Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 11 listopada 2022, 01:29

Regulator z Bahamow (gdzie jest ich HQ) nakazuje zabezpieczenie srodkow. Nie ma informacji czy kazda jursydykcja miala swoja firme ktore obslugiwala srodki, czyli nie wiadomo czy chodzi o wszystkie czy tylko te uzytkownikow z bahamow.
Regulator za nim podjal ten krok, wczesniej nakazal wyplate srodkow, ale tylko dla osob z bahamow. Stad informacja o wznowieniu wyplat. Jednak krotko po tym podjal krok jak wyzej.
Dodatkowo gielda FTX.US ma zawiesic trading za pare dni.

Sugeruje to wszystko zamierza w kierunku bankructwa i postepowania upadlosciowego ala mt gox.




https://www.coindesk.com/business/2022/ ... bloomberg/

Dzisiejsze wznowienie wyplat, bylo zwiazane z naciskami regulatorow z Bahamow aby wyplacic kase localsom z Bahamow. Pieniadze mogly wyplacic tylko osoby z tego kraju.



prap0n pisze: czwartek, 10 listopada 2022, 16:31
ergorg pisze: czwartek, 10 listopada 2022, 16:25No i co to zmienia, że kasy nie ma? Że ludzie nie będą za nią kupować czy sprzedawać?

Mozna sie spodziewac upadku min BlockFI i problemow Genesis ktora jest topowym pozyczajacym kryptowaluty dla inwestorow instytucjonalnych.


Crypto broker Genesis discloses locked funds on FTX

California Financial Regulator Announces FTX Investigation

FTX Faces US Justice Department Probe: Report

SEC, DOJ Investigating Crypto Platform FTX

JPMorgan Warns FTX Collapse Will Spark "Cascade Of Margin Calls"
Ostatnio zmieniony piątek, 11 listopada 2022, 02:01 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » piątek, 11 listopada 2022, 01:42

@prap0n śmiali się jak mówiłem że mamy Mt Gox 2.0. Szkoda. Wg mnie to jest właśnie event ala Silkroad z 2013 roku. I to co się teraz rozgrywa to nie jest bull trap a bear trap. Zobaczymy co będzie mówił Powell ale raczej podbitka o 1% jest nierealna przez FED. Możliwe zatrzymanie stóp procentowych. Jeśli republikanie będą w stanie blokować rząd Bidena to koniec dodruku, problemy z obligacjami wyprzedawanymi przez Azję i mamy wojnę handlową z chinami 2.0 oraz de facto cofanie się z ukrainy i całej europy przez USA. Co zrobi BTC i crypto? To co zawsze. Zacznie przepływać do hodlerów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 11 listopada 2022, 02:21

prap0n pisze: czwartek, 10 listopada 2022, 16:31
ergorg pisze: czwartek, 10 listopada 2022, 16:25No i co to zmienia, że kasy nie ma? Że ludzie nie będą za nią kupować czy sprzedawać?

Mozna sie spodziewac upadku min BlockFI i problemow Genesis ktora jest topowym pozyczajacym kryptowaluty dla inwestorow instytucjonalnych.
- Genesis -> 200 mln zamrozone.
- BlockFi -> done

BlockFI zawiesza dzialanosc i wyplaty.


Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: leszek555 » piątek, 11 listopada 2022, 03:47

@prap0n Typujesz jeszcze jakieś instytucje w krypto, które są narażone na upadek przez powiązania z ftx?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 11 listopada 2022, 06:27

zomos2 pisze: piątek, 11 listopada 2022, 01:42Mt Gox 2.0
Jakby binance jebło to byś miał Mt.Gox.

Dodano po 44 minutach 9 sekundach:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 11 listopada 2022, 07:14

BTC/USDT, 1d, piękne zamknięcie, jest tweezer bottom, nie tak wysoko jak mogłoby, zobaczymy co będzie dziś :D Nasdaq jakiś jeden z rekordowych dziennych wzrostów, objęcie konsoli :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13366
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 11 listopada 2022, 08:31

@anagamidev Tzn sugerujesz, że Bitcoin dopiero dziś odpowie na wzrosty na giełdach?

Nie miałem ostatnio czasu zerkać bliżej na rynki, dziś spojrzałem co się dzieje i odpadłem.
SP500 +5.54% (!), NASDAQ +7.35%(!!), złoto też ostro w górę, a jednocześnie Bitcoin... zalicza rekordowy dołek.
WTF?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 11 listopada 2022, 08:41

ekonokomik pisze: piątek, 11 listopada 2022, 08:31SP500 +5.54% (!), NASDAQ +7.35%(!!), złoto też ostro w górę, a jednocześnie Bitcoin... zalicza rekordowy dołek.
WTF?
Przecież BTC zrobił wczoraj 15% odbicie.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 13366
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 11 listopada 2022, 08:52

@rubel Procentowo niby tak, choć w tych skalach widziałbym to raczej jako element "wstrząsów wtórnych" a nie Odbicie przez duże O.

W takim razie zapytam inaczej: z czego wynikał 25% (!) spadek 2 dni temu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 11 listopada 2022, 09:00

ekonokomik pisze: piątek, 11 listopada 2022, 08:52W takim razie zapytam inaczej: z czego wynikał 25% (!) spadek 2 dni temu?
Przebicie 5-miesięcznego wsparcia testowanego X razy od góry, wczoraj został przetestowany od dołu po czym nastąpiło spore odrzucenie. Nie chcę się powtarzać któryś raz, ale wygląda to bardzo podobnie jak w 2018r. Dla mnie kierunek raczej został obrany a cokolwiek dzieje się w tle to szum (chociaż wiadomo im więcej trupów z szafy ujrzy światło dzienne na dniach tym bardziej proces znalezienia dołka zostanie przyspieszony).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 11 listopada 2022, 09:52

Po przemyśleniach zrobiłem zakupy spot ETH i zbieram w razie dalszych spadków.

Przy obecnej sytuacji makro z dolara lepiej na chwilę obecną uciekać. Najwyżej się wróci z powrotem.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 11 listopada 2022, 10:44

@ergorg Ja tak jak pisałem 50% koszyka zapakowany jestem na bardzo zbliżonych poziomach. Jeżeli chodzi o pozostałe 50% koszyka to jeszcze poczekam. Nie ma pośpiechu zresztą tak jak sam pisałeś zobaczymy czy kolejne trupy nie zaczną wypadać z szafy. Coś tam mam w razie czego jakby zaczęło lecieć do góry ...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » piątek, 11 listopada 2022, 10:57

@ekonokomik Z czego? Zbankrutował FTX, bo okradli swoich klientów - tj używali ich środków jako zastaw. Ponownie wyszło - nie kontrolujesz kluczy to nie masz krypto. Masz sytuację MT gox 2.0 z przyspieszonym trybem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 898
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9363
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » piątek, 11 listopada 2022, 11:25

ekonokomik pisze: piątek, 11 listopada 2022, 08:52W takim razie zapytam inaczej: z czego wynikał 25% (!) spadek 2 dni temu?

Z perspektywy techniki, żeby rynek BTC miał szansę (powtarzam „miał szansę”) przetrwać swoją korektę stopnia cyklu musi docelowo zerwać dodatnią korelację z S&P. Jeśli w obecnym odbiciu kurs nie będzie w stanie pokonać poziomej czerwonej linii to stanie się to już teraz (wtedy 4-ka od ATH była słabym nieregularnym flatem i oznaczenie szybko niszczące byki jak poniżej). Jeśli kurs przebije się przez nią wysoce prawdopodobny jest rozbudowany pędzący flat od czerwcowego dołka (z przedostatniego postu) i wtedy zerwanie dodatniej korelacji przyjdzie później (będzie szansa), dopiero przy wycenie ok. 5 k$ za 1 BTC.
Mimo, że poniższy scenariusz z nieregularnym flatem w 4-ce od ATH ma poważne elliottowskie wady, niestety nie są one dyskwalifikującymi oznaczenie. Najbardziej rokujący dla bitcoinowych niedźwiedzi jest jednak pędzący flat w 4-ce od ATH.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 11 listopada 2022, 12:14

@Pablos.Escobar65, wziąłem tylko to co jest mocne względem btc ale nie za mocne -Atom i ETH. BNb i matic odpuściłem dla mnie tam już za wysoko. Na razie też nie duża część portfela. Atom bym dokładał na 8$ i niżej, eth poniżej 1k$ w razie dalszych spadków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 11 listopada 2022, 12:21

@Pablos.Escobar65, wziąłem tylko to co jest mocne względem btc ale nie za mocne -Atom i ETH. BNb i matic odpuściłem dla mnie tam już za wysoko. Na razie też nie duża część portfela. Atom bym dokładał na 8$ i niżej, eth poniżej 1k$ w razie dalszych spadków.
@ergorg Dokładnie ja czekam na ETH poniżej 1k$ dodatkowo jakąś drobnice kupuję.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Chociaż przedziały 350-500$ za ETH też by mnie nie zdziwiły ale to na chwilę obecną tylko domysły dlatego czekam i obserwuję...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7662
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12921
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 11 listopada 2022, 12:32

@Fibo, jak btc nie przetrwa korekty, to będziemy mieć flip na krypto. O samo krypto bym się nie martwił.

Ogólnie to mi towarzyszy ten sam uczuć jak przy dołku covidowym. Tyle, że wtedy obsrałem dupę, złapałem rekta na krypto. Zamiast zbierać dołki myślałem, że to koniec.

Teraz jednak zagram w drugą stronę. Oczywiście, nie pakuję się all-in ale zrobiłem zakupy i planuję od tego momentu DCA gdybyśmy schodzili niżej.

Rok spadamy, w końcu przyjdzie odreagowanie całego ruchu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 11 listopada 2022, 12:55

ergorg pisze: piątek, 11 listopada 2022, 12:32 będziemy mieć flip na krypto.


Spojrzalem na BTCETH i jest to absolutnie lepsza opcja(eth) na "longa bo krypto super" niz btc. Wykres weekly powinien dac cos ciekawego juz niebawem na tej parze.

BTW technologicznie co sie dzieje w projekcie? bo w tym watku poza awantura i "super tech forever" ciezko uswiadczyc jakies przelomowe informacje.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 11 listopada 2022, 13:35

ergorg pisze: piątek, 11 listopada 2022, 12:32Ogólnie to mi towarzyszy ten sam uczuć jak przy dołku covidowym.
Dla mnie to zupełnie inna sytuacja, wtedy mieliśmy ogólnoświatowego łabędzia. Obecnie trwa globalna bessa. FTX to tylko kolejny trup który wypadł. Równie dobrze można by łapać na lunie. Owszem można było ale za miesiąc pogłębiliśmy spadek. Póki wszystkie trupy nie wypadną dla mnie krypto jest toksyczne i nic nie kupuje na długi termin. W ogóle już nigdy mogę nic nie kupić i jakoś nie będzie mi przykro z tego powodu.
ergorg pisze: piątek, 11 listopada 2022, 12:32Rok spadamy, w końcu przyjdzie odreagowanie całego ruchu.
No to były przecież odreagowania, styczeń-marzec, maj-czerwiec, czerwiec-listopad. Równie dobrze możemy się osuwać jeszcze z pół roku.
pael pisze: piątek, 11 listopada 2022, 12:55BTW technologicznie co sie dzieje w projekcie?
anagamidev pisze: środa, 9 listopada 2022, 10:17brać udział w rewolucji, zasmakować tego czym jest zdecentralizowany pieniądz, cyfrowe store of value, GOLD 2.0
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 11 listopada 2022, 13:44

rubel pisze: piątek, 11 listopada 2022, 13:35zdecentralizowany pieniądz, cyfrowe store of value, GOLD 2.0


to bzdury ktore padly na kolana przez ostatnie pol roku, tyle do widowni...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 26 gości