Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: riDERQs » czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:31

Yogi77 pisze:[mention]riDERQs[/mention] Futures ma zwykle tanszy funding (a w zasadzie nie ma, po prostu longi placa shortom lub odwrotnie), nizsze prowizje i pozwala na wiekszy lewar

Jedyna wada wzgledem margina to to, ze nie obracasz bezposrednio na SPOT, wiec cena moze sie czasami rozjezdzac, szczegolnie w momentach duzej zmiennosci

Osobiscie polecam te:

https://futures.kraken.com/trade/futures/PI_XBTUSD

Wieczyste kontrakty odwrotne Kraken Futures

Dodatkowa zaleta, ze masz mozliwosc trzymania zabezpieczenia w BTC, nie musisz swoich pieniedzy wymieniac na dolara albo co gorsza USDT
Dzięki Ci dobry człowieku. Zasadniczo IMHO margin powinien być tańszy bo obracasz swoim ( lub pożyczonym) kapitałem. Featuresy to wirtualny zakład jakby, czyli mieć i nie mieć + i łatwiejszy obrót.

Ale logika jak widać jest tu odwrotna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:42

Skąd takie dysproporcje w kursie eth/btc? Pomału naprawdę kusi coś podmienić na ETH
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:56

CzarnaOwca pisze: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:42Skąd takie dysproporcje w kursie eth/btc?


Po kursie 0.0497 zmieniłem sobie kolejną transze i mam teraz 80%-20% eth-btc (miesiac temu bylo cos pol na pol). Kusi żeby zmienić na całość, jak spadnie na dniach na chwilę do 0.047 to tak uczynię.

Jesteśmy na poziomach tej pary z połowy 2021, nie ma na to żadnego powodu. BTC jest do hodlowania, ETH do hodlowania oraz ma praktyczną użyteczność np. stable. Już nie wspominając o tym, że jest deflacyjne.

Oczekuję, że ta para wybije a kiedy zaakceptują ETF to wystrzeli. Możliwe, że świecą na BTC teraz a po cichu obkupują się ETH przed nieuniknionym etfem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 5 kwietnia 2024, 00:47

Jahu pisze: czwartek, 4 kwietnia 2024, 13:20Nie, ale żałuję, że nie zrobiłem tego na $73k. Teraz planuję znacząco zredukować zasoby, tylko czekam na lepszą cenę, bliżej $70k. Jeśli się uda to do halvingu będę 90% w fiatach.
Czyli @Jahu już z nami nie leci?
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » piątek, 5 kwietnia 2024, 01:08

@Jahu mimo, że dał mi kilka minusów może mieć trochę racji. Rynek szczególnie memow i ai na solanie oszalał, codziennie nowe krypto są listowane, szukanie jeleni i wyciąganie kasy.

Kwiecień zaczął się grubymi spadkami na indeksach. To może mieć za chwilę odzwierciedlenie na krypto, spadki są silne, a wzrosty wyglądają na korekcyjne. Poziomy podaży są bronione. Halving tu może nie pomóc.

Zobaczymy w najbliższych tygodniach co się wydarzy. Szanuję @bitup za wrzucanie zagrań, widać gość się nie kopie z rynkiem gra co widzi i zabiera co dają

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 5 kwietnia 2024, 01:38

dopra pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 01:08Rynek szczególnie memow i ai na solanie oszalał, codziennie nowe krypto są listowane, szukanie jeleni i wyciąganie kasy.
Też mnie to zastanawia :D Szczególnie, że po listingu zaraz coin ma miliard dolarów kapitalizacji plus na wejściu :D Nawet niech listing kosztuje 1M$ to przebitka x1000 :D Ale też tak w sumie było 2016 roku, a apogeum było w dopiero pod koniec 2017 roku, taki Lisk miał kapitalizację w jeden dzień większą niż PKO BP, więc szaleństwo może trwać i na parę tygodni osiągnąć absurdalne wyceny po czym spaść i siadać spadać przez rok dwa trzy :D Tutaj zakładałbym dopompowanie do 81k$ i zjad mocniejszy po halvingu, trochę dłuższa konsolidacja i dalej up :D Ale wszystko może się wydarzyć :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7686
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 5 kwietnia 2024, 04:42

CzarnaOwca pisze: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:42Skąd takie dysproporcje w kursie eth/btc? Pomału naprawdę kusi coś podmienić na ETH


