Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 9 kwietnia 2024, 10:30

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 01:42 Natomiast generalnie z każdym rokiem coraz bardziej kwestionuję sens tego rynku. Coraz bardziej uważam, że jest to praktycznie wyłącznie maszynka do spekulacji napędzana emocjami ludzkimi i jedyna zagwozdka jaką mam to jej termin ważności.
pleasek, ale to każdy rynek taki jest, nigdzie nie chodzi o większy sens tak naprawdę, jeśli kasa się nie zgadza to uwala się jakikolwiek projekt. Jaka by giełda/rynek by nie był, chodzi tylko i wyłącznie o kase i zysk. Znajdą się projekty,ważne dla ludzi ,ich zdrowia,ale co z tego jakby kasa nie płynęła, to nikt tego by nie tknał. I właśnie przez to krypto ma świetlaną przyszłość przed sobą . Etfy to tam mogą na wszystkim zrobić, jak btc się wyczerpie, kurs się ostudzi, przejdą na jakiegoś nie doinwestowanego coina z pierwszej setki ,albo x coinów, co za problem. Byle hajs można było gdzieś wrzucić i zarobić. Kapitalizm w końcu nie jest fundacją dobroczynną, tylko diabłem wcielonym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 9 kwietnia 2024, 10:56

pablo_gr pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:20sam na krypto się dorobiłem i mogę powiedzieć, że BTC odmienił moje życie na gigantyczny plus.
Nie ma lepszej rekomendacji, że warto być na tym rynku :D Crypto zaiste potrafi odmienić życie i to jest ogromny atut, oczywiście trzeba to robić z głową, a jest to jedyny tak sprawiedliwy rynek dający nieustannie szanse :D Dlatego ten potencjał będzie powodował, że ludzi będzie przybywać, a ten różnorodny krajobraz kryptowalut sprawia, że ten rynek jest antykruchy i czasem będzie bił rekordy kapitalizacji :D Dodatkowo to pokolenie kryptowaluciarzy, które miało 10-15 lat temu u początku 15-25 lat dziś ma 30-40 lat, które z kryptowalutami jest za pan brat, czyli jest ekonomicznie aktywne, inwestuje już słuszny kapitał, a za kolejne 10-15 lat będzie stanowiło potężny procent w polityce i zarządach, a już w Polsce mamy aktywnych polityków hodlerów zatwardziałych :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 24 czerwca 2022, 11:05 @FlyingAtom wg. mnie jesteś w błędzie, wystarczy zobaczyć na Nasdaq, nowe szczyty ciągle wybijane i kapitalizacja ciągle rośnie :D Amazon, Netflix, Tesla, Facebook(Meta), Microsoft to wszystko jest dzięki bańce dotcom'owej, czyli związanej z Internetem, w zasadzie crypto jakby wchodzi w zakres tej rewolucji :D Dzisiaj każda firma w zasadzie ma swoją stronę, mail'a i app'kę, a później będzie miała własnego token'a, crypto, NFT'ka :D Jeśli świat będzie się rozwijał, to tak czy siak crypto będzie rosło :D To jest taka zawoalowana rewolucja, ludzi w crypto przybywa, część z nich wchodzi w stable :D Za jakiś czas mało kto nie będzie miał jakiegoś stable'a czyli de facto wirtualnego dolara cyfrowego :D W końcu za te stable będzie można kupować w sklepie :D To też musi odbyć się zmiana mentalna, ludzie starszego pokolenia wymrzeć, a młodzi już z crypto są za pan brat :D Oni wkrótce wejdą na wyższe szczeble władz i też zmieni się polityka :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 858
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 9 kwietnia 2024, 14:24

adamjttk pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 01:04 Myslalem ze podbija i zleci szybciutko. Ale widac nastroje bycze.
Wyglada na to ze jutro wybijemy nowe ATH (nie zdziwie sie jak do 8-9 rano) i do halvingu jednak te 75-80k zahaczymy.
Zgadza się. Byki nie odpuszczają. Spodziewałem się lekkiej katastrofy, a tu spokojnie kurs odrabia spadek. Jak w kwietniu wbiją 8-mą zieloną, to nie mam więcej pytań :o Wydaje m się to aż nieprawdopodobne, ale jeśli tak się stanie, posypie głowę popiołem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 kwietnia 2024, 15:27

Lord_Bafford pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 14:24Zgadza się. Byki nie odpuszczają. Spodziewałem się lekkiej katastrofy, a tu spokojnie kurs odrabia spadek. Jak w kwietniu wbiją 8-mą zieloną, to nie mam więcej pytań Wydaje m się to aż nieprawdopodobne, ale jeśli tak się stanie, posypie głowę popiołem.
Jeszcze 2 miesięczne na zielono i zaczynam zrzucać torby. Nie rozumiem ludzi, którzy w tej chwili dopingują wzrostom, wolicie +20% za 2 miesiące i koniec zabawy czy korekty po drodze i +100/200% w ciągu 6-12 miesięcy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 kwietnia 2024, 16:08

@Pleasek89 a co ma chciejstwo do tego? Wolałbym 500% jutro. Do rynku trzeba się dostosowywać a nie liczyć, że on dostosuje się do nas.

Wygląda na to, że to ostatnie chwile kiedy kurs jest poniżej 70k$.

Dodano po 56 sekundach:
@Lord_Bafford w kasynie na ruletce też może Ci wypaść i 15 czerwonych pod rząd.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
P.S. Poczytajcie o ENA, to będzie luna2 która prawdopodobnie zrobi sporo x zanim sie zwali.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » wtorek, 9 kwietnia 2024, 16:36

MHO nie ma wolumenu. Przy poprzednim ATH sam szum był połowę większy. To jebnie.
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 9 kwietnia 2024, 16:56

@Zmarzniety0 właśnie zamknąłem pozycję krótką na + 14.5 % ( mam w stopce X i tak wstawiam pozycje ) i rozstawiam pozycje długie
Spoiler:
rezygnuje, za duże ryzyko obecnie na longi
. Raczej nie jebnie aż tak , do ostatniej godzin halvingowej mają pod co grać i będzie bujać , to po może być różnie bo już nie będzie języczka uwagi
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 kwietnia 2024, 21:56 przez bitup, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:08

ergorg pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 16:11a co ma chciejstwo do tego? Wolałbym 500% jutro. Do rynku trzeba się dostosowywać a nie liczyć, że on dostosuje się do nas.
@ergorg zaczynasz mnie już irytować swoją pseudowyższością, za każdym razem kiedy ktoś ma inny punkt widzenia lub pisze tekst w formie, która zgrzyta się z Twoimi poglądami lub co gorsza ma czelność kwestionować wzrosty już czekasz żeby dogryźć. Milion razy temat był wałkowany i doskonale o tym wiesz, że im bardziej idzie pionowo wykres tym szybciej zabawa się kończy i nie ma to żadnego związku z chciejstwem tylko takie są fakty. Stąd dziwię się osobom, które napalają się na dalsze wzrosty bez korekt, bo jeżeli stąd wybije ATH i pójdziemy na 80/90k+ to parę tygodni i ostatni gasi światło.

A co do wykresu żeby nie okazało się, że to ostatnie chwile kiedy widzieliśmy >70k przez dłuższy czas i proponuję może zdjąć swoje różowe okulary i ocenić wykres na chłodno. Trzecie podejście i trzecie odrzucenie, widać to wyraźnie na 1D. 1W zaczyna też wyglądać brzydko. Obstawiam <65k jeszcze może w tym tygodniu, ale oprócz hold nie zamierzam tego rozgrywać, dla mnie nie jest to miejsce ani na kupowanie ani na sprzedaż.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:17

@Pleasek89 a gdzie ja się wywyższam, piszę jak jest. Ciągle piszesz o korekcie i spadkach. Zaakceptuj rynek jakim jest. Jak urośnie w 2 miesiące 90k$ to sprzedaj i tyle.

Na forum panuje taki nastrój, że jak wejdzie jakiś świeżak to chyba od kopa wyprzeda torby. :roll:

Dodano po 10 minutach 8 sekundach:
Wielokrotnie pisałem by nie przekombinować tej hossy a tutaj widzę, że średnio co dwa tygodnie od 40k$ ktoś się wyprzedaje, żeby odkupić taniej. Właśnie temu uważam, że głębokich korekt nie będzie na ten moment. Króliczka się goni...

P.S. nie ma nic złego w realizacji zysków, sam realizowałem (ale na ETH)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3365
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:45

Cały urok krypto: to jedyny rynek odnośnie którego dwie osoby mogą dojść do identycznych wniosków na podstawie przeciwnych wrażeń dotyczących tych samych rzeczy.

BitJanusz pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 23:19 Alty od mniej więcej ~roku przestały byc maszyną do PND, teraz zrobiło się tam nudno - duże wybicia i legitne uptrendy prawie wyłącznie pod newsy i fundamenty, jak na giełdzie. Nie ma newsów -> cena w relacji z BTC spada. Nie pamiętam wielu dużych pump&dump ostatnio za bardzo.
BitJanusz pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 18:59 Ciężko mi się gra na altach ostatnio, P&D słabe, kupowanie wypłaszczeń zawodzi (bo pompowane są głównie alty pod newsy), coraz bardziej przypomina to normalną giełdę, a grę pod fundamenty to ja mam serdecznie w dupie na krypto, jak mam tak grać to wolę na zwykłą giełdę iść.

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 01:42 Natomiast generalnie z każdym rokiem coraz bardziej kwestionuję sens tego rynku. Coraz bardziej uważam, że jest to praktycznie wyłącznie maszynka do spekulacji napędzana emocjami ludzkimi i jedyna zagwozdka jaką mam to jej termin ważności. [...] Moim zdaniem krypto nigdy nie będzie traktowane poważnie, fundamenty mają marginalnie znaczenie, liczy się tylko nowy świecący się coin tak aby jak największa grupa hazardzistów podbiła kurs do niebotycznych poziomów.

[...] dla mnie profity porównywalnie do giełdy przy znacznie wyższym ryzyku kwestionuje sens siedzenia na tym rynku dłużej.

Proszę mi wybaczyć drobne naciąganie. ;)

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » wtorek, 9 kwietnia 2024, 18:02

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 01:42 Widzę, że na forum praktycznie udzielają się trzy osoby na krzyż :mrgreen: a kiedy czytam posty @adamjttk to uśmiecham się pod nosem, bo przypomina mi się moja przygoda z krypto kiedy kręciłem naprawdę mocne % w hossie 2020/2021r. i tak samo się cieszyłem jak dziecko z każdego 10% do góry :D

Dla mnie na razie rynek neutralny - nie widzę ani sensu sprzedawać (bo jeśli top za nami to dużych spadków raczej nie zobaczymy i lepszą strategię byłoby dokupienie) ani kupować w tej chwili po takich wzrostach.

Natomiast generalnie z każdym rokiem coraz bardziej kwestionuję sens tego rynku. Coraz bardziej uważam, że jest to praktycznie wyłącznie maszynka do spekulacji napędzana emocjami ludzkimi i jedyna zagwozdka jaką mam to jej termin ważności. Tak jak w poprzedniej hossie zagrałem va bank a w obecnej mam już ok. 40-50% portfela w krypto tak po tej hossie zamierzam praktycznie zupełnie wyjść z rynku. Moim zdaniem krypto nigdy nie będzie traktowane poważnie, fundamenty mają marginalnie znaczenie, liczy się tylko nowy świecący się coin tak aby jak największa grupa hazardzistów podbiła kurs do niebotycznych poziomów. Dogecoin i Shiba dalej utrzymają się w 10, totalnie g***a jak Solana czy Ether w top 5, jeszcze większe badziewie XRP zaraz za nimi, nawet dwukrotnie skisły Litecoin utrzymuje się w top 20.

Moim zdaniem ETF i obecna hossa to ostatnie podrywy tego rynku i o ile nic się nie zmieni raczej zakończę z nim przygodę w tym lub przyszłym roku i przerzucam się na spokojniejsze i fundamentalnie sensowniejsze rynki (jak kakao 8-) ).

Nie znaczy to, że nie będzie można zarobić przez następne X lat, ale dla mnie profity porównywalnie do giełdy przy znacznie wyższym ryzyku kwestionuje sens siedzenia na tym rynku dłużej.
jakby ci tu odpowiedzieć tak ogólnie - jedna wielka bzdura, albo jedne wielkie brednie . jesteś typowym krótko-wzrocznym obiektem który skupił się tylko na wycinku całego zagadnienia jakim są kryptowaluty, zresztą takich jak ty jest 90 % osób . ale to się zmieni na przestrzeni jakis 2 cyklów, a właściwie głownie tego cyklu. zmiany trendu i nastrojów już widać .użyteczność bitcoina jest tak niesamowita że trudno będzie ją dalej tak nonszalancko pomijać i olewać. a z tą czekoladą to tak tylko pierdzielisz 3 po 3. to jest efekt chwilowego niedoboru między popytem a podażą, i manipulacją rynkami handlu . tylko i aż tylko jak wszędzie zresztą gdzie ktoś z miesza z globalistów aby na czymś zarobić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » wtorek, 9 kwietnia 2024, 19:20

ergorg pisze:[mention]Pleasek89[/mention] a co ma chciejstwo do tego? Wolałbym 500% jutro. Do rynku trzeba się dostosowywać a nie liczyć, że on dostosuje się do nas.

Wygląda na to, że to ostatnie chwile kiedy kurs jest poniżej 70k$.

Dodano po 56 sekundach:
[mention]Lord_Bafford[/mention] w kasynie na ruletce też może Ci wypaść i 15 czerwonych pod rząd.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
P.S. Poczytajcie o ENA, to będzie luna2 która prawdopodobnie zrobi sporo x zanim sie zwali.
ENA jakis bot skupuje po 200 szt co sekunde.. interesujace. A bitek bedzie teraz mulil przez miesiac, czyt konsola.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 listopada 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kiwajakotako » wtorek, 9 kwietnia 2024, 19:30

Dużo tutaj starej wiary jest przyzwyczajona do starego paradygmatu stąd ta lekka panika i wyprzedaż. W tej hossie mamy dodatkową siłę zakupową ETFy i to one robią robotę, poczekajcie jak to ruszy. Jak Grayscale skończy wyprzedaż i jeszcze wejdą ETFy w Hongkongu, w Australii. Już teraz jest aż ciężko w to uwierzyć, że ATH przebiliśmy przed halvingiem :o

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 9 kwietnia 2024, 19:58

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:08ostatni gasi światło

zanim zgaśnie to będą latać z latarkami , lampkami , świeczkami, zapalniczką i nawet zegarkiem będą podświetlać i wtedy

Początkujący
Posty: 506
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 9 kwietnia 2024, 20:28

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:08 dziwię się osobom, które napalają się na dalsze wzrosty bez korekt, bo jeżeli stąd wybije ATH i pójdziemy na 80/90k+ to parę tygodni i ostatni gasi światło.
Mozesz ta wypowiedz rozwinac? Co to dokladnie znaczy ostatni gasi swiatlo wg Ciebie?
Bo czytam to juz ktorys raz a nie rozumiem logiki.

Wg cykli przed nami 12-18 mies umownej hossy.
W poprzednim cyklu w 6 mies uroslismy 10k->60k (+500%), w kolejne 3 mies spadlismy 60k->30k (-50%) i w kolejne 3 mies uroslismy 30k->65k (+100%) --> to wszystko razem trwalo raptem 12 mies

Skad rozumowanie, ze jak teraz wybije od strzalu 90k to koniec hossy?
A co pozniej, 3 lata spadkow i mulenia do kolejnego cyklu?
Przeciez przez kolejne 12-18 mies to my mozemy miec 2 rajdy po 100-200% rownie dobrze i 2 korekty po 50%.
Mamy zupelnie inne zmienne w grze w porownaniu do poprzedniego cyklu. Wiecej graczy dlugoterminowych, wiecej mozliwosci obkupywania sie BTC.

