczej statyczne lub słabe, nie to co odbicie dynamiczne jak 3. i mogłoby poprowadzić do:
4a. umocnienie LT1826 poprzez konsolidację w jej rejonie i potem powolne budowanie trójkąta symetrycznego z solidną bazą na dolnym ramieniu i kulminacja w postaci zaliczenia LT3k i zdefiniowania 2 punktu dużego trójkąta (po ATH jako pierwszym punkcie)
4b. nieudane odbicie zakończone spadkiem z LT1826 i kontaktem z LT888, który w razie niepowodzenia potwierdziłby bulltrapowy charakter statycznego przebicia LT_ATH bez udane przebicia LT3k wcześniej (3a z płaskim bulltrapem lub bulltrapem dużo wcześniej, który już dawno jest)

Z obranych LT wychodzą mi takie kombinacje jako najważniejsze, najbardziej wpadające do głowy.
Spadek z jednej LT po nieudanym ataku czy negatywnym reteście nie oznacza oczywiście konieczność testu niższej LT. wiele z tych dróżek nie musi się rozwijać do kolejnej LT. Przykładowo prawdopodobne, że idąc 1 - czyli nie robimy LT3k, lecimy potem boczniakiem do 4, bez testu na 1a czy 2x.

Póki co z 5 wybranych LT mamy 3 linie supportujące nas teraz i 2 oporne.
Jeśli ktoś ze sterujących wykresem chciałby rozgrywać oczywisty scenariusz odbicia, LT3k powinna zostać zaliczona. Jednak wtedy rynek by podchwycił dróżkę migiem. Dlatego normalne byłoby kontynuowanie spadku ale łagodne, by trzymać w niepewności rynek i móc kupować bez obierania decyzji wyraźnego wybicia. Najbardziej ciekawa dla mnie i chyba najtrudniejsza do gry byłaby opcja przebijania LT_ATH bez przebijania LT3k. To by tworzyło dłuższą rozgrywkę ale i pewniejsza figurę potem niż wejście teraz szybciorem nad LT3k.

Jedno pewnie: jest ciekawie i będzie jeszcze ciekawiej, ale na pewno nie będzie łatwo to rozegrać. Duże spadki szybko byłyby za proste do rozegrania tak jak szybkie wzrosty szybko (co nie znaczy, że jedno z nich faktycznie nie nastąpi - jestem jednak chyba za czymś bardziej niejasnym i wyrafinowanym, dłuższym).


(rys. z wczoraj czy przedwczoraj bez nowych świeczek)
https://www.tradingview.com/x/vk2Ow7xm/

Dodano po 5 minutach 59 sekundach:
Zasięg czasowy i cenowy tych mazai nie ma znaczenia, liczy się tylko interakcja z LT.
Dlaczego mamy taka niepewność i obok dróg wyraźnie spadkowych inni opisują wyraźnie duże odbicia czy nawet szanse na ATH?

Bo jesteśmy w bliskiej odległości kilku ważnych LT a każda z nich może dać nam kopa lub utrudnić.
Stąd naprawdę szerokie spectrum kierunku ruchów jest możliwe i potrzeba czasu by ktoś tym wyraźniej pokierował.
Do tego czasu będzie niepewność. Poniżej skali typu 2-4h nawet bym nie oglądał teraz wykresu, DT teraz jest męczący, lepiej czekać na sygnały na dłużej niż tłuc DT w takim miejscu ale tradycyjnie - co kto lubi. :)

Ps. Jeśli zamułka na BTC potrwa dalej, chyba alty mogą sie leciutko oderwać. To dynamiczny rynek, wręcz szalonej dynamiki, ludzie są uzależnieni od adrenaliny - jak na BTC bywa ciszej przenoszą nieraz zabawki do alciarni.

Dodano po 7 minutach 45 sekundach:
Pomijam LT spadkową od 2 i 3 lower higha od ATH, choć ma ona oczywiście znaczenie. Traktuję ja jednak jak wstępny sygnał do prawdziwego dużego sygnału czyli przebicia LT od punktu ATH. Ma ona 2 punkty. 3 ja potwierdzi. Jakby też od razu ją przebił może być trochę powrotu zieleni na rynku niebędącej tylko korekta spadków jak do tej pory.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:18 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 35 gości