Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 26 października 2023, 12:06

@Pleasek89 no chorągiewka bycza fajna się wyrysowała, RSI mocno przegrzane, więc średnio, aczkolwiek, żeby utrzymać dynamikę to 40k$ musiałoby być chyba wbite jeszcze na dniach w tym miesiącu :D Ciekawie :D Raczej przebicie 36k$ daje sygnał do wejścia pod duży ruch i utrzymanie na poziomie 35k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 26 października 2023, 12:49

ergorg pisze: czwartek, 26 października 2023, 10:53Indeksy lecą na pysk bo kasa przechodzi w krypto. :lol:
Ale jak obiją może być odwrotnie...
ikswodnal pisze: czwartek, 26 października 2023, 12:04I tak powinno być. Gospodarka wyzdrowieje gdy kryptowaluty (BTC) zaczną dominować nad walutami fiuducjarnymi. Czego sobie i wam życzę :-)
a jest chora ? wyniki sa dobre... nawet bardzo dobre a mimo wszystko lecimy na pysk

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 26 października 2023, 14:16

Tak przypomnę coś o czym była kiedyś rozmowa w tym wątku a chyba teraz już tylko wszyscy widzą hossę. Jesteśmy w okolicach tych poziomów z 8-9 maja więc warto obserwować co będzie robił ten grubas z swoimi longami.



Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
A jeszcze dodam że największy ich wzrost jedno dniowy to był w 11-12 maj więc zasięg tych pozycji to od 26700-32162$ więc już są na plusie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7674
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12937
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 października 2023, 14:22

@Vilv, równie dobrze może ich już dawno nie być ale dzięki za przypominajkę. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 26 października 2023, 16:08

voodoom pisze: czwartek, 26 października 2023, 10:08 S&P jest już przy dolnej bandzie kanału, wygląda jakby już kończył 5-tkę w 5-tce spadkowej ruchu od szczytu z lipca, więc jak zacznie się ruch w górę to nie zdziwiłbym się jakby ten BTC jeszcze pofrunął na fali rynkowego optymizmu o kolejne tysiące w górę.
A nie bierzesz pod uwagę zawalenia się kursu SP500, tj mini krachu? Są takie pogłoski, szczególnie w odniesieniu do NASDAQ.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » czwartek, 26 października 2023, 16:25

Lord_Bafford pisze: czwartek, 26 października 2023, 16:08A nie bierzesz pod uwagę zawalenia się kursu SP500, tj mini krachu?

Nie biorę :) Tzn wiem że może się to zdarzyć, ale zwyczajnie tego nie biorę pod uwagę :D Struktura fal w kanale od szczytu jest zbyt czysta na moje oko, wskaźniki i timing też mi pasują, nie chce mi się wierzyć że to się zawali z tego położenia, oczekuję odreagowania i to gram, a jak się pomylę to trudno - clue jest w tym by pomyłki nie demolowały portfela, bo zdarzać się muszą.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1867
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1607
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 26 października 2023, 17:03

fetek pisze: czwartek, 26 października 2023, 12:49 Ale jak obiją może być odwrotnie...

nawet na pewno używane są takie fantazyjne rynki czy indexy egzotyczne do zdobywania kapitału i to raczej przez olewarowane pozycje , po takim czasie wracają volumeny na właściwe tory . Nikt nie zwrócił uwagi że wszystkiego takie wyskoki :arrow: impulsy wzrostowe są krótsze w kryptowalutach ( i ten zapewne też się skończył co będzie budzić ździwienie przez kolejne tygodnie :arrow: miesiące )
to też widać na kapitalizacji i znacznie większym czyszczeniu jak jakiś alt jest na platformach fx :arrow: np . dlatego DOT dostał takie baty i inne które mają tickery na tych platformach gdzie grasz na kursie pomijając te krypto ;)

Volumeny na akcjach znacznie rosną dzisiaj , gdzie mógł być dołek
:arrow: https://www.barchart.com/stocks/most-ac ... erDir=desc
odnośnie kapitalizacji rynku kryptowalut ( częsty argument że dlatego jest młody , jesteśmy na początku i 300000 $ należy się ) to warto przypomnieć
:arrow: wczoraj 1 / 3 kapitalizacji btc znikneła w kilka godzin na jednej spółce z sp500 ;)
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7674
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12937
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 października 2023, 18:49

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 26 października 2023, 19:06

SPX mocno w dół. Zasięg spadku spokojnie na 4000 jak nie 3800 (do średniej EMA 200 1W). Krypto mocno wytrzymuje presję. Zobaczymy czy żyłka komuś nie pęknie ze strachu. Na pewno na rynkach w USA nie dzieje się dobrze od dłuższego czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7674
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12937
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 października 2023, 19:35

@Lord_Bafford albo spx odbije i btc też. :p
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 26 października 2023, 19:36

Lord_Bafford pisze: czwartek, 26 października 2023, 16:08A nie bierzesz pod uwagę zawalenia się kursu SP500, tj mini krachu? Są takie pogłoski, szczególnie w odniesieniu do NASDAQ.


Wzrost btc a spadki na giełdzie raczej nie są długotrwałym zjawiskiem, btc jednak dużo częściej chodzi razem z giełdą. Patrząc na obecna sytuacje ekonomiczna w USA to gospodarka pokazuje że jest nadal mocna więc spadki są pewnie dla tego bo jednak rynek oczekiwał że będzie źle już teraz a tu jednak sytuacja jest odwrotna. Trzeba pamiętać że giełda wycenia to co będzie za 6 miesięcy i wzrosty które mogą się pojawić na nasdaqu będą już wyceniały cięcia stóp i dodruk a tu zonk!. Nie zapowiada się w najbliższym czasie cięcie stóp przy takiej sile gospodarki. Do tego konflikt Izraela może podbić ceny ropy które nie są korzystne dla dezinflacji. Z drugiej strony mamy na giełdzie piękne 5 fal spadkowych. W końcu zaczyna się coś dziać po tych kilku miesiącach. @ergorg Pamiętasz naszą kiedyś dyskusję na temat wzrostów przed ewentualnym krachem? Jak na razie giełda zrobiła % w górę o których pisałeś, zobaczymy czy będzie jakiś krach(potrzebny jakiś zapalnik).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7674
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12937
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 26 października 2023, 19:43

@Vilv, szczerze to nie wiem co grają indeksach, też widzę 5 fal spadkowych aczkolwiek w ogóle bym się nie sugerował indeksami grając BTC. Tutaj może być odklejka z różnych powodów.

A to widzieli?

Obrazek

Ja osobiście olewam wszystko dookoła i skupiam się tylko wykresie BTC. Żadnych korelacji etc nie sprawdzam. Łatwiej się gra. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 26 października 2023, 21:07

każda wojna to wzrost BTC, tego tez nie bierzesz pod uwagę ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » czwartek, 26 października 2023, 21:21

Ciekawy moment na wykresie.

Widzę, że większość liczy na korektę i te min. 40 k :roll:

Jak dla mnie poniższe dwa kanały w grze dopóki nie udowodnimy, ze nie ;)

SVG Image

Dodatkowe rysunki na pocieszenie misiow.

1. test prawie rocznej lt od dołu
2. potencjalny high rangea akumulacyjnego?

SVG Image

SVG Image

Ciekawie na ETH/BTC, uda się zrobić impuls up do spadającej lt?

SVG Image

Wtedy widziałbym taki kanalik wzrostowy po przetestowaniu okolic pod 1700

SVG Image

SVG Image

A ciu artystyczna wizja SPX... no coż.. jak nie wrócimy nad lt to w dół

SVG Image

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2323
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 26 października 2023, 23:51

@mess_on_a_mission
Obrazek
To jest chyba główny wykres, który ma w tej chwili znaczenie. Jeżeli rynek miałby pod niego zagrać, to żeby było po bitcoinowemu obstawiałbym najpierw fake w górę po czym mocniejsze odrzucenie. Jeżeli wyjdzie górą i utrzyma to byłoby to bardzo bycze, ale wtedy czekałaby nas dużo bardziej bolesna korekta później.

