Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 309
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » sobota, 17 lutego 2024, 10:42

Bitmar pisze: wtorek, 19 października 2021, 22:28 64k i mi wystarczy. Chwilowo wysiadam i wsiadam >65k. Nie jest to podyktowane AT, bo AT wygląda bardzo dobrze i byczo. ATH powinno być bardzo szybko. Po prostu zabezpieczam się przed ewentualnym double topem, zakładam też, że po ATH będzie korekta, kilka k w dół. Powodzenia :)
@adamjttk nie wysiadaj przed 300. Pamiętaj only up

Co może pójść nie tak

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7680
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2024, 11:46

kisiel pisze: sobota, 17 lutego 2024, 10:42może pójść nie tak
Można odkupić kilka K niżej nawet jak się sprzedało top :)
Bitmar pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 18:45Co do kursu to ja utknąłem kilka k wyżej, ale na własne życzenie bo miałem tak już dość, że nie chciało mi się nic robić (nawet ustawić sprzedaż) to raz, a dwa trzymam się mojego planu który jest w dużej części zbieżny z @ekonokomik (to stary wyga, ma nosa).

Moim zdaniem bańka nie pękła a dopiero się rozkręca choć przyznaję że boje się, że mogła choć staram się odganiać od siebie te myśli i emocje jak na starego inwestora przystał

Powtórzę: co z tego, że każdą bańkę rośnie pionowo jak i tak z reguły przeholdujemy i mało komu udaje się kupić dołek i sprzedać górkę albo właśnie odkupimy na początku spadków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 17 lutego 2024, 11:56

ergorg pisze: sobota, 17 lutego 2024, 11:46mało komu udaje się kupić dołek
Tym razem było dosyć dużo czasu żeby się zastanowić i skupić dołki, nie uważasz?

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Pleasek89 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 19:03Po czym skup/DCA, hold i kolejne łatwe 3-4x, no nie?
To tylko my w naszej bańce myślimy że to łatwe. Większość nadal unika krypto jak ognia i ci co są w krypto to przeważnie nie kupują nigdy btc bo zawsze jest za drogie. Łatwe to się wydaje tylko nam

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
ergorg pisze: piątek, 16 lutego 2024, 13:45ja tam korektę dopiero widzę może na 60-62k$
No to by oznaczało pełną zgodność z cyklicznością, czyli 10% poniżej ostatniego ATH przed halvingiem i korekta

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 17 lutego 2024, 12:04

shinya56 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 08:40Tak, początek zeszłego roku.
czyli tak jak myślałem :lol:
zerknij sobie do tych linków które wkleiłem i zobacz jak wiele cię ominęło.
To są w większości nowe coiny i zgadzam się z tymi, którzy mówią, że to najlepszy wybór pod kolejną hossę.
Jak czytam porady, że w alty to najlepiej po halvingu wchodzić, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Wiele osób czeka na mityczny altseason i nie zauważa w ogóle, że on już od jakiegoś czasu trwa i ma się coraz lepiej.
Mam wrażenie, że jak co poniektórzy tutaj w końcu ogłoszą nadejście altseasonu, to będzie to czas, żeby realizować zyski i wychodzić z ałtów :P
I nie pisz proszę nic o altseason index, bo ten wskaźnik jest do d...pokazuje z takim opóźnieniem i jest ograniczony tylko do topki, że jego przydatność jest żadna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7680
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2024, 12:08

łabondź2020 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 11:56Tym razem było dosyć dużo czasu żeby się zastanowić i skupić dołki, nie uważasz?
A mimo to multum ludzi mi zadawało na X pytania jak już byliśmy na poziomach 25-30k$ czy to spoko czas na zakup. Wiem, że sporo osób czekało na głębszą korektę w sierpniu 2023roku (czekali ze zejdzie jeszcze na poniżej 20k$).

Do tego sentyment jaki mieliśmy pod koniec 2022 i na początku 2023 również odstraszał - upadek FTX, straszenie upadkiem binance, Gary dojeżdżał krypto. Sentyment był okropny a jak już nagle weszła narracja ETF to przecież co drugi szur węszył spisek mający spowodować upadek BTC co już teraz przez pryzmat czasu imho można stwierdzić, że uratowało dupsko BTC.

Moim zdaniem było tak samo trudno jak zawsze.

Jak ktoś ładował wtedy kiedy ma czas to ma premium i jest już na plusie, może spokojnie wyciągnąć wkład jeśli boi się, że to jebie.



Jeśli ktoś natomiast ładuje się ja na 50k$ to ile zrobi x? x1-2. Dla mnie to już wystarczająca kara. :)

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:04To są w większości nowe coiny i zgadzam się z tymi, którzy mówią, że to najlepszy wybór pod kolejną hossę.
Na nowych altach sezon praktycznie trwa już dłuższy czas, wystarczy grać listingi albo trzeba było robić DCA wcześniej. L1, gaming albo AI żre już miesiące. Niestety trzeba trochę więcej się narobić niż oglądać filmy phila koniecznego. :lol:
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2024, 12:18 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 17 lutego 2024, 12:13

Pleasek89 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 14:48 nie zostawiasz sobie chociaż 5-10% stabli
Ja to jakiś dziwny jestem bo u mnie nadal jakieś 30% stabli i gotówki :D

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
ergorg pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:10A mimo to multum ludzi mi zadawało na X pytania jak już byliśmy na poziomach 25-30k$ czy to spoko czas na zakup. Wiem, że sporo osób czekało na głębszą korektę na 20k$ w sierpniu 2023roku.
Dokładnie, dlatego napisałem tutaj koledze, że to tylko nam wydaje się łatwe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 17 lutego 2024, 12:18

pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:04czyli tak jak myślałem :lol:
pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:04zerknij sobie do tych linków które wkleiłem i zobacz jak wiele cię ominęło.
No, ale co myślałeś i co mnie ominęło ? Wczoraj jeden projekt, który trzymam wystrzelił 30%. To mogło być na jednym z tysiąca.
Czemu nie pisałeś o tym wcześniej tylko teraz po fakcie wyskakujesz z linkami ?

pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:04Jak czytam porady, że w alty to najlepiej po halvingu wchodzić, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:04I nie pisz proszę nic o altseason index, bo ten wskaźnik jest do d...pokazuje z takim opóźnieniem i jest ograniczony tylko do topki, że jego przydatność jest żadna.
Chyba mnie z kimś pomyliłeś, bo nic takiego nie pisałem. Nie wiem do czego zmierzasz, ale nie ten adres.

@pomocny
Zarejestrowałeś się w zeszłym miesiącu i pier...lis jakbyś siedział na tym rynku 10 lat. Forum jest otwarte to mogłeś się wcześniej wykazać.
Wyglądasz jakbyś się z choinki urwał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1138
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3366
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 17 lutego 2024, 12:21

łabondź2020 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:03 Tym razem było dosyć dużo czasu żeby się zastanowić i skupić dołki, nie uważasz?

Nie, ponieważ w scenariuszu alternatywnym:
1. FTX nie upada, wtedy dołek wypada wyżej, a ci, którzy w scenariuszu rzeczywistym kupili po upadku FTX-a, w scenariuszu alternatywnym nie doczekaliby się na ostatnie wahnięcie w dół i najprawdopodobniej kupiliby już po rozpoczęciu wzrostów.
2. Upadek FTX-a nie kończy kaskady upadków, wtedy dołek wypada niżej, po kolejnym bankructwie, a ci, co kupili zaraz po upadku FTX-a, w scenariuszu alternatywnym nie trafiliby w dołek.

Jasnowidzów nawet w pokręconym światku krypto jest raczej niewielu, więc myślenie we wrześniu 2022 "nie, to jeszcze nie koniec, następny bankrut czeka w kolejce" albo w grudniu 2022 "tak, to już koniec, domek z kart całkowicie zawalony" to przejaw szczęścia, a nie umiejętności.
Moją tezą inwestycyjną jest niechybny pivot skompromitowanej kontrariańskiej narracji o paradygmacie, a by zminimalizować ryzyko drawdownu, prowadzę pozycje dynamicznie hedgując putami in-the-money thetę ekspozycji na optymalnym interwale, jak Leevermore.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jok123 » sobota, 17 lutego 2024, 12:23

Czytam to forum, rzadko się udzielam, ale mam swoje przemyślenia.

Po pierwsze BTC jako walor stał się usankcjonowany prawnie, wchodzi do mainstreamu - to nie jest już eksperyment. Można być raczej spokojnym, że go nie "zbanują". Ostatnio w książce "Private banking" prof. M. Zaleskiej natchnąłem się na podrozdział o krypto, z którego wynika, że ponad 80% "ultrabogaczy" już ma już w swoim portfolio krypto.

Kolega @Arcymistrz1990 z jednej strony wskazuje na potencjalny szok podażowy za chwilę (skup BTC przez największe fundusze, zarządzające środkami klientów - zwyczajnie za mało aktywa w stosunku do popytu, tak?), który może w jakiejś przyszłości wywindować cenę, a z drugiej na recesję. Też mnie zastanawia to, czy faktyczny BTC będzie mógł mieć poprzez ETFy kilku właścicieli (rozwodnienie, jak przy złocie).

Jakie przedłożenie na krypto może mieć recesja (ew. nawet krach) w USA? Teoretycznie wtedy kapitał ucieka do bezpiecznych przystani, a ucieka od tych najbardziej ryzykownych. Wtedy cash is the king i potencjalna okazja do tanich zakupów (akcje, krypto), czekając na lepsze czasy?

Na marginesie, zastanawiam się co sądzicie o ETF-ach pasywnych na akcje z całego świata (na IKE). Ktoś ma, inwestuje? Umiem liczyć i wiem, że emerytury dla mnie nie będzie. Nie przepadam i nie znam się na nieruchomościach. Mam horyzont 30-40 lat.

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 17 lutego 2024, 12:30

Pleasek89 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 16:37przy cenie 3,8k nikt nie krzyczał "buy the dip
Krzyczeli, ci co byli w rynku np. od 2013r. Mówił mi to kolega a ja z pełnymi gaciami kupiłem za 30% swojego kapitału, a było się wtedy ładować bardziej. A dzisiaj... Wątpliwości nie mam żadnych i nie miałem w zeszłym roku, nawet jakby miał cały rynek się zawinąć to mówi się trudno. Największe wątpliwości pojawiają u osób, które nie mogą pozwolić sobie na dużą stratę

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
ergorg pisze: piątek, 16 lutego 2024, 17:03Ja to widzędużo disbelief, jak chcesz to Ci mogę przygotować wiązankę postów miśków z X. Sporo tego.
Bingo.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Pleasek89 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 18:27maszynka nie ma prawa się zaciąć
Ma prawo, ale po którymś cyklu z kolei gra się już kasą z wcześniejszych zysków i można podjąć to ryzyko

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Xepo123 » sobota, 17 lutego 2024, 12:38

łabondź2020 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:03No to by oznaczało pełną zgodność z cyklicznością, czyli 10% poniżej ostatniego ATH przed halvingiem i korekta


przyjacielu, przed którym halvingiem był poziom 10 % poniżej poprzedniego ATH?

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 17 lutego 2024, 12:53

@fusywszklanejkuli Chodziło mi raczej o to, że cena btc mieliła odpowiednią ilość czasu w dolnych granicach, żeby można było się zastanowić i podjąć ryzyko

Dodano po 20 minutach 25 sekundach:
Xepo123 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:38przyjacielu, przed którym halvingiem był poziom 10 % poniżej poprzedniego ATH?
W podobnym czasie przed poprzednim halvingiem cena nie przekroczyła poprzedniego ATH czyli 19800$?

Dodano po 41 sekundach:
W sensie okolic 10% od ATH

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 sierpnia 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Xepo123 » sobota, 17 lutego 2024, 13:19

łabondź2020 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 13:15W podobnym czasie przed poprzednim halvingiem cena nie przekroczyła poprzedniego ATH czyli 19800$?
No właśnie nie, halving był 11 maja 2020, pik zaraz przed halvingiem był w lutym 2020 i wynosil około 10,5k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7680
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2024, 13:22

Nie, pod ATH podeszliśmy pół roku po halvingu ale trzeba brać pod uwagę dwie rzeczy: wtedy mieliśmy covidowy crash + nigdy wcześniej nie mieliśmy czegoś takiego jak spot ETFy na BTC.

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 17 lutego 2024, 13:30

Panowie, racja, pomroczność jasna, teraz przeanalizowałem wykresy

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 17 lutego 2024, 15:44

shinya56 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 12:18Zarejestrowałeś się w zeszłym miesiącu i pier...lis jakbyś siedział na tym rynku 10 lat. Forum jest otwarte to mogłeś się wcześniej wykazać.
Bierzesz pod uwagę, że można od lat czytać i się nie rejestrować?
Zarejestrowałem się w końcu, bo pojawiła się tutaj osoba z problem, której nikt nie mógł/nie chciał pomóc.
Nie mam zamiaru wykazywać się na umierającym forum, gdzie największa aktywność jest chyba w hyde parku.
Natomiast z pewnością napiszę coś, gdy zauważę jakąś nazwijmy to delikatnie "nieścisłość" typu, że altseason to był w 2023 na początku roku. To poważna nieścisłość.

Co do bitcoina - zgadzam się z osobami które piszą, że ETF zmienił rynek i tym razem może być znowu trochę inaczej. Korekty były są i będą, perspektywa krótkoterminowa mnie nie interesuje, a w perspektywie długoterminowej jestem bardzo spokojny o "ciąg dalszy".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 17 lutego 2024, 16:12

pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 15:44Bierzesz pod uwagę, że można od lat czytać i się nie rejestrować?
Nie pisz mi po fakcie, że alt sezon trwa od dłuższego czasu bo sam w tym siedzę. Trzeba było rok temu się zarejestrować i napisać w tym temacie, że najbliższe miesiące warto wchodzić w AI, gaming itd. bo można będzie wykręcić %.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 17 lutego 2024, 16:32

fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18 To oczywiste, że grubas zawsze może sypnąć, bez względu na panujący rynkowy klimat, co to wnosi zatem do analizy? Nic nie wnosi, bo to jest czynnik losowy, mogący się pojawić zawsze na rynku. (Tak naprawdę, to krótkoterminowo, im bliżej kluczowych poziomów wsparcia i oporu, tym większa jego waga, a może i szansa wystąpienia, i szansa wywołania lawiny, jak dalej napisałeś, ale nie ma sensu w to brnąć, żeby nie rozwidlać dyskusji.)
Jeszcze raz. Na rynkach nie ma takiego pojęcia, że A + B + C = D. Gdyby na rynkach działała logika to mógłby do nich podejść jak do wzoru matematycznego i zarobić a tak nie jest. Jedyny powód dlaczego w ogóle w tej chwili o tym dyskutujemy jest to, że na Bitcoinie powtórzyło się to któryś raz, to się MUSI kiedyś skończyć tylko pytanie kiedy. Osobiście uważam, że szanse, że to już ten cykl są na tyle duże, że granie na pałę "bo halving, bo ETF" jest nierozsądne.

Oczywiście każdy musi przyjąć jakieś założenia inaczej inwestowanie byłoby porównywalne do rzutu monetą. Natomiast poziom spekulacji wielokrotnie przewyższa poziom inwestycji w krypto.
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18Załóżmy nawet, że grubas jest cwany i sypnie w odpowiednim momencie, albo po prostu ot tak wysypie tak dużo, że kurs zleci wystarczająco nisko, i wywoła to spadkowy bodziec techniczny (duże spadki same w sobie też zaliczam tu do bodźców). Na przykład taki, o którym wspomniałem we wcześniejszym poście: przebicie w dół 40k. Dobry test bieżącego potencjału spadkowego rynku, dlaczego ignorujesz jego wynik? A jaki wynik? Nie poskutkowało to dużym ruchem spadkowym powiązanym z aktywacją stopów, likwidacji, bądź z aktywizacją niedźwiedzi. Idealny moment na początek większej korekty został zaprzepaszczony. Co gorsza dla niedźwiedzi, zaraz potem zaczął się trwający teraz podjazd.
Nie chce mi się wchodzić w tą dyskusję grania w ciuciu babkę, scenariuszy masz tysiąc. Powód do sprzedaży może pojawić się nagle a "wytłumaczenie spadków" zobaczysz po fakcie tak jak to bardzo często ma miejsce.
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18Ostatnio obserwował przebicie 40k, ale zaniechał armagedonu.
Co nie znaczy, że następne podejście może tego poziomu nie przebić. Twoja analiza jest dokładnie tyle samo warta co moja.
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18Dostałeś przykłady, że optymizm czy wręcz euforia potrafią w krypto utrzymać się przez większość czasu trwania bańki
To jest jedyny powód dla którego nie wychodzę i nie wyjdę z pozycji na hold.
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18więc spekulowanie bazujące na wyczuciu nastrojów jest pozbawione sensu
Mylisz się. Nie ma sensu DLA CIEBIE. Wszystkie moje najlepsze trejdy opierały się w 90% na wyczuciu sentymentu (masz to też udokumentowane na forum, bo często się udzielam i wspominam w jakiej jestem pozycji). Na tym polega cała zabawa - gdyby sentyment był matematycznie obliczalny to każdy podchodziłby do tego jak wzór pod który należy zaaplikować swoją pozycję a tak nie jest. Jak myślisz, co odróżnia najlepszych trejderów na świecie od przeciętnego spekulanta czy reszty masy? Uważasz, że najlepsi trejderzy po prostu "aplikują logikę" lepiej do rynków lub mają lepsze wzory matematyczne? :mrgreen: Przy okazji totalnie nie uważam się za najlepszego trejdera na świecie tylko na podstawie mojego stylu gry i wyników stwiedzam, że granie POD TO CO WSZYSCY WIEDZĄ używając Twoich słów "jest pozbawione sensu". Wszyscy wiedzą o cykliczności, wszyscy wiedzą technicznie w jakiej fazie rynku jestemy, wszyscy wiedzą o halvingu, wszyscy wiedzą o zamrożonej podaży, wszyscy wiedzą o ETFach. Dalsze wzrosty pewne jak śmierć i podatki, prawda? Co może pójść nie tak?

Jedyny wyjątki kiedy granie przeciw sentymentowi może Ci pociąć ręce to
a) granie na wzrosty/odreagowanie w kryzysie
b) granie na spadki w bańce

W większości setupów taki jak dzisiaj uważałbym, że granie short w tej chwili byłoby dobrą decyzją, ale karty układają się w taki sposób, że istnieje spora szansa, że shortowałbym w tej chwili początek bańki, dlatego na razie stoję z boku. Natomiast uważam, że rynek jest nieadekwatnie mocno przegrzany jak na obecną "potencjalną" fazę bańki stąd uważam, że spadki są naprawdęrealne i obecnie możemy widzieć idealny setup do shortowania.

Potwierdzeniem scenariusza byłoby np. przebicie 50k i lawinowe szczekanie rynku "BUY THE DIP".
fusywszklanejkuli pisze: sobota, 17 lutego 2024, 03:18Myślę, że dzieli nas głównie to, że Ty za wszelką cenę chcesz zaakcentować, że spadki są możliwe w obecnym bardzo prowzrostowym klimacie, a ja uważam, że owszem, są możliwe, jak to zawsze na rynku, ale nie widzę potrzeby akcentowania tego, a tak usilne jak Twoje akcentowanie tego uznaję wręcz za zbyteczny i przesadny kontrarianizm.
Nie, różnica jest taka, że w mojej opinii szansa na spadki nie jest tylko czystą statystyczną możliwością na zasadzie one-offa pianina spadającego z nieba, tylko istnieje na to realna szansa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 17 lutego 2024, 17:07

Obserwujcie interwał 1M. Dwa tygodnie i będziemy wiedzieć na jakim etapie jesteśmy. Te dwa tygodnie mogą dużo zmienić.

Bitcoin

Obrazek

Ethereum

Obrazek

Początkujący
Posty: 523
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 450
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 17 lutego 2024, 17:18

pomocny pisze: sobota, 17 lutego 2024, 08:26
adamjttk pisze: piątek, 16 lutego 2024, 21:53 Lambo ze 100k PLN sie nie zrobi.
Z tym stwierdzeniem bym polemizował. Na BTC nie, zgoda. Dlatego sporo tych ludzi (niekoniecznie tych sprzedających mieszkania i wrzucających całą kasę w krypto) w ogóle nie interesuje się BTC, tylko w altach szukają swojej szansy.
np.
https://coinmarketcap.com/currencies/bittensor/
można było kupić tanio, nawet pod koniec zeszłego roku. Postawię tezę, że nawet jak ktoś kupił w tym 2024 który może być tak ryzykowny :lol: to też zarobi na wszystko co mu potrzebne i nie będzie potrzebować do tego jakiegoś majątku.
Analiza wsteczna zawsze skuteczna.
Jak mi piszesz o shitcoinach to rownie dobrze mozesz obstawic 100k PLN na dzisiejszy mecz chelsea-city i jak nie wpadnie zaden gol to ze 100k PLN zrobisz 1,5 miliona PLN do wieczora, taka sama bukmacherka, nijak sie to nie ma merytorycznie do inwestycji w bita.

Pleasek89 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 00:00
adamjttk pisze: piątek, 16 lutego 2024, 21:53Stad patrzenie na 50 osob ktore przezyly iles tam cykli, kojarza dobrze fakty i umia laczyc kropki i mowia ze wszystko uklada sie dobrze i na tej podstawie wysnuwanie wnioskow ze jest hurra optymizm etc jest niepowazne, to blad poznawczy.
Aaaaahahaha

Tak, Adamie. You are the chosen one. Rozgryzłeś łamigłówkę. Witaj w gronie 50 osób, które złamały enigmę. Rozsiądź się wygodnie, to jest Bobek, tu jest Krzysiu a Andrzej nam zaraz przyniesie piwo. Krzysiu wyjął już z rynku 10 milionów, ale dalej mu mało, chce wyjąć 50 a Bobek w 2018r. zrezygnował z pracy i pół roku spędza na Malediwach. Otworzył longa na dźwigni x3 na poziomie 18k, ma w tej chwili 14 milionów profitu ani ani myśli zamykać longa aż do ATH, która obstawia na marzec. Po czym korekta -1,5% żeby nie wystraszyć boomerów i lecimy na 100k.

"Kolego" każdy kto jest na rynku dłużej niż 5 minut widzi ten sam wykres i te same zależności. Wszystko masz podane na tacy tym bardziej, że wszystkie transakcje masz na blockchainie. Ty naprawdę uważasz, że jedynie garstka osób zauważyła cykliczność i go sobie rozgrywa kosząc przy tym ogromne profity? Naprawdę uważasz, że 99% uczestników rozgrywa to totalnie na pałę, chodzi po omacku i tak jak zagra orkiestra tak będą tańczyć? :mrgreen:

Zobacz sobie wykres, który często wrzuca @Arcymistrz1990 - udział procentowy Bitcoina trzymanego dłużej niż 1 rok. Nie ma żadnego innego rynku, gdzie tak duży udział uczestników kisi towar przez tak długi czas i jest tak mocno przekonana co do tego, iż wyższe ceny są wyłącznie kwestią czasu.

Moim zdaniem na tym polega główny fenomen Bitcoina, że cykle są do bólu powtarzalne a i tak cykliczność jest (PÓKI CO) zachowana. Słusznie ktoś zauważył, że o spekulacyjnych właściwościach Bitcoina będą kiedyś pisać książki. Każdy inny rynek bez absolutnie żadnych wyjątków nie jest nawet w części tak repetytywny. Pytanie jest jedno - na jakim poziomie rynek się już tak mocno przesyci, że powtarzalność się skończy. Z każdym kolejnym cyklem to prawdopodobieństwo rośnie.

W poprzednim cyklu zagrałem va bank w krypto a i tak dzisiaj mając może 40-45% w krypto czuję się dużo mniej komfortowo niż w 2020/2021r. Wówczas w 2019/2020r. niepewność (szczególnie z covidem w tle) co do wzrostów i bańki była w jednym procencie tak duża jak dzisiaj. Przecież wy prawie, że uważacie ludzi, którzy ŚMIĄ KWESTIONOWAĆ tezę "zaraz ATH a chwilę później 100k" za totalnych debili, którzy nie widzą oczywistych oczywistości i przegapili pociąg. "No przecież ogromny popyt, zaraz halving, ETF skupują na potęgę, panie zabijają się o te Bitcoiny. Kup nawet teraz i trzymaj parę tygodni, panie najłatwiejsze x2 jakie pan w życiu zrobi."
Ja piszac o tych 50 osobach nie pisalem nawet o mnie lol

Mi sie wydaje ze szukasz na sile ciagle "sam przeciw wszystkim" i "a nie mowilem".
Pamietam ze poltora temu bylo dokladnie to samo - byly doly dolow po 17-20k to ciagle pisales ze jak nie zobaczysz 25k to nie ma mowy o ladowaniu toreb, dopiero bedziesz sie ladowal powyzej 25k bo nie wierzysz i nie wierzysz ze trend sie zmienil.

Piszesz ciagle o tych forumowych milionerach - ja Ci do znudzenia powtarzam - tutaj ludzie graja drobnymi, jeden wrzuci 100k drugi wrzuci 200k, zobacza 100% zysku w cyklu i uciekaja liczac swoje "miliony".
Moj kolega Janome wyglada na to ze sie polakomil na 500 USD (rotfl!) - krzyczal tutaj rok czasu i sie odgrazal jak sie jeszcze obkupi za 30k a jak przyszlo co do czego to kwota 500 USD go przerosla - tak to tutaj jest z tymi milionerami forumowymi.

Jezeli myslisz, ze 50k po poltora roku mulenia to sa jakies chore poziomy bez korekty i 100k to jest absurd to Ci powiem tyle - gdyby ludzie liczyli na zyski 100 czy 200% po kilku latach to by nvidie czy jakiegos pieprzonego Intela kupowali na nasdaqu a nie w szemranego bita wchodzili - jest wieksze ryzyko, jest wieksza zabawa i wieksze wygrane.

Ja tu ciagle o black swanach czytam - kiedy to skorekci do 30k zeby mityczni market makerzy Januszy wydymali no bo plebs na Lambo smie liczyc.

Odpowiem inaczej - duzo predzej w obecnym okresie cyklu lidze na wprost cos przeciwnego - zupelnie jak ostatnia akcja z Meta i zapowiedzia dywidendy i wzrostem kursu 20% przez dobe.
Jakis fundusz sie ocknie i wrzuci z dupy 10B czy inny szejk saudyjski powie ze sie nawrocil na cyfrowe zloto - jak zobaczysz skok o 10k usd w ciagu doby to zwieracze na forum puszcza zupelnie a fomo wystrzeli w kosmos i 100k do wakacji zobaczymy bo kasjerki beda emerytury w funduszach zastawiac.

I jak wydaje Ci sie niemozliwe, tudemun etc --> jest to tak samo "niemozliwe" jak korekta z obecnych poziomow na 30-35k.
shinya56 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 07:37
adamjttk pisze: piątek, 16 lutego 2024, 21:53Jak to mowia, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;)
Wrzucil wszystko na raz (big balls of steel) czy DCA?
Jak sie wstrzelil po 20k to ma juz 2,5 mieszkania ;)
Jakie DCA. W ostatnich dniach wrzucił wszystko po 51k $. Jak to mówią, co może pójść nie tak ?
No to powiem szczerze na bogato.
Jak skorekci nawet na 40k to chlopak bedzie mial bardzo cieplo a podejrzewam ze drugim mieszkaniem nie bedzie usredniac ;P
No nic, moze mu sie fartnie, ja bym po takiej akcji przy ~90k uciekal gdzie pieprz rosnie.
shinya56 pisze: sobota, 17 lutego 2024, 07:37
adamjttk pisze: piątek, 16 lutego 2024, 21:53To bedzie FASCYNUJACY ROK, duzo popcornu bedzie potrzebne.
Nom. Żeby tylko nie był to rok rozczarowania. Pamiętam jak ludzie pod koniec 2022 r. pisali , że wszystko rozegra się w tym roku, poprzedni to nudy. Zeszły rok był bardzo dobry, BTC i ETH wykręciły 200%, alt sezon na AI, duża zmienność. Pisałem, że może być odwrotnie. W 2023 r. wstrzeliłem się, zobaczymy jak 2024 r. zostanie rozegrany.
Nie ma takiej opcji.
To bedzie makabrycznie ciekawy i zmienny rok, za duzo sie dzieje na rynku.
kisiel pisze: sobota, 17 lutego 2024, 10:42 @adamjttk nie wysiadaj przed 300. Pamiętaj only up
Co może pójść nie tak
Odpowiem tak
Obecne wydarzenia zwiazane z bitem i jego przyspieszajaca adaptacja i ogolnie ostatnie 15 lat pokazuja, ze nie zostawienie sobie jednego glupiego bita na perspektywe 5-10 lat wydaje sie obecnie idiotyzmem. Nawet przy 200k. Chociazby zeby kiedys nie pluc sobie w brode i mowic "mialem kiedys ale wszystkiego sie pozbylem bo bylem zarobiony 100%".

Generalnie polecam poczytac posty tego forum sprzed 10 lat, fascynujaca lektura.

Nie jest tak bardzo niemozliwe, ze za 10 lat ludzie beda czytac posty ktore teraz piszemy i tak samo beke sobie krecic bo za 3 cykle beda nie bity a satoshi kupowac po 1k usd.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2024, 17:51 przez adamjttk, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości