Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
8
30%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
33%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
37%

Liczba głosów: 27
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 11 czerwca 2024, 16:16

everman pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 13:36Alty - 20-30% / BTC - 10% ale jest ok, jest OK... to tylko "scam dump" strata została zracjonalizowana lecimy dalej
Serio nie widzisz zależności? :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0

Postautor: everman » wtorek, 11 czerwca 2024, 16:32

Nie no zaleznosc widze i tu jest ok ja o czym innym... po co pisac ze jest jakis scam dump i wymyslac sobie narracje. Dump to dump ktos stracil ktos zyskal.
Kolejna sprawa to AT czytajac wykres mamy pewne zalozenia a cena w wiekszosci przypadków wyprzedza pewne informacje, ktore potem ukazuja sie medialnie czesto dla potwierdzenia tego co sie stalo lub ma nadejsc.

Ubieranie w slowa dodatkowe to jak racjonalizowanie sobie tego co zaszlo. To jak granie trójkąta, ktory zakladamy ze wyjdzie gora ale wyjdzie dolem i ubieramy sobie w narracje eee to tylko fejkowe wyjscie dolem ale SL zerzniety. potem to tylko fejkowe wyjscie gora ee jest ok to tylko poszerzenie trójkata :) a huj w zasadzie to jakas flaga XD.... pi@#$%e nie gram bo to byl diament na dole i mial wyjsc gora ale tez polecial dolem.... (i zeby nie bylo ja uwielbiam AT ale czasem smiesznie to wychodzi)

Jeszcze sie odniose do tej zaleznosci. Trzeba brać pod uwage sytuacje jak w piosence Anny Jantar z Filmu "Najmro"

Początkujący
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0

Postautor: updownupdown » wtorek, 11 czerwca 2024, 17:42

updownupdown pisze: środa, 5 czerwca 2024, 15:58Wóz albo przewóz w tym tygodniu. Trzeba było by zobaczyć mocne pchnięcie powyżej ATH, w okolice 78k. Jak tak patrzę to zaczynam być jednak co raz bardziej sceptyczny czy się uda. Brak przebicia ATH w tym tygodniu = ostre gaszenie i scenariusz coś ala czerwiec-grudzień 2019, co nie było by złe, a nawet zdrowe.
No i tak to wygląda, obecnie nie łudziłbym się na szybki powrót ponad 70k, ewidentnie brakowało siły. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, porobić fajny zakupy, ale jeszcze nie teraz według mnie.

Nic nie ucieknie, chyba że..... :twisted:
updownupdown pisze: czwartek, 6 czerwca 2024, 13:31 Obrazek

Tak czysto hipotetycznie, co by było gdybyśmy jednak nie dali rady zrobić nowego ATH a obecny etap to klasyczny RTN? 1M z maja została by całkowicie przykryta no i generalnie bessa.

Ja wiem, ETFy, cykliczność, nie było "alt sezony" itp itd, no ale to całkowicie hipotetycznie. Przecież jak widać każdy cykl ma mniejszy kąt natarcia, co raz mniejsze wzrosty, alt sezony co raz słabsze, ostatnie rekordowe napływy etf jakoś mocno nie pomogły i widać że się dusimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
3

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 11 czerwca 2024, 17:51

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 13:25przełamanie w dół po kilkukrotnym walnięciu w opór.
Jak widać po prostu btc odbił od betonowej ściany, ściana zamiast okazać się podłogą ubzduraną sobie przez szilusiów, okazała się sufitem.
Na razie z większymi zakupami czekam, to jeszcze nie wygląda na koniec spadków.
Jak widać WARTO było sprzedawać z ZYSKIEM:
Obrazek

Pozdrawiam obsrajtuchów zgłaszających poprzedni post :D
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 410
Reputacja postu: 
1

Postautor: Jazda » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:09

Wygląda na to, że tym razem Zaorski zarobi na swoich S-kach po 70K :mrgreen:
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:30

CzarnaOwca pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 17:51Jak widać po prostu btc odbił od betonowej ściany, ściana zamiast okazać się podłogą ubzduraną sobie przez szilusiów, okazała się sufitem.
Jak dla mnie nic się nie zmienia, mulimy między 60 a 70k do wymęczenia wszystkich. Nic się nie zmienia od stycznia i obstawiam, że to jeszcze może potrwać z 2-3 miesiące.

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
3

Postautor: Hoyden » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:31

Jazda pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 18:09Wygląda na to, że tym razem Zaorski zarobi na swoich S-kach po 70K

zarobił ? czy może zarobić ? zarobi jak zamknie szorta. ostanio nie zamknał i g. zarobił.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
0

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:42

Pleasek89 pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 18:30może potrwać z 2-3 miesiące.
A niech trwa, byleby z większymi spadkami/wzrostami w tym przedziale :) Stagnacja bardziej męczy niż spadki/wzrosty, nawet jeśli się jest po przeciwnej stronie barykady.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:49

CzarnaOwca pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 18:42A niech trwa, byleby z większymi spadkami/wzrostami w tym przedziale Stagnacja bardziej męczy niż spadki/wzrosty, nawet jeśli się jest po przeciwnej stronie barykady.
Ceny ani kupić ani sprzedać :D Dlatego ja nic nie robię :mrgreen:

Dajta poniżej 60k to pomyślimy o dokupieniu, ale coś czuję, że 5 z przodu możemy już nie zobaczyć, chyba że na chwilę.

Weteran
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
1

Postautor: pael » wtorek, 11 czerwca 2024, 18:50

pael pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2024, 09:57-5% zasiegu na btc i eth w dol
pael pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2024, 20:16a ja zmieniac zdanie bo nie zeszli w odpowiednim czasie

aj :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
3

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 czerwca 2024, 19:04

CzarnaOwca pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 17:51Jak widać WARTO było sprzedawać z ZYSKIEM:
Coś, czego nauczyłem się przez lata: lepszy pewny zysk, niż marzenia o lambo.

Zresztą ja w ogóle na spocie to nie wróżę wielkiej przyszłości dla bitcoin maxis: Nawet 130k $ to "zaledwie" +97% od obecnej ceny. Fajne, ale dobry shitcoin zrobi tyle w trzy dni. na BTC trzeba grać na dźwigni obecnie, a gra na dźwigni to jednak coś zupełnie innego niż spot.

Chociaż są i plusy - na BTC każdy SL wejdzie bez problemu. Na shitcoinie duży SL potrafi pół orderbooka wyczyścić, bo obecnie na Binance jest za przeproszeniem gówno zamiast płynności, wolumeny dobowe po 0,5 BTC na parach shit/BTC i puste orderbooki które czyści pół bitka to często norma.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2

Postautor: adamjttk » wtorek, 11 czerwca 2024, 20:08

BitJanusz pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 19:04Nawet 130k $ to "zaledwie" +97% od obecnej ceny. Fajne, ale dobry shitcoin zrobi tyle w trzy dni.

Niezmiennie:
1. Oszczednosci zycia zeby na to "zaledwie" +97% zarobic to nierzadko dekade na gieldzie leza (oczywiscie tutaj wszyscy zaladowani w solane albo nvidie od 2 lat ;P)
2. Sprobuj wrzucic oszczednosci zycia w shitcoina

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 czerwca 2024, 20:25

adamjttk pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 20:08Oszczednosci zycia zeby na to "zaledwie" +97% zarobic to nierzadko dekade na gieldzie
Bez przesady, teraz w pół roku zrobiłem na samym spot na XTB ponad 100% (+ dywidenda, która zaraz wpadnie). Wiele innych spółek zrobiło w tym samym czasie też 50-100% na naszej skisłej lokalnej giełdzie. Jeżeli inwestujesz na pałę to tak, na lokacie z procentem składanym zrobiłbyś pewnie niewiele mniej w tym czasie.

I zgadzam się z @BitJanusz. Kupowanie Bitcoina, który mimo wszystko dalej jest ryzykownym aktywem po to żeby zrobić +100% jest po prostu nieopłacalne. Dla mnie wszystko poniżej 4/5x na tym rynku w całej hossie krypto to porażka, tylko weźmy pod uwagę, że spora część hossy jest już za nami.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamjttk » wtorek, 11 czerwca 2024, 20:36

Pleasek89 pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 20:25w pół roku zrobiłem na samym spot na XTB ponad 100% (+ dywidenda, która zaraz wpadnie). Wiele innych spółek zrobiło w tym samym czasie też 50-100% na naszej skisłej lokalnej giełdzie. Jeżeli inwestujesz na pałę to tak
Wskoczyc i wyskoczyc na pol roku to zawsze znajdziesz jakis okres kiedy wpadlo 100%, dlatego wspomnialem o nvidii. Imho to zadne inwestowanie bo rownie dobrze mogles skonczyc z -50%.
Rownie dobrze moge napisac, ze na GME w tym tygodniu bedzie niejedna szansa 100% wyciagnac.
Zeby dostac te "marne 100%" na VOO trzymajac akcje na gieldzie to nierzadko trwa to dekade tak jak napisalem. I jest to swietny wynik (ponad inflacje) bo kilkadziesiat lat temu potrafilo to trwac i 2 dekady jak sie zle trafilo z wejsciem.
Pleasek89 pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 20:25Bitcoina, który mimo wszystko dalej jest ryzykownym aktywem
Pytalem o to kogos innego bo pisal to samo. Pod jakim wzgledem jest to nadal ryzykowne aktywo?
Dla mnie w tej chwili to jest to jedno z NAJMNIEJ ryzykownych aktyw w najblizszej przyszlosci jezeli chodzi o stabilne wzrosty (powiedzmy dekady-dwoch) --> zostal w pelni zalegalizowany przez swiatowego ekonomicznego hegemona, kazdy Smith w USA moze inwestowac w niego legalnie na emeryture, dodruk i rozwadnianie sa niemozliwe, podaz jest jasno okreslona i scisle reglementowana, adopcja (zarowno wsrod retailu jak i instytucji) raczkujaca wiec perpektywy stabilnego, dlugoletniego wzrostu relatywnie wprost wspaniale. Jezeli ktos ma horyzont czasowy np dekade to nie wiem uczciwie mowiac czy jest w tej chwili jakiekolwiek inne aktywo finansowe zeby bylo warto wychodzic z BTC i na nie zamieniac (poza jakas tam dywersyfikacja dla spokojnego snu)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
11

