Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » środa, 27 marca 2024, 16:20

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:05 @Jopek A co za głupek kupował po 60 tys $ btc... A korekty ruszają w większości niedoświadczonych świeżaków
Gdyby nie było tych głupków, nie było by BTC po 70k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2024, 16:33

Jopek pisze: środa, 27 marca 2024, 16:20Gdyby nie było tych głupków, nie było by BTC po 70k.
To wszystko zależy :D Jak ktoś kupował w 2013 roku na szczycie 1k$ też był głupi, ale jeśli trzymał do dziś i przy okazji uśredniał w dół to dzisiaj może i jest głupi, ale na pewno zarobiony :D Może teraz 70k$ wydaje się szaleństwem, ale jeśli BTC ma faktycznie urosnąć do 300k-400k$ i kiedy wyjdziemy z tej konsoli, strefy tantrycznej, gdzie pieprzą się niedźwiedzie z bykami, to cena nadal wydaje się dość atrakcyjna :D Ci co kupowali na 20k$ to już mają x3, teraz wchodzi nowy, świeży kapitał etfowy, też może liczyć na takie zwroty :D A co jeśli np. BTC za 10-20 lat nie upadnie, a wbije 1M$? Wtedy to nadal z tych cen jest x10 ponad :D Hodl nic nie kosztuje, a pewnego dnia można obudzić się milionerem, czas szybko leci niestety, a BTC lubi zaskakiwać :D Oczywiście teraz po takich wzrostach należy uważać, to nie jest czas akumulacji, a jedynie grania z trendem :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 10 października 2020, 22:33
Spoiler:
Jimmy4k pisze: sobota, 10 października 2020, 22:26Jest opcja, że kupujesz dalej na 1k i sprzedajesz przy 2k, ale jednak kapitału nie masz nieskończonego. Dochodzą jeszcze emocje i strach więc pytanie czy byś w ogóle kupił na 1k.
Taka luźna myśl
Dokładnie. Tutaj też mogłoby fajnie się uśredniać, czyli kupujesz BTC na 1k$ na odbicu do 2k$ masz dwa razy więcej hajsu i znowu kupjesz na 1k$ dwa razy więcej BTC, im dłużej będzie trwała taka konsolka tym więcej będzie się mnożyło, tak? :D Oczywiście cały czas masz te kupione BTC wyżej, które masz na longterm bądź to zakładane większe odbicie. Oraz po prostu należy racjonalnie spojrzeć całościowo na wykres, że ryzykujesz na bardzo niskich poziomach i kiedyś może być hossa, jak Ci się hajs wyczerpie, to będziesz trochę przyblokowany(jak sobie rozdzielisz hajs na spadek -50% np. na 1/10 i będziesz kupował co -10%, to na -90% ciągle będzie miał jeszcze 5/10 na regularną grę). Po prostu spójrz jak jakiś grubas, który gra na duże swingi, czyli kupuje po spadku 90%, a czy to będzie 80 czy 95% nie ma dla niego znaczenia, bo on i tak liczy na jakaś większą falę :D On tak naprawdę się cieszy, że może właśnie na takiej konsoli na tych dużych ruchach zbierać podaż, bo im dłużej ona trwa tym mniej osób jest w stanie dostrzec okazję, raczej niedoświadczony gracz będzie się zadręczał i utrwalał w przekonaniu, że już tak będzie zawsze i nigdy nie odbije, a być może jeszcze spadnie do 0(zazwyczaj wtedy pojawiają się twitty, że właśnie BTC spadnie do zera, że BTC umarł, wstawiane są jakieś obrazki z nagrobkami, trumnami czy karawanami pogrzebowymi) i my wiedząc to widzimy okazję. Dodatkowo jesteśmy typowymi HODL'erami, znamy fundamenty ograniczoną podaż i jedyny działający jak na razie cyfrowy pieniądz zdecentralizowany, więc tak naprawdę miliony ludzi ma na świecie interes, żeby kiedyś to obiło :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 8 grudnia 2018, 00:27 @Harmony, bardziej bym widział jeszcze odbicie do 5555-7777, a później ewentualnie short :D Poza tym długoterminowo nadal po odklepaniu ewentualnym 1k$, to 100k$ bezdyskusyjnie, dlatego nie opłaca się teraz sprzedawać tak naprawdę, plus zawsze można wrzucić w alty, tak jak ostatnio FCT i WAVES dał zarobić kilkaset % :D

Sprzedając BTC teraz można mieć 200%(3k$->1k$) zysku niepewne, trzymając ma się 3000%(3k$->100k$) pewne długoterminowo :D

