Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
15
38%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
11
28%
Spadnie sporo poniżej 65k
13
33%
 
Liczba głosów: 39
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 1 listopada 2022, 11:23

A tymczasem mamy nowe ATH dla udziału nieruszanego przez ponad 1 rok BTC (w całkowitej ilości BTC w obiegu). W dniu wczorajszym wg lookintobitcoin wartość tego parametru wyniosła 66,77%.


Poniżej ten sam parametr w podziale na przedziały wiekowe UTXO.


Zwracam uwagę, że jest coraz większa przestrzeń do ujawnienia się kolejnego szoku podażowego.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » wtorek, 1 listopada 2022, 14:00

 ! Wiadomość z: koparki
z wpisu wywaliłem część treści napędzającej pyskówkę
Cóż, mogę tylko powiedzieć tyle - siedziałem kiedyś w Lisku, momentami bardzo na minusie i też się emocjonowałem, kiedy ktoś mi wytykał błędy, taka forma oblężonej twierdzy i z pewnością nie pomaga zarabianiu.

Ale, żeby nie być gołosłownym i nie tworzyć shitposta odniosę się do BTC:

Nadal podtrzymuje to co mówiłem miesiąc temu, dwa miesiące temu czy kilka miesięcy temu. Jak już @Pleasek89 zauważył, rejony 18-20k$ są jak podłoga 6k$ w 2018r. Trzeba pamiętać, że rynek BTC choć dojrzały, ma nikłe szanse oderwać się od indeksów, tak samo, jak alty nie oderwą się tak łatwo od bitcoina. Ten cykl raczej nie będzie jak "kopiuj wklej" poprzednich cykli, przez sytuację makroekonomiczną .Zaś gdy stagflacja minie, a świat wróci na prawidłowe tory (ogólnej hossy), wtedy kolejna bańka wydaje się bardzo prawdopodobna, aczkolwiek niewiele lub prawie w ogóle przebijając poprzednie ath .
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 listopada 2022, 14:22 przez Pogromca, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 1 listopada 2022, 14:52

Wykasowałem kilka wpisów .Proszę o koniec sprzeczki , mogę pomóc ochłonąć na 2 dni jeśli będzie taka potrzeba.
---

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 października 2022
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: byczyniedzwiedz » wtorek, 1 listopada 2022, 15:10

Męczarnia straszna na tych poziomach, widać, że nikt tego nie chce i nie wielu da się nabrać na pivoty. Cały czas bez pozycji i przyznam się, że ciężko mi wyczuć dobre wejście w tego shorta. Próbowałem też dziś dwa razy psa ale uciekałem na BE. Brak pozycji to też pozycja, nie lubię włazić na siłę.

Widzę jeszcze szanse na przedłużającą się agonię. Ubicie "żelaznej podłogi" i piętro niżej.

Obrazek

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 października 2022
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzen » wtorek, 1 listopada 2022, 15:19

@byczyniedzwiedz juz wiem czemu wykresow nie dawales. Rubel czy to Ty? 8-)

A sam watek mozna podsumowac jednym memem


Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 października 2022
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: byczyniedzwiedz » wtorek, 1 listopada 2022, 15:29

Vetzen pisze: wtorek, 1 listopada 2022, 15:19juz wiem czemu wykresow nie dawales.
Jestem tu od dwóch tygodni dopiero. Wykresy dałem ale coś je hosting wykrzaczył ;) poza tym wykresy poglądowo bo nie opieram się na żadnej analizie kreskowej.
Vetzen pisze: wtorek, 1 listopada 2022, 15:19A sam watek mozna podsumowac jednym memem
No mały bajzel się zrobił, ale jak oni wiecznie walczą o rację zamiast pokazać co tam grają to tak wychodzi :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1411
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 1 listopada 2022, 15:44

Ja już od jakiegoś czasu uważam, że te wszystkie schematy, cykle, chmurki, tęcze, s2f, "działające" do tej pory Bitcoinowe modele se można w dupe wsadzić.
Jakieś 90% z nich zostało obalone w tym cyklu.
Ciężko czasem jest zrozumieć człowiekowi, że nigdy nie będzie już tak samo i, że szukanie na rynku schematów w postaci np. motyli, nietoperzy, fal morskich czy logarytmicznych tub/rulonów na wykresie prędzej można określić fachowo jako apofenię, aniżeli racjonalnym poszukiwaniem kierunku.
Wiem, bo sam to przerabiałem na sobie i wcale to nie pomagało.
Uważam, że na bieżąco trzeba patrzeć co jest grane i co spisuje się teraz.

