Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 13 maja 2024, 11:09

bitup pisze: piątek, 10 maja 2024, 20:26na spokojnie , to obrona Częstochowy , jeszcze raz dwa trzy wybronią i nawet zrobią kolejną wybitkę :arrow: każda jest zbierana przez drużynę pierścienia
bitup pisze: piątek, 10 maja 2024, 22:06 i pod te longi nuta

i po longu = 2000 $ na lewarze poszło w górę to się przesuwam na zbieranie dołków na MIRBUD po pożarach hali w Wawie , inna giełda , inny asset a kasa ta sama ;)
ładnie to wyciągneli
lubię jak to tak cyka z łatwą kasą w tle praktycznie
póki są wiarki w większości a niedowiarki w mniejszości praktycznie zawsze wyciągną , do momentu aż w pewnym momencie nie wyciągną lol

Początkujący
Posty: 287
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 13 maja 2024, 18:21

Takie pytanie, kumpel który tymczasowo przebywa w USA chce kupić krypto. Ma amerykańskie konto i do niego kartę kredytową. Myślicie, że będą problemy jeżeli będzie chciał kupić krypto przez binance? Jest zweryfikowany dowodem osobistym, a z drugiej strony doda kartę z amerykańskiego konta. Przejdzie to waszym zdaniem? Sorry za offtop, ale ważna sprawa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 255
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 238
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » poniedziałek, 13 maja 2024, 18:26

@pawel296 trzeba spróbować żeby się dowiedzieć ale ja bym strzelał że tak, ewentualnie poproszą o jakieś dodatkowe wyjaśnienia, w końcu chodzi o obywatelstwo a nie o to gdzie się ma konto bankowe

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » poniedziałek, 13 maja 2024, 19:54

Co Oni się uparli na te aevo. Funding dla longujących na Binance prawie 0.5%.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » poniedziałek, 13 maja 2024, 22:38

kisiel pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 19:54Co Oni się uparli na te aevo. Funding dla longujących na Binance prawie 0.5%.

A po polsku ? Akurat mam ten shitcoin i nie wiem czy ten wpis mnie w jakiś sposób dotyczy czy nie ;)

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 13 maja 2024, 23:00

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-n ... 44772.html

Mieszkania w Warszawie +24% rok do roku a w Krakowie +27% ^^
Jak BTC w tym cyklu, po 4 latach, nie zrobi 150-200k$ to bede bardzo zdziwiony :shock:

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » wtorek, 14 maja 2024, 08:52

Zmarzniety0 pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 22:38
kisiel pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 19:54Co Oni się uparli na te aevo. Funding dla longujących na Binance prawie 0.5%.

A po polsku ? Akurat mam ten shitcoin i nie wiem czy ten wpis mnie w jakiś sposób dotyczy czy nie ;)

Shortują go niemiłosiernie, dlatego funding jest negatywny. Shortują go ,bo spodziewają się spadku ceny ponieważ, jutro odblokowują 783% podaży
https://token.unlocks.app/aevo-exchange. Negatywny funding czyli jak masz longa na tokenie to płacą Tobie za trzymanie pozycji. Na Binance 6 razy dziennie, bo to nowy token

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 14 maja 2024, 17:06

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 14 maja 2024, 20:07

Mega byczy news, dzieki za info!
To jest wlasnie magia ETF i "legalizacji" bita, gdyby nie fundusze to nie zainwestowali by zlamanego centa w BTC, a tak 100M$ zywej gotowki poszlo.
Ziarnko do ziarnka, za kilka lat kazda wieksza instytucja bedzie chciala miec troche ekspozycji na BTC w swoim portfolio bo GLUPIO po prostu ryzykowac nie majac tego aktywa jezeli BTC okaze sie jednak prawdziwym cyfrowym store of value. Ryzyko niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.

To jest taki mikro bialy labadz, ja czekam osobiscie az jakis bogaty kraj np Japonia czy Szwajcaria powie, ze kupuje za kilka miliardow $ bita, wtedy bedzie juz prawdziwa lawina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 14 maja 2024, 20:21

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 20:07Ryzyko niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.
Chyba odwrotnie.

To, że BTC może rosnąć przez następne X last nie wykluczam, ale stopa zwrotu dla mnie zdecydowanie zbyt mała żeby pakować się w to większym kapitałem. Już sensowniej jest typować mocne spółki dywidendowe i trzymać lata, na to samo się pewnie wyjdzie przy dobrym wejściu a ryzyko nieporównywalnie mniejsze.

Czasy gigantycznych zysków przy niewielkim wysiłku się kończą, teraz żeby wyciągać takie zwroty jak jeszcze w poprzednim cyklu ze spota trzeba coraz głębiej grzebać w kasynie, moim zdaniem żaden interes.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 14 maja 2024, 20:30

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 20:07Ryzyko niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-85jCZJtYDc
''prawie'' pół darmo lol
gdzie raczej wkrótce 5 z przodu na dłużej ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 859
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 14 maja 2024, 21:03

adamjttk pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 23:00 https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-n ... 44772.html

Mieszkania w Warszawie +24% rok do roku a w Krakowie +27% ^^
Jak BTC w tym cyklu, po 4 latach, nie zrobi 150-200k$ to bede bardzo zdziwiony :shock:
Uważasz, że BTC musi rosnąć, bo mieszkania w Wawie i Krakowie podrożały? :D Urośnie, spokojnie :) To ciasto dopiero weszło do piekarnika. Druga zasada mówi - nie wyjmuj za szybko bo opadnie :P

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » wtorek, 14 maja 2024, 21:27

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 20:07Mega byczy news, dzieki za info!
To jest wlasnie magia ETF i "legalizacji" bita, gdyby nie fundusze to nie zainwestowali by zlamanego centa w BTC, a tak 100M$ zywej gotowki poszlo.
Elon Musk w BTC wchodził za 1 mld $ i co w związku z tym? Rynek kryptowalut to tylko i wyłącznie rynek spekulacyjny i o tyle niebezpieczny, że o kursie może zdecydować jedna osoba.
adamjttk pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 23:00Jak BTC w tym cyklu, po 4 latach, nie zrobi 150-200k$ to bede bardzo zdziwiony
Zdecydowanie się zdziwisz. BTC od początku cyklu zrobił ponad 350% i więcej nie będzie.
Weszliście w BTC na górce i teraz zaklinacie rzeczywistość. 5 przodu to tylko kwestia czasu.

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 14 maja 2024, 21:47

Pleasek89 pisze: wtorek, 14 maja 2024, 20:21
adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 20:07Ryzyko niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.
Chyba odwrotnie.
To, że BTC może rosnąć przez następne X last nie wykluczam, ale stopa zwrotu dla mnie zdecydowanie zbyt mała żeby pakować się w to większym kapitałem.

https://www.swib.state.wi.us/
Oni zarzadzaja kapitalem 156 miliardow $, w bitowe etfy wrzucili ~150 milionow $, to jest 0,1% kapitalu.
Wiec tak, podtrzymuje to co napisalem --> ryzyko dla nich jest niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.
W ciagu kilku lat czy tez powiedzmy dekady ta inwestycja moze im przyniesc i 10x zysku czy 20x, tak naprawde nie mamy zielonego pojecia gdzie nas BTC zaprowadzi i czy nie wchodzimy w faze instytucjonalna, gdzie do tej pory mielismy nerdow i early adopterow a za dekade mozemy miec wiekszosc funduszy czy bankow narodowych.
Ludzie tutaj namietnie powtarzaja jak mantre, ze wszystko co dobre w BTC to juz bylo.
A rownie dobrze wszystko co dobre moze byc jeszcze przed nami i tez trzeba miec to z tylu glowy.

Firmy placace sowite dywidendy sa fajne, ale jak sie ma pecha to poza dywidenda mozna byc rownie dobrze latami na zero (czy tez wrecz minusie przez inflacje) --> taki Intel czy BMW sa dzis warte to samo co byly warte dekade temu. Jak sie zle wejdzie to potem mozna latami patrzec na zdechly kurs gdzie inne aktywa rosna setki % w miedzyczasie.
WojciechT pisze: wtorek, 14 maja 2024, 21:27BTC od początku cyklu zrobił ponad 350% i więcej nie będzie.
Weszliście w BTC na górce i teraz zaklinacie rzeczywistość. 5 przodu to tylko kwestia czasu.
Brzmisz jak Janome, zaklinal zaklinal i slad po nim przepadl.
Rozgoryczenie w glosie czuje jakbys sie nie zdazyl zaladowac a teraz zaklinasz rzeczywistosc i czekasz i czekasz i obrzydzasz ludziom bita ^^
Bedzie 50k to nie kupisz bo za drogo.
Bedzie 40k to nie kupisz bo za drogo.
etc --> ZAWSZE za drogo

Co z tego ze zobaczymy 50k czy 40k na wykresie na chwile?
Jak dla mnie moze i za pol roku spasc i na 20k jezeli po kilku miesiacach na 100k odbije.
W zeszlym cyklu mielismy 60k-30k-60k w przeciagu pol roku, ludzi cierpliwych to rusza tyle co zeszloroczny snieg.
Co najwyzej spekulanci z drzacymi raczkami sie sparza, mi tam to zupelnie nie przeszkadza.

Do znudzenia --> etfy skupuja, przez kilka miesiecy pozarly bita za 12 miliardow $, stopy procentowe predzej czy pozniej w US i EU zaczna obnizac, coraz wiecej instytuacji wacha sie z bitem, ida piekne czasy dla cierpliwych inwestorow.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 255
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 238
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » wtorek, 14 maja 2024, 21:53

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 21:47Bedzie 50k to nie kupisz bo za drogo.
Bedzie 40k to nie kupisz bo za drogo.


To bedzie raczej "za tanio" ;)

Na zasadzie nie kupie bo jak juz tyle spadlo to spadnie jeszcze bardziej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 14 maja 2024, 22:22

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 21:47Oni zarzadzaja kapitalem 156 miliardow $, w bitowe etfy wrzucili ~150 milionow $, to jest 0,1% kapitalu.
Wiec tak, podtrzymuje to co napisalem --> ryzyko dla nich jest niewielkie a potencjalny zysk olbrzymi.
Tylko przy takiej skali kapitału to jest rynek niesamowicie mały płynny, tym bardziej, że na BTC coraz bardziej dominuje mental buy and hold i podaż jest bardzo mocno ograniczona. Przecież gdyby jedna instytucja chciała wpakować 10 miliardów $ w BTC to musiałaby to skupować minimum kilka miesięcy i musiałaby prawie że wyczyścić podaż. Z płynnością przy wyjściu też byłby duży problem.

To jest fajne w teorii przy kapitale jakim gra ulica w skali nawet milionowej, ale przy kwotach od nawet 100 milionów zaczynają się schody bez dużej ingerencji cenowej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2024, 22:23 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 14 maja 2024, 22:22

Yogi77 pisze: wtorek, 14 maja 2024, 21:53To bedzie raczej "za tanio"
Na zasadzie nie kupie bo jak juz tyle spadlo to spadnie jeszcze bardziej
Nie wiem, nie znam sie, moglbym przejrzec ostatnie 300 stron i nie pamietam zeby ktos tu kiedykolwiek oprocz mnie pisal ze bitcoin jest "tani" ^^
Zawsze jest "za drogi", czy kosztowal 300$ czy kosztuje 60k$ :D

Jak na moje 2 lata temu po 20k$ byl tani, dzisiaj po 60k$ jest NADAL tani.
2 lata temu wszyscy wiedzieli ze na porzadny zwrot z inwestycji trzeba bedzie czekac ~3 lata a moze i wszystko wezma diabli bo wojna, bo nie bedzie etf czy co tam jeszcze.
Dzisiaj porzadny zwrot z inwestycji moze byc w przeciagu doslownie kilku miesiecy (o czym tutaj wiekszosc zdaje sie nie pamietac) --> dlatego 60k to imho tanio jak na faze cyklu w ktorej jestesmy, jak na moje za rok DUZO bardziej prawdopodobne jest 120k (x2) niz 30k (x0.5)
Pleasek89 pisze: wtorek, 14 maja 2024, 22:22Tylko przy takiej skali kapitału to jest rynek niesamowicie mały płynny, tym bardziej, że na BTC coraz bardziej dominuje mental buy and hold i podaż jest bardzo mocno ograniczona. Przecież gdyby jedna instytucja chciała wpakować 10 miliardów $ w BTC to musiałaby to skupować minimum kilka miesięcy i musiałaby prawie że wyczyścić podaż. Z płynnością przy wyjściu też byłby duży problem.
1. Ten fundusz z Wisconsin zarzadza emeryturami, oni patrza w perspektywie dekad a nie miesiecy --> dla nich rynkowy mental "buy and hold" to podejrzewam glowny powod zakupu aktywa :) Mysle ze o wychodzeniu zadnym nie mysla nawet. Przemnoz to przez aktywa Kowalskiego --> masz kapital inwestycyjny 1M PLN, zainwestowales 0,1% czyli 1000 PLN, horyzont --> kilkadziesiat lat. Co ich obchodzi plynnosc czy wahania miesieczne czy roczne?
2. Co do skupowania nie jestem pewny ale kazdy ma swoja cene, jak sie instytucje rzuca to cena pojdzie balistycznie do gory ale kazdy ma swoja cene i mysle ze i setki miliardow $ nie stanowilyby problemu, co najwyzej mielibysmy duzo pobudzonych kont ktore od 10 lat spia i czekaja na tlusciejsza wycene. Zobacz co sie dzieje na GME i AMC (!) --> ludzie sie rzucili, market cap w 2h rano zmienil rece, cena wystrzelila 100% do gory w ciagu doby, karuzela sie kreci.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2024, 22:34 przez adamjttk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 156
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » wtorek, 14 maja 2024, 22:25

adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 21:47Brzmisz jak Janome, zaklinal zaklinal i slad po nim przepadl.
Rozgoryczenie w glosie czuje jakbys sie nie zdazyl zaladowac a teraz zaklinasz rzeczywistosc i czekasz i czekasz i obrzydzasz ludziom bita ^^
Tego typu twierdzenie, to klasyczne urojenia.
Niczego ludziom nie obrzydzam, tylko przedstawiam realia.
Ludzie, którzy weszli na górce podczas ostatniej bańki po dwóch latach czekania odebrali 20 - 30% zysku. Oczywiście minus inflacja oraz podatki...
Ludzie, którzy obecnie weszli na górce za 2 - 3 lata będą w podobnej sytuacji.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 22:22Nie wiem, nie znam sie, moglbym przejrzec ostatnie 300 stron i nie pamietam zeby ktos tu kiedykolwiek oprocz mnie pisal ze bitcoin jest "tani" ^^
Zawsze jest "za drogi", czy kosztowal 300$ czy kosztuje 60k$
Nie ma znaczenia czy coś jest drogie czy tanie, ale znaczenie ma ile na tym można zarobić. Jeżeli kupujesz na górkach to nie zarobisz, tylko jeszcze do tego dopłacisz, tak to już jest zorganizowane.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 22:22Jak na moje 2 lata temu po 20k$ byl tani, dzisiaj po 60k$ jest NADAL tani.
To kupuj - rynek potrzebuje takich ludzi.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
adamjttk pisze: wtorek, 14 maja 2024, 22:22Dzisiaj porzadny zwrot z inwestycji moze byc w przeciagu doslownie kilku miesiecy (o czym tutaj wiekszosc zdaje sie nie pamietac) --> dlatego 60k to imho tanio jak na faze cyklu w ktorej jestesmy, jak na moje za rok DUZO bardziej prawdopodobne jest 120k (x2) niz 30k (x0.5)
Tak jak już kiedyś pisałem, a w tej bajce brakuje tylko zielonych słoni.

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 14 maja 2024, 22:41

Wiesz co Wojciech, czuje prawdziwy zaszczyt rozmawiajac z Warrenem Buffetem ^^
Ja siedze zaladowany i ogladam kurs przy popcornie, umilam sobie dni/tygodnie gadajac na forum.

Mam rozumiec siedzisz w shortach skoro jestes taki pewny tego co piszesz?

PS. Nie przedstawiasz zadnych realii, przedstawiasz swoje zdanie ktore co gorsza jest niepoparte zadnymi argumentami (jak je przedstawiales to powtorz, moze mi umknely).
Moje argumenty wykladalem wielokrotnie --> czekaja nas obnizki stop a nie podwyzki, etfy zostaly zaakceptowane i skupuja, historycznie jestesmy u podnoza hossy biorac pod uwage cyklicznosc, inflacja zzera ludziom gotowke, akceptacja bita jest coraz wieksza i zahacza obecnie o reputowane instytucje finansowe a nie nerdow z piwnicy gdzies w Kansas.

Jakie sa Twoje argumenty na 50k, 40k czy ile tam przewidujesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 15 maja 2024, 05:48

Jesteście świadomi, że ja wrzuciłem tylko info o jednym podmiocie a teraz wychodzą raporty za Q1 i tych podmiotów jest znacznie więcej? Niektóre zrobiły zakupy za kilka milionów ale są i takie które mają ekspozycje miliardowe.

Oni mają w dupie czy BTC spadnie na 50k$ jeszcze, po prostu chcą mieć ekspozycję na BTC.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: altar, Bing [Bot], bn801, Google [Bot], hermis i 29 gości