Liquidity i Market order

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Liquidity i Market order

Postautor: xrdx » niedziela, 3 grudnia 2023, 22:53

Cześć. Mam pytanie co do Market order i potrzebuję pomocy.
Jeżeli płynność jest duża do wykonując market order to nasza operacja jest przeprowadzana od razu zgodnie z księgą zleceń.
1. Ale co jeżeli token jest dopiero co listowany np od godziny 10:00 za cenę np 0,01$ i chce kupić szybko tokeny, ale księga zleceń jest pusta. - jak to policzyć ile tokenów mogę kupić bez większego price impact.??
2. to samo co wyżej. TOken listowany od 10:00 za cenę 0,01$, ale w księdze zleceń widzę operację na sprzedaż np po cenie 0,2, 0,5 itd. Skąd mogę wiedzieć ile tokenów i za jaką kwotę mogę kupić wykorzystując market order, żeby kupiło mi tokeny po cenie np 0,01-0,1, a nie zachaczyło o 0,2 i żeby się nie naciąć na tak wysoką cenę???

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Liquidity i Market order

Postautor: michal456 » środa, 20 grudnia 2023, 14:02

1. jesli token jest dopiero co listowany, a ksiega zlecen jest pusta, rynek jest malo plynny, co oznacza ze wprowadzenie duzej ilosci tokenow moze znaczaco wplynac na cene (price impact). aby zminimalizowac ten wplyw, zaleca sie korzystanie z limit order zamiast market order. limit order pozwala okreslic maksymalna cene, jaka jestes gotow zaplacic za tokeny. ale jesli zdecydujesz sie uzyc market order, mzesz zastosowac rozsadne ograniczenie procentowe dla ceny, aby uniknac zbyt wysokich cen. gdy token jest dostepny w ksiedze zlecec, warto zrozumiec, jakie sa obecne zlecenia kupna i sprzedazy oraz jaka jest ich wielkosc. market order zostanie zrealizowany po najlepszej dostepnej cenie na rynku, co oznacza, ze najpierw zostana spelnione zlecenia o najlepszych cenach.
2. aby ocenic, ile tokenow mozesz kupic, zwroc uwage na obecne zlecenia kupna i ich glebokosc. glebokosc rynku pokaze, ile tokenow jest dostepnych w danej cenie. mozesz rowniez obserwowac spread (roznice miedzy cena oferty a cena popytu), aby zobaczyc, jakie sa najblizsze dostepne ceny. jesli zlecenia sa dostepne w zakresie 0,01-0,1, to kupujac market order, prawdopodobnie zrealizujesz go po najlepszej dostepnej cenie w tym zakresie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Filypo i 8 gości