Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tazz28 » czwartek, 25 stycznia 2024, 19:52

Pretendin pisze: czwartek, 25 stycznia 2024, 18:15Z tego co wiem zakazana jest dzwignia,
a sam btc raczej nie.
Ale tylko w dzień. W nocy można na dźwigni bo allah nie widzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 25 stycznia 2024, 22:17

Predykcja na następne miesiące:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 25 stycznia 2024, 22:31

Pleasek89 pisze: czwartek, 25 stycznia 2024, 22:17Predykcja na następne miesiące:
Wątpię szczególnie że na wykresie jesteśmy "NIGDZIE"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 25 stycznia 2024, 22:32

Delhi pisze: czwartek, 25 stycznia 2024, 22:31Wątpię szczególnie że na wykresie jesteśmy "NIGDZIE"
Jak to, idealne do trejdów:
39,6k long
40,2k short

:mrgreen:

Ciężkie czasy dla trejderów, wyrywanie sobie ostatniego kartofla z ręki do ręki.

upp
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: upp » czwartek, 25 stycznia 2024, 23:11


Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomigan » piątek, 26 stycznia 2024, 09:15

Grayscale sprzedaje bilonami $, górnicy wywalają na potęgę, USA będzie sprzedawać a GOX wypłacać to dla czego nie możemy jeszcze toreb załadować po 35k?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 stycznia 2024
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 88duguid » piątek, 26 stycznia 2024, 10:55

Dzień dobry , to mój pierwszy post na tym forum. Jednak na rynku już trochę siedzę (konto nie zostało utworzone w związku z lekkim FOMO , które chyba jednak mamy sądząc po ostatnich wydarzeniach, głównie napędzanych przez ETF). Wielu jest zawiedzionych w związku z tym instrumentem , że cena nie wystrzeliła w kosmos, ale czy na pewno ? Moim zdaniem jest to bardzo pozytywna rzecz , która wpłynęła na obecną wycenę. Przypominam , że stosunkowo niedawno byliśmy na poziomach poniżej 20k. Fundusze skupowały od tych poziomów i zapewniły nam obecną wycenę . Grayscale sprzedaje sporo ostatnimi czasy . Górnicy również sprzedają na potęgę . Jednak zwróćcie uwagę ile oni tych BTC aktualnie sprzedają poza giełdami w transakcjach p2p. W takim tempie jak obecnie ma to miejsce wkrótce te btc się skończą i trzeba będzie zacząć skupować z innych miejsc min. giełd. Grubasy tego świata typu Blackrock i inni moim zdaniem wyczuli genialny biznes i będą każdemu Johnnowi to "cyfrowe złoto" starać się opchnac. Wall street jest głodne. Spójrzcie co się dzieje z spx 500 , nasdaq mamy przebijane ATH , gdzie rok temu gdy się o tym mówiło niedźwiadki pukały się w głowy . Rynek krypto to tylko dodatek , mini część tej wielkiej gry . Podsumowując uważam , że w tym roku zobaczymy o wiele wyższe poziomy na wszystkich rynkach . Skłaniam się ku teorii , że będziemy mieli blow-off top. FOMO , które napędza głodne wilki i rząd USA w połączeniu z wyborami prezydenckimi i drukowaniem dolkow wywinduje to mocno. Ale pamiętajcie , żeby po drodze.zabtac zyski bo uważam , że to będzie szybka jazda , kilka miesięcy i pociąg się wykolei tak , że prawdziwe okazje majątkowe będziecie mieli na przestrzeni zbliżających sie 2-3 lat. To będzie duża recesja . „rynek byka rodzi się z pesymizmu (…) i umiera z powodu euforii” - pamiętajcie gdy będziemy w euforii . To nie jest wypowiedź dotycząca użyteczności , innowacyjności itd. bo to w tym momencie jest najmniej ważne , przynajmniej w mojej ocenie. No i przecież Laurence Fink doskonale wie , że Smith i inni muszą zobaczyć gigantyczne procenty , żeby w to ładować mane. Maszyna ruszyła , chciwosc to wszystko zniszczy. Zobaczymy jak to sie zestarzeje , żeby być bardziej konkretnym uważam , że to wszystko teraz w tym roku się rozegra i wydarzy . Powodzenia !

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomigan » piątek, 26 stycznia 2024, 12:04

Jeśli wyciągną świecę 1W na zielono i utrzymają to coś czuje że sobie po taniości dokupię - ale banany w biedronce co najwyżej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12965
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 26 stycznia 2024, 12:32

Właśnie zamknąłem połowę longa na ~41300$. Reszta niech się pasie, liczę na te 43-45k.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 528
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 453
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 26 stycznia 2024, 13:07

88duguid pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 10:55 Przypominam , że stosunkowo niedawno byliśmy na poziomach poniżej 20k. Fundusze skupowały od tych poziomów i zapewniły nam obecną wycenę .
Masz cos na poparcie tej teorii?
Bo mi to wyglada na urban legend jak to mistrzowie 5d z funduszy kupowali po 17k i opchneli po 49k w spazmach lokalnego szczytu.
Fundusze zarabiaja na prowizjach, tyle co im weszlo BTC, tyle Grayscale wyplynelo, w sumie 1:1 poki co.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 9 maja 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pp.pixel » piątek, 26 stycznia 2024, 13:10

Mam takie przeczucie ze wyciągniemy do ~43000 czyli robimy teraz Fale B a potem zjazd do ~36000 fala C. Co wy na to?





Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 stycznia 2024
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 88duguid » piątek, 26 stycznia 2024, 13:38

adamjttk pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 13:07
88duguid pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 10:55 Przypominam , że stosunkowo niedawno byliśmy na poziomach poniżej 20k. Fundusze skupowały od tych poziomów i zapewniły nam obecną wycenę .
Masz cos na poparcie tej teorii?
Bo mi to wyglada na urban legend jak to mistrzowie 5d z funduszy kupowali po 17k i opchneli po 49k w spazmach lokalnego szczytu.
Fundusze zarabiaja na prowizjach, tyle co im weszlo BTC, tyle Grayscale wyplynelo, w sumie 1:1 poki co.
. Raczej Kowalscy nie wpompowali w rynek takiej gotówki , żeby doprowadzić do wyceny z obecnych poziomów . Reverse Repo jest spoko do snucia teorii co się aktualnie dzieje , gdzie płynie moneta . Oczywiście może to być legend . Ja mam świadomość tego że to tylko gadanie i nikt tu z obecnych nie wie co się dokładnie dzieje . Ale moja bajka brzmi tak jak napisałem wyżej , bo mi wiele elementów się w nią składa. Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 26 stycznia 2024, 15:18

Myślę że któregoś pięknego dnia jakiemuś grubemu puszczą nerwy i under-performujące ETH zawali nam na 1 dzień rynek xD -50 % spot tego typu akcja.

To się zrobił taki syf z tego aktywa że chyba już nikt tam L nie gra :twisted:



Tygodniówka pomimo tego że 12h mi się nie podobają razem z 4h wygląda na ... SCAM POMPĘ ... czyli nmie dostaniemy żadnych potwierdzeń front run aż do range high w Niedzielę 44.6k ?

Gdzieś już coś takiego widziałem

Stoje z boku ew. poszukam sobie S'ki cierpliwie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12965
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 26 stycznia 2024, 17:56

@Delhi, trza było uwierzyć w poniedziałek na fejku. :P

Imho 43500 minimum zrobią.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 528
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 453
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 26 stycznia 2024, 18:31

klasykiem rzuce - "do konca miesiaca tu 50k widze" ^^
do wakacji bedziemy 55-65k testowac
I jestem pewny, ze mijajac ATH, kilku klakierow tu nadal bedzie pisac, ze sie obkupia jeszcze za 30-35k, jeszcze tylko chwila, juz tuz tuz ;P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 26 stycznia 2024, 19:04

ergorg pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 17:56trza było uwierzyć w poniedziałek na fejku.

Właśnie .. uwierzyłbym tyle że 12h mnie w jajo zrobiły i już mam ss'y porobione w dzienniczku zapisane okoliczności i się uczę ciekawostek rynkowych mam też zaznaczone 2 ostatnie płaskie 4h przed tą zieloną dzidą i mam w tym miejscu znak zapytania czy to zostanie przetestowane innym razem bo to było trzymane za uszy jak cholera

Za dużo wyjątkowo dziwnego PA jak na mój gust

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 26 stycznia 2024, 19:12

adamjttk pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 18:31klasykiem rzuce - "do konca miesiaca tu 50k widze" ^^
do wakacji bedziemy 55-65k testowac
I jestem pewny, ze mijajac ATH, kilku klakierow tu nadal bedzie pisac, ze sie obkupia jeszcze za 30-35k, jeszcze tylko chwila, juz tuz tuz ;P
Spokojnie, to się jeszcze długo może rozgrywać. Na razie wybronili, ale myślę, że będziemy jeszcze za jakiś czas testować 40k i dopiero utrzymanie tego poziomu (idealnie nie przebijając low 38,6k) może oznaczać kontynuację wzrostów.

Takie intensywne wybicie jak teraz wyglądają mi bardziej na ruch korekcyjny. Co nie oznacza, że nie możemy podejść nawet na 46-47k żeby porządnie stłamsić shorty.

Natomiast ostatnie dni/tygodnie to cenna lekcja żeby minimum 75/80% kapitału w krypto trzymać na holda. Ostatnie dni można sobie było ładnie pociąć ręce, sam chyba 3 razy zmieniałem zdanie aż stwierdziłem, że to nie ma sensu.

Jeżeli scenariusz odreagowania spadków i ich kontynuacji miałby się sprawdzić to książkowo powinniśmy dobić do 45k (0,618 Fibo całych spadków od 49k do 38k).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 210
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » piątek, 26 stycznia 2024, 19:28

minimum korekty w ramach kanału osiągnięte, zamykam większość longa, hedge short. 42.1

no i teraz

- wyjście dołem z kanału i brutalne testowanie low, lt od klina
- konsolka, wyjście górą i prawdziwy short squeeze
- dolna banda i kolejny impuls do 44

SVG Image

@Pleasek89 czemu będąc tak byczym cały czas zakładasz, że teraz jest tylko odreagowanie spadków? Zakładasz, że będziey dalej spadać? 46/47 i dół wyglądałoby już jak pęknięcie bańki/początek długich spadków.. a test dna i nowe high?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 26 stycznia 2024, 19:45

mess_on_a_mission pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 19:28czemu będąc tak byczym cały czas zakładasz, że teraz jest tylko odreagowanie spadków? Zakładasz, że będziey dalej spadać? 46/47 i dół wyglądałoby już jak pęknięcie bańki/początek długich spadków.. a test dna i nowe high?
To jest tylko jeden ze scenariuszy. W długim terminie jestem nastawiony na wzrosty. Generalnie zalecana duża ostrożność w trejdach najbliższe tygodnie/miesiące.

Kurs poleciał jak kłoda o 20%, więc normalne, że prędzej czy później musi przyjść odreagowanie.

Natomiast jest tak wiele scenariuszy, którego mogą się wydarzyć, że trzeba brać wszystko pod uwagę. Równie dobrze możemy teraz odreagować na 45-46k, zrobić udany retest dołków 38,6k i zaczniemy budować drugą falę hossy na 100k+ A może podbijamy na 48k, ubieranie ludzi w longi, którzy myślą, że to koniec korekty i druga noga w dół na nowe low.

Byłoby ciekawe gdyby Il Capo w końcu trafił, on chyba teraz przewiduje szybki pump do 50k i dzida na 30k, wszystko w ciągu 2-3 tygodni :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 26 stycznia 2024, 21:16

SFP 12h 1 próba short 42220

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości