Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 15:30


tym razem ewidentnie czyszczenie shortów
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 7685
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 19 maja 2018, 15:52

Straszna moda sie tu zrobila na analize bazujaca na podstawie czyszczenia shortow/longow ;-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » sobota, 19 maja 2018, 15:52

Moze pytanie ktore chce zadac jest trywialne ale nie do końca to łapie. Po co czyścić shorty/longi ? Robi sie tak przed planowanym wybiciem kursu...?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 19 maja 2018, 16:59

Polowanie na shorty to genialna technika gry. Gdy brakuje kupujących grający ustawiają (shorty) grę na spadki . Kiedy uderzony zostaje stop loss pochodzący z shorta wtedy następuje przymusowy zakup BTC przez kogoś kto postawił shorta. W ten sposób osoba sprzedająca z przymusu staje się kupującym.

Dodano po 51 minutach 28 sekundach:
Pytanie to kolegów elliottowców. Czy aktualny wzrost ceny BTC (Bitfinex) od 7925 do wystrzału 8468 to fale 1-2-3-4-5 ?
Jeśli tak to można się spodziewać korekty w dół

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 19 maja 2018, 17:20

@depar, Tak, da się już wyrysować cały impuls ;) Ale cała 'magia' eliota polega na tym, że jesli teraz dalej poleci w górę, to uzna się np, że to dopiero były fale nr 3 i 4 i kolejna to piąta i też wszystko będzie pasowało. Jedno co możesz zrobić próbując ustalić dokąd impuls może zabrać i 'czy to już' to pociągnąć rozszerzenie fibo po tym co wygląda na falę nr 1.
A zakładając, że fala nr 1 to $7925 - $8055. To rozszerzenie fibo pokazuje $8484 na poziomie 423.6%. (Nieco niżej kurs się zatrzymał więc może teraz małe ABC)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » sobota, 19 maja 2018, 18:31

Ciekawy pomysł. Nie koniecznie chodzi o te 6k. Ale bardziej o to ze klin znizkujacy raczej sie nie sprawdzi bo kazdy oczekuje wybicia i moze byc całkowicie na odwrot :P
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... IN-3-DAYS/

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 19 maja 2018, 18:46

@Mski, To nie jest klin zniżkujący. To w ogóle nie jest klin. Kliknąłeś guzik aktualizujący ten wykres? Obecnie jest atak na trend spadkowy od $9.9k. To czy odbije czy przebije zadecyduje o tym co dalej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » sobota, 19 maja 2018, 18:54

Bardziej chodziło mi o screeny, ktore dorzucił w komentarzu.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 19 maja 2018, 19:08

@Mski, Przejżyj jego analizy, 95% analiz przewiduje spadki. W ogóle to ma taki styl pisania jakby posiadł na własność monopol na prawde a jakoś niezbyt często trafia ;p

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 19 maja 2018, 19:17

Klin pękł i choć świeca jakoś bardzo mocno poza niego nie wystaje, to w przeszłości takie ruchy prowadziły do coraz większego oddalania się od klina, kończącego się zmianą trendu lub korektą ( w tym przypadku korektą spadku z 5 maja ). Warto zauważyć, że sytuacja jest bardzo, ale to bardzo podobna do tej ze spadków rozpoczętych 5 marca. Spójrzcie sobie, jak podobnie poruszał się wtedy kurs. Nie wszystko jest oddane identycznie, ale ogólne zachowanie kursu jest prawie takie samo.

Cóż, jeśli to by się dalej utrzymywało, to dostalibyśmy teraz odbicie do okolic 8.6k - 8.7k po czym wrócilibyśmy do dalszych spadków. Wiem, że takie "fraktale" należy traktować z bardzo ograniczonym zaufaniem, ale dla mnie cała ta sytuacja jest dość interesująca.

Gdybyśmy zaczęli teraz odbijać, to ja odpalam asekuracyjnego longa z TP w tych okolicach o których wspominałem, ale szczerze powiedziawszy, nie wierzę, że zrobi się z tego double top. Podczas tych spadków dochodziliśmy już do kilku fajnych oporów po których przebiciu grubaski mogłyby obkupić się Bitcoinami po uszy i to po niższych cenach. Sam fakt, że odbiliśmy zanim w ogóle do tych oporów doszliśmy, jest dla mnie potwierdzeniem, ze to nie koniec spadków. A Wy jak myślicie?

Tutaj zaznaczyłem m.in. ten klin:
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 19 maja 2018, 19:30

@Krachu1895, Odbiliśmy przecież od bardzo gęstej strefy oporów - całe $7.8k - $8.2k, sprawdź sobie na 1d ile tam tego jest patrząc od marca.
Wyjście górą z tego klina to jednocześnie złamanie trendu spadkowego od $9.9k, więc podwójnie byczy znak.
Do tego jak się okazało kurs ostatnio zaczął szanować linię rysowaną po dołkach $3k - $6k. Na razie mamy więcej znaków odwrócenia trendu spadkowego niż jego kontynuacji. Odwrócenia oczywiście póki co chwilowego, bo żeby mówić choćby o ataku na 'double top' to musimy znieść minimum 50% spadków a do tego jeszcze troche ;D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 19 maja 2018, 20:01

@pabloj,
Racja, udało nam się dotknąć kilku oporów, ale tak na prawdę te najbardziej soczyste pozostały poza naszym zasięgiem.
Sęk też w tym, że na BitMEXie zawróciliśmy chwilę przed linią o której mówisz ( nie wiem jak na innych giełdach ). Wydaje mi się, że takie odbicie przed przebiciem tak ważnego oporu to zmarnowanie dużej okazji na obkupienie się. A grubaski raczej nie marnują żadnych okazji.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 19 maja 2018, 20:05

@Krachu1895, Nie widze specjalnie żadnych większych powodów żeby brnąć w te najbardziej soczyste opory typu $6-6.5k. Już tam byliśmy to po pierwsze a po drugie, póki jesteśmy nad różnymi liniami wsparć oraz trendów long term to taki scenariusz jest odległy. Dopiero kruszenie kolejnych wsparć i lini trendów zwiększyłoby na to prawdopodobieństwo. Trzeba grać to co jest i to co się rysuje, nie dorabiać sobie niepotrzebnych wyimaginowanych grubasów, którzy muszą się obkupić czy wyprzedać. Już się o nich nie martw, poradzą sobie ;)

Grubi też grają przeciw sobie, to nie jest tak, że oni robią sobie konferencje na skype, w grupie "Grubasy wszystkich krajów łączcie się" i ustalają sobie 'ok sprzedajemy tu a kupujemy tu, ostatni gasi światło'.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 20:09

pael pisze: Straszna moda sie tu zrobila na analize bazujaca na podstawie czyszczenia shortow/longow ;-)
Dla mnie shorty mają te znaczenie, że zawsze zwiększają dynamikę wzrostów kiedy pękają :-)
A jak jest mało shortów no to jakaś część paliwa jest "odcięta", analogicznie longi to paliwo do spadków.
Oczywiście nie jest w to żadnej mierze główny czynnik, jednak póki co kurs powrócił pod linię trendu spadkowego od 9990...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 19 maja 2018, 20:12

Jeśli dołek już mamy to i tak raczej bym widział jakiś double bottom i podobny ruch jak przy poprzedniej korekty.



Wydrukowali tethery, niby kurs powinien skoczyć, ale może dopiero dołek przed nami, żeby ktoś się obkupił. Równie dobrze może zostaną wykorzystane do pompowania BCH. Dodruk USDT to już nie jest taki news jak kiedyś. Nawet kurs zbytnio nie idzie do góry od razu po wydruku.

Mamy jeszcze potencjał na inv hs.

Ostatnio zmieniony sobota, 19 maja 2018, 20:17 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 19 maja 2018, 20:14

@Krachu1895, klin, który narysowałeś jest grany na 1D. Wątpię, żeby dzisiejsza świeca zamknęła się ponad nim, więc raczej będzie dobijanie do dolnej linii.

Obrazek

Ciekawe spostrzeżenie z tym fraktalem. Wtedy też był klin. Ja widzę to tak:

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 20:17

ergorg pisze: Wydrukowali tethery, niby kurs powinien skoczyć
jak to ktoś wczoraj ujął, drukują tethery, żeby kupić BTC które sprzedadzą za realne dolary :)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 19 maja 2018, 20:55

@pabloj,
Spoko, nie jestem jednym z tych, którzy myślą, że grubi sterują kursem niepodzielnie i tak jak syn jednego z nich sobie kredkami narysuje tak się stanie ;) Ale trzeba być świadomym, że grubasy ( czyli po prostu gracze - czy też jakieś grupy posiadające ponadprzeciętną liczbę BTC ) istnieją i każdy może to sobie sprawdzić w rejestrze portfelów btc ( czy jak to się zwie ). Niestety w kluczowych momentach to oni narzucają nam - małym płotkom - jak mamy grać. A my się musimy dostosować do tego co się dzieje, jak sam słusznie zauważyłeś. To, że po zejściu pod opór dochodzi to lawiny shortów, to dosyć oczywista rzecz i dla takich graczy z dużym kapitałem to jest najzwyklejsza okazja, żeby odkupić. Jeśli takiej okazji mówi się nie, przed samym nosem, no to coś musi być na rzeczy :D Tak przynajmniej mi się wydaje.

@new06,
Właśnie sprawdziłem na BitMEXie i niestety sytuacja z 1d wygląda jeszcze gorzej. Jeśli poprowadzimy linię po body, to cała dzisiejsza świeca wystaje poza klin. Jeśli zaś poprowadzimy ją po knotach, to klin idzie zupełnie inaczej niż ten pierwotny który tu wrzucałem. Z kolei na wszystkich mniejszych od 1d, czyli 12h, 6h itd. świeca została zamknięta ponad klinem. Ten wyskok nadszedł tuż przed 14, o której to zamykały się wszystkie te świece. Wydaje mi się, że 4' w tym przypadku może podejść jeszcze trochę wyżej. To co mnie niepokoi najbardziej, to, że te spadki z marca i maja są tak podobne. Wiadomo, że nie będą identyczne, tylko teraz pytanie, kiedy nadejdzie ta zmiana?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 22:45

https://www.ethos.io/2018/05/18/crypto- ... sis-may18/ kolejna cotygodniowa analiza nastrojow od ethos.io
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 464
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 19 maja 2018, 23:36

Proponuję obserwować tego gościa, wrzuca info jak zaczynają się ruchy na portfelach MtGoxa


https://twitter.com/DumpMt/status/997951934085513217

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości