Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
11
32%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
11
32%
Spadnie sporo poniżej 65k
12
35%
 
Liczba głosów: 34
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » piątek, 5 stycznia 2018, 10:26

@kozaki_wiesi: ale po co komu news o śmierci BTC? To uśmierca BTC właśnie na dobre pół roku albo nawet rok czy dwa. Na razie BTC medialnie jest w pozytywnym świetle (w większości). Dodatkowo ciągłe wzrosty kursu dopingują ludzi do inwestowania. Zamrożenie rynku na długi okres nie jest dobre dla nikogo. Ripple spadło już dzisiaj ponad 9%. Baaardzo czekam, aż bańka Ripple pęknie, a powinno się to stać już niebawem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4318
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 stycznia 2018, 10:32

@news06 @sha256 Moglibyscie napisać do jakiego poziomu kurs powinien się teraz cofnąć by przetestować flagę od góry i potwierdzić wyjście z formacji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 5 stycznia 2018, 10:40

Wczorajsza dzienna to dragonfly doji, którą jednak traktowałbym jak hanging man zapowiadający kontynuację. I właśnie przebijamy środkową wstęgę bbands na tym TF, która ostatnio była głównym oporem. Docelowo cały ten rajd powinien dobić w okolice górnej wstęgi, czyli 18500.
Spoiler:
Obrazek
Jednak po drodze został jeszcze jeden opór w postaci górnej linii kanału wrzucanego przed paroma dniami przez @domator. Jest ona teraz na poziomie 16250. Jestem w stanie sobie wyobrazić ekstremalną sytuację, w której kurs odbija się od niej i wraca do dolnej linii kanału na poziomie 14260 przed zamknięciem dzisiejszej świecy D1. Wyglądałoby to wtedy na odrzucenie poziomu i zainicjowanie dalszych spadków. Trzeba mieć ten scenariusz z tyłu głowy. Jakby ktoś chciał sobie narysować ten kanał, to tutaj zaznaczałem go na żółto

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=425560#p425560

Jednak na chwilę obecną daję jakieś 60% na rajd w okolice ATH.
Spoiler:
@Clinic zaplusowałbym Twój ostatni post, bo jesteś jednym z niewielu użytkowników, którzy wypowiadają się merytorycznie na temat kursu i bardzo przyjemnie mi się czyta te rzeczy. Jednak wprowadzono jakąś dziwną opcję "Wyczerpałeś limit ocen tego użytkownika". :(
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 12:00 przez new06, łącznie zmieniany 4 razy.
Brave New World

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 5 stycznia 2018, 10:42

@kozaki_wiesi, może co najwyżej spróbować powrócić do górnego ograniczenia flagi ale niekoniecznie tak musi być, zasięg wzrostu wynikający z flagi jest zbliżony do wzrostu sprzed wejścia we flagę - wysokość masztu mierzona od miejsca wybicia.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » piątek, 5 stycznia 2018, 10:42

Dzisiejszy dzień możne być decydującym dniem który określi w która stronę idziemy właśnie testujemy górna linie kanału która jest zarazem linia trendu wzrostowego z 12.11.2017 https://pl.tradingview.com/x/Hwo5nNk2/ oraz górna linie kanału w jakim się poruszamy od paru dni https://pl.tradingview.com/x/kd1twlYz/ zarazem coraz bliżej do wcześniejszego lokalnego szczytu który moze byc oporem. Ważne miejsce to 16250-16500.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 5 stycznia 2018, 11:02

Spoiler:
Zbyszek_gd pisze: kolejny wkład pod wyciągania swoich strategii. Gostek operuje dla mnie nieznaną skalą, ale łatwo sobie to przeskalować porównując poziomy lokalnych ATH z wykresów wyrażonych w USD.

https://www.tradingview.com/chart/PAYBT ... portunity/
WitoldC pisze: Ale to jest wykres TenX (PAY) nie BTC

My wciąż rozmawiamy o kawie? ;)

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ryszardenkota » piątek, 5 stycznia 2018, 11:51

Na bithumbie kurs powyżej 22 500$. Także spodziewałbym się wzrostów na innych giełdach w najbliższym czasie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 5 stycznia 2018, 11:56

Kurs zbliża się do górnej linii kanału, o którym mówiłem. Na m1 uformował się rozszerzający klin. Do zamknięcia świeczki godzinnej jeszcze 5 minut. Jeżeli zostałaby zamknięta ponad linią oporu, to byłoby bardzo bycze.
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
ergorg pisze:Czasami, żeby odwzorować twoje kreski trzeba nieźle się namęczyć. Polecam TV albo większe obrazki
To bardzo proste ;) . Na każdym rysunku wstawiam napis z interwałem, którego dotyczy wykres. Wystarczy na bitcoinwisdom włączyć ten sam interwał i popatrzeć na kształt świeczek. TV jest według mnie o tyle gorsze, że nie da się tam precyzyjnie złapać konkretnego punktu rysując linie (chyba, że ja nie umiem).
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 13:17 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » piątek, 5 stycznia 2018, 12:05

witam państwa z kolejnym updatem.
Zgodnie z tym co pisałem tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 82#p419982
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 61#p420261
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 36#p421736
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 48#p423348

W dalszym ciągu podtrzymuję moją spekulację. Jednakże korekta prosta okazała się zwykłą korektą płaską. RSI dotknęło 40 i stąd mamy piękne 0.5 fibo wręcz ksiązkowe odbicie. Oczywiście wzrosty sa zbyt strome i tu zobaczymy szybko niewielką korekte ale tendecja zwyżkowa się utrzyma. Dywergencja MACD nie jest do konca pozytywna ale widzimy że linia MACD niebawem przetnie linie sygnału. Także korekta się zarysowała, wskaźniki wskazuja wzrosty. Nie pomylę się do dużo w stwierdzeniu - do zobaczenia na nowym ATH! :)

PS. Nie posiadam żadnych zasobów BTC a moja spekulacja opiera się tylko i wyłącznie na mojej własnej obserwacji rynku, wyłączając z tego wszystkie teorie spiskowe.
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 12:10 przez VooCash, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 5 stycznia 2018, 12:08

@new06, na TV masz magnet mode na dole po lewej stronie ekranu. Zmierzałem do tego, że obrazki są takie małe, że nieraz nie wiadomo które świeczki "połączyć". :P

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 5 stycznia 2018, 12:23

Czyli co jest ta spekulacja? Bo najpierw twierdziles 7-8k pozniej 10-11k a teraz nadal podtrzymujesz, ze wzrosty? Cos to sie kupy nie trzyma.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » piątek, 5 stycznia 2018, 12:33

krakan pisze:
Czyli co jest ta spekulacja? Bo najpierw twierdziles 7-8k pozniej 10-11k a teraz nadal podtrzymujesz, ze wzrosty? Cos to sie kupy nie trzyma.
Nigdzie nie stwierdzilem 7-8k.

Obstawienie na 11.5k bylo calkowicie w zasiegu dla korekty prostej. Potem zarysowala się koreka płaska a zatem bottom jest w innym miejscu. Dla plaskiej było to na poziomie 12.5k. Pisałem o tym w przedostatnim poście. Polecam dokładną lekturę :) Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 5 stycznia 2018, 12:38

VooCash pisze:
krakan pisze:
Czyli co jest ta spekulacja? Bo najpierw twierdziles 7-8k pozniej 10-11k a teraz nadal podtrzymujesz, ze wzrosty? Cos to sie kupy nie trzyma.
Nigdzie nie stwierdzilem 7-8k.

Obstawienie na 11.5k bylo calkowicie w zasiegu dla korekty prostej. Potem zarysowala się koreka płaska a zatem bottom jest w innym miejscu. Dla plaskiej było to na poziomie 12.5k. Pisałem o tym w przedostatnim poście. Polecam dokładną lekturę :) Pozdrawiam
Moze sie czepiam ale trudno tu mowic o podtrzymywaniu czegos co juz sie nie sprawdzilo skoro poziomy sie zmieniaja. Polecam trzymac sie faktow.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » piątek, 5 stycznia 2018, 12:40

krakan pisze:
VooCash pisze:
krakan pisze:
Czyli co jest ta spekulacja? Bo najpierw twierdziles 7-8k pozniej 10-11k a teraz nadal podtrzymujesz, ze wzrosty? Cos to sie kupy nie trzyma.
Nigdzie nie stwierdzilem 7-8k.

Obstawienie na 11.5k bylo calkowicie w zasiegu dla korekty prostej. Potem zarysowala się koreka płaska a zatem bottom jest w innym miejscu. Dla plaskiej było to na poziomie 12.5k. Pisałem o tym w przedostatnim poście. Polecam dokładną lekturę :) Pozdrawiam
Moze sie czepiam ale trudno tu mowic o podtrzymywaniu czegos co juz sie nie sprawdzilo skoro poziomy sie zmieniaja. Polecam trzymac sie faktow.
nowy na giełdzie? róznica miedzy korekta prosta a plaska mozna porównać do jazdy samochodem i skrętu w prawo o 45* lub 50* stopni.
Mogło się również wcale nie odbić i runąć w dół i nie było by żadnej korekty. Na tym polega spekulacja. Ale jeżeli trend rysuje odpowiednie wzorce to możemy je przypisać do konkretnych szablonów i oszacowac przyszły kurs. Witam na giełdzie, polecam kubek herbaty i obserwować.