Mam taka teorie n/t kursu.

Od poprzedniego cyklu i ATH mielismy nienaturalna, ~30% inflacje. Sa na to oficjalne statystyki, mozna tez zerknac chociazby na zloto ktore dzis kosztuje juz 2400$ a jeszcze w 2021 kosztowalo 1800$. To jest 30% spadku wartosci nabywczej papierowego pieniadza od cyklu do cyklu. Wykres BTC/USD wyglada inaczej od BTC/XAU

Biorac to pod uwage, poprzednie ATH w dzisiejszych pieniadzach wychodzi w okolicach ~90k $ czyli go jeszcze nie minelismy na dobra sprawe przed halvingiem a kurs sie po prostu dostosowuje do obecnej wartosci pieniadza - 70k to jeszcze ZADNA HOSSA i zadne ATH a po prostu normalna reakcja na covidowe drukowanie pustego papieru. Nadrabiamy to co wyparowalo z papierowego pieniadza poki co.

Jak na moje to prawdziwa hossa sie jeszcze nawet nie zaczela.

Gdyby nie zwariowana inflacja i zatwierdzenie ETF to obstawialbym 100-130k top w tym cyklu.
Biorac poprawke na powyzsze, ATH w 2025 to bedzie imho lekkim piardem powyzej 200k. A ostatnie tygodnie fomo bedziemy pewnie pod 250k $ podbijac.
Tutj nie ma co na $ patrzec tylko spokojnie patrzec na kalendarz.

Powaznej hossy imho jeszcze nie ma, swiadcza o tym chocby trendy w internecie, brak zainteresowania ulicy, ETFy skupuja duzo BTC, troche wiecej instytucji stad i cena przez kilka miesiecy leciala do gory.
Ale imho to zadna hossa, zadne fomo --> na to bedzie jeszcze kilkanascie miesiecy.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » wtorek, 9 kwietnia 2024, 21:26

Pleasek89 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 15:27
Lord_Bafford pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 14:24Zgadza się. Byki nie odpuszczają. Spodziewałem się lekkiej katastrofy, a tu spokojnie kurs odrabia spadek. Jak w kwietniu wbiją 8-mą zieloną, to nie mam więcej pytań Wydaje m się to aż nieprawdopodobne, ale jeśli tak się stanie, posypie głowę popiołem.
Jeszcze 2 miesięczne na zielono i zaczynam zrzucać torby. Nie rozumiem ludzi, którzy w tej chwili dopingują wzrostom, wolicie +20% za 2 miesiące i koniec zabawy czy korekty po drodze i +100/200% w ciągu 6-12 miesięcy?
Piszą o wzrostach głównie ci co mają sociale i naganiają na shitcoiny. A niektórzy tworzą grupy i każą sobie płacić spory hajs za kopiowanie ruchów. Przecież jakby byli tak zajebiści to sami siebie by skopiowali z 5 razy i byliby zarobieni. Nie musieliby wyciągać kasy z naiwniaków. Przecież oni z tego żyją. To musi rosnąć, aby nagonić kogoś na shitcoiny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 kwietnia 2024, 21:32

ergorg pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:27a gdzie ja się wywyższam, piszę jak jest. Ciągle piszesz o korekcie i spadkach. Zaakceptuj rynek jakim jest. Jak urośnie w 2 miesiące 90k$ to sprzedaj i tyle.
Realnie pisałem o korekcie na poziomie 40k, próbowałem trochę shorty, kilka razy mnie wystopowało i odpuściłem temat totalnie do poziomu 50k. Teraz to jest wróżenie z fusów - będzie lub nie, dla mnie bez znaczenia z perspektywy decyzyjnej, bo i tak nic nie ruszam z holda. Piszę jedynie o tym, że brak korekty jest równoznaczne z niższym topem (którego mało kto złapie) i szybkim końcem zabawy, dokładnie tak jak miało to miejsce w 2020/2021r. kiedy (realnie) hossa trwała pół roku.
ergorg pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:27Na forum panuje taki nastrój, że jak wejdzie jakiś świeżak to chyba od kopa wyprzeda torby.
Pewnie, niech się wszyscy klepią po pleckach, że już tylko up, korekta jest niemożliwa i jedziemy z koksem i niech się świeżak ładuje all in, bo przecież nie da się stracić.

Poza tym jak dla mnie nastrój jest neutralny, może lekko spadkowy i jeżeli już mówimy o korekcie to wątpię, że ktokolwiek obstawia spadki <55k. Takie czcze gadanie. Równie dobrze 2 miesiące może lekko opadać i tyle z korekty.
ergorg pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 17:27Wielokrotnie pisałem by nie przekombinować tej hossy a tutaj widzę, że średnio co dwa tygodnie od 40k$ ktoś się wyprzedaje, żeby odkupić taniej. Właśnie temu uważam, że głębokich korekt nie będzie na ten moment. Króliczka się goni...
Tak, wiemy, piszesz to non stop od 3 miesięcy do znudzenia. Jeżeli już chcesz ocenić fair, to z tego co pamiętam jedynie @ao1989 publicznie pisał, że próbuje shorty (lub się wyprzedał), reszta (w tym ja) odpuściła temat. Ty natomiast non stop wytykasz palcem każdego kto w ogóle śmie wspomnieć o jakiejś lokalnej korekcie a do mnie to już się do***ałeś na maxa, żebym Ci nie przypomniał na poziomie 28k co pisałeś kiedy ja odpalałem największego longa w życiu. Wytykam Ci Twoje błędy? Czy miałem Ci wtedy truć d**ę przez 2 miesiące, że na poziomie 28k nie czeka się na dalsze spadki tylko kupuje? No to od****l się w końcu, bo ilekroć się na forum udzielam to za każdym razem po 15 minutach mnie cytujesz a chwilę później Twoja wierna gwardia minionów.

Dodano po 17 minutach 44 sekundach:
Hoyden pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 18:02jakby ci tu odpowiedzieć tak ogólnie - jedna wielka bzdura, albo jedne wielkie brednie . jesteś typowym krótko-wzrocznym obiektem który skupił się tylko na wycinku całego zagadnienia jakim są kryptowaluty, zresztą takich jak ty jest 90 % osób .ale to się zmieni na przestrzeni jakis 2 cyklów, a właściwie głownie tego cyklu. zmiany trendu i nastrojów już widać .użyteczność bitcoina jest tak niesamowita że trudno będzie ją dalej tak nonszalancko pomijać i olewać. a z tą czekoladą to tak tylko pierdzielisz 3 po 3. to jest efekt chwilowego niedoboru między popytem a podażą, i manipulacją rynkami handlu . tylko i aż tylko jak wszędzie zresztą gdzie ktoś z miesza z globalistów aby na czymś zarobić.
Science fiction. Zwisa mi totalnie użyteczność Bitcoina jak i krypto. Na rynek wchodziłem żeby zarobić siano, już w poprzednim cyklu udało się wyjąć niezłą kasę, ale jeśli od teraz zrobię kolejne 3x (co spokojnie jest możliwe) to gwarantuję Ci, że ostatnią rzeczą w życiu która będzie mnie obchodziła to dalsze losy krypto. Może znajdzie realną użyteczność może nie. Pytanie jest inne - gdyby cena Bitcoina miała spaść o 99%, to też byś fantazjował na temat jego przyszłej użyteczności? Bajeczki. Osobiście kibicuję Bitcoinowi, fajnie żeby istniał mocny walor poza systemem, ale jestem też realistą.

Dodano po 11 minutach 42 sekundach:
adamjttk pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 20:28Mozesz ta wypowiedz rozwinac? Co to dokladnie znaczy ostatni gasi swiatlo wg Ciebie?
Dynamika wzrostów. Jeżeli kurs idzie coraz wyżej bez korekt, to bardzo często trend wyczerpuje się stosunkowo szybko. 80-90k to tylko hasło, równie dobrze mogłoby być 130k, natomiast przy takiej dynamice wzrostów czas ich trwania jest bardzo ograniczony.

Właśnie dlatego szczyt hossy w 2017r. był na poziomie 20k, ponieważ już od poziomu 2-3k na każdej korekcie zaczynały się dewagacje czy bańka pękła. Na dzień dzisiejszy uważam, że przy korekcie np. do poziomu 55-60k mało kto uważałby, że szczyt za nami.

Przy okazji, bo pisałeś o różnych ramach czasowych, scenariuszach, czykliczności. Moim zdaniem zaczyna się to rozwadniać i na tą chwilę kurs się stabilizuje (coraz wyższe dołki i stosunkowo coraz niższe górki). Być może za 10-20 lat kurs Bitcoina zacznie wyglądać jak wykres Berkshire Hathaway lub Coca-Coli. Natomiast jeżeli miałoby się to zdarzyć to dla mnie byłaby to gra niewarta świeczki - zbyt duże ryzyko, zbyt małe wzrosty.
adamjttk pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 20:28 Jak na moje to prawdziwa hossa sie jeszcze nawet nie zaczela.

Powaznej hossy imho jeszcze nie ma, swiadcza o tym chocby trendy w internecie, brak zainteresowania ulicy, ETFy skupuja duzo BTC, troche wiecej instytucji stad i cena przez kilka miesiecy leciala do gory.
Ale imho to zadna hossa, zadne fomo --> na to bedzie jeszcze kilkanascie miesiecy.
Błagam, czytałem dokładnie to samo na przełomie 2020/2021r. (że też nie wspomnę o listopadzie/grudniu 2017r.) Bitcoin wzrósł z 13k na 73k, nawet gdyby cena poszła na 250k, w co nie wierzę, to ponad 50% wzrostów za nami.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » wtorek, 9 kwietnia 2024, 22:06

Tutaj jak zwykle widzę, walka kto ma rację XD

Moim zdaniem wygląda to na że będzie kolejna zielona, potem dalej zielona i nawet jeszcze jedna zielona 1M. Lipiec top na 130-140k a potem się okaże czy będziemy mieli coś ala podwójna bańka czy na tym się zakończy. Chcę czy nie chcę to jakby nie ma tutaj żadnego znaczenia.

@Jahu źle ci nie życzę ale kurcze nie wiem czy to nie jest jeszcze dobry moment żeby wrócić z powrotem. Sprzedawać teraz żeby odkupić taniej, no nie wiem czy to najlepszy pomysł. Chyba żeby uznać że sobie zrealizowałeś zysk, to zawsze na +.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 kwietnia 2024, 22:14

updownupdown pisze: wtorek, 9 kwietnia 2024, 22:06Jahu źle ci nie życzę ale kurcze nie wiem czy to nie jest jeszcze dobry moment żeby wrócić z powrotem. Sprzedawać teraz żeby odkupić taniej, no nie wiem czy to najlepszy pomysł. Chyba żeby uznać że sobie zrealizowałeś zysk, to zawsze na +.
Ja już oduczyłem się oceny innych. Jahu jest na rynku ponad 10 lat, swoje na pewno zarobił. Z tego co pisał kupował najwięcej w przedziale 20-30k, więc nawet gdyby nie miał racji co do topu na poziomie 73k to i tak w tym cyklu zarobił na samym BTC 300-400%, jak dla mnie świetny wynik szczególnie jak już się gra pokaźniejszym kapitałem.

Ja holduję tylko dlatego, że nawet gdyby w tym cyklu 73k był topem to nie widzę stąd dużych spadków i na luzie mógłbym przeholdować coiny do kolejnej hossy, ale co kto lubi.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » wtorek, 9 kwietnia 2024, 22:17

@Pleasek89 ja tam go nie oceniam, to takie spostrzeżenie niedoświadczonego żółtka :lol: choć przyznam że jego post jest że tak powiem znamienny i bardzo mu za niego dziękuję :twisted:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: altar i 10 gości