Pro traderzy są pewni 1k$, ale oni też muszą zostać wyleszczeni :D HODLer zawsze wygrywa :D Oni nie rozumieją idei BTC i kryptowalut :D
Spoiler:
Spoiler:
@socjolog2008
Spoiler:
No ja po prostu zacząłem analizować te "wszystkie" wykresy z różnych rynków i sobie spokojnie liczyć. No i zsyntetyzowałem to i wyszło mi, że warto właśnie podchodzić do tego długoterminowo na zasadzie tanio drogo. Owszem są tutaj duże ryzyka, można stracić 100%. Ale jeśli można zyskać 100-500% czy nawet 10000% to warto wg. mnie podjąć takie ryzyko.
Cóż, trzeba było korzystać cały czas są okazje na crypto, no miałeś w 2019 roku pompę na +300% i na +200% w tym roku, ETH miał na +450%, w tamtym roku BSV i LTC na +300-400%, jak w każdym roku masz +100% plus ileś tam zarobione, którymi obracasz to już nie da się wtopić chyba, że ktoś wszystko reinwestuje, to wtedy może, ale ja cały czas tutaj podkreślam MM nigdy all in :D Czyli przykładowo zaryzykowałbyś powiedzmy 1k$ na long term, po roku masz 2k$(tzn. taka średnia z wszystkich coin'ów, bo nie zawsze uda się kupić dołek) i grasz znowu 1k$, i po roku znowu masz 1k$, to sobie grasz spokojnie 1k$ i masz cały czas 2k$ na koncie, ta kwota z roku na rok przy podobnej specyfice rynku może się powiększać, ale tak jak mówię, fiaty tracą na wartości, a kupując odpowiednio nisko w dłuższym terminie wiemy, że rynki typu growth dają zysk, czyli jeśli wrzucisz w jakieś akcje czy BTC to po roku czy 5 latach prawdopodobnie będziesz miał więcej nic nie robiąc specjalnie, a jeśli coś spadło duży procent typu 80-90% i ma fundamenty to na odbicu +100%(czyli niewielkim z perspektywy ATH) możesz wyciągnąć część hajsu i mieć akcje za friko bądź fajnie uśrednione i sobie trzymasz aż znowu wróci koniunktura/hossa.

Przykład PGE, dramatyczne nastroje końca świata, ogromny przecena długoterminowo, czy liczymy na ATH? nie! liczymy na jakieś biedne odbicie do 4-5PLN chociaż :D
Wrzucamy 10kPLN. Na pierwszych +100% sprzedajemy połowę i mamy 10kPLN z powrotem i akcje za free. Idzie dalej jest 200%, zakładany target wbity czy cokolwiek możemy sprzedać drugą połowę i mamy +10kPLN zysku. Oczywiście ktoś mógłby trzymać wszystko do targetu i mieć +20kPLN zysku. Ale tutaj chodzi, żeby jak najszybciej odzyskać hajsy. I przykładowo teraz można odkupić za 10kPLN znowu i liczyć na kolejne +100%. Jak poleci niżej to trochę zysku stracimy, ale raczej akcje nie spadną do 0. Natomiast w dłższym terminie może być nawet 40PLN, czyli potencjalnie moglibyśmy zarobić nawet 8x kapitału. Oczywiście kwoty tylko podane dla przykładu, czy to 1k czy 10k czy 100k, nie ma znaczenia byle byśmy mieli kapitał na inne inwestycje, a rynków i okazji w dzisiejszych czasach masz bez liku.
Przecież nie musi być to BTC może być ETH czy inne crypto czy akcje albo jakieś surowce. No na razie na BTC jest po wzroście +200%, więc ta strategia już nie pozwala kupować, to co już zakumulowane na long term czeka na 100k$, a jak coś to znowu się dokupi i na obiciu sprzedać znowu dając BTC za free. Z drugiej zaś strony jak BTC jest już w hossie to tak jak mówię, że w zasadzie tylko kupować kupować i kupować, bo będzie przez długi czas wybijał nowe szczyty jak i pewnie reszta crypto, tak? DEFI miały jakieś przeceny mocne ostatnio, więc może tam warto próbować tę sztukę.

Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » środa, 27 marca 2024, 17:31

Przepraszam Szanownych Zgromadzonych, co to dziś było ?
Jako świeżak, jeszcze takiej petardy a potem pikowania w dół (około godziny 14) nie widziałem. To częste jest ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2024, 17:37

@Zmarzniety0 raczej normalka, na razie pikuś, chyba, że w coś większego to się przerodzi, jak coś buy the dip :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » środa, 27 marca 2024, 17:41

Dla mnie to było spoko, bo uwolniłem część kapitału co mi się za wysoko zablokował. Myślałem że będzie tam tkwił tygodniami, ale akurat się udało.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo_gr » środa, 27 marca 2024, 18:20

ETH/BTC szoruje po dnie, kusi żeby zmienić trochę bo wyczuwam, że w kwiecień może być tu ostro w góre.

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:32Mały OT. Wypowie się ktoś na temat ograniczenia stabli do handlu w Europie ze względu na MICA? Podobno ma to wejść do czerwca.

Z tego co się dowiedziałem dotyczy to stabli, które jakiś tam wymogów nie spełniają, ale podobno teter i przede wszystkim usdcoin nie są na razie zagrożone.
Zmarzniety0 pisze: środa, 27 marca 2024, 17:31To częste jest ?

Witam kvrwa w crypto ;) jak dla mnie dzisiaj się nic nie działo, nuda :D

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: riDERQs » środa, 27 marca 2024, 19:04

Pytanie: Na jakich interwałach gracie zazwyczaj na futures? Po latach spota zacząłem się troche bawić z shortami - emocje pod 1m jak w brazylijskim rollercaster.

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 27 marca 2024, 19:12

łabondź2020 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:05 @Jopek A co za głupek kupował po 60 tys $ btc... A korekty ruszają w większości niedoświadczonych świeżaków
Ja tym glupkiem jestem.
Znakomita wiekszosc kupowalem za 17-30 ale to bylo juz z poltora roku temu i wtedy mem z wodospadem byl na kazdej stronie, powszechnie wiadomo bylo ze kolejne przystanki to beda 15k, 10k a pozniej 500$ ^^
Teraz kilkanascie tyg temu uwolnila sie kasa z innych inwestycji i nie mialem oporow dokupic bita przy 50k i ostatnia transze za 68k, podwyzszylo mi to troche usredniona cene ale biorac pod uwage krotszy horyzont - nie narzekam.
Jak na moje biorac pod uwage moment cyklu - zakupy po 60k sa nadal ok, powinny imho dac ~100% zwrotu w przeciagu najblizszych ~12 mies.
Teraz rece pod dupe i obserwujemy co sie bedzie dzialo najblizsze miesiace.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » środa, 27 marca 2024, 19:13

Zmarzniety0 pisze: środa, 27 marca 2024, 17:31Przepraszam Szanownych Zgromadzonych, co to dziś było ?
Jako świeżak, jeszcze takiej petardy a potem pikowania w dół (około godziny 14) nie widziałem. To częste jest ?
Zdarza sie. Proba wybicia gornej linii trendu/trojkata/figury majaca na celu pociagniecie kursu. Ale wystarczylo spojrzec np. na ETH by widziec ze nic z tego nie bedzie. Fakeowe wyjscie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » środa, 27 marca 2024, 19:23

Póki 68k trzyma ja dalej byczy jak puści robię pas

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 27 marca 2024, 19:23

Zmarzniety0 pisze: środa, 27 marca 2024, 17:31 Przepraszam Szanownych Zgromadzonych, co to dziś było ?
Jako świeżak, jeszcze takiej petardy a potem pikowania w dół (około godziny 14) nie widziałem. To częste jest ?
W tym przypadku to bez wątpienia falowanie w rytm rynków amerykańskich. O 14:30 od otwarcia giełd w USA rozpoczął się tam zjazd, jak widać doskonale skoordynowany w czasie ze zjazdem BTC. (Kontrakty terminowe ES, E-mini na S&P 500, i NQ, E-mini na Nasdaq-100, są notowane całodobowo, stąd wcześniejsze słupki na wykresie.)


Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » środa, 27 marca 2024, 21:06

anagamidev pisze: środa, 27 marca 2024, 17:37@Zmarzniety0 raczej normalka, na razie pikuś, chyba, że w coś większego to się przerodzi, jak coś buy the dip :D


Właśnie widzę. Patrząc na załączony wykres wyraźnie dostrzegam że takie wahnięcie oznacza wzrost. Albo spadek lub kontynuację.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 27 marca 2024, 21:32

@Zmarzniety0 teoretycznie poziom wybity przebiją , to jak statystycznie patrzysz na wykres i oszołomo byków jest znacznie bardziej teraz prawdopodobne czyli jak 71752 to i pewnie 72554 a jak tak i tam wybłagają to czemu nie 74326 i poprawa ath przed halvingiem . Ja tego nie będę rozgrywać , święta i błąd gdzie sobie po błędzie zawsze robię 48h przerwy , jednak zostawiłem stabli kilka w gotowości na krótkie na takich jak 74k poziomach jak zobaczę że dojdą jako zamknięcie kwartału :arrow: Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-3rp0Z8tYhD
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 28 marca 2024, 02:28

Chyba spelania sie dawna teoria po co zostal stworzony BTC.
Inne coiny beda pchane do ETF. ETH moze dostanie holda ze wzgledu na security, ale z czasem klepna i to.
Larry powiedzial, chce tokenizowac wszystko(all finanacial assetes), wiec bedzie.