Faktem jest, że BTC już dosyć dawno "przykleił" się mocno do indeksów w USA i najlepszym IMO wskaźnikiem od jakiegoś czasu jest sam SPX czy US100. :P
A obecną cenę uważam za stosunkowo atrakcyjną na longa, biorąc pod uwagę roczną bessę oraz skumulowaną inflację od 2017, gdzie wtedy kurs w piku osiągnął mniej więcej teraźniejsze poziomy.
Czy będzie jeszcze niżej?
NIE WIEM.
Jednak co raz bardziej widać mniejszą zmienność kursu, spadek zainteresowania gawiedzi, mediów, czy obrażonych ludzi na rynek, których znaczna część poniosła straty w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
Co raz lepsza też wydaje się sytuacja polityczno-ekonomiczna w USA i chyba ta wojna na Ukrainie też już tak nie emocjonuje jak na początku...
Uważam, że raczej każdy na podstawie swoich własnych przekonań powinien postawić pieniądze w danym kierunku, niż próbować z fusów przewidzieć kiedy te "mistyczne" 100k padnie.

Nie lepiej już zamiast skupić się kiedy to 100k będzie, to ewentualnie sfocusować się na tym, czy w ogóle są podstawy do tego by coś rosło w przyszłości?
A jak już będzie rosło, to może wtedy dopiero będziemy się martwili o to, kiedy coś sprzedać uznaniowo po "atrakcyjnej" dla nas cenie? ;)
Tyle ode mnie, mało co się udzielam ostatnio na forum, mamy wyjątkowo nudny okres na rynkach, nie chce mi się wywodzić codziennie na ten sam temat.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » wtorek, 1 listopada 2022, 16:05

DjVegas98 pisze: wtorek, 1 listopada 2022, 15:44że nigdy nie będzie już tak samo
będzie nie ciekawie jak jak przy nowej hossie wzrosty będą proporcjonalne do reszty rynków i o nowych ATH czy nawet poziomach starego możemy na długie długie lata zapomnieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 1 listopada 2022, 18:08

socjolog2008 pisze: czwartek, 6 października 2022, 00:18powiedzmy 3630 i ogień w górę na prędzej czy później testy 4000

Dzisiejsze 3919 na sp500 wg mnie zamyka temat(nawet jakby próbowali i podrygiwali jeszcze kilkanaście punktów, w co już wątpię). Wszystkie Longi zamknięte - mistrzostwo na UK100/Eu50 pięknie dało radę, SPX jak dziecko we mgle grało pod coś co się jutro nie wydarzy. GPW majestatycznie z 1338 zrobiło 2000 punktów i to by było na tyle. Listopad powinien sprowadzić wszystkich na ziemię na wszystkich walorach i jak już ponownie byczo od grudnia. A teraz będziemy szukać nowych dołków następne 30 dni - i to też się świetnie rozgrywa jak się ma dystans do walorów spekulacyjnych ;)
wyłącznie chodzi o zbieranie pieniędzy 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1098
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kemot80 » wtorek, 1 listopada 2022, 23:12

podziwiam Was Socjo i Jahu, dwa skrajne obozy, jeden i drugi uparty jak osioł mieszający w kotle świadomości ulicy... 8-) to napiszę jak część proroków...do końca 2022 10k$...albo poczekajcie...może 100k$ 8-) ech przyznajmy wszyscy...nikt z nas nie wie co będzie za kwartał, a co tu pisać o okresie kilku lat...niech każdy ryzkuje tyle na ile go stać

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 2 listopada 2022, 09:57

na btc jesteśmy tak blisko massive breakout że nie uwierzę dzisiaj w złe info od fed

wczoraj pisałem że do przyszłej środy powinno ruszyć ale może dajmy tutaj większy margines błędu i powiedzmy maksymalnie do końca przyszłego tygodnia już powinno się piąć w górę ;)

ktoś zapyta jaki massive breakout skąd ja to biorę? otóż połączenie ceny i czasu jest najlepszym sposobem na odpowiednie znalezienie kulminacyjnego momentu na wykresie

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 października 2022
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: byczyniedzwiedz » środa, 2 listopada 2022, 11:58

kemot80 pisze: wtorek, 1 listopada 2022, 23:12podziwiam Was Socjo i Jahu, dwa skrajne obozy, jeden i drugi uparty jak osioł
Z dwojga skrajnych postaw już lepsza jest @socjolog2008. Przynajmniej pokazuje zagrania i nie przywiązuje się emocjonalnie do aktywa. A taki Jahu i jemu podobni będą czekać na milon$ za btc i się mogą nie doczekać. Czasem lepiej nie zarobić niż stracić.

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » środa, 2 listopada 2022, 13:49

Uwielbiacie się tutaj demonizować :twisted: dajcie ludziom i zarabiać i tracić, trejdować , chomikować, niech się nauczą ,robią co chcą. Co komu nie pasuje milion $ czy 0 $. Kapitalizm nie jest od głaskania, a giełdy nigdy nie były dla pospulstwa żeby stać się bogatym chyba, że w nano skali i nano promil społeczeństwa. Gdyby giełdy, a tym samym spółki notowane na nich miały naprawdę społeczny sens czyli wartościowe produkty(z pewnością są i takie), a nie badziewia w 90%, już lekko od 200 lat każdy człek na planecie żyłby dostatnie. W końcu to są największe firmy świata, a im nie zależy na dobrobycie jako całości, tylko własnym interesie. Giełdy muszą paść na ryj, totalna likwidacja, a niektórzy pisząc o tym śmiesznym kryptowalutowym paradygmacie ,jego zmianie, co to ma zmienić?? Krypto będą rosły mniej, 90% z nich upadnie, pojawią się nowe, że bitek już nie będzie rósł x100?? Co za kuźwa różnica?? Tak czy siak,to zmieni sytuacje garsteczki ludzi... System ekonomiczny oparty na zasobach, kapitalizm do piachu, być może za 1000 lat się coś pochodnego ziści. :roll:

