Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 09:57

ja mam wrażenie barta simpsona niebawem :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:06

Wczorajsze odbicie zostało zapoczątkowane z miejsca w którym kurs był 13 listopada 2017, z niego wtedy zaczął się duży rajd ku górze. Generalnie ostrożnie obstawiałam ten poziom intuicyjnie (że skoro wtedy rajd to może i teraz coś nastąpi) ale niestety trochę niżej ok 5400+- czyli to co miało miejsce 12 listopada. Coś ostatnio mam pecha, że wybicia są wtedy gdy jestem w WC, sklepie, śpię itp :p
Cały czas jednak zastanawiały i zastanawiają mnie te knoty od góry (gaszenie wybić) przy każdym ruchu w górę tak jakby sprzedającym nie zależało by poczekać i sprzedać drożej i stąd ta moja ostrożność. Nie znam się na zaawansowanych technikach gry i mogę się tylko domyślać, że te zrzuty/knoty są spowodowane tym, że ktoś ma jakiś kontrakt czy pozycję na spadki i jej broni lub pomaga się jej zrealizować. A może to tylko wyprzedaże tych co nie mają wiary, że pójdzie wyżej.
Chętnie usłyszę jakąś podpowiedź jak to interpretować bo ta niewiedza hamuje moje działania i potęguje ostrożność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:13

Ja miałbym prośbe do naszych specjalistów - jaki byście wyznaczyli ew. zasięg wybicia w górę?
Wg mnie w średnim terminie ewidentnie polecimy jeszcze niżej, dobrze budować shorta, jednak troche glupio byloby sie dac zlapac na likwidacje w przypadku niedocenienia zasiegu wybicia,
Z trzeciej strony alty w tym momencie dośc mocno zielone...

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
@Lais, tu chodzi o to, że te wybicia raczej są prowokowane po to, żeby zająć pozycję na spadki:
zresztą to wybicie to w dużej mierze było wyciskanie shortów:
https://www.tradingview.com/x/KUtvXXRm/ (choć tu wygląda na to, że część shortujących dobrowolnie zrezygnowała z pozycji krótkich)
https://twitter.com/bitmexrekt
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9223
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:16

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:24

@lais @adam1226 odpowiedzi na swoje pytania masz w moim poście wyżej. Pisałem dokładnie o wspmnianych przez Ciebie short-sqeeze. Jeżeli pokonamy opor 6250$, zasięg wybicia to kolejne ~5% czyli 6400-6500$.
Widzę jednak słabość byków, brak kontynuacji wybicia na chwilę obecną i dalsze budowanie pozycji przez niedźwiedzi. Jeżeli nikt większy nie pokusi się o zjedzenie tych shortów, niestety zjedziemy w rejony 5770$.

Weteran
Posty: 13368
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:35

CRXEE8 pisze: Też macie takie wrażenie, że rynek chce wystrzelić w górę tylko BTC trochę trzyma te wzrosty w ryzach ?
Zdanie trochę bez sensu bo "rynek" to praktycznie BTC. Cała reszta jest mu podległa.

"Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać"

;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 11:02

Próba wybicia kończy się gaszeniem świecy (długie knoty od góry). Wygląda na budowanie shortów.

Ktoś właśnie wymienił ponad 200btc w jednym ruchu na BFX. Możliwy mocny ruch w dół lub w górę niebawem.



Niedźwiedziom proponuję budować shorta w okolicach 6200$ ze stop lossem na poziomie 6280$.

Bykom budowanie longa z poziomow 6100$ ze stop lossem na poziomie 5990$.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 11:17 przez nplex, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 11:07

@nplex, na bitmex shorty sa praktycznie w equilibrium z longami,
na finex - od wczoraj ubylo juz prawie 5k shortow - zostało myślę, że jeszcze drugie tyle maksymalnie, jeśli chcemy szukać ograniczenia wzrostów w paliwie z wyciskanych shortów - tylko, że short shortowi nie równy, biorąc pod uwagę te wszystkie hedge itd.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
@nplex, na ten orderbook nawet nie patrz; wczoraj to kompletnie nie miało znaczenia
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:46

nplex pisze: Próba wybicia kończy się gaszeniem świecy (długie knoty od góry). Wygląda na budowanie shortów.

Ktoś właśnie wymienił ponad 200btc w jednym ruchu na BFX. Możliwy mocny ruch w dół lub w górę niebawem.
200 btc to absolutnie nic w porównaniu z wielomilionowymi likwidacjami na bitmex.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:48

@BitJanusz, ale finex mimo wszystko nie jest bez znaczenia - a kilkaset btc w jego skali to dosc sporo - mysle ze nie warto tego ignorowac.. kolejny pinbar czyli jednak short hard ... a co do finex:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:50

BitJanusz pisze: 200 btc to absolutnie nic w porównaniu z wielomilionowymi likwidacjami na bitmex.
Przypominam o roznicy w dzwigniach 1:3 do 1:100. Plus na bitfinexie masz USD a nie tylko btc.
Kiedy cena na finexie zmienia się o 40$ mimo, że nikt nie kupił ani jednego satoshi
Co? :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:51 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:50

To prawda, że nie można całkowicie olać finexa, niemniej duże wzrosty i duże spadki to ostatnio efekt wyłącznie likwidacji pozycji, a nie wkupowaniu się "ulicy".Kiedy cena na finexie zmienia się o 40$ mimo, że nikt nie kupił ani jednego satoshi, to wiesz, że coś jest nie tak z tą giełdą ;) Że ewidentnie nie kreuje kursu, a jedynie podąża za inną.
Co? :D
Taka dziura w kursie była. Śledziłem na żywo. OK, może po prostu giełdę przylagowało na chwilę.

Tymczasem wracając do kresek:
Spoiler:
Obrazek
Fejkowe wyjście z trójkąta, odrzucenie kursu i natychmiastowa reakcja:
Spoiler:
Liquidated long on XBTUSD: Sell 1,448,953 @ 6149
Liquidated long on XBTUSD: Sell 936,167 @ 6190.5
wypadnięcie za niebieską linię może skończyć się szybkim i brutalnym bartem, ponieważ tych longów jest (zgaduję) sporo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:24

Odbiliśmy się od lokalnego oporu 6250$, o którym wspominałem w moichpostach wcześniej.
Niestety widać słabość byków, Alty są obecnie na dobrym zysku względem wczorajszego dołka.
Możliwa realizacjia zysków, oraz dalsza jazda w dół. Zalecam ostrożność i powstrzymanie nadmiernej euforii.
W obecnej sytuacji łatwiej wywołać strach i panikę niż euforię. Niedźwiedzie przez ostatnie 2 miesiące kontrolują rynek i zarabiają, łatwo nie odpuszczą.

Edit:
Bez pomocy niewidzilnej ręki, animatoa rynku, grubasa trudno będzie wywołać lokalną zmianę trendu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:47 przez nplex, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:44

nplex pisze: Niedźwiedzie przez ostatnie 2 miesiące
to jest slowo klucz.. trzeba by sie dokladnie wglebic w historię, ale wydaje mi sie ze powoli zblizamy sie do rekordowych poziomow jesli chodzi o czas trwania spadkow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:44

Spoiler:
Obrazek
Zadaniem byków będzie teraz szybki powrót do formacji, z której ich wywalono i obrona pinbara. Spadek poniżej żółtej linii może spowodować pełnego barta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:51

@adam1226 nie przykładałbym tak dużej uwagi jeśli chodzi o długość spadków oraz długość kontrolowania rynku przez shorty. Sentyment jest jasny i widoczny. Jeżeli niedźwiedź 11 razy z rzędu zarobił na sytuacji, jaką przed chwilą obserwowaliśmy na wykresie, spróbuje zarobić 12 raz i 13 raz również.

Brak kontynuacji wzrostów, brak przebicia i przetestowania od góry poziomu 6250$ jest jasnym sygnałem, do dalszej jazdy w dół.

Obecna ilość shortów jest niższa niż w ostatnich dniach, dlatego uważam, że jest jeszcze miejsce na odbudowanie większej ilości shortów. Odbudowywanie shortów oznacza podaż, przy obecnym braku popytu ze strony aktywnych uczestników rynu oraz braku popytu/paliwa/śweżych pieniędzy na rynku od nowo wchodzących osób łatwiej jest kontrolować rynek shortując.

Byki mają coraz więcej do udowodnienia a czas gra na ich niekorzyść. Nadal widzę ich słabość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:58

fusywszklanejkuli pisze: @amneziahaze bardzo dziwił się, że kilka instrumentów na paru giełdach nagle zachowuje się identycznie.
Kilkanaście.
fusywszklanejkuli pisze: na paru giełdach
Na sześciu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:58 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:58

@BitJanusz, szkoda tylko, że na tych rysunkach nigdy nie widać na czym oparta jest jakaś linia - tutaj ta żółta. Za słaba jestem w domysłach hehe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:01

nplex pisze: W obecnej sytuacji łatwiej wywołać strach i panikę niż euforię. Niedźwiedzie przez ostatnie 2 miesiące kontrolują rynek i zarabiają, łatwo nie odpuszczą.
Jestem odmiennego zdania. Powtórka wczorajszej akcji by przebić 6250, podciągnięcie wyżej na tyle, żeby komentatorzy zaczęli mówić o rodzącym się odbiciu i zadanie wykonane. Doprawdy trudno mi oprzeć się wrażeniu, że kontrolować ten płytki rynek jest dziecinnie łatwo. Wystarczy dobrze rozegrać kilka kluczowych technicznie momentów. Nic nowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:04

Lais pisze: @BitJanusz, szkoda tylko, że na tych rysunkach nigdy nie widać na czym oparta jest jakaś linia - tutaj ta żółta. Za słaba jestem w domysłach hehe
ach, prawda, ciężko rozkmninić bez całości ;)
Spoiler:
Obrazek
mam nadzieję, że coś widać ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 31 gości