Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1138
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3366
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 18 lutego 2024, 18:36

Pleasek89 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 16:32Jak myślisz, co odróżnia najlepszych trejderów na świecie od przeciętnego spekulanta czy reszty masy? Uważasz, że najlepsi trejderzy po prostu "aplikują logikę" lepiej do rynków lub mają lepsze wzory matematyczne? :mrgreen:

Obawiam się, że nie udowodnisz tego, co zamierzasz. ;) Do najlepszych traderów zaliczam między innymi tak diametralnie różnych od siebie, ale z równie wielkim powodzeniem "aplikujących logikę" :mrgreen: do rynków:
- Jima Simonsa i jego zespół funduszu Medallion z lat 1988-2018; 66% średniorocznie; zautomatyzowane strategie wykonywane przez komputery,
- Petera Brandta z lat 1981-2010; 42% średniorocznie przy największym obsunięciu 24% (w rzeczywistości 68% przy n.o. 37%); wybicia z formacji technicznych.

Linda Raschke (brak udokumentowanych wyników dorównujących powyższym) wprawdzie sama określa swój styl jako uznaniowy, ale bazuje na podstawach analizy technicznej i statystycznych modelach opartych na przeszłości, więc najprawdopodobniej też podpada pod "aplikowanie logiki".

Szereg strategii na czele z arbitrażem, market makingiem i arbitrażem statystycznym również polega na czystym "aplikowaniu logiki" i podlega całkowitej automatyzacji, ale rozumiem, że ten podzbiór wykracza poza temat dyskusji, choć jego część już uwzględniłem przy okazji Medalliona.

"Na czuja" to bynajmniej nie jest ani jedyna skuteczna (?), ani najlepsza metoda.
Moją tezą inwestycyjną jest niechybny pivot skompromitowanej kontrariańskiej narracji o paradygmacie, a by zminimalizować ryzyko drawdownu, prowadzę pozycje dynamicznie hedgując putami in-the-money thetę ekspozycji na optymalnym interwale, jak Leevermore.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: darki » niedziela, 18 lutego 2024, 18:55

@fusywszklanejkuli a co powiesz o Larrym Williamsie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1138
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3366
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 18 lutego 2024, 19:33

Ciekawostkę: znana i utytułowana aktorka, Michelle Williams, to jego córka, która w wieku 17 lat w 1997 roku wygrała mistrzostwa traderów Robbins World Cup Championship z wynikiem 1000%, 10 lat po swoim ojcu, który w 1987 roku wykręcił 11376%.
Moją tezą inwestycyjną jest niechybny pivot skompromitowanej kontrariańskiej narracji o paradygmacie, a by zminimalizować ryzyko drawdownu, prowadzę pozycje dynamicznie hedgując putami in-the-money thetę ekspozycji na optymalnym interwale, jak Leevermore.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 18 lutego 2024, 19:41

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 18:36 Obawiam się, że nie udowodnisz tego, co zamierzasz. ;) Do najlepszych traderów zaliczam między innymi tak diametralnie różnych od siebie, ale z równie wielkim powodzeniem "aplikujących logikę" :mrgreen: do rynków:
- Jima Simonsa i jego zespół funduszu Medallion z lat 1988-2018; 66% średniorocznie; zautomatyzowane strategie wykonywane przez komputery,
- Petera Brandta z lat 1981-2010; 42% średniorocznie przy największym obsunięciu 24% (w rzeczywistości 68% przy n.o. 37%); wybicia z formacji technicznych.
30-letnia rama czasowa to nie trading tylko inwestowanie. Spekulowanie/trading odbywa się na małych skalach czasowych, wg mnie maksymalnie na przestrzeni kilku tygodni, może 2-3 miesięcy. Ja licząc szybko na przestrzeni ostatnich 6-7 lat pomnażam majątek średnio o 100% rocznie a zupełnie nie uważam się za dobrego tradera, czasem jest okres gdzie kompletnie nie otwieram żadnych pozycji (luty do sierpnia 2023r. oprócz małych testów rynku praktycznie nic nie rozgrywałem np.), bo nie widzę dobrego set-upu.

A w takie bajki jak zautomatyzowane strategie na dużą skalę, które na przestrzeni wielu lat regularnie przynoszą zyski nigdy nie uwierzę, to jest jakaś fantastyka. Jeżeli da się wygrać z rynkiem na podstawie obliczeń matematycznych to znaczy, że w teorii każdy może je zaaplikować w którym to przypadku skuteczne aplikowanie takiej metody byłoby z założenia niemożliwe (ktoś musi przegrać aby ktoś mógł wygrać). Metoda, która może przynosić korzyści przez jakiś czas w jakimś obszarze jest oczywiście możliwa, ale rynek bardzo nie lubi próżni i jest to wyłącznie kwestia czasu aż takiego delikwenta wyjaśni i spowoduje, że używana strategia przestanie przynosić korzyści.

Spekulacja z definicji musi zawierać w sobie element ryzyka/niepewności, w przeciwnym wypadku nie jest spekulacją tylko np. wykorzystaniem chwilowej luki na rynku, wyraźnym wpływaniem na rynek pod swoją pozycję w przypadku dużego podiomtu lub wykorzystaniem lewych zagrywek a la inside info w celu osiągnięcia przewagi rynkowej. Spekulacja polega na podjęciu decyzji rynkowej tylko i wyłącznie na podstawie publicznie dostępnych informacji.
fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 18:36 Szereg strategii na czele z arbitrażem, market makingiem i arbitrażem statystycznym również polega na czystym "aplikowaniu logiki" i podlega całkowitej automatyzacji, ale rozumiem, że ten podzbiór wykracza poza temat dyskusji, choć jego część już uwzględniłem przy okazji Medalliona.
J.w., to nie jest spekulacja tylko wykorzystanie luki na rynku.
fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 18:36"Na czuja" to bynajmniej nie jest ani jedyna skuteczna (?), ani najlepsza metoda.
Nigdy nie powiedziałem, że to najlepsza i jedyna metoda. Dla mojego stylu gry się sprawdza. Generalnie im dłużej jestem na rynku tym mniejsze znaczenie ma AT.

Zresztą uważam, że poza ekstremalnymi stanami rynku (kryzys lub bańka) granie jedynie przeciwko głównemu sentymentowi dałoby skuteczność pow. 50%. Na rynku nawet 53% skuteczności to fenomenalny wynik.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lutego 2024, 19:56 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 18 lutego 2024, 19:46

Pleasek89 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:41 Ja licząc szybko na przestrzeni ostatnich 6-7 lat pomnażam majątek średnio o 100% rocznie
No to jeszcze 2-3 lata i będzie Pan multimilionerem jeśli już nie jest. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 18 lutego 2024, 19:57

ergorg pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:46No to jeszcze 2-3 lata i będzie Pan multimilionerem jeśli już nie jest.
Niekoniecznie. Mógł zaczynać z małą kasą. Ja zaczynałem jakoś w II połowie 2019 jako ubogi student z całymi oszczędnościami rzędu 3-4k i wykręciłem 2 lata pod rząd po ok. 1000%. Od 2021 odnotowuję co raz słabsze wyniki, ale no ciągle kolejne lata miałem zamykane na plus (poza pechowym 2022 na minus lekki).
Najzabawniejsze jest to, że od kiedy skoczyłem na poziom "kilkaset k", to nie dopłacam nic do interesu z własnej kiechni, bo IMO nie ma to sensu.
Gram tym co fartownie natrzaskałem przez pierwsze 2-3 lata kariery i robię sobie z tego 2 dodatkowe wypłaty powiedzmy miesięcznie. :mrgreen:

Może kogoś zaskoczę, może i nie, ale łączny kapitał co wydałem z "własnej kiechni" na crypto nie przekracza nawet 10k pln xDD


@ergorg Oczywiście, że tak. Matmę w miarę ogarniam. :) Jednak multimilioner to osoba znacznie zamożniejsza i po prostu mi się kojarzy z gościem co wykłada na stół kilka banieczek w ramach pojedynczej dużej inwestycji. ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lutego 2024, 20:31 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 3 razy.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 265
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 244
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » niedziela, 18 lutego 2024, 19:58

@fusywszklanejkuli Mnie to zawsze ciekawili ci trejderzy, którzy rzekomo zarabiają "na czuja" (czyli powiedzmy ręcznie otwierają pozycje krótkoterminowe, bez oparcia na ściśle zdefiniowanym systemie, wykorzystującym niewielkie anomalie / nieefektywności) - na moje oko ci skuteczni muszą mieć inside knowledge. A wszystkie te bzdury o formacjach czy poziomach fibonacciego to piękna zasłona dymna :D

Nie wiem jak oni to robią :D Dla mnie otwieranie pozycji z palca na wyczucie, podobnie jak tu ludzie z forum robią to byłby hazard :D

Może po prostu nie mam tego szóstego zmysłu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 18 lutego 2024, 20:10

ergorg pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:46No to jeszcze 2-3 lata i będzie Pan multimilionerem jeśli już nie jest.
DjVegas98 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:57Niekoniecznie. Mógł zaczynać z małą kasą.
Jakaś tam kasa była na początku, ale naprawdę pakowałem wszystko co miałem w krypto w 2018/2019r., więc trochę się tego zgromadziło. W 2018r. chyba 3/4 pensji regularnie inwestowałem w krypto a w 2019r. weszło kilka kredytów i limit na karcie kredytowej :mrgreen: To teraz wyobraźcie sobie stres w marcu 2020r. kiedy kurs w 2 tygodnie zjechał o 65%. No ale kto nie ryzykuje nie pije szampana.

To co pisze@DjVegas98 to też święta prawda - zarówno z dokładkami do inwestycji (ja też nie pamiętam kiedy ostatni raz pakowałem duży świeży kapitał w krypto, praktycznie od końca 2020r. do dzisiaj gram w zdecydowanej większości house money) oraz to, że im bardziej rośnie kapitał przy dobrych inwestycjach tym bardziej redukujesz ryzyko. Jedyny powód dla których mam dalej tak dużą ekspozycję na krypto jest to, że w ciągu myślę maksymalnie 2 lat zobaczymy dużo wyższe wyceny na wszystkim, więc po prostu szkoda by było czekać 3 lata (2022-2024) i ominąć potencjalnie tak duże zyski tuż przed metą.

Ale gdyby nie ta hossa na krypto dawno bym szukał spokojniejszych inwestycji, bo granie tak ryzykownie przez 6 lat+ człowieka obciąża nawet kiedy nieźle zarabiasz.
Yogi77 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:58Mnie to zawsze ciekawili ci trejderzy, którzy rzekomo zarabiają "na czuja" (czyli powiedzmy ręcznie otwierają pozycje krótkoterminowe, bez oparcia na ściśle zdefiniowanym systemie, wykorzystującym niewielkie anomalie / nieefektywności)
Moim zdaniem sentyment to najlepszy wyznacznik rynku, po latach gry po prostu coraz lepiej się go czyta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lutego 2024, 20:17 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » niedziela, 18 lutego 2024, 20:11

Yogi77 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:58Nie wiem jak oni to robią :D Dla mnie otwieranie pozycji z palca na wyczucie, podobnie jak tu ludzie z forum robią to byłby hazard :D

Może po prostu nie mam tego szóstego zmysłu :D
Coś w tym jest... jak odkryłem "zooma" to zmieniałem zdanie o "towarzystwie", nie wiem tylko z czego niektórzy żyją jak im ciągle źle. Nie rozumiem jak można oszukiwać samego siebie, niestety tutaj na forum to tez ma miejsce.

Dodano po 2 minutach :
Pleasek89 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:10 im bardziej rośnie kapitał przy dobrych inwestycjach tym bardziej redukujesz ryzyko.
a i tak przed dniem wypłaty coś Ci spłata figla.... ostrożna gra często kończy sie porażką, na coś nie zakodujesz i bum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 18 lutego 2024, 20:15

fetek pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:13a i tak przed dniem wypłaty coś Ci spłata figla.... ostrożna gra często kończy sie porażką, na coś nie zakodujesz i bum
Tzn. ostrożna mam na myśli większa dywersyfikacja, większa ekspozycja na rynki z mniejszymi wahaniami kursu i mniejszym potencjałem zwrotu. Gdyby udało mi się zrobić 3-5x w tej hossie to następne lata gdybym kręcił +20% rocznie średnio uważałbym za fenomenalny wynik.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1138
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3366
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 18 lutego 2024, 20:31

Yogi77 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:58 Mnie to zawsze ciekawili ci trejderzy, którzy rzekomo zarabiają "na czuja" (czyli powiedzmy ręcznie otwierają pozycje krótkoterminowe, bez oparcia na ściśle zdefiniowanym systemie, [...]
Naszło mnie na ciekawostki, więc jeszcze jedna... Z różną intensywnością obserwuję polski internetowy światek giełdowy od 1998 roku. W czasach świetności grupy usenetowej pl.biznes.wgpw "systemowcy" byli uważani za tych, którzy to robią jak należy - bo obiektywnie, bo metody przetestowane, bo emocje wyeliminowane. Do folkloru grupy zaliczał się pewien enfant terrible, niezbyt poważnie traktowany notoryczny hazardzista i regularny bankrut. Minęło wiele lat, ów hazardzista co prawda nie zmienił stylu ani nawyków, ale że nie można mu odmówić niemałej rynkowej erudycji oraz wrodzonego talentu do autopromocji i robienia wielkiego szumu wokół siebie, więc w erze mediów społecznościowych stał się pierwszym i bodaj jedynym polskim traderem-celebrytą, mocno propagującym grę "na czuja". Takie to bywają koleje losu!
Moją tezą inwestycyjną jest niechybny pivot skompromitowanej kontrariańskiej narracji o paradygmacie, a by zminimalizować ryzyko drawdownu, prowadzę pozycje dynamicznie hedgując putami in-the-money thetę ekspozycji na optymalnym interwale, jak Leevermore.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 18 lutego 2024, 20:46

Pleasek89 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:10Ale gdyby nie ta hossa na krypto dawno bym szukał spokojniejszych inwestycji, bo granie tak ryzykownie przez 6 lat+ człowieka obciąża nawet kiedy nieźle zarabiasz.


Wiesz przy naprawdę dużej kasie jak obawiasz się nadmiernego ryzyka, wynikającego np. ze specyfiki samego rynku, zawsze możesz grać 50/50.
50% kasy w BTC, a 50% w stablach pod "snajpienie" dużych okazji rynkowych typu paniczne dumpy na BTC, załamki na popularnych altach (jak np. XRP w 01_2021.)

Bądź też kupowanie za mały % nowych/modnych i narracyjnych coinów, które w obecnym czasie rosną jak szalone od tygodni/miesięcy i wykręcają sporo lepsze wyniki niż sam BTC czy stare alty z rzeszami baghodlerów {typu np. jakiś Bitsensor (TAO)}

Przy czym ta druga część kapitału jest zawsze ruchoma tzn. działasz wg swojego planu, realizując zyski/tnąc straty do stabli w jakiś odstępach czasu wygodnych dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lutego 2024, 20:55 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 3 razy.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 18 lutego 2024, 20:48

Pleasek89 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:4130-letnia rama czasowa to nie trading tylko inwestowanie. Spekulowanie/trading odbywa się na małych skalach czasowych, wg mnie maksymalnie na przestrzeni kilku tygodni, może 2-3 miesięcy. Ja licząc szybko na przestrzeni ostatnich 6-7 lat pomnażam majątek średnio o 100% rocznie a zupełnie nie uważam się za dobrego tradera, czasem jest okres gdzie kompletnie nie otwieram żadnych pozycji (luty do sierpnia 2023r. oprócz małych testów rynku praktycznie nic nie rozgrywałem np.), bo nie widzę dobrego set-upu.


@Pleasek89 z chęcią skopiuje twój następny setup. Jak masz takie wyniki. Podziel się z userami z forum

Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » niedziela, 18 lutego 2024, 20:50

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:31pl.biznes.wgpw
można sobie gdzieś poczytać tą grupę?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: darki » niedziela, 18 lutego 2024, 21:09

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 19:33 Ciekawostkę: znana i utytułowana aktorka, Michelle Williams, to jego córka, która w wieku 17 lat w 1997 roku wygrała mistrzostwa traderów Robbins World Cup Championship z wynikiem 1000%, 10 lat po swoim ojcu, który w 1987 roku wykręcił 11376%.
No właśnie dokładnie o to mi chodziło :). Czy to przypadek? Gra na czuja? Czy może ktoś odkrył coś co rządzi tym światem?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Sałata » niedziela, 18 lutego 2024, 21:34

lekarz pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:50można sobie gdzieś poczytać tą grupę?
https://groups.google.com/g/pl.biznes.wgpw

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 18 lutego 2024, 21:59

kisiel pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:48z chęcią skopiuje twój następny setup. Jak masz takie wyniki. Podziel się z userami z forum
Spoko, tylko ja jakoś bardzo często nie gram, tak naprawdę może zagrałem takich 10 dużych trejdów od 2020r., drobniaków nie liczę. Duże tzn. odpowiedni setup i naprawdę mozolne polowanie na dobre wejście. Dla mnie najlepszy setup jest kiedy sentyment jest skrajnie negatywny (dużo częściej wolę grać longi) przy zmieniającym się trendzie. Tak ja pisałem, poziom 28k we wrześniu to było książkowe wejście w longa, nawet trochę żałuję, że zamknąłem na 34k i dłużej nie potrzymałem, bo tylko na tym trejdzie spokojnie mogłem wyjąć kasę pokoleniową.Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:31Do folkloru grupy zaliczał się pewien enfant terrible, niezbyt poważnie traktowany notoryczny hazardzista i regularny bankrut. Minęło wiele lat, ów hazardzista co prawda nie zmienił stylu ani nawyków, ale że nie można mu odmówić niemałej rynkowej erudycji oraz wrodzonego talentu do autopromocji i robienia wielkiego szumu wokół siebie, więc w erze mediów społecznościowych stał się pierwszym i bodaj jedynym polskim traderem-celebrytą, mocno propagującym grę "na czuja". Takie to bywają koleje losu!
Głównym problem Zaorskiego jest to, że spekuluje 100% kapitału. Duży procent powinien być z założenia przeznaczony na inwestycje inaczej aż się prosi o wyzerowanie depo.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
DjVegas98 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 20:46Wiesz przy naprawdę dużej kasie jak obawiasz się nadmiernego ryzyka, wynikającego np. ze specyfiki samego rynku, zawsze możesz grać 50/50.
50% kasy w BTC, a 50% w stablach pod "snajpienie" dużych okazji rynkowych typu paniczne dumpy na BTC, załamki na popularnych altach (jak np. XRP w 01_2021.)

Bądź też kupowanie za mały % nowych/modnych i narracyjnych coinów, które w obecnym czasie rosną jak szalone od tygodni/miesięcy i wykręcają sporo lepsze wyniki niż sam BTC czy stare alty z rzeszami baghodlerów {typu np. jakiś Bitsensor (TAO)}

Przy czym ta druga część kapitału jest zawsze ruchoma tzn. działasz wg swojego planu, realizując zyski/tnąc straty do stabli w jakiś odstępach czasu wygodnych dla Ciebie.

No tak, ryzyko jest też stopniowalne na danym rynku, podobnie jak na całym portfelu tak samo w krypto uważam, że 80-90% powinno trzymać się na spot i ewent. 10-20% próbować trejdy. W przypadku udanego trejda dużą część profitu przeznaczać na dokładkę do spot.

Im głębiej w las tym większe ryzyko, ja praktycznie nie mam żadnych nowych coinów i raczej trzymać się BTC i top 10/15. Np. ten hejtowany przez forum DOT uważam, że nawet siłą rozpędu hossy na luzie zrobi 30-40$ w tej hossie a to jest 4-6x od teraz - dla mnie totalnie wystarczące.

Początkujący
Posty: 524
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 450
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » niedziela, 18 lutego 2024, 23:48

Pleasek89 pisze: niedziela, 18 lutego 2024, 22:07Np. ten hejtowany przez forum DOT uważam, że nawet siłą rozpędu hossy na luzie zrobi 30-40$ w tej hossie a to jest 4-6x od teraz - dla mnie totalnie wystarczące.
Heh, talk is cheap. Ile jestes gotowy na to postawic? 1% depo czy np 20%?
Bo jezeli 1% to po prostu hazard za garsc drobniakow na ktorych Ci nie zalezy jak stracisz bo w to sam nie wierzysz w sumie.
4-6x w rok, easy money ;)

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 19 lutego 2024, 00:59

adamjttk pisze: sobota, 17 lutego 2024, 21:429. Ja sie boje jednego - ze jak fundusze do konca roku zassa z 1-1,5M bitow to moze byc realny problem z wyraznymi cyklami halvingowymi i wcale mnie nie zdziwi jak bit po prostu zostanie na jakims pulapie i nie zobaczymy kolejnego -70 czy -80%. A nie chcialbym zostac z zyskiem 200-300-400% w fiat i pozniej patrzec na bita po 200k usd ktory ni cholery nie chce spadac. Dlatego bede bardzo ogladal co sie dzieje za rok-poltora i jak bede widzial chamskie wysysanie z dnia na dzien to tak jak mowilem wczesniej - nie zostawienie sobie jakiejsc czesci portfolio w bicie bedzie bardzo glupim pomyslem dlugofalowo.


Hmmm.. bardzo mądre wypowiedzi proszę pana i z tą jedną muszę się zgodzić. Konluzja - czy może dojść do czasów (i to szybkich czasów) że nie będzie kto miał już spuszczać bita ? jest to realny scenariusz z dużym prawdopodbieństwem - otóż przy wejściu ETF powinniśmy popatrzeć dokładnie na to co stało się ze złotem. w przeszłości można zobaczyć przyszłość kursu btc właśnie na złocie - oczywiście problem ze złotem i też potem z BTC pewnie będzie papierowy BTC - czyli to rozdrabnianie bita na śmieciowe czy fałszywe jego duplikaty. Czyli jeżeli większość bita będzie w rękach takich które nie będą chciały tego opierdalać albo ludzi którzy zostaną namówieni aby trzymać bita w ETF, to się może okazać że faktycznie skończą się jakieś duże zjazdy bo nie będzie zbyt dużo sprzedających a kupujących będzie dalej mase. Czyli wniosek - kupować bita :)
ALE.. i tutaj dochodzi coś o czym chyba wszyscy zapominają - czym jest złoto dla ludzi a czym są kryptowaluty dla ludzi. Dalej twierdzę że krypto zadomowi się wśród przeciętnego kowalskiego szybciej - sprawniej - łatwiej - niż całe to złoto i inwestycje z nim związane. Złoto to wynalazek przeszłości, jest dla fanów, dużych kapitałów - rządów które mają gdzie to cholerstwo trzymać i mają co z nim zrobić. Czy przeciętny kowalski jest zainteresowany trzymaniem jakiś skał w domu ? no pewnie że nie, zapytajcie się ludzi na ulicy. czy bita będzie trzymał ? będzie. dlaczego ? bo jest to 10000 razy wygodniejsze - dlatego . A potem kolwalskiego zainteresuje to co jest w bicie użyteczne - wolnościowa wymiana wartości . I nagle go olśni jak tutaj nas dawno olśniło do czego służyć maja krypto, i jak można z krypto wygrywać przeciwko podatkom , systemowi, bankom, itp - słowem zobaczy jak można uratowac kasę przed zaborczym systemem. wtedy się zacznie. A co z papierowym bitcoinem ? ano moim zdaniem zostanie wyparty i odrzucony - nikt świadomy go nie będzie chciał - tak świadomy użytkownik kowalski - ktoś się zaśmieje - no jak kowalski ma się stać świadomy ? ano stanie się bo te informacje w świecie krypto łatwo i szybko się rozchodzą i myślę że kowalski jak kupi papierowego bita to po jakimś czasie zrozumie że należy go wypierdolić i zamienić na prawdziwego takiego na własnym portfelu :) To się będzie działo na 100 %. Bo dzieje się teraz na naszych oczach. ludzie w krypto szybko się ucza - mimo że tego nie widac to adopcja to pokazuje. W złocie nie mają się czego uczyć bo ich to nie interesuje - jak pisałem wcześniej - a kto z was tutaj na forum ma jakiekolwiek skałki złota co ?? no przyznać się :) tyle piszecie czasem o tym złocie, porównujecie go do bita, przewyższacie wartość złota, podajecie przykłady, wykresy, fundusze i inne pierdolety - no a kto ma je w chacie ? no kto ? :-)....................i cisza................ no więc właśnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7681
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 lutego 2024, 07:25

@mess_on_a_mission tak sprawdzam te wpływy na giełdy i ta ilość BTC spada na giełdach przy obecnych wzrostach:



https://www.coinglass.com/pro/i/Balance



---

ETH już pod 3k$ podchodzi, pewno będą pompować aż do maja i decyzji ws ETFów.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, Google [Bot] i 17 gości