Dodam tylko jak ubili anony... Adopcja tak o ale b dzień Bullish

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 28 marca 2024, 08:33

bitup pisze: środa, 27 marca 2024, 21:32Ja tego nie będę rozgrywać , święta i błąd gdzie sobie po błędzie zawsze robię 48h przerwy

to nazwałem hazardem , może tylko ja tak mam ale dusiła by mnie strata kilka dni i wbrew sobie i swoim słowom żeby się samo uleczyć zaryzykowałem chcąc odbić co wczoraj ze stratą oddałem . Może tylko ja tak mam .. a większość to spokojni inwestorzy hodlerzy patrzący ze spokojem na kurs przy kawie jak @adamjttk :?:
bitup pisze: środa, 27 marca 2024, 09:01 pozycja poddana , brak czasu do wtorku na grę - 18% :arrow:

oddali z nawiązką , niewłaściwe to było i zasługuje na terapię lol wyłączam ten cholerny komputer w końcu
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 28 marca 2024, 09:45

Będzie pompa?

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 28 marca 2024, 10:44

bitup pisze: czwartek, 28 marca 2024, 08:33 to nazwałem hazardem , może tylko ja tak mam ale dusiła by mnie strata kilka dni i wbrew sobie i swoim słowom żeby się samo uleczyć zaryzykowałem chcąc odbić co wczoraj ze stratą oddałem .
oddali z nawiązką , niewłaściwe to było i zasługuje na terapię lol
wyłączam ten cholerny komputer w końcu
Czyli niejako sie przyznales, pisales o innych ze siedza w BTC dla hazardu a nie idei.
A mowiles o sobie, a czy grasz na BTC czy kakao - nie ma roznicy.
To co robisz niczym sie nie rozni od obstawiania meczy u bukmachera w sumie.
I nadal obstaje przy swoim - ja zerkam leniwie na kurs przy kawie bo mnie ciekawi jak gleboka jest krolicza nora w perspektywie nastepnej dekady, Ty siedzisz przyklejony do komputera i obstawiasz 24/7 bo jestes uzalezniony od hazardu ;) Podejrzewam ze masz grube wahania nastrojow przy wygranych i stratach.
Chociaz nie mowisz calej prawdy bo w koncu siedzisz na forum BTC a nie na forum kakao, czyli Cie ciagnie do bita technologicznie tak czy inaczej.

Początkujący
Posty: 222
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » czwartek, 28 marca 2024, 15:53

Eazzy0 pisze: środa, 27 marca 2024, 15:39
Lord_Bafford pisze: środa, 27 marca 2024, 15:09 Ładnego fejka nakręcili na tej 1h. Aż prosi się teraz o mocną zwałę po takim brzydkim numerku.
Typowe dymanko. Delikatne nadbicie szczytu przy oporze żeby wybić SL na shortach, negatywny news żeby zniechęcić do longów i ubrać w shorty na niższych poziomach zwała do najbliższego wsparcia (68.4) i nie zdziwiłbym się dopóki to wsparcie trzyma że pójdziemy >71.4 stąd
:roll:



Zamknąłem połowę longa, reszta TP 72400.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 28 marca 2024, 16:58

SBF skazany na 25 lat wiezienia



Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » czwartek, 28 marca 2024, 19:17

pael pisze: czwartek, 28 marca 2024, 02:28
Dzieki za ten link.
Dopiero do mnie dotarlo, ze kazda osoba ktora wyplaca fundusze z Grayscale i chce sie przeniesc do ETF (bo nie chce placic prowizji 1,5% rocznie gdy ETFy oferuja to samo za 0,25% prowizji) musi przy wyjsciu uiscic 20% podatku od zyskow do skarbowki najpierw. Wg mnie sporo osob zostanie jednak w GBTC, tym bardziej ze coraz czesciej bakaja o obnizeniu prowizji.
https://www.ccn.com/education/grayscale ... aper-etfs/
https://www.cnbc.com/2024/03/19/graysca ... -time.html

A wtedy, jezeli sie nie myle, outlow z GBTC z dnia na dzien po prostu zaniknie.
A wtedy, jezeli inflow do ETF'ow sie utrzyma i na dodatek bedziemy juz po halvingu --> cena moze skoczyc bardzo dynamicznie, doslownie z miesiaca na miesiac o kilkadziesiat procent.
Czerwiec-lipiec, jezeli to sie jeszcze zgra z obnizkami stop w US --> moze byc okresem cholernie dynamicznym jezeli chodzi o kurs.

ps. co ten piesel wyrabia to nie mam pytan

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jacek-g i 30 gości