Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6762
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:27

Hm, macie rację, może niefortunnie to ująłem. Miałem raczej na myśli, że mamy już duży spadek, więc z pewnością ciężko mówić o odwróceniu czegoś pozytywnego - bo niczego pozytywnego nie ma :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:38

Moim zdaniem powrót do ceny 11.2-11.3k na świeczkach 4H będzie oznaczał spadek i ponowne testowanie linii wsparcia. Wcześniej wydawało się że BTC opuszcza chmure Ichimoku, ale jednak ostatecznie się nie przebił.
Jak nisko zejdziemy ? Jutro znów pokaz futures, które to poprzednim razem troszkę uwolnił kurs, może tym razem bedzie tak samo.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:55

new06 pisze: @BitJanusz, jaki HS?

Ogólnie jeżeli przebije tak ważną linię trendu, to ewentualny bulltrap po tym byłby epickich rozmiarów.

@Vilv, możesz rozwinąć myśl?
Po ostatnich 2 dołkach 17 stycznia na poziomie 9231 i 23 stycznia poziom 9956 wyznaczyły nam linie wsparcia która na dzień dzisiejszy jest w okolicach 10250$ także spodziewam się że będzie respektowana przy ewentualnych spadkach w te okolice. Jeśli to się potwierdzi to będziemy mieli zbudowaną na przyszłość linie wsparcia opartą na 3 punktach. Uważam że jutrzejsza konferencja przyniesie dobre wiadomości oraz zamknięcie ostatnich kontraktów powinno zakończyć obecne spadki i przez następne miesiące albo pójdziemy ostro w górę do głównego oporu 14000$ lub walniemy boczniaka w którym będą akumulowane środki na przyszłe wzrostu. Ale puki co widać że byki nie odpuszczają i szykują się do kolejnego ataku na linie oporu z 7 stycznia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:39

@Vilv, no tak, ja widzę tą samą linię, nawet ją wrzucałem dwie karty wcześniej. Musiałem jakoś źle zrozumieć Twoją wcześniejszą wypowiedź. W każdym razie dzięki.

@BitJanusz, ja bym to ujął trochę inaczej. Ruch od ostatniego dołka przed formacją HS do linii neckline jest mniejszy niż środkowy szczyt formacji (jest to moja osobista zasada wyłapywania czystych HS-ów). Co prawda przed lewym ramieniem jest dość duży szczyt, do którego prowadzi jeszcze większy ruch w górę. Ten szczyt nie jest wyżej niż lewe ramię, więc ruch prowadzący do niego można uznać za ruch prowadzący do formacji HS. Ale właśnie mam co do tego wątpliwości. Z najlepszego, co mamy do wykorzystania do gry na giełdach, czyli price action, złożone formacje cenowe są według mnie najsłabszym narzędziem. Ich sprawdzalność jest na tyle niewielka, że ja gram tylko pod te najczystsze, najbardziej oczywiste dla mnie. Oczywiście jeżeli otwieram jakąś pozycję, a widzę formację, która zapowiada ruch przeciwny, to biorę ją pod uwagę, niezależnie od tego jak bardzo koślawa jest i jakie mam wątpliwości z jej zakwalifikowaniem. Przekłada się to na to, że np. potrzebuję mniej żeby zamknąć pozycję (np. świece rysowane na mniejszych interwałach, które mogą zapowiadać ruch przeciwny liczą się dla mnie bardziej w takiej sytuacji).
Wracając do HS. Jest on lokalny, widzę, że rysowany na m30. Ogólna kondycja BTC nie ma tu nic do rzeczy. Bo HS-y mogą się rysować i realizować na mniejszych interwałach w trakcie bańki, a inv HS-y podczas jej pękania. Chociaż ten post też mogłem źle zrozumieć. :P

BTW. @ergorg widzę jak Chińczyk po solarium :lol: . No fajnie, gratki!
Brave New World

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sialala » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:49

A co powiecie na ten wykres? Gość bardzo dobrą analizę zrobił. Widać, że też całkiem trafną.
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... cket-Fuel/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7689
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12974
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:53

Generalnie patrząc na ostatnie świeczki 1h i 2h widać, że rynek nie ma sił na dalsze wzrosty. Też skłaniałbym się ku zejściu do dolnej linii trójkąta, szczególnie jeśli będa grane jutrzejsze futures.
Spoiler:
@new06, dzięki!
Liczyłem na jakieś ukryte forum z sygnałami lepszymi niż te u hassejo, a tu lipa. :(
I jeszcze to:

:roll: :lol:

@hassejo, nie znasz się na żartach. :P
Ostatnio zmieniony piątek, 26 stycznia 2018, 00:33 przez ergorg, łącznie zmieniany 4 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 26 stycznia 2018, 00:03

@ergorg,
Spoiler:
zmienię taktykę - nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili :roll: :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » piątek, 26 stycznia 2018, 00:04

Witam,
  • Dwa wykresy [1D] oraz [4h] Szybka analiza. Nadal jesteśmy w trendzie spadkowym ( "nowość" ). Były już 2 próby przebicia na 14.2k oraz 13.1k ale się nie udało. Obecnie trwa kolejna próba wybicia się z ostrego trendu spadkowego (żółty trójkąt), jeśli to się nie uda to czeka nas podpora trendu wzrostowego w okolicach 61.8% fibo. Jeśli jednak uda się przełamać linie spadkową górą to kolejną barierą będzie główna linia trendu spadkowego (linia koloru morskiego).
  • Warto zwrócić również uwagę że na interwale 1D jesteśmy nadal nad linią SMA100 (biał gruba linia) i własnie dochodzi do kolizji, ciekawy punkt, MACD nisko i pozytywnie, RSI 40. Możliwe że odbicie? Wariant drugi to oczywiście przebicie SMA100 i kontynuacja do lini trendu wzrostowego która w zasadzie ma 3 poziomy (3 zólte linie).
  • Moje zdanie? Cały czas to samo, najgorsze za nami i możemy dalej spodziewać się stabilizacji kursu, jeśli kurs jednak spadnie mocniej w dół to mamy obronę Częstochowy na 9k, a jeśli jakimś cudem ta linia zostanie przebita to jadę na wakacje i wracam jak będzie po wszystkim ;)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 26 stycznia 2018, 00:20 przez VooCash, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sialala » piątek, 26 stycznia 2018, 00:04

ergorg pisze: Generalnie patrząc na ostatnie świeczki 1h i 2h widać, że rynek nie ma sił na dalsze wzrosty. Też skłaniałbym się ku zejściu do dolnej linii trójkąta, szczególnie jeśli będa grane jutrzejsze futures.
Spoiler:
@new06, dzięki!
Liczyłem na jakieś ukryte forum z sygnałami lepszymi niż te u hassejo, a tu lipa. :(
I jeszcze to:

:roll: :lol:

@hassejo, nie znasz się na żartach. :P

Dokładnie, wyhamowanie już było widać o godzinie 20.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » piątek, 26 stycznia 2018, 03:18

Mamy ładne przebicie oporu z 7 stycznia przy niezłym vol, kolejny opór okolice 14.5k jeśli wybronią to byczki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 26 stycznia 2018, 06:13

@Vilv, szczerze mówiąc spodziewałem się, że po przebiciu tak ważnej linii trendu kurs wystrzeli mocno do góry. Ale widzę, że ma zamiar zatrzymywać się na każdym lokalnym oporze, który nawet nie jest do końca linią trendu. Teraz są trzy opory. Jeśli dojdzie do tego drugiego w miarę szybko to nie będzie źle.

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » piątek, 26 stycznia 2018, 08:43

W sumie to wygląda dość ładnie.
Na 1h mocna świeca w górę.
Teraz już robi się trzecia spadkowa, ale wszystkie one zawierają się w tej wcześniejszej wzrostowej.
Jeszcze nie ogarniam tych setupów na świecach ale z tego co kojarzę to robi nam się prawdopodobnie trójka hossy.
Wiadomo rynek zweryfikuje :)

Dodano po 1 godzinie 49 minutach 11 sekundach:
Blisko było ale się nie zrealizowało

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
zobaczymy jak się walka rozegra na większych formacjach, ciagle liczę na UP co najmniej na 14k $

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 26 stycznia 2018, 08:55

Ostatenie wyleszczanie przed kontraktami - tak zakladam ;) 900 btc ask na 1.1

Obrazek

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » piątek, 26 stycznia 2018, 09:01

Z góry przepraszam za jakość ale jestem w pracy i średnio stoję z czasem.

Nie sądzicie, że możemy mieć powtórkę z rozrywki?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 26 stycznia 2018, 09:02

Jeżeli dziś kończące się kontrakty przyniosły zysk shortującym, i odwrotnie te dzisiaj zakładane do lutego miałyby przynieść profit long. To należało by je zakładać z poziomów naprawdę zdołowanego kursu. A jeszcze takiego nie widzę..
https://www.barchart.com/futures/bitcoin
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » piątek, 26 stycznia 2018, 09:29

Jaka typowa dla BTC sytuacja :D ale jak zwykle dałem się nabrać. Najpierw złamanie oporu który nie mógł być złamany od 3 tygodni po czym lawina. Tak jakby po złamaniu trendu celowo zgnieść longi, a pewnie za moment zobaczymy gniecenie shortów. Wystarczy spojrzeć tutaj (https://twitter.com/bitmexrekt) niszczenie shortów już powoli następuje.

Zawsze jak przez głowę mi przejdzie "może odpalę sobie tutaj longa" albo "może mały szorcik" to wchodzę na https://twitter.com/bitmexrekt żeby sobie wybić te myśli z głowy :D

Odnośnie dzisiejszej sytuacji to już kilka dni temu kilka osób wspominało że dzień wygasania kontraktów CME będzie dniem dużych wahań i tak też dziś było. Najpierw wyjście górą teraz bardzo mocny zrzut.

Ja będę grał pod odbicie od wsparcia na poziomie 10200, albo ponowne przebicie górnego oporu.Obrazek

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: diffarek » piątek, 26 stycznia 2018, 09:41

oiron666 pisze:Tak jakby po złamaniu trendu celowo zgnieść longi, a pewnie za moment zobaczymy gniecenie shortów.
Staram się czytać na bieżąco wątek ale przyznaję, że nie wszystko jeszcze rozumiem .. możesz napisać prościej? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7689
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12974
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 26 stycznia 2018, 09:44

Jeszcze 7h do zamknięcia kontraktów.

@oiron666, jeśli dalej będzie takie tempo i tym od kontraktów będzie zależeć na zbiciu kursu, to te 10200$ może być trochę wysoko. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: M4ciek » piątek, 26 stycznia 2018, 09:59

diffarek pisze:
oiron666 pisze:Tak jakby po złamaniu trendu celowo zgnieść longi, a pewnie za moment zobaczymy gniecenie shortów.
Staram się czytać na bieżąco wątek ale przyznaję, że nie wszystko jeszcze rozumiem .. możesz napisać prościej? :)
Chodzi o to, żeby kurs spadł niżej niż stop loss'y ludzi którzy otworzyli pozycję long / odbił w górę żeby zrobić to samo z pozycjami short.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » piątek, 26 stycznia 2018, 10:03

diffarek pisze:
Staram się czytać na bieżąco wątek ale przyznaję, że nie wszystko jeszcze rozumiem .. możesz napisać prościej? :)
Mocne przełamanie oporu (w moim poście górna kreska) było bodźcem prowzrostowym dla wielu inwestorów (hazardzistów xD) którzy otworzyli długie pozycje na dźwigni. Po otworzeniu pozycji nastąpiła duża sprzedaż która sprawiła że kurs zawędrował pod kreskę a zamykające się stoplossy doprowadziły do mocnego spadku ceny która z kolei zainspirowała kolejnych inwestorów (hazardzistów xD) do otworzenia krótkich pozycji na dźwigni. Po otworzeniu pozycji następuje duże kupno które sprawia że ich pozycje też się zamykają i na końcu okazuje się że zarówno byki jak i niedźwiedzie tracą pieniądze na rzecz ludzi którzy wiedzieli co się święci ;)
Spoiler:
tak zwany judas swing :D
Ostatnio zmieniony piątek, 26 stycznia 2018, 10:13 przez oiron666, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, Eazzy0, Karolak, MagicznyKrokiet i 28 gości