Typuje, ze SEC ze wzgledu na nie jasna sytuacje z secuirty po prostu przesunie termin ETF. Ewentualnie cos jest nie tak fundamentalnie z ETH i to nam wysypie hosse - na eth stoi masa krypto, to by byla niezla katastrofa.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » piątek, 5 kwietnia 2024, 11:36

anagamidev pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 01:38Tutaj zakładałbym dopompowanie do 81k$ i zjad mocniejszy po halvingu, trochę dłuższa konsolidacja i dalej up :D Ale wszystko może się wydarzyć :D
Naprawdę? Wszystko może się wydarzyć, ale nie to, że podbiją kurs do 81K,tylko po to aby ci, którzy załadowali się za 70k mogli dokonać zrzutu. Moim zdaniem BTC będzie za 58K ( tam jest sporo pieniędzy do zabrania), a do lipca spadnie jeszcze niżej . Potem może być różnie, ale liczę na grudniowe odbicie. Może zostanie pozytywnie rozpatrzona sprawa ETF dla ETH? Może, bo z tego co czytam to zastrzeżeń do ETH jest bardzo dużo - także grudniowy termin także wcale nie jest taki pewny. Majowy termin możliwy jest już tylko w teorii, a analityk ETF Bloomberg obniżył prawdopodobieństwo zatwierdzenia z 70% do 30%.
Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że od jakiegoś czasu mamy początek dosyć głębokiej korekty lub klasyczne pęknięcie bańki, ale przecież w końcu ta samo spełniająca się przepowiednia związana z halvingiem ciągle jest w grze :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 5 kwietnia 2024, 12:56

WojciechT pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 11:36aprawdę? Wszystko może się wydarzyć, ale nie to, że podbiją kurs do 81K,tylko po to aby ci, którzy załadowali się za 70k mogli dokonać zrzutu.
Wiesz ja po prostu liczę, że wbiją pełny zasięg tego ISHS'a, którego się trzymam od ponad roku :D Na liniowym daje on co najmniej 81k$, ale jako, że jest to formacja wieloletnia to może też świadczyć o tym, że należy ją rozpatrywać na logu, co daje ponad 100k$, a także powinna dawać długoterminowy sygnał odwrócenia trendu, czyli targety nawet x2 :D Może wcześniej będzie i 50k$, ale R/R i tak wychodzi jak na razie, że lepiej trzymać po prostu niż ryzykować wypadnięciem z pociągu :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 5 kwietnia 2024, 13:12

bitup pisze: czwartek, 4 kwietnia 2024, 16:25jak przebiją mi 68. 066 to nie będę nic stawiać , do niedzieli nie zajmę pozycji żadnej :arrow: teraz potwierdzeniem że to wybicie to ściema będzie zejście na 66. 9 i tam postawię na dłużej jak już . Dopiero co rano zamykałem longi
ten ruch to fake jak dla mnie

Teraz mogą zrobić prawilny ruch i zaczynam ćwiczyć longi od 67.048

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
dopra pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 01:08Zobaczymy w najbliższych tygodniach co się wydarzy. Szanuję @bitup za wrzucanie zagrań, widać gość się nie kopie z rynkiem gra co widzi i zabiera co dają

dzięki , wczoraj był fake ale dzisiaj mogą podprowadzić i trwale przebić 70k

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » piątek, 5 kwietnia 2024, 14:38

bitup pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 13:13Teraz mogą zrobić prawilny ruch i zaczynam ćwiczyć longi od 67.048
Proszę nie stawiaj longów, bo rynek obstawia odwrotnie niż Ty ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 286
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1249
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » piątek, 5 kwietnia 2024, 14:38

Rynek gotowy do spadku na 3D wszystko co potrzeba długość korekty 2- 3 miesiące tak bym to widział jak zabije znowu 4xxxx na echokardiogramie może coś sobie kupię :)

Jakbym miał grać shorcil bym na małej z SL gdzieś ponad 70 k.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:05

pabblo_pl pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 14:38 Proszę nie stawiaj longów, bo rynek obstawia odwrotnie niż Ty ;)

jakbyś jeszcze chociaż raz wstawił pozycję z postem PRZED i PO jak ja to może bym taki wywód potraktował poważnie , a tak to takie pierdollolo - wywód + pozycja TAK to powinno wyglądać jak dla mnie ( inaczej to pisarstwo dla zjebanych plusików nic nie wartych , dosłowanie wartych zero $ lol ) . Jak napisałem rozpocząłem i dokładałem , dokładałem uśredniając i wygląda to tak obecnie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:08

riDERQs pisze: czwartek, 4 kwietnia 2024, 21:31
Yogi77 pisze:@riDERQs Futures ma zwykle tanszy funding (a w zasadzie nie ma, po prostu longi placa shortom lub odwrotnie), nizsze prowizje i pozwala na wiekszy lewar

Jedyna wada wzgledem margina to to, ze nie obracasz bezposrednio na SPOT, wiec cena moze sie czasami rozjezdzac, szczegolnie w momentach duzej zmiennosci

Osobiscie polecam te:

https://futures.kraken.com/trade/futures/PI_XBTUSD

Wieczyste kontrakty odwrotne Kraken Futures

Dodatkowa zaleta, ze masz mozliwosc trzymania zabezpieczenia w BTC, nie musisz swoich pieniedzy wymieniac na dolara albo co gorsza USDT
Dzięki Ci dobry człowieku. Zasadniczo IMHO margin powinien być tańszy bo obracasz swoim ( lub pożyczonym) kapitałem. Featuresy to wirtualny zakład jakby, czyli mieć i nie mieć + i łatwiejszy obrót.

Ale logika jak widać jest tu odwrotna.
Przy okazji, na Kraken Futures mają teraz konkurs:

https://blog.kraken.com/product/kraken- ... et-masters

40 000 USD dla tradera z najlepszym PNL

Nie trzeba nawet deponować swoich pieniędzy, kredytują 10$ na start ;)

Z tym że dotyczy to chyba jedynie kontraktów zwykłych z zabezpieczeniem USD - ale niektórzy takie wolą

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:19

@Yogi77 z przymusem KYC AML ... Nie dzięki , mało ale jeszcze prawdziwie kryptowalutowe giełdy bez tego syfu są ;)
jak KYC AML to lepiej od razu iść z całym kapitałem na forex
kemot80 pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 15:19Ja bym poprosil o wartosc pozycji, bo moge sobie rowniez postawic 100PLN i pokazywac sukces wszem i wobec
dwa tematy jak będzie duża to dostanę większy szacunek i więcej plusików , a jak mniejszy mniej i mniejszy .. mnie to w obu konfiguracjach koło d.y lata :arrow: interesują mnie MOJE ugrane $ lol
Ostatnio zmieniony piątek, 5 kwietnia 2024, 15:22 przez bitup, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1098
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kemot80 » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:19

Ja bym poprosil o wartosc pozycji, bo moge sobie rowniez postawic 100PLN i pokazywac sukces wszem i wobec

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: malte81 » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:21

pael pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 04:42 Typuje, ze SEC ze wzgledu na nie jasna sytuacje z secuirty po prostu przesunie termin ETF.
A nie jest tak, że SEC nie może już przesunąć tej daty, bo robił to kilka razy i maj to już ostateczny termin? Przynajmniej dla kilku aplikacji. Więc jedyne, co może SEC zrobić, to albo zaakceptować wnioski, albo je odrzucić. Ewentualnie w przyszłości może zmienić zdanie co do kolejnych wniosków, jeśli sytuacja się wyklaruje. Nie wiem natomiast i nigdzie nie mogę znaleźć info, jak to działa do końca – czy uwalenie jakiegokolwiek wniosku w maju, uwali z automatu też resztę wniosków z późniejszymi datami? No i przede wszystkim aby sytuacja się wyklarowała, to wnioskodawcy powinni uzupełnić wnioski o informacje wyjaśniające to, nad czym SEC się głowi (w tej chwili to chyba głównie pytanie o bezpieczeństwo i możliwość manipulowania ETH na rynku). Także wszystko zależy nie tyle od SEC, co od dobrego uargumentowania aplikacji przez instytucje wnioskujące.

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:33

bitup pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 15:05
pabblo_pl pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 14:38 Proszę nie stawiaj longów, bo rynek obstawia odwrotnie niż Ty ;)

jakbyś jeszcze chociaż raz wstawił pozycję z postem PRZED i PO jak ja to może bym taki wywód potraktował poważnie , a tak to takie pierdollolo - wywód + pozycja TAK to powinno wyglądać jak dla mnie ( inaczej to pisarstwo dla zjebanych plusików nic nie wartych , dosłowanie wartych zero $ lol ) . Jak napisałem rozpocząłem i dokładałem , dokładałem uśredniając i wygląda to tak obecnie
Tak, muszę Ci zwrócić honor, bo chyba jednak trafiłeś.
Szczególnie że za kilka godzin zamykają się etf i greyscale nie będzie zwalał kursu..
Zauważyłem że jak w tygodniu spada, to weekend rośnie, jak w tyg. rośnie to w weekend korekta..

Weteran
Posty: 7686
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:55

malte81 pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 15:21A nie jest tak, że SEC nie może już przesunąć tej daty, bo robił to kilka razy i maj to już ostateczny termin?


Wydaje mi sie, ze to pierwszy termin dla ETF ETH, ale moze ktos nas doinformuje bo wydaje mi sie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 5 kwietnia 2024, 15:58

kemot80 pisze: piątek, 5 kwietnia 2024, 15:19 Ja bym poprosil o wartosc pozycji, bo moge sobie rowniez postawic 100PLN i pokazywac sukces wszem i wobec
wrzuć tą stówę i pokazuj sukcesy
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 33 gości