Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
10
34%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
31%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
34%
 
Liczba głosów: 29
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » piątek, 2 lutego 2018, 15:19

Przy odbiciu po pierwszym impulsie spadkowym z 24 grudnia w skali 1h na finexie wolumen hammera wynosił 19k, a nastepnej godzinnej swiecy 11k, aktualny hammer posiada wolumen 14k i nastepna godzinna swieca takze 14k, wiec mysle ze to dosc spore odbicie...wedlug mnie odbicie na kilka dni, lub cos w stylu return to normal

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 15:20

@sebastian86, pytalem o te dolna - ta gorna wiem ze jeszcze sie rysuje...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 2 lutego 2018, 15:21

Mayoris pisze: ktoś wszedł w rynek z paroma miliardami i wykupywał wszystkie BTC jak leci,
Rynek przestraszyłby się ofert na takie kwoty... grubasy robią to partiami po kilkadziesiąt mln.. po kilka itp.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » piątek, 2 lutego 2018, 15:27

Dovakhiin pisze:
Mayoris pisze: ktoś wszedł w rynek z paroma miliardami i wykupywał wszystkie BTC jak leci,
Rynek przestraszyłby się ofert na takie kwoty... grubasy robią to partiami po kilkadziesiąt mln.. po kilka itp.
Po prostu rynek widząc, że ktoś chce tyle kupić przestałby sprzedawać albo podwyższał cenę, stąd w zasadzie sytuacja nie do wystąpienia, tak mniej więcej? Sorry za ogólny OT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 2 lutego 2018, 15:31

@termitek12, dlatego najlepiej wchodzić częściami kapitału, można było się zapakować częściowo na wczorajszym dołku, na dzisiejszym dołku a i mieć część kapitału przygotowaną gdyby miał nastąpić następny, żeby to wszystko uśrednić. Nawet wczorajsze zakupy są już praktycznie na zero/ plus.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » piątek, 2 lutego 2018, 15:51

Jeżeli to wybicie okarze się tym właściwym to jak wysoko może polecieć? 11k$?

Wiem, ze gdyby ktoś to wiedział na 100% to byłby dzisiaj milionerem i nie siedziałby na forum. Ale po przejrzeniu dzisiejszych postów i tych dziesiątek kresek na kilku wykresach ciężko jest mi wydedukować realny zasięg.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Czosnek Czesio » piątek, 2 lutego 2018, 15:54

Chillout pisze: Jeżeli to wybicie okarze się tym właściwym to jak wysoko może polecieć? 11k$?
Silny opór jest na linii poprowadzonej po szczytach z 20 i 28stycznia czyli w zależności kiedy do niej dojdziemy wypada to na oko 10900-11200

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 15:55

@Mayoris, To się chyba nazywa czarny łabędź. Coś co się nagle zdarza i jest totalnie nieprzewidywalne. Tak jakby nagle wyjść na spacer i dostać piorunem (szansa chyba 1/800000). Takiego czegoś nie przewidzisz, ale zakładasz, że ma to niezerową szansę. Jak wygrana w totka. 1/14m szansa czyli niezerowa, choć za zerową i tak trzeba ją raczej uznawać. :mrgreen: Fakt, że analiza Ci tego nie pokaże jako prawdopodobne do rozważenia, nie znaczy, że trzeba ją odrzucać. Analiza to nie wiedza Boga, ale narzędzia, które mogą być przydatne.

Niektórzy tu pisali ostatnio, że AT nie działa bo pada support. Ludzie, AT nie mówi, że jest jakiś stalowy support, nie do zdarcia. Support to zwiększony popyt z powodów wcześniejszych szczytów/dołków/konsolidacji/poziomu fibo i pewnie innych technicznych powodów, ale może go zniszczyć zwiększona podaż i wtedy może się zmienić w opór.

AT to nie dekalog czy tabelka stałych fizycznych, ale raczej kombinowanie co zrobić, by mieć większą szansę na przejście przez wciągające bagno lub przejście przez pole minowe z częściowo działającym wykrywaczem. :mrgreen:

Niektórzy pisali o hidden orderach na Finexie. Też to widziałem, ogromne ilości na hidden orderach. Co lekko sugeruje, że jest rozgrywany duży przerzut BTC z rąk jednych grubych do innych grubych. Być może też część to wałki Finexa i jakieś fake akcje. Ale prowadzenie spadku od 2-3 dni jest bardzo kontrolowane, te spadanie sobie powolne po dolarze, z uporem uzupełnianie dużym hidden buy orderów itd. Wrażenie jakie po tym powstaje - może być mylne, jestem tego świadom - jest takie, że nie sądzę, by rozegrali dalej schemat typowego downtrendu miesiącami do 2-4k itp., ale że być może w planach jest bardziej dynamiczny scenariusz, nie że ATH, ale coś bardziej przebiegłego niż oczywisty downtrend.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 2 lutego 2018, 16:02

@Chillout,
"Książkowo" to 50% spadku od 12k wychodzi w okolicach 10k i to by się zgadzało bo tam było wsparcie - teraz poziomy opór zbiegający się z fibo 50% od dołka 2015. Ale jest jeszcze spadkowa lt ciągnięta właśnie od 12k od której się kurs odbijał. Obecnie jest ona na ~9600
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 16:06 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 2 lutego 2018, 16:05

@bitloteiros, Najpier to musimy 9 z przodu zobaczyc :-) a nie plany na druga polowe roku obmyslac....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Czosnek Czesio » piątek, 2 lutego 2018, 16:08

@bitloteiros racja 10k będzie w zasadzie 1 silnym oporem co do 9600 ta linia jest pod tak wysokim kątem że nie chce mi sie wierzyć że nawet tego nie przebijemy. No i zanim do niej dojdziemy to będzie sporo niżej pewnie gdzieś 9300-9400

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » piątek, 2 lutego 2018, 16:08

hornet pisze: co ciekawe - tuż po włączeniu kraken po upgradzie było kilka anomalii. pierwsza z nich to wystrzał kursu do 20k/bita (ok. 25k usd / bita). druga z nich to spadek do ~6300 eur za bita (ok. 7800 usd / bita). z tyłu głowy mam pomysł, że to awaria oprogramowania / bota, który ma wpisane pewne warunki na twardo. więc co, najpierw 7800 usd a potem 25000 usd?
sorry za cytowanie samego siebie, to mój post z wczoraj. wiem też, że odbicie mogło wynikać z kresek, ale wskazuję tylko, że potencjalny dołek pokazał się jako anomalia na wykresie krakenie w dniu 14 stycznia po włączeniu giełdy, która miała solidny upgrade silnika. dziś dobiło 6000 eur, ale cały czas kraken był sporo pod BFX przy tych spadkach. teraz znów jest ponad.

druga anomalia to był kurs 20000 eur / bita.

raczej pod to nie zagram, ale będę obserwował rynek pod tym kątem.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wojt5 » piątek, 2 lutego 2018, 16:11

A mnie zastanawia to:
https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=107517
Rozumiem ze im mniejsza wartosc bita, tym lepiej dla gornikow? To by wyjasnialo te spadki..
Karty graficznie ladnie do gory poszly.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3386
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3686
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 2 lutego 2018, 16:13

Wymazywanie pisze: Niektórzy tu pisali ostatnio, że AT nie działa bo pada support. Ludzie, AT nie mówi, że jest jakiś stalowy support, nie do zdarcia. Support to zwiększony popyt z powodów wcześniejszych szczytów/dołków/konsolidacji/poziomu fibo i pewnie innych technicznych powodów, ale może go zniszczyć zwiększona podaż i wtedy może się zmienić w opór.

AT to nie dekalog czy tabelka stałych fizycznych, ale raczej kombinowanie co zrobić, by mieć większą szansę na przejście przez wciągające bagno lub przejście przez pole minowe z częściowo działającym wykrywaczem. :mrgreen:
Podziwiam Cię, że masz cierpliwość po raz kolejny tłumaczyć abecadło :) Ja się poddałem już jakiś czas temu, bo mam wrażenie, że takie tematy i pisanie tych samych głupot przez kolejną falę userów pojawia się cyklicznie przy każdym większym ruchu na wykresie. Może warto by pomyśleć o zebraniu różnych bredni na temat AT wraz z sensownymi kontrargumentami i umieścić w jakimś przypiętym na górze wątku przedszkola. Nie trzeba by co miesiąc z tym samym walczyć ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 2 lutego 2018, 16:13

@Czosnek Czesio,
Wątpię czy ją przebijemy za 1 razem. Jeśli tak i to nie będzie fake to następny byczy sygnał. Ale to na razie gdybanie. Jak zauważył @domator, najpierw 9 z przodu
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 16:35

Chillout pisze: Wiem, ze gdyby ktoś to wiedział na 100% to byłby dzisiaj milionerem i nie siedziałby na forum.
Jak się ma sporo kasy to trzeba nadal zapierd... Niektórzy mają jakiś stereotyp, że milonerzy to tylko na wyspach leżą, nic nie robią a już na pewno nie grają, nie inwestują, nie piszą na i nie czytają tego typu forum jak to. To kto kupuje te bity w paczkach po kilkadziesiąt-kilkaset jak nie ludzie już majętni?
To myślenie o bogatych-nierobach to jest stereotyp ludzi biednych, którzy wyobrażają sobie bogactwo jako odcięcie. Może na poziomie miliardera to tak (choć pewnie większość z nich nadal zapieprza), ale prawda jest taka, że ludzie co już mają sporo kasy zapierdzielają jeszcze bardziej niż szaraczki na tą kasę. Mały % ludzi w bogaceniu się ma jakiś stały i jedyny cel po którym już nic nie robi. Tylko biedak tak widzi bogatego, nie widząc ile pracy musiał i musi wkładać w to co robi. Mówię to jako szaraczek.

Dodano po 16 minutach 49 sekundach:
Zadziwiające, że nie ma teraz pytań "czy warto kupić na longterm?". Przy szczytach to było przecież typowe pytanie co do BTC i altów. Teraz jakoś cisza z tym zapytaniem. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 16:38

@Wymazywanie, To ja zapytam dla zasady, żeby wyjątek potwierdził regułę. Proszę was, czy warto teraz kupić na long term? A może kredyt pod zastaw nerki dodatkowo? Aha - i jak teraz kupie to kiedy będę bogaty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3386
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3686
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 2 lutego 2018, 16:42

Czyżby filiżaneczka miała nam pomóc przebić ważny opór?

Finex, 5m

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 kwietnia 2018, 17:58 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 lutego 2018, 16:45

pabloj pisze: Proszę was, czy warto teraz kupić na long term?
To już zasadne pytanie w tych rejonach. Oczywiście nie znaczy to, że nie zejdzie niżej.
Kluczowe jest dla mnie to, czy cena przejdzie w:

a) bulltrap i zjazd w dół, długi, downtrendowy =klasyka
b) od razu downtrend po małym odbiciu =klasyka
c) scenariusz heretyczny teraz dla tłumu czyli nie downtrend ale początek ruchów jednak w górę, bez przechodzenia w typowy downtrend =czarny koń zakopujący nowych, co ulegli za bardzo trendowi i dośw. co trwają przy schemacie bańkowym do końca

Przy a) i b) zakup na longterm niech czeka do długich miesięcy spadków, a teraz to zakup na odbicie (może być i do 11-14k nawet).
Przy c) zakup na longterm wskazany w obecnych rejonach - nawet jak pójdzie z tysiąc czy dwa niżej, to już jest strefa warta zainteresowania.

Osobiście jestem za c), ale może dlatego mam takie nastawienie, że źle rozegrałem ostatnie dni, czyli za wczesne zakupy zrobiłem wielu rzeczy. Także utrudniłem sobie nieco grę, ale nie z takiego szamba wychodziłem już. Crypto to ciągła lekcja i wciąż tyle do poprawki. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 16:46 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 2 lutego 2018, 17:00

@Wymazywanie, Jakby się uprzeć na 1w można zobaczyć chorągiewkę ;) Chociaż i wcale mocno upierać się nie trzeba.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lutego 2018, 17:01 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł i 43 gości