Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: riDERQs » środa, 1 maja 2024, 21:30

BitJanusz pisze:Zaor pisał o x50 tuż przed lokalnym ruchem up, więc powinien być dawno zlikwidowany.
Finalnie chyba jednak X5 zrobil

Początkujący
Posty: 501
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 420
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 1 maja 2024, 21:43

lekarz pisze: środa, 1 maja 2024, 20:49
BitJanusz pisze: środa, 1 maja 2024, 13:42Dolny łuk rogalika będzie wyznaczony przez korektę obecnej bańki, stawiam na 2025.
Takie pytanko. Kto to pociągnie do góry?
Ulica, chciwosc i latwowiernosc ludzi, pewne rzeczy sa niezmienne, zmieniaja sie tylko zera.
► Pokaż Spoiler

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1186
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » środa, 1 maja 2024, 22:15

Oj może być nie miło - nałapali gracze l pod odbicie na Powella, a może stać się to pożywką dla dalszych spadków.
Bardzo niebezpiecznie - w ostateczności jeśli wyratują jakiś trójkąt z tego miejsca, ale raczej piętro w dół.

Bitcoin znowu pokazał nie ma ruchu bez shakout, czy to spadkowego czy wzrostowego :D

@bitup @anagamidev
Dzięki :)

Początkujący
Posty: 501
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 420
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 1 maja 2024, 22:45

Wyleszczanie trwa, a kto jest wyleszczanym a kto wyleszczajacym dowiemy sie jak zwykle za kilkanascie miesiecy
https://www.investing.com/news/cryptocu ... ce-3407582

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » środa, 1 maja 2024, 22:59

Na razie nastąpił klasyczny powrót do przełamanej wcześniej linii szyi RGRa i szybki odwrót...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 2 maja 2024, 06:48

Daje u siebie czas bitkowi do niedzieli do zamknięcia następnej 3d świeczki, ratunek 50 rsi bądź potwierdzenie i zwałka i 52k gwarantowane jak nie 46k :o . Niesprzyjające warunki tj Czwartek, Piątek czyli cashout powinny pomóc w spadkach ale czy na pewno ? Zobaczmy przedstawienie . Bilety sprzedane, popcorn narobiony, miejsce zajęte . Let's start the show :D 8-)

Weteran
Posty: 1000
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » czwartek, 2 maja 2024, 08:12

adamjttk pisze: środa, 1 maja 2024, 21:43Ulica, chciwosc i latwowiernosc ludzi, pewne rzeczy sa niezmienne, zmieniaja sie tylko zera.
Tyle, że ulica załadowała się pewnie pod halving teraz jak będą mocniejsze spadki to ulica wszystko odda i nie będzie miała czym grać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » czwartek, 2 maja 2024, 09:06

Nowa analiza modeli cyklu od Plan B. W sumie nic szczególnego się nie dzieje.


Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwietnia 2024
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: naciuje » czwartek, 2 maja 2024, 09:19

Ulica... ulica... od tego gadania o ulicy w tym cyklu az sie niedobrze robi.

W poprzednim cyklu projekty kręciły mcap po w okolicy 1mld potrafily takie sieciowe dexy rosnac z paru centow na kilkanascie dolarow, projekty defi i masa innych shitow sadzilo race po kilkadziesiat % dziennie regularnie robiac korekty w cyklach tygodniowych zeby potem cisnac wyzej i wyzej po kilkanaście lub kiladziesiat tysiecy % od dolka.

Kapitalizacja calego rynku altow wbila 1,68biliony. Jestesmy 3-4 lata dalej kasy na rynku wiecej (inflacja) rynek altow klepnął 1,26biliona i juz ulica załadowana jest po jajca i kto to teraz pchnie dalej. Jprd :)

Chyba ze ulica to te niedobitki ulicy z poprzedniej hossy co poczuła krew :) to ok, bo tej nieświadomej, euforycznej, świeżej to ja tu nie widzę. Nie widze tego oblakanego fomo jak by jutra mialo nie byc.