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 czerwca 2024, 21:10

BTC jest dla mnie bardzo spoko jako store of value. Mam w nim kasę i czuję się z tym dobrze. Czasem wychodzę i wypłacam jakąś część, czasem wymieniam na stable i czekam. Nie dopłacam. Nie przelałem kasy na giełdę od lat. Staram się pomnażać moje BTC grą na altach.

Natomiast do bogactwa mnie nie doprowadzi. Nie sądzę, że na tym etapie to możliwe. Wierzę w bitcoina po 130k $. Nie wierzę (w najbliższej przyszłości, tj. kolejne 4-5 lat) w bitcoina po 10 milionów dolarów.

Nie jestem tak bogaty, by w bitku trzymać równowartość mojego domu. Mam tam spory % swojej kasy, ale bądźmy szczerzy: za +100% z tej kasy to nawet małego mieszkania w większym mieście nie kupię.

Myślę, że po prostu jestem realistą?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamjttk » wtorek, 11 czerwca 2024, 21:43

BitJanusz pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:10BTC jest dla mnie bardzo spoko jako store of value.
Store of value to bym powiedzial zloto ktore powiedzmy rosnie umownie o inflacje i zarabiasz 10 lat temu tyle samo uncji zlota miesiecznie co dzis i co bedziesz zarabial za 10 lat.
BTC poki co srednio rok w rok daje ponad 100% zwrotu co raczej nie kwalifikuje sie pod "store" a raczej mega "grow" ;)
BitJanusz pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:10Natomiast do bogactwa mnie nie doprowadzi.
BitJanusz pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:10Nie jestem tak bogaty, by w bitku trzymać równowartość mojego domu.
Jezeli mozesz w nim trzymac pol domu i wierzysz w to, ze w ciagu ~dekady bedzie warty 10x wiecej (imho absolutnie realne i to nie jest "moon") to znaczy ze za 10 lat bedziesz mial w nim rownowartosc 5 domow --> bedziesz ewidentnie "bogaty". Nie musi byc warty 10 milionow dolarow, wystarczy ze bedzie warty za dekade 700k $.
BitJanusz pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:10Nie sądzę, że na tym etapie to możliwe.
Problem w tym ze ludzie od 15 lat mowia ciagle to samo a bit wciaz i wciaz pokazuje ze sie mylili. A my sie skupiamy na dniowkach/tygodniowkach i rozstrzasamy dipy dla mrowek po 5%

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
3

Postautor: Yogi77 » wtorek, 11 czerwca 2024, 21:44

BitJanusz pisze: Natomiast do bogactwa mnie nie doprowadzi. Nie sądzę, że na tym etapie to możliwe.
Spekulowanie na shitcoinach przypomina hazard, więc też rzadko prowadzi do bogactwa :D

Ludzie mają różne cele. Jeśli ktoś np. chce kupić nieruchomość bez kredytu w ciągu kilku lat, poleciłbym mu oszczędzać w Bitcoinie trzymanym bezpiecznie na portfelu poza giełdą i wyjść z inwestycji dopiero wtedy, gdy może zrealizować swój cel (próby spekulacji poprzez sprzedawanie i odkupowanie taniej są ryzykowne).

Nawet jeśli wartość BTC spadnie, w najgorszym wypadku poczeka na kolejny cykl wzrostowy. Shitcoiny stracą całkowicie na wartości, pozostawiając „inwestora” praktycznie z niczym.

Początkujący
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 11 czerwca 2024, 22:27

@Yogi77 Stały lewar to znaczy np. x50 bez możliwości zmiany na x10

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 czerwca 2024, 22:37

Yogi77 pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:44Spekulowanie na shitcoinach przypomina hazard, więc też rzadko prowadzi do bogactwa :D
No ja mam inne doświadczenia. A bawię się w to lata. Odpowiedzią na ryzyko jest zarządzanie ryzykiem - m.in. stop loss.
Yogi77 pisze: wtorek, 11 czerwca 2024, 21:44Shitcoiny stracą całkowicie na wartości, pozostawiając „inwestora” praktycznie z niczym.
Jeśli inwestor jest debilem, który jedzie na wierze w lambo i memach, to tak. W przeciwnym wypadku, w przypadku rozsądnego zarządzania ryzykiem - niekoniecznie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yogi77 » wtorek, 11 czerwca 2024, 22:50

@łabondź2020 Na Kraken Futures możesz ustawić dowolną wielkość pozycji (z rozdzielczością 0.0001 BTC dla zwykłych lub 1 dolar dla odwrotnych) o ile jej wartość nie przekracza 50x wartości zabezpieczenia

Wróć do „Przedszkole”