Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
16
39%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
12
29%
Spadnie sporo poniżej 65k
13
32%
 
Liczba głosów: 41
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1139
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3368
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 27 maja 2024, 13:07

Po pierwsze, ustawianie na ledgerze seeda pochodzącego z komputera lub telefonu przeczy idei ledgera. Po drugie, seed Electrum nie jest zgodny z BIP39 (choć można takowy tam wprowadzić w trybie importu), więc to się w tym przypadku nie uda.
Moją tezą inwestycyjną jest niechybny pivot skompromitowanej kontrariańskiej narracji o paradygmacie, a by zminimalizować ryzyko drawdownu, prowadzę pozycje dynamicznie hedgując putami in-the-money thetę ekspozycji na optymalnym interwale, jak Leevermore.

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fifipl » poniedziałek, 27 maja 2024, 13:22

bardzo dziękuję za odpowiedz. Czyli zostaje uruchomić ledgera i zrobić przelew.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » poniedziałek, 27 maja 2024, 13:40

mess_on_a_mission pisze: poniedziałek, 27 maja 2024, 09:59nie podzielam lamentu co do eth, myślę, że będzie jak dotychczas, po długiej zamule jeśli poniższa struktura na eth/btc wytrzyma finalnie będzie lepszy % niż na btc, czerwony range musi wytrzymać, wyjście z końcem roku
Proces adaptacji ETF trochę trwa. SEC dopiero zatwierdził prawo do zakładania ETFów, gdzie fizycznie taka możliwość będzie dopiero od końca sierpnia. Następnie SEC musi zatwierdzić prawo, aby ETFy mogły być notowane na giełdzie i przewiduje się, że będzie to miało miejsce pod koniec grudnia.
Biorąc pod uwagę obecną cenę, moim zdaniem wzrosty w granicach 70% - 100% (do kwietnia 2025) nie są jakimiś specjalnie wygórowanymi oczekiwaniami - wiedząc, że wzrost dziennego wolumenu o 20 mld spowodował realny wzrost ETH o ok. 25% (realnie pewnie przybyło kilka mld$).
Gdy ETF skupiły BTC za ok. 15 mld. kurs skoczył z 40K do 60 -66K.
Gdyby ETF skupiły ETH za 15 mld przy cenie początkowej 3900$, to rozmawialibyśmy o dużo większych wzrostach niż w przypadku BTC.
W BTC na poziomach 66K+ kompletnie nie wierzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 27 maja 2024, 17:47

70k dopiero w poniedziałek też jest ok. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » poniedziałek, 27 maja 2024, 17:55

BTC elegancko 3%

SVG Image
Spoiler:
Tym czasem taki APTOS 7% i pewnie zrealizuje IHSa.
Za zysk na korekcie mozna dokupic BTC. Tak usrednionego BTC mozna trzymac nawet na duzych korektach i nigdy go nie komu nie oddawać.
SVG Image
Spoiler:
Ciekawe czy zrobi lustrzane na 3D ale to juz takie szamanstwo troche...
https://www.tradingview.com/x/E3jdmCI8/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 maja 2024, 18:04 przez everman, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 863
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 27 maja 2024, 18:01

Pięknie wystrzeliło na 4h. Świeca miesięczna wygląda już bardzo dobrze. Lecimy po nowe ath w kolejnym tygodniu :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 27 maja 2024, 18:37

lub tripple top i lecimy przebić .. :?: https://www.strike.money/technical-anal ... op-pattern
na krypto zawsze wszystko inaczej to nawet 4 topy narysowali , tak się rozkręcili :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 863
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 27 maja 2024, 18:52

Tripple top już mieliśmy -> 14.03, 27.03, 08.04. Teraz jesteśmy po korekcie ~25%. MACD na 1W ładnie podwinęło do góry. No ja tu nie czuję opcji na spadek zbytnio, chyba że się stanie jakaś brzydka rzecz wokół Tajwanu. Póki co nowo wybrany prezydent Tajwanu po tym jak samoloty i statki chińskie otoczyły wyspę, trochę próbuje sytuację załagodzić.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 27 maja 2024, 21:57