Pleasek89, obejrzyj chociaż 5 minut tego którkiego filmu,to może zrozumiesz, jak bardzo mi kurs bitka i krypto jest dla mnie nie istotny (i zapewne wielu moonowców, a tym bardziej po drugiej stronie barygady) , a służy tylko celowi jakim jest hajs ,bo jeśli kapitalizm istnieje to preferuje, żeby rosło i milion razy w górę,mam to gdzieś za co i dlaczego ,wystarczy że muszę płacić x10 podatki i cholernie wysoki ZUS (9% boli od zdrówka boli, a kaszmirowej pościeli nie było jak ostatnio wpadłem do szpitala na moment)), bo współczesna ekonomia to jest jeden wielki żart :).

Dla mnie jeden z niewielu ogarniętych społecznie ekonomistów jakich znam(być może są lepsi)...reszta przynosi wstyd ekonomii.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FeniX`cK » środa, 2 listopada 2022, 17:29

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 2 listopada 2022, 16:39Wujek dzisiaj o 19 wyjaśnia ekonomicznych analfabetów

Jakby zastanawia mnie jedna rzecz - jeśli wszyscy wiedzą, że o 19 zaliczamy zrzut przez FED to czemu nie widać jakiegoś nurkowania na wykresach? BTC trzyma się całkiem ładnie powyżej 20k i nie widać też za bardzo sentymentu do spadków (zwłaszcza dużych).
Osobiście obstawiam jak zwykle - odwrotnie do panujących przekonań :) Muszelek też ładnie ostatnio nawbijali, może się wielorybki w końcu odsłonią :>
Zakupy zrobione i liczę na kierunek północ 8-)
Pozdro i bez hejtu. Just a game ;-)

A poza tym sądzę, że unia europejska powinna zostać zniszczona. :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2334
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3522
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 2 listopada 2022, 17:33

SCI_FI_Maciuś pisze: środa, 2 listopada 2022, 16:39Wujek dzisiaj o 19 wyjaśnia ekonomicznych analfabetów

Zgadzam się, ale czuję w kościach, że zrobią jeszcze fejkowe podbicie wyżej żeby nabić jak najwięcej ludzi w butelkę i wcale nie jest powiedziane, że odbicie jeszcze kilka dni nie potrwa. Ja i tak na razie bez pozycji, ale jeśli podbiją wyżej i BTC pójdzie za rączkę to poszukam wejścia w shorta.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 października 2022
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzen » środa, 2 listopada 2022, 17:38

FeniX`cK pisze: środa, 2 listopada 2022, 17:29wszyscy wiedzą
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 2 listopada 2022, 17:39

FeniX`cK pisze: środa, 2 listopada 2022, 17:29Jakby zastanawia mnie jedna rzecz - jeśli wszyscy wiedzą, że o 19 zaliczamy zrzut przez FED to czemu nie widać jakiegoś nurkowania na wykresach?

Widać na wszystkich od wczoraj :arrow: u byków panuje trend Don't Look Up do 19:00 to nic więcej nie da się dla was zrobić przez te 82 minutyObrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 2 listopada 2022, 17:47

@bitup nic bardziej mylnego, byki patrzą tylko w górę, up only :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FeniX`cK » środa, 2 listopada 2022, 17:49

bitup pisze: środa, 2 listopada 2022, 17:39Widać na wszystkich od wczoraj :arrow: u byków panuje trend Don't Look Up do 19:00 to nic więcej nie da się dla was zrobić przez te 82 minuty

Oke, bo to Wasze gadanie na cwaniaka robi się trochę irytujące. W końcu wszyscy tutaj mamy w sobie trochę z hazardzisty, więc.
Zakładzik o 50 BUSD, łatwe pieniądze jeśli masz racje - wchodzimy?
Ja obstawiam, że po 19 lecimy w góre, Ty że do piekła :twisted: :D
bitup pisze: środa, 2 listopada 2022, 17:55@FeniX`cK zakładam się z rynkiem :arrow: druga sprawa to forum i brak chęci robienia kłopotów


Spoko, wystarczy mi satysfakcja. Kierunek 22k :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony środa, 2 listopada 2022, 18:00 przez FeniX`cK, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1889
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1626
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 2 listopada 2022, 17:55

@FeniX`cK zakładam się z rynkiem :arrow: druga sprawa to forum i brak chęci robienia kłopotów dla @bitmar , kolego ogarnij się bo piszesz głupotki na równi z decentralizacją eth i anonimowością btc ;)
musisz się irytować dalej Obrazek i grać o to z rynkiem ;) już pomijając że gram na dax`ie a nie na kryptowalutach

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], bn801, Google [Bot], Hoyden, Karolak i 37 gości