Sa natomiast ludzie co w poprzednim cyklu sie przejechali jest ich wiecej niz dwa cykle temu i sa to ludzie ostrożni i nieufni.
Np znajomy mechanik ktory gonil bita po 70k bo nie sprzedal na czas w poprzedniej hossie i teraz asekuracyjnie postanowil sprzedac mowiac ze bitek po 70k i dla niego jest ok.

Ja czekam az tacy ludzie sprzedadza/oddadza i rynek poleci wyzej a duza czesć z nich zacznie kupowac ponownie. Czekam na hype w mediach i moment gdzie znowu kazdy bedzie rozmawial o crypto.

Jest masa nowych projektow ktore maja niski mcap duzo follow spolecznosciowych i caly marketing podszykowany na odpowiedni moment. 99% z nich to wciaz gowno opakowane w nowy ladny papierek ale jest tam ten 1% wartosciowy ktory zostanie do kolejnego cyklu itd... Ten rynek to taki startup dla elementu rewolucji przemyslowej (blockchain niewatpliwie nim jest) i te nowe projekty podszykowane pod nowy cykl czekaja juz w stajni na dokapitalizowanie przez ulice ktora bedzie to pchała w gore a ktorej jeszcze tu nie ma.

Jest za to jak zawsze duzo emocjonalnych uniesien (szok ze takie emocje u ludzi po tak dlugim czasie na rynkach).
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 maja 2024, 09:35 przez naciuje, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4299
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 2 maja 2024, 09:30

Coś optymistycznego ;)

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Xepo123 » czwartek, 2 maja 2024, 09:34

Co wy Panowie z tą ulicą (mowa tu o takiej ulicy, która jeszcze nie inwestowała w nic albo w crypto ani razu i nie ma o tym pojęcia - my wszyscy też jesteśmy ulicą) - że jej nie ma - to dobrze. Przecież ulica nie pompuje baniek, wchodzi na samym końcu na FOMO jak Ci, którzy pompowali zrzucają torby i chcą mieć płynność żeby te torby zrzucić.
Co do ETF, wczoraj bardzo duży outflow i chyba pierwszy raz Blackrock zanotował outflow.
Tak jak pisałem 20 marca podtrzymuje
Xepo123 pisze: środa, 20 marca 2024, 07:12Wczoraj ETFY drugi dzień z rzędu na minusie jeśli chodzi o inflow, co ciekawe bardzo małe zakupy zrobione przez BlackRock i Fidelity.
Moim zdaniem dopóki na forum przeważaja spokojne posty o szansach zakupowych lecimy niżej.

Edit: dobrym straszakiem byłoby gdyby Blackrock i Fidelity zaliczyly outflow w którymś dniu - to myślę że spowodowałoby niezły strach i prawdopodobnie wtedy będzie dobra szansa na zakupy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » czwartek, 2 maja 2024, 10:05

@Xepo123 Tzw. „ulica” odnosi się do Wall Street w Nowym Jorku

Mają ETFy to niedługo będą wchodzić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 2 maja 2024, 10:35

Ulica to ludzie którzy wierzą w aktualny paradygmat (o którym przeczytali w necie).

Z tym, że ulica wchodzi w różnych momentach cyklu i nie zawsze na tym traci. Sam byłem ulicą, gdy wchodziłem w bitka w 2017 po 3k $, bo przeczytałem artykuł na Onecie. Straciłem na tym? No nie wiem. Raczej nie.

Nie każdy z ulicy jest śliniącym się przygłupem.

Natomiast na pewno duże wzrosty oznaczają uwagę mediów, a ta zachęca nowych do wejścia. To jest raczej logiczne i najbardziej spóźnieni zamieniają się wtedy w dawców kapitału podczas zmiany trendu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7604
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2812
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 2 maja 2024, 11:03

BitJanusz pisze: czwartek, 2 maja 2024, 10:35Ulica to ludzie którzy wierzą w aktualny paradygmat (o którym przeczytali w necie).