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-tg63fy696K
@Lord_Bafford na 4h jest teraz , można róźnie na to patrzeć długotrwale i krótkotrwale jak ja . Mnie mało co obchodzi cena za tydzień gdzie będę kolejne rozgrywać pozycję .. teraz widzę potencjał na test 68923 :arrow: 66355 :arrow: 64762 i może znowu bić w księżyc
Wymęczone to jest i na siłę a wszelkie zjawiska polityczne zdyskontują Amerykanie dopiero jutro po 15:30 , ewentualnie kontrakty dziś rozpoczną po północy ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 287
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » poniedziałek, 27 maja 2024, 22:00

Hello
Ja czekam z longami na test lokalnej LT wzrostowej trochę poniżej 65 k.
Dokładnie 64,7 horyzontalna.
Po odrzuceniu od 72 k całe to podbicie karłowate i bez siły.
Nawet HH nie skubnęli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 maja 2024, 05:19



Mt.Gox coś bawi się środkami więc możemy dostać jakieś większe zejście. Trzeba obserwować sytuację. No i pytanie ile z tego poszło/pójdzie OTC no i czy w ogóle dojdzie do dystrybucji ich teraz czy poczekamy kolejne miesiące na dalsze ruchy. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 maja 2024, 08:49

A co jeśli:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 28 maja 2024, 09:25

Bitcoin i niekończąca się korekta. :roll:

Ten rynek to w 90% męczarnie. Żeby się nie okazało, że do końca wakacji będziemy mulić.

Początkujący
Posty: 310
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » wtorek, 28 maja 2024, 09:36

Dokładnie, euforia jest szybko gaszona, ale za to alty przygotowują się do poprawienia swojego ATH. Np. Floki

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 28 maja 2024, 10:04

Pleasek89 pisze: wtorek, 28 maja 2024, 09:25 Bitcoin i niekończąca się korekta. :roll:
Ten rynek to w 90% męczarnie.
Ja moze jestem inny ale jak widze, ze za ostatnie poltora roku to aktywo wzroslo +200-250% to mi sie geba sama smieje.
Na rynku akcji to by byl strzal zycia, na btc to "meczarnie" ^^

Na dzisiaj mamy amerykanski rynek finansowy totalnie umoczony juz w bita, ryzyko ze zniknie jak kamfora czy zdechnie/znudzi sie jest juz skrajnie nieprawdopodobne czy tez pomijalne (w przeciwienstwie do jeszcze kilka lat temu).
To aktywo jest idealne na dzisiaj zeby wlozyc inwestycyjna kase na 5-10 lat i liczyc srednio po 50-100% wzrostu rok w rok, gdzie indziej dadza wiecej?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » wtorek, 28 maja 2024, 10:29

ergorg pisze: wtorek, 28 maja 2024, 08:49A co jeśli:
Mysle ze godstar i bitup maja racje i jest duze prawdopodobieństwo ze te zasięgi sie zrealizują.

SVG Image
Spoiler:
przytrzymam pod to shorta
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 28 maja 2024, 10:47

everman pisze: wtorek, 28 maja 2024, 10:29przytrzymam pod to shorta
No ja mam stąd L pod moją rację, tyle że ja sobie spokojnie dobiorę na 65k$ gdyby tam zeszło. :lol:

Natomiast reakcja na news o MT.GOX bardzo słaba, ledwo 2% ruszyło w dół. Inna sprawa, że to tylko przeniesienie tokenów, następne dzialania mogą podjąć jutro albo i za dwa miesiace. :roll:

Jak wyciągną powyżej 69k$ to cały news zostanie zniesiony.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » wtorek, 28 maja 2024, 11:24

ergorg pisze: wtorek, 28 maja 2024, 05:19No i pytanie ile z tego poszło/pójdzie OTC no i czy w ogóle dojdzie do dystrybucji ich teraz czy poczekamy kolejne miesiące na dalsze ruchy
Mysle ze tak do tego podeszal wieksza czesc rynku dlatego ta reakcja jest slaba.

Natomiast czysto technicznie to tygodniowka byla slaba i nie oczekuje cudów po obecnej. Wiec gram pod AT.
Spot trzymam. Short SL na 0
na 4h od godziny 12(UTC) z 15 maja volumen tez opada swieca 3D zgasła jak narazie i wydaje mi sie ze chwyci czerwony korpus. Jezeli tak będzie to zagram longa pod zielony korpus na kolejne 3D od 30 maja.
Taki plan a jak będzie sie zobaczy.

Lokalnie na 1H engulfing https://www.tradingview.com/x/dIgUqaCY/ ale czy wystarczy?

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » wtorek, 28 maja 2024, 13:30

adamjttk pisze: wtorek, 28 maja 2024, 10:04 poltora roku to aktywo wzroslo +200-250% to mi sie geba sama smieje.


Mi się śmieje jak ktoś się cieszy z 2-3x na nieregulowanym, ryzykownym aktywie w półtora roku xd

Memecoiny tyle robią akualnie tydzień - dwa.
I przynajmniej nie udają, że są czymś czym nie są.

Zabawnie się czyta te przepychanki tutaj o kilka k usd w bitcoinie z perspektywy kogoś kto sie teraz w memach i robi w tydzień takie % jakie BTC już pewnie nigdy nie zrobi.
Spoiler:
chyba że w dół
Was serio zadowalają te liche % na tym starym dziadzie?



Uważam, że conajwyżej poprawimy ATH, o 100k można zapomnieć. Za duża kapitalizacja, zbyt chvjowe aktywo, za mało chętnych.

Kapuste się robi na memcoinach aktualnie.

Początkujący
Posty: 535
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 28 maja 2024, 14:12

pablo_gr pisze: wtorek, 28 maja 2024, 13:30Mi się śmieje jak ktoś się cieszy z 2-3x na nieregulowanym, ryzykownym aktywie w półtora roku xd
Memecoiny tyle robią akualnie tydzień - dwa.
1. Wytlumaczysz mi czym jest "regulowanie" apropo BTC wg Ciebie?
2. Co do "ryzykownego" mam przeciwne zdanie, uwazam, ze jest bardzo bezpieczny, duzo bardziej niz tradycyjne inwestycje.
Np jak wrzuce 1M PLN w akcje do jakiegos biura maklerskiego ktorego wlasciciel Janusz jutro postanowi zbankrutowac to jestem automatycznie 600k PLN stratny czyli 60%. Jak bede tam mial 2M PLN to bede stratny 80%. Bezpieczenstwo jak ta lala.
Jak wrzuce i 10M PLN w BTC to sa to MOJE bitcoiny nad ktorymi mam pelna kontrole i dopoki dbam o odpowiednie srodki bezpieczenstwa - spie spokojnie.
3. Apropo memcoinow - jak inwestujesz kieszonkowe to spoko, rownie dobrze moge "inwestowac" na bwin. Memcoiny dzis sa a za rok ich nie ma albo sa warte -95%. "Inwestowanie" tygodniowe to bukmacherka/spekulacja. Wrzuc tam jakies wieksze pieniadze na dluzej, powodzenia ^^
4. Osoba ktora sie smieje z zyskow w 18 mies x2-3 jest dla mnie osobiscie niepowazna badz tak jak mowilem, inwestuje kieszonkowe od babci i oczekuje po roku "lambo" a jak nie bedzie "lambo" to pluje tu na forum na BTC ze sa slabe wyniki ^^

BTC ostatnie lata daje NIEPRZYZWOITE i WULGARNE wrecz zyski a jedyne czego wymaga od inwestycji to "nicnierobienia" - nie handlowania, nie kombinowania, po prostu patrzenia jak konto w fiat puchnie z cyklu na cykl. Asset idealny. Satoshi powinien dostac Nobla z ekonomii ;P

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości