Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » piątek, 10 maja 2024, 17:13

14 maja kupuje strach po 48-52k. Dowidzenia. Korekta od 14 marca do 14 maja będzie trwała równe 2 miesiące. -33%

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » piątek, 10 maja 2024, 17:56

Znowuż to samo.
Obrazek
Nie dość że to wkurwiające, powoli staje się też nudne do porzygu.

[EDIT]
I podejrzewam skąd się to wzięło.
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 10 maja 2024, 20:26

@Zmarzniety0 na spokojnie , to obrona Częstochowy , jeszcze raz dwa trzy wybronią i nawet zrobią kolejną wybitkę :arrow: każda jest zbierana przez drużynę pierścienia i w końcu poleci na 50 , nie teraz raczej
LONG

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » piątek, 10 maja 2024, 20:26

Etam, ja zrealizowałem shorta na Frontcie. Jak stosujesz MM i nie kisisz pozycji, da się zarobić. Jak masz pozycję na zielono i rośnie to ja po prostu realizuj. Nie zakładaj poziomu wyjścia bo i tak nie złapie. Zdążą Ciebie 100 razy wywalić. Ten rynek ma na celu wyzerować wszystkich. Tak jak alciarze zostali wywaleni w marcu. Między innymi ja. Moje alty urosły razy 5 od dołka. Zakładałem X10 i teraz mam na niektórych niecałe 100 proc. od dołka. Wystarczyło w marcu to zrzucić. Już nic nie zakładam na tym rynku, tylko obserwuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 199
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » piątek, 10 maja 2024, 21:14

aktualizacja, kolejny test miesięcznej lt, zobaczymy czy byczki wybronią tą flagę, pod 60 not cool, poki co long ze SL pod 60

SVG Image

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 10 maja 2024, 21:22

Rynek idzie dalej jak po sznurku. Kilka miesięcy męczarni, zmyłek, mydlenia barania aż ludziom odechce się trejdować. Dla mnie to wygląda na powtórkę żelaznej podłogi 6k z 2018r. lub drugą połowę 2019r./początek 2020r.

Nie wierzę, że finalnie nie przebije 60k chociaż żeby rynek przetestował popyt piętro niżej. Bardzo męczący okres, jeżeli ktoś się załadował to hold, ale na świeże zakupy bym poczekał. Moim zdaniem procentowo BTC może spaść więcej niż alty gdzie sporo z nich nie ma już prawie że z czego spadać (i nie są również po spektakularnej hossie).

Lokalnie myślę, że w tym lub następnym tygodniu poprawią dołek, ale nawet mogą go poprawić o 200$ i znów marzyciele pewnie zaczną to wyciągać na 65k+ dolewając oliwy do ognia i wydłużając czas całej korekty.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 10 maja 2024, 21:52

Pleasek89 pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:22pewnie zaczną to wyciągać na 65k+ dolewając oliwy do ognia

Wyciągną to nawet na 70+ i dopiero zrobią dystrybcuję , robią 5 podejście a moc drużyny pierścienia skupujących nadal silna . Pozdro dla WSZYSTKICH od socjo jak tęskicie , dzisiaj opierodlony został wspólny kebab na skwerze w Gdyni ;)
Wrogiem są etf i reszta ETF podobnych z UE jak pisał @pael i @prop0n

krypto traci swoje przesłanie , to poprostu jest smutnawe i nie ma znaczenia czy się zarobi czy nie na ruchach

Dodano po 14 minutach 38 sekundach:
i pod te longi nuta
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 10 maja 2024, 23:51

Pleasek89 pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:22Moim zdaniem procentowo BTC może spaść więcej niż alty gdzie sporo z nich nie ma już prawie że z czego spadać (i nie są również po spektakularnej hossie).
Chyba największymi przegranymi w krypto (poza shortującymi bańkę na dźwigni) są ludzie, którzy od lat trzymają duże/stare projekty typu DASH, ZEN, ZEC, XRP, etc. DASH stracił ~99.5% wartości na parze DASH/BTC od 2017. Toż to dramat. Ktoś, kto miał 1 BTC w DASH w 2017, dziś ma 0,05 BTC czy coś koło.

Nie wiem, czy coś się ruszy w temacie altów, tym bardziej, że wciąż wpływają nowe które mają swoje pięć minut. Mam wrażenie, że starocie są zbyt skażone rzeszami bagholderów, by móc się sensownie wybić + trudno o FOMO w przypadku takich coinów, nawet, gdy przyjdzie osławiony alt season, bo wykres mówi sam za siebie, down down down.

Ja bym stawiał jednak na nowości. Taki INJ wykręcił z dupy setki % na parze z bitkiem na ten przykład.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 08:01

Pleasek89 pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:22 Dla mnie to wygląda na powtórkę żelaznej podłogi 6k z 2018r.
Nie wiem skąd te porównanie, rozwiń to. Bo to brzmi jakbym porównywał słonia do krzesła.
Pleasek89 pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:22Moim zdaniem procentowo BTC może spaść więcej niż alty gdzie sporo z nich nie ma już prawie że z czego spadać
To może być znak że nie zejdziemy niżej, możemy się dalej kręcić na poziomach 60-70k przez jakiś czas jeszcze.
bitup pisze: piątek, 10 maja 2024, 22:06Pozdro dla WSZYSTKICH od socjo jak tęskicie , dzisiaj opierodlony został wspólny kebab na skwerze w Gdyni
Sam ze sobą jadłeś? 8-)
BitJanusz pisze: piątek, 10 maja 2024, 23:51Chyba największymi przegranymi w krypto (poza shortującymi bańkę na dźwigni) są ludzie, którzy od lat trzymają duże/stare projekty
To wiadomo od dawna. Jeśli ktoś popełnił ten błąd to jest jeszcze moment żeby się przesiąść. Od miesięcy dzieje się sporo na altach, a ja wciąż czytam lamenty że nie ma alt sezonu. Jak ktoś nie ogarnia krypto to dla niego nie ma alt sezonu. Na jesieni ruszyły wszelakie projekty ai, gamingi itp. Luty- marzec mieliśmy szał na ekosystemach Ton, Solana, Base i to tutaj proponował bym szukać kandydatów póki jest czerwono.

Początkujący
Posty: 287
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 11 maja 2024, 09:26

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 08:01Na jesieni ruszyły wszelakie projekty ai, gamingi itp. Luty- marzec mieliśmy szał na ekosystemach Ton, Solana, Base
To jest mniej jak 5% wszystkich projektów. Kolega nowy i może robi to wrażenie, ale na osobach które obserwowały dwie bańki to podejrzewam, że żadne. Cofnij się wstecz i zobacz jak wyglądał alt sezon o którym wspominasz. A osoby które jak stwierdziłeś lamentują potrafią odróżnić altsezon od wzrostów tematycznych, które zawsze się pojawiały, nawet podczas bessy.

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 11 maja 2024, 10:25

Wybaczcie OT, ale co myślicie o temacie stabli i MICA? Zerknijcie na artykuł z bitcoin.pl. Odnoszę wrażenie, że temat jest traktowany po macoszemu a to dla sporej grupy ludzi może oznaczać brak możliwości gry na lewarze i brak usdt na giełdach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 11 maja 2024, 10:38

@łabondź2020 a hipotetyczny brak stabli jaki ma zwiazek z lewarem?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 10:42

pawel296 pisze: sobota, 11 maja 2024, 09:26Kolega nowy i może robi to wrażenie, ale na osobach które obserwowały dwie bańki to podejrzewam, że żadne.
XD tak, tak nowy :lol: :lol: :lol:
pawel296 pisze: sobota, 11 maja 2024, 09:26Cofnij się wstecz i zobacz jak wyglądał alt sezon o którym wspominasz.
Nie muszę bo sporo ich przerobiłem :twisted:


market cap bez top 10 okres październik - luty

Obrazek

pawel296 pisze: sobota, 11 maja 2024, 09:26A osoby które jak stwierdziłeś lamentują potrafią odróżnić altsezon od wzrostów tematycznych, które zawsze się pojawiały, nawet podczas bessy.
Ja jako świeżak już spieszę z wyjaśnieniami "Panu doświadczonemu". To nie są wzrosty tematyczne, tylko akurat te narrację są grzane. Po prostu. Natomiast jeśli ktoś nie ogarnia rynku krypto to tego osławionego alt sezonu w ogóle się nie doczeka. Bo nie umie się poruszać. Kupi sobie BTC , ewentualnie ETH i to mu wystarczy i to jest ok. Dlatego że stare coiny nie zrobią żadnych wyników. Powołujesz się na poprzednie cykle to spójrz sobie jak zachował się w 20-21 LTC, TRX czy inne. Podobnie było 16-17 z jakimiś fethercoinami i innymi tego typu. Oczywiście są jakieś tam pojedyncze wyjątki, ale mówię tak co do zasady. I podobnie mamy i będziemy mieć obecnie.

Kolejną kwestią jest fakt, raczej nie podważalny że każdy cykl, jak to Pan doświadczony powinien wiedzieć, ma trochę mniejszy zakres ruchów. Większa konkurencja wśród projektów, potrzebna jest większa płynność do wypływu na ruchy itp. Czyli co? Jeśli pamiętam rok 13, 17 bądź 21, choć jak nie pamiętam oczywiście bo jestem nowy :twisted: to ten szał jest zawsze mniejszy, a większość orientuje się po czasie że gdzieś były wzrosty, bo ta większość jest leniwa i ignorancka, bo np. żeby znaleźć taki projekt jak $degen na base który wzrósł tysiące %, który ma obecnie kapitalizacje na poziomie 220mln$, trzeba trochę poszperać, po szukać, dać sobie spokój polskich influ, znaleźć np. takie miejsce jak warpcast itp itd. Nie wystarczy już kupić jakiegoś dziadka i oczekiwać że zrobi chociażby marne x10. Rynek dojrzewa.

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 11 maja 2024, 10:43

@Yogi77 Podam przykład OKX gdzie z dnia na dzień zamknięto mi pozycje i wycofano usdt. Albo zlikwidowali lewar dla Europy ze względu na grę do usdt albo w ogóle mają z tym problem. Z drugiej strony możny by wtedy grać do usdc, no ale jednak tego nie ma.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:42Dlatego że stare coiny nie zrobią żadnych wyników
Mnie tam bch piękny wynik zrobił i myślę że finalnie te x12 zrobi na spokojnie. kilka innych staroci też porobiło piękne wyniki. a co najważniejsze nie musiałem się obawiać że znikną

Dodano po 52 sekundach:
maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:42żeby znaleźć taki projekt jak $degen na base który wzrósł tysiące
zwykły fart

Dodano po 34 sekundach:
maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:42marne x10
marne x10... :D

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 10:51

@łabondź2020
łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:47zwykły fart
to nie jest fart, ale nie zamierzać się bawić w grę kto ma większego. Podaje przykład że narracji trzeba samemu szukać i się trochę wysilić a wtedy to nie jest fart.
łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:47marne x10...
10x nie jest marne ale wszystko zależy od perspektywy. Jeśli przedmówcy piszą że nie było alt sezonu bo w poprzednich hossach to się działo a teraz to nic to właśnie wskazuje na wybujałe oczekiwania które na duży projektach nie są do zrealizowania.
Tak żebym został dobrze zrozumiany. Posiadanie BTC czy ETH też nie koliduje żeby mieć ekspozycje bardziej ryzykowne, ruszyć dupsko, poszukać narracji, a nie oczekiwać że każdy gniot, zwłaszcza ten już ze sporo historią da dużo zarobić.

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 11 maja 2024, 11:00

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:51wszystko zależy od perspektywy
A przede wszystkim od kapitału jaki się wrzuca w danego coina

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 11 maja 2024, 11:00

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 08:01Nie wiem skąd te porównanie, rozwiń to. Bo to brzmi jakbym porównywał słonia do krzesła.
Mogą ileś razy wyciągać <60k przez kilka miesięcy dając rynkowi coraz to większe przekonanie, że 60k utrzyma. Moim zdaniem przebicie 60k to kwestia czasu a im dłużej to wyciągają tym bardziej zaboli.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 11:07

łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 11:00A przede wszystkim od kapitału jaki się wrzuca w danego coina
Dokładnie, moim skromny zdaniem zrobić na całej swojej ekspozycji na krypto x10 jest mega dobrym wynikiem jeśli chodzi o obecny rynek krypto. Mówię tu o portfelu hold pod cykl i kapitale co najmniej ze 2-5mln zł a nie szczochy jakieś bo to nie miarodajne jest.
A co do dziadków jeszcze to szczerze zamiast dotów, ltc i innych tego typu to preferuję zwykłe BTC i ETH. Mniejsza część portfela to ryzykowna ekspozycja pod nowe narracje na wczesnych etapach.


@Pleasek89 Według mnie też jest wszystko w grze teraz. Możemy pogłębić na jakieś 52k i trochę nudy przez lato.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 11 maja 2024, 11:10

BitJanusz pisze: piątek, 10 maja 2024, 23:51Chyba największymi przegranymi w krypto (poza shortującymi bańkę na dźwigni) są ludzie, którzy od lat trzymają duże/stare projekty typu DASH, ZEN, ZEC, XRP, etc. DASH stracił ~99.5% wartości na parze DASH/BTC od 2017. Toż to dramat. Ktoś, kto miał 1 BTC w DASH w 2017, dziś ma 0,05 BTC czy coś koło.

Ja bym stawiał jednak na nowości. Taki INJ wykręcił z dupy setki % na parze z bitkiem na ten przykład.
Ten rynek to 99% hype i 1% fundamentów i nic się nie zmienia od lat.

Ja natomiast uważam, że alty mają określoną ilość "many" na każdy kolejny cykl. Te, które przodowały w 2020/2021r. mogą spokojnie wrócić na 50% poprzedniego ATH lub nawet go lekko przebić, ale finalnie i tak praktycznie wszystkie skończą tak samo.

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 11 maja 2024, 11:47

wygląda na to, że dalej bujamy się w tym samym zakresie....
łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:47zwykły fart
w jakimś tam stopniu też, ale uważam że niewielkim. Bo znam kilka osób, co co jakiś czas mają te x10 (czasami nawet więcej, jak uda im się przetrzymać częścią kapitalu dłużej). Nazwiesz ich farciarzami, czy może ludźmi którzy dużo czasu spędzają na wyszukiwaniu perełek?. To jest ciężka praca, żeby temu szczęściu pomóc :lol:
łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 11:00A przede wszystkim od kapitału jaki się wrzuca w danego coina
Oczywiście
Ale nie każdy ma kilka mln$ żeby wrzucić w dołku w btc i zwyczajnie sobie poczekać, co jak wiemy także nie jest takie proste :roll:
Za to kilka k$ w kilka/kilkanaście różnych projektów już tak i może to dać świetne wyniki jak się ma trochę tego szczęścia. Wtedy się zarobi tyle, że w następnym cyklu, już sobie można pozwolić i posiadać pozycję tylko w btc :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: everman, Godstar, Karolak, odoja i 28 gości