Z tym, że ulica wchodzi w różnych momentach cyklu i nie zawsze na tym traci. Sam byłem ulicą, gdy wchodziłem w bitka w 2017 po 3k $, bo przeczytałem artykuł na Onecie. Straciłem na tym? No nie wiem. Raczej nie.


To jest dobry przyklad.
Pamietam jak w lutym 22 byly przesmiewcze artykuly ze ludzie rzucili sie na USD, nie byly one juz tak smieszne jak usd kosztowalo 4.5-5pln.

Gra pod "nastroj z twittera" to juz w ogole swietna sprawa, gdzie tresci sa personalizowane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 855
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 2 maja 2024, 13:18

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 02:43 Jeśli temat pęknie (a myślę, że jednak pęknie), to mamy wyjście z trójkąta górą, podbicie gdzieś nieco ponad 72k i mocna zwała. Kolejne zejścia również dynamiczne aż do okolic 52-53k (może z dłuższą szpilą na 51). Ostatni moment na zakup przed halvingiem i przed mega banią :) Później o 50k będzie można zapomnieć na długi czas albo i na zawsze :)

Obrazek
Z grubsza to tak idzie. Jakby przyjąć ten scenariusz, to korekta powinna zbliżać się do końca, albo nawet już zaliczyła końcowy dołek. Wolumeny 1h/4h co raz mniejsze. RSI 1D fajnie schłodzone :) Co będzie, wkrótce zobaczymy, ale mamy moment, gdzie obie strony mogą być ładnie wytrzepane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » czwartek, 2 maja 2024, 19:05

bitup pisze: środa, 1 maja 2024, 21:16Graham , Buffet , Livermoore , Munger i wielu wielu innych mogą uchodzić nawet za życia za autorytety a i tak dyskusje są . Autorytetem są $ na koncie i na tym forum wyłącznie @Godstar za transparentność mógłby uchodzić za takiego


Wiesz, że jak zgromadzisz w pokoju 1000 osób i rzucisz monetą 8 razy

To na > 98% przynajmniej jedna osoba zgadnie dokładnie sekwencje jaka wypadła

1 - ((2^8 - 1) / 2^8)^1000 ~= 0.98

Czy to znaczy że jest geniuszem?

Niekoniecznie

Jeśli tak wiele osób próbuje, to że komuś uda się zrobić (nawet przez przypadek) coś nieprawdopodobnego jest prawie pewne!

A akurat Zaorskiemu to nawet zgadywanie nie wychodzi, trafić 2 razy na setki prób to nie sukces ;)

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » czwartek, 2 maja 2024, 21:42

Yogi77 pisze: czwartek, 2 maja 2024, 19:05Wiesz, że jak zgromadzisz w pokoju 1000 osób i rzucisz monetą 8 razy

To na > 98% przynajmniej jedna osoba zgadnie dokładnie sekwencje jaka wypadła
A ile osób stawia na to pieniądze...no właśnie...

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 2 maja 2024, 21:43

@Yogi77 W samo sedno. Już dawno to spostrzegłem, że wielu traderów, którym może się wydawać, że mają wysoką skuteczność tak naprawdę są "ofiarami" rachunku prawdopodobieństwa. Jeśli weźmiesz próbę 100k traderów, to ile będzie takich co zrobią 10 dobrych trejdów pod rząd? Niejeden się znajdzie, a pewnie i kilkudziesięciu, czyli tyle co jest różnych znanych wieszczów w social mediach. A jak przyjmiesz, że po tych 10 można zrobić 1 babola (w końcu fani wybaczą, trochę się naściemnia), to seria znów się resetuje. I tak ktoś może być guru nie wiedząc, że jest rozgrywany przez matematykę. Zwykle zresztą do czasu :mrgreen:

Co do kursu: ewidentnie zgasło momentum. 1M heiken ashi może zamknąć sie na czerwono (ale to dopiero końcem maja, więc wiele może się zmienić), co z reguły oznaczało koniec bańki. 1W heiken ashi jest obecnie czwartą czerwoną, co historycznie też dawało wielomiesięczne bessy (w 2021 była tylko jedna za cały bull run, w 2017 po przebiciu ath było po 1-2 max). Na 1W HA przebiliśmy też 8 SMA, co też oznaczało na poprzednich bańkach/hossach pęknięcie - na każdej jednej 2011, 2013 x2, 2017, 2019, 2021 i 2022. 1W RSI na poziomie, który w przeszłości oznaczał pęknięcia. VDD Multiple dał sygnał sprzedaży na 73k, choć na poprzednich dwóch bańkach było to parę miesięcy przed topem. Wg mnie jest to ważny wskaźnik, bo mówi o tym, że ruszyło się DUŻO i STAREGO kapitału, czyli dystrybucja.
VDD.png
Wydaje się, że byki mają ostatnie dnie/tygodnie by coś wyciągnąć, a tak to raczej polecimy. Nie ma dopływu kapitału z zewnątrz, każdy czeka na frajera - od taksówkarza po wieloryba. Nie ma zainteresowania rynkiem, nie ma euforii. Stopy będą najwcześniej popuszczać na jesień w USA, więc może wtedy będzie coś lepiej. QE też nie planują na razie, ale Powell twierdzi, że od lipca będzie zmniejszał QT. Z pozytywnych rzeczy, to nie widać spadku ilości adresów +1000 btc, który na poprzedniej bańce był sygnałem sprzedaży. Ale nie obrażę się jeżeli będzie tak jak zwykle. Gdyby zresztą spadło to w sumie też będzie tak jak zwykle, czyli jak zwykle trochę inaczej :mrgreen:

Wydaje się natomiast, że pękniecie bańki z tego miejsca wydymałoby byki (jak zwykle w hossie), ale też miśki, bo z tego co widzę większość planuje tankować 30-40k. Pękniecie powinno nas spuścić niżej, ale ten paradygmat też można złamać.

Ogółem wskaźnikowo jesteśmy w dziwnym miejscu, takim że nie wiadomo w jakim. Nie będę zaskoczony pęknięciem, kontynuacją, ani nawet stagnacją. Słowem każdy ma rację :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » czwartek, 2 maja 2024, 23:36

łabondź2020 pisze: czwartek, 2 maja 2024, 21:42
Yogi77 pisze: czwartek, 2 maja 2024, 19:05Wiesz, że jak zgromadzisz w pokoju 1000 osób i rzucisz monetą 8 razy

To na > 98% przynajmniej jedna osoba zgadnie dokładnie sekwencje jaka wypadła
A ile osób stawia na to pieniądze...no właśnie...

Może by stawiali, gdyby dla sekwencji rzutu monetą stworzono całą teorię w analogii do analizy wykresów giełdowych. Dla samego postawienia pieniędzy nie jest przecież ważne czy przesłanki, na których się opieramy, są uzasadnione, ale czy wierzymy, że są uzasadnione.

Przy okazji, jest taka teoria:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_ ... a_losowego

Dla mnie ta kwestia jest otwarta...

Ale faktem jest, że czasami wykresy czysto losowych procesów potrafią być niepokojąco podobne do wykresów giełdowych:

Obrazek

Można zauważyć poziomy wsparcia, konsolidacje, wybicia czy lokalne trendy, jednak to wszystko okazuje się iluzją,

(dane widoczne na czerwonym wykresie to wyłącznie wynik losowego procesu)

Początkujący
Posty: 1753
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 458
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 2 maja 2024, 23:38

to jak przebijamy 60 czy lecimy poziom niżej ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 19 gości