PS. może pomylileś słowo spekulacja z gwarancja?
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 12:47 przez VooCash, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » piątek, 5 stycznia 2018, 12:47

https://dowbit.pl/mark-zuckerberg-chce- ... facebooka/ Jeśli BTC pojawiłby się na FB, to będize to mega boost!

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 5 stycznia 2018, 12:56

VooCash pisze:nowy na giełdzie? róznica miedzy korekta prosta a plaska mozna porównać do jazdy samochodem i skrętu w prawo o 45* lub 50* stopni.
Mogło się również wcale nie odbić i runąć w dół i nie było by żadnej korekty. Na tym polega spekulacja. Ale jeżeli trend rysuje odpowiednie wzorce to możemy je przypisać do konkretnych szablonów i oszacowac przyszły kurs. Witam na giełdzie, polecam kubek herbaty i obserwować.
PS. może pomylileś słowo spekulacja z gwarancja?
Dalbym Ci plusa za probe wytlumaczenia ale widze, ze nie radzisz sobie z krytyka a wycieczki pod prywatnym adresem zostawiam bez komentarza.
Jesli w poprzednim poscie piszesz "Nie zmieniam teorii. Wszystko nadal zgodnie z trendem. Była mała korekta linii trendu bo kurs wybił ale po za tym dalej obstawiam target 10.5k-11.5k" a teraz przy 16k piszesz " W dalszym ciągu podtrzymuję moją spekulację." to jednak cos tu sie kupy nie trzyma. Skoro az tak poziomy sie pozmienialy, to twierdzenia, ze nadal podtrzymujesz to wszystko co mowiles robi sie niepowazne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » piątek, 5 stycznia 2018, 13:04

krakan pisze:
VooCash pisze:nowy na giełdzie? róznica miedzy korekta prosta a plaska mozna porównać do jazdy samochodem i skrętu w prawo o 45* lub 50* stopni.
Mogło się również wcale nie odbić i runąć w dół i nie było by żadnej korekty. Na tym polega spekulacja. Ale jeżeli trend rysuje odpowiednie wzorce to możemy je przypisać do konkretnych szablonów i oszacowac przyszły kurs. Witam na giełdzie, polecam kubek herbaty i obserwować.
PS. może pomylileś słowo spekulacja z gwarancja?
Dalbym Ci plusa za probe wytlumaczenia ale widze, ze nie radzisz sobie z krytyka a wycieczki pod prywatnym adresem zostawiam bez komentarza.
Jesli w poprzednim poscie piszesz "Nie zmieniam teorii. Wszystko nadal zgodnie z trendem. Była mała korekta linii trendu bo kurs wybił ale po za tym dalej obstawiam target 10.5k-11.5k" a teraz przy 16k piszesz " W dalszym ciągu podtrzymuję moją spekulację." to jednak cos tu sie kupy nie trzyma. Skoro az tak poziomy sie pozmienialy, to twierdzenia, ze nadal podtrzymujesz to wszystko co mowiles robi sie niepowazne.
Tam jest druga częśc posta. przescrolluj niżej.
"Wariant nr 2. Z racji ze kurs przebija linie spadkową widać tutaj wyraźną korektę płaską. Jeśli nadal to się utrzyma to prawdopodobnie zobaczymy nowe ATH. Wykres 4h. Różowa ścieżka"
Problem polega na tym ze wiele osób nie wie jak wygladają schematy podstawowych korekt dlatego nie wiedzą o czym piszę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 5 stycznia 2018, 13:14

Mamy HS na 5m Finex. Po przebiciu (zamknięciu pod nią świeczki) linii neckline na poziomie 15972 może szarpnąć mocno w dół. Jak wiemy wszystkie HS-y na btc lubią zawracać tuż przed necklinem i kończyć się mocnym uptrendem.

Obrazek

HS potwierdzony.

@Chillout, myślę, że pierwszym przystankiem są okolice środkowej wstęgi bbands na 15m, czyli 15720. Jest jeszcze linia trendu, o którą teraz oparł się knot na 15858, ale myślę, że raczej nie wytrzyma. Jeżeli 15720 też nie wytrzyma, to będzie raczej kiepsko dla tego rajdu. Kolejnym oporem będą okolice 15400, potem 15200, a potem 15k.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 13:31 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » piątek, 5 stycznia 2018, 13:26

Tym razem szarpnie w dół, jak myślicie, do jakiego pułapu?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fraktal » piątek, 5 stycznia 2018, 13:29

Uwaga niepopularna opinia: Bitcoin nie umarł i ma się dobrze :D

Oto moja propozycja z wątku dla starszaków:
pobrane.png
Zakładam jazdę po paraboli do połowy roku potem przerwa (jak długa, czy będzie głęboka korekta? nie wiem :) ) a natępnie kontynucja

2018 ważnym rokiem aby nie dać się wytrzepać z bitków. Kto przetrzyma ten będzie się taplał w kasie :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fractals! Fractals everywhere!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości