Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ziomalskit » piątek, 8 grudnia 2023, 18:22

nie wiem co wy macie z ta ulica; ulica to my. to ze mamy nieco wieksza wiedze niz przecietny "tomek mam 20 lat ucze sie grac na gieldzie od 2 lat" nie czyni nas marketmakerami. nawet jesli obracasz kilkoma milionami usd, to jestes plotka na rynku i tyle. a ta legendarna ulica, zlozona z armii kowalskich moze co najwyzej zgasic swiatlo w jakims pojebanym bullrunie jak bitcoin bedzie wyskakiwal z lodowki, a nie na 40k gdzie zwykli ludzie maja absolutnie wyjebane w rynek krypto jak i stock

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4301
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 8 grudnia 2023, 19:19

Pleasek89 pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 17:21Para znajomych dopiero odpaliła jakieś małe pozycje
Moi znajomi nigdy nie wchodzą - zawsze jest "za drogo" :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 506
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 8 grudnia 2023, 19:39

ziomalskit pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 18:22 ta legendarna ulica, zlozona z armii kowalskich moze co najwyzej zgasic swiatlo w jakims pojebanym bullrunie jak bitcoin bedzie wyskakiwal z lodowki, a nie na 40k gdzie zwykli ludzie maja absolutnie wyjebane w rynek krypto jak i stock
niby tak, takie okresy sia wiaza czesciej ze stopami na historycznych minimach ze nie wiadomo w co gotowke wkladac.
ale z drugiej strony patrze na wycene nvidii, appla, amd czy nawet takiego mbanku i jestem spokojny, gotowki starczy dla kazdego, szybki strzal na 50-60k dla rozemocjonowania tlumow i idziemy po nowe szczyty! :>

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » piątek, 8 grudnia 2023, 19:41

Ja mam specyficznych znajomych w pracy. Na ten przykład jeden u schyłku poprzedniej hossy wszedł, trochę umoczył, ale powoli się odkuwa. Teraz już tylko i wyłącznie sprzedaje idealnie na górkach, kupuje zaś na najgłębszych dołkach... Słuchać go już nie mogę ale trudno, PNLa z Binance pokazać nie chce.
Poza nami w całym biurze (sektor budżetowy) nikt w krypto nie siedzi i nawet nie wspomina o temacie. Świadomość finansowa na mizernym poziomie, pamiętam jak około 3 lata temu koleżanka dostała extra równe 500zł i postanowiła założyć z tej okazji lokatę. :shock: I zrobiła to. Nie pytałem czy jest już zarobiona, ale nie wygląda... :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 8 grudnia 2023, 19:42

fledermaus pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 18:06U nas nie ma takiego CNBC, gdzie codziennie analizowaliby wykres BTC i topowych krypto...

Jest i robią od rana świetne analizy na rynkach , czy jak ktoś lubi i na kryptowalutach ( oczywiście nie ta skala )
https://biznes24.pl/rynki/krypto/
nawet miałem pytania od bliskich jak w to wejść ale na zasadzie takiej jak fundusz inwestycyjny w banku , klikają i wszystko za nich zrobią łącznie z pitem ( i czegoś takiego nie ma a tłumaczenie :arrow: tłumaczenie musisz kupić w kantorze , zgłosić w picie , założyć i zabezpieczyć portfel , sprzedać po wzroście , wypłacić w kantorze albo założyć konto na giełdzie nieregulowanej przez nikogo poza samym sobą LOL ) machają ręką i mówią to poczekam aż będzie do kupienia w banku i zrobią wszystko za mnie ;)
to se poczekają jeszcze , nawet lepiej nie wchodzić w tłumaczeniach dalej o fee i czasie oczekiwania itd . no jest to nadal dla wąskiej wybranej grupy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 8 grudnia 2023, 20:03

kozaki_wiesi pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 19:19Moi znajomi nigdy nie wchodzą - zawsze jest "za drogo"
Jak ktoś ma poniżej 100k PLN, to w sumie po co ma wchodzić w samego Bita?
Za jego sprawą raczej nie odmieni ktoś z takiego pułapu diametralnie swojego życia, ani nie zostanie "Landlordem".
Owszem w tym momencie JEST zdecydowanie za drogo dla "nowicjusza" i to IMO nie podlega żadnej dyskusji.

btw. uprzedzając potencjalną odpowiedź.
Lewar to żaden argument, bo to jest już wyższa szkoła jazdy, zdecydowanie zbyt dużo dla kogoś mało obytego.


Co innego jak ktoś ma 500k-5mln PLN no to już te maksymalnie 300-400% na Bicie, będzie lifechangerem, jak ktoś ofc mądrze później taką sumę wykorzysta.



@fledermaus Miałbym dać na lokatę kilka tysięcy czy kilkanaście, to już wolałbym przechulać te pieniądze albo mieć przy sobie.


Idę o głowę, że wszyscy starzy wyjadacze, którzy cieszą się jak dziecko w sklepie z jellybeans, jak btc ruszy się choćby o kilkaset dolarów, to mają co najmniej z milion złotych.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 858
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 8 grudnia 2023, 21:20

Niektórym pewnie już się zaświecił temat z korektą przy zejściu na 42700. Niedźwiedzie bez chwili wytchnienia. Nie mniej strzelam, że w okolicach 45800 zacznie się robić nerwowo i być może dojdzie do korekty. A jeśli nie to przebijamy 50k i towarzystwo może opuścić peron. Pozostaje wtedy droga taksówka :P

Luźniejsze skojarzenie:

Obrazek

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » piątek, 8 grudnia 2023, 21:38

@ergorg nie musisz dziękować :mrgreen: :P

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 8 grudnia 2023, 21:49

DjVegas98 pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 20:03 Idę o głowę, że wszyscy starzy wyjadacze, którzy cieszą się jak dziecko w sklepie z jellybeans, jak btc ruszy się choćby o kilkaset dolarów, to mają co najmniej z milion złotych.

Te leciał już w sferze miliardowej przez chwilę i też polubił bitcoina ..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 8 grudnia 2023, 22:12

Lord_Bafford pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 21:20Niedźwiedzie bez chwili wytchnienia
Nie rozumiem jak można shortować krypto podczas hossy. Aby miało to sens trzeba polować dosłownie na sam top ruchu/wybicia. BTD absolutnie rozumiem, ale okienko do udanego shorta jest tak niewielkie a ryzyko jest tak duże. Ileś razy był już wałkowany temat a widzę, że spora część rynku dalej idzie w zaparte "no bo za mocno wybiło" "no bo korekta musi przyjść" "no bo RSI wysokie". Spokojnie mogą to wywalić pow. 50k lub nawet 60k a po drodze może być trochę korekt o 5, 8 czy 10%, czy naprawdę to jest warte ryzyka? To jest czas na longowanie i jedyny problem to nie przesadzić z dźwignią.

W 2020r. tak wysokie RSI było przy cenie BTC na poziomie 15-16k po czym praktycznie bez przystanków poszło na 42k -> pierwsza większa korekta -> 60k+ U nas odpowiednikiem byłoby 120k w styczniu -> korekta do 90k -> jazda na 180k w lutym/marcu.

Przy okazji indeksy zrobiły higher high. Tak jak pisałem - moim zdaniem przebicie lub chociaż test ATH to kwestia czasu - parę tygodni, góra miesięcy.
Obrazek
Nie chcę być huraoptymistą, do rynków trzeba podchodzić z niesamowitą pokorą i być gotowym na wszystkie scenariusze, ale na tą chwilę wszystko składa się w piękną całość. Halving, prawdopodobnie zatwierdzony ETF, indeksy idące w kierunku ATH, być może początek obniżania stóp lada chwila. 2024 ma potencjał być jednym z najlepszych lat w historii rynku.

Lokalnie nawet nie byli w stanie przetestować wzrostowej LT, wygląda to naprawdę byczo:
Obrazek

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » piątek, 8 grudnia 2023, 23:30

ETH nie zasługujesz, żeby być w moim portfelu. Jestem zażenowany tym shitem. Dzięki boziu za ten ostatni zryw teraz powyżej 2370 - wszystko wywalone ze skromnym zyskiem. Prędzej Solana wejdzie na podium niż doświadczymy flippeningu.

Pary już nie ma w tym ruchu, łapanie ostatnich frajerów i lecimy z korektą, Przed halvingiem kupię sobie bitka za 30-33k 8-)

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » sobota, 9 grudnia 2023, 00:32

Janome pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 23:30 Przed halvingiem kupię sobie bitka za 30-33k
Myślę że z tym retestem na 30-32k może być jak z 12k w listopadzie tamtego roku. Zbyt oczywisty poziom na który znów wszyscy będą czekać. Jak już teraz by się odwrócił trend to prędzej bym widział 25-28k jako ostateczny punkt odbicia, a jeśli dojdziemy do górnej strefy (okolic pierwszego szczytu poprzedniej hossy) lub wyżej to uważam że jeśli zejdziemy do 34-37k to max bid

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » sobota, 9 grudnia 2023, 00:37

Nie ponosi tu niektórych odnośnie tego ath za tydzień?? :) Nie jest to odpowiednik kursu z czerwca 2016 ,coś koło dnia 20 tego miesiąca i w sumie przełomu czerwca/lipca 2019,identyczne akcje niemal, po których kurs zaliczył korektę i spokojnie się piął do pewnego momentu na właściwe bicie ATH. Ja tu za bardzo w łamanie paradygmatów nie wierzę... :roll:
Ewentualnie będzie jak w 2013 po bani na 22 $, nastąpił mini szczyt na 182 $, a następny właściwy 1k$ ,tam poszło w kilka miesięcy wszystko. Także biorąc pod uwagę szybkie ATH teraz,a za kilka miesięcy poprawka, chyba żaden paradygmat nie zostanie złamany. Wszystko zostaje po staremu.Nie zdziwię się jak dajmy na to za 15 lat będzie tak samo. Jak po sznurku z raptem drobnymi zmianami.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » sobota, 9 grudnia 2023, 00:38

Eazzy0 pisze: sobota, 9 grudnia 2023, 00:32Zbyt oczywisty poziom

Ale ja go sobie wziełem totalnie z dupy, po tych cenach będę mógł kupić ładną okrągłą ilość pod przyszłą hossę ;)
Chociaż 25200 oczywiście też nie pogardzę :lol:
odoja pisze: sobota, 9 grudnia 2023, 00:37Nie ponosi tu niektórych odnośnie tego ath za tydzień??

No ładnie niekórzy odpieli wrotki ... ath przed halvingiem ... 60k do końca roku ...
A prawda jest taka, że bez solidnej korekty przed halvingiem to chuja będzie z tej hossy

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 20 listopada 2023
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: patapata » sobota, 9 grudnia 2023, 01:06

W ramach ulicy, sentymentu i lodówki
Pedros, to jeden z najlepszych projektów marketingowych na yt
tu short sprzed roku
https://www.youtube.com/shorts/C4UA5A2On_k

a tu sprzed tygodnia
https://www.youtube.com/shorts/mD_pQ02-b6o

Początkujący
Posty: 506
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 9 grudnia 2023, 01:15

Duzo skrajnie roznych opini.
To mam sprzedawac czy kupowac bo sie gubie? ;)

A na powaznie - zadziwiajace jaka BTC zapewnia hustawke nastrojow - jeszcze pol roku temu mulilismy, mulilismy i mulilismy, memy z wodospadem i "uwazajcie, wodospad" byly na co 3. stronie, minelo kilka mies i jestesmy blisko 50k w sumie a wiele osob mowi o ATH w najblizszych miesiacach, wrecz jeszcze przed kwietniem. Niesamowite

Albo inaczej - codziennie rano jak wstaje sprawdzam kurs BTC bo potrafi 1-2k odleciec, pol roku temu raz na tydzien mi sie nie chcialo sprawdzac bo byla apteka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » sobota, 9 grudnia 2023, 01:40

O JA pi@#$%e

Obrazek

FUNDING


sol/avax też grubo

ciekawe czy zrobią zrzutę do 9 rano jutro czy jednak wezmą na klatę tą opłatę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 858
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 9 grudnia 2023, 06:23

Korekta z pewnością zbliża się, chociażby po to aby kurs zahaczył o EMA50 na 1D (obecnie w okolicy 37k). Ale to mówimy o jakiś -20% (czyli coś jak pierwsza korekta na poprzedniej bańce z 20k na 16400). Następna, już duża pojawiła się gdy bitcoin podwoił cenę (z 41k na 29k czyli równo 30%), a więc daleko powyżej ATH. Zatem korekta 20% może być teraz w grze, ale na nic więcej chyba nie ma co liczyć. Nastroje są mega bycze.

8 świec 1W na zielono. Jeśli mnie oczy nie mylą, ostatnia taka sytuacja miała miejsce w kwietniu/maju 2017. Jest moc.

Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 9 grudnia 2023, 08:18

Janome pisze: sobota, 9 grudnia 2023, 00:38Ale ja go sobie wziełem totalnie z dupy, po tych cenach będę mógł kupić ładną okrągłą ilość pod przyszłą hossę ;)
Chociaż 25200 oczywiście też nie pogardzę :lol:

odoja pisze: ↑ sobota, 9 grudnia 2023, 00:37
Nie ponosi tu niektórych odnośnie tego ath za tydzień??


No ładnie niekórzy odpieli wrotki ... ath przed halvingiem ... 60k do końca roku ...
A prawda jest taka, że bez solidnej korekty przed halvingiem to chuja będzie z tej hossy
@Janome tak z ciekawości od kiedy siedzisz w krypto/giełdzie/FX?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7661
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12920
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 9 grudnia 2023, 08:42

Delhi pisze: sobota, 9 grudnia 2023, 01:40FUNDING
Przecież to nic, całą hossę 2021 funding na altach byl w okolicach 0.1%
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 5 gości