Ja niezmiennie w longu, ale szczerze to trzymam go chyba bardziej dla fanu :D Dla mnie 34k to ani miejsce na long ani na short w tej chwili.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 27 października 2023, 11:06

voodoom pisze: czwartek, 26 października 2023, 16:25
Lord_Bafford pisze: czwartek, 26 października 2023, 16:08A nie bierzesz pod uwagę zawalenia się kursu SP500, tj mini krachu?

Nie biorę :) Tzn wiem że może się to zdarzyć, ale zwyczajnie tego nie biorę pod uwagę :D (...)
Już biorę :roll: Wywalam longi, wczorajsza obrona dołka na S&P straszna padlina, jeśli ten kanał puści to po mojemu trzeba będzie zmienić oznaczenia fal, gdzie jesteśmy dopiero w połowie 3 i kierujemy się ostro na południe...

SPX, DAX - bear cross na MACD w 1M. Wygląda to tragicznie...

Dodano po 14 minutach 14 sekundach:
Nie wiem co myśleć o BTC. Jestem przekonany że rynki akcji są maksymalnie przepompowanym balonem w którym już nawet brakuje organicznego handlu, same newsy, stopy procentowe, granie pod osłabienie gospodarki i reszta syfu. Wszyscy grają botami, taki S&P chodzi jak w zegarku - jeżeli tylko jest jakaś kreska którą da się narysować, to na pewno będzie odbicie z jednej lub drugiej strony, a najczęściej z obu. Geopolityka napięta jak guma w gaciach. Wyniki spółek dobre a kursy uwalane - IMO jesteśmy po prostu na szczycie globalnego cyklu gospodarczego i rynek zaczął to wyceniać - jest tak dobrze że może być tylko gorzej.

W takim otoczeniu, jeśli cała piramida się zawali, to można tą kasę ładować w cokolwiek w sumie - i myślę że taka myśl sprawia że BTC ostatnio idzie razem ze złotem w górę. I szczerze, to nie za bardzo mogę znaleźć powody dlaczego ta myśl miałaby zaniknąć.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1867
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1607
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 27 października 2023, 11:27

@voodoom na SP500 :arrow: US30 :arrow: NASDAQ :arrow: DAX masz kliny które pewnie wybiją górą .
Gdzie ty widzisz tę tragedię , kapitał został zerbany na walorach egzotycznych i stabilnie teraz giełdy będą wybijać wysysając zainteresowanie tu
Btc albo kosolidacja albo schodkowo wybijane kolejne poziomy w dół
Nie gram na kryptowalutach a sam ticker służy w tej chwili wyłącznie jako sentyment u hazardzistów , bsv zresztą też za chwile będzie miał znowu 3 z przodu ( a odkupię sprzedane na 55$ jak zobaczę 2.$ )

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 27 października 2023, 11:57

voodoom pisze: piątek, 27 października 2023, 11:21SPX, DAX - bear cross na MACD w 1M. Wygląda to tragicznie...
SPX na W1 to w ogóle wygląda jak schemat banki wallstreet. Return to normal zrobione teraz crash. Nie wiem czy tak będzie ale wygląda to bardzo podobnie,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7674
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12937
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 27 października 2023, 15:44

To co? Piątkowe wyciąganie?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2323
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 27 października 2023, 15:55

ergorg pisze: piątek, 27 października 2023, 15:44To co? Piątkowe wyciąganie?
Ja dalej w longu. Taki fraktal z marca (tylko 4h, dzisiaj 1D):
Obrazek
Mają jeszcze parę godzin. Na moje oko minimum to retest tej LT i lokalnego szczytu 35,3k.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Karolak i 24 gości