Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
10
34%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
31%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
34%
 
Liczba głosów: 29
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4694
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 27 sierpnia 2022, 15:28

socjolog2008 pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 14:31@shinya56 są ciekawsze rzeczy, czekać na dorsza

Lepsza rybka z Odry hehee ;)

socjolog2008 pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 14:31i 500$

Słabsi psychicznie wcześniej odpadają :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » sobota, 27 sierpnia 2022, 15:46

Co sądzicie o aktualnej sytuacji? Naprawdę jest aż tak niedźwiedzio jak piszecie? Czy w takim razie lepszym pomysłem byłaby sprzedaż całości na spot i czekanie na moment do odkupienia niżej? Czy dołek mamy już za sobą i lepiej trzymać. Mówimy tutaj o terminie pokroju 2-3 lata...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » sobota, 27 sierpnia 2022, 16:10

@mxxm977 IMO to zależy od tego ile czasu chcesz poświęcić na rynek krypto.
Chcesz mieć święty spokój. Możesz spokojnie olać krypto newsy zapomnieć o całej sprawie i hodlować. W terminie 2-3 lata będziesz zarobiony.

Natomiast jeżeli chce Ci się polować na dołek. Ja bym sprzedał część 20,40%, 50%. Generalnie dane faktycznie nie wyglądają optymistycznie (nawet na chłopski rozum wzrost cen elektryczności powiewa grozą). Psychicznie przygotowuje się na zjazd nawet w okolice 10k... Ale sprzedawać niczego nie będę - co miałem sprzedać sprzedałem co miałem odkupić odkupiłem teraz ręce pod tyłek i chill :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4694
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 27 sierpnia 2022, 16:16

Ścieżka życia Bitcoina. Kiedyś był poruszany temat forków to wrzucam.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 sierpnia 2022, 18:11

rubel pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 14:27 Problem w tym że nikt, no może oprócz @socjolog2008, nie wieszczy tutaj upadku bitcoina.
Wariat. Nie rozumie bitcoina. @Vilv 100% /zakładając że rynki odratują kryptowaluty pozytywny News (dla indexów) zmniejszono pozycje krótkie widać w piątkowym podsumowaniu https://www.cftc.gov/dea/options/financial_lof.htm
Ostatnio zmieniony sobota, 27 sierpnia 2022, 19:01 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » sobota, 27 sierpnia 2022, 18:45

Mnie to zastanawia czy pojawi się jakiś popyt na BTC w okolicach 19k i ETH 1360. Jakieś odreagowanie tego spadku może się pojawić. Chyba że rynek zrozumiał jak jest źle i lecimy na strzałą w dół ale czy wtedy zatrzymamy się na 14k?(w takim strzale w dół musiał by się pojawić raczej krach na giełdzie, jestem ciekaw na ile wyceniacie takie zdarzenie %)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 27 sierpnia 2022, 18:47

socjolog2008 pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 18:11Oni wyciągają na potęgę ,ile mogą i mają to utrudnione przez regulacje i podatki, bo te crypto pochodzi z dawnych lat i nie mają pokrycia(nikt o tym wtedy nie myślał a nawet gdyby nie każdy może to zlegitymizować, bo tylko w teorii to proste zapłać podatek panie i po klopocie)i im to lata koło dupy czy 50k czy 5k byle nie mniej jak 50-200$ to sprowadza ich do wejścia. Ile się uda do tego czasu wyciągnąć tyle ich.
Tu się zgodzę. Dokładnie tak to wygląda. Dlatego uważam że będziemy świadkiem dalszego drenowania rynku które może trwać długo i być mocno wymęczające. Poziomy 6k jako ostateczne wcale mnie nie zdziwią.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 sierpnia 2022, 21:43

rubel pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 18:47Tu się zgodzę. Dokładnie tak to wygląda. Dlatego uważam że będziemy świadkiem dalszego drenowania rynku które może trwać długo i być mocno wymęczające. Poziomy 6k jako ostateczne wcale mnie nie zdziwią.

Mnie zawsze rozwalają te platformy kursów pokazujące przycięte wykresy, z reguły do 2017. To chyba żeby ludzie nie dostali zawału + poparcie tezy że po takich spadkach właściwie nie ma już gdzie spadać :shock:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » sobota, 27 sierpnia 2022, 21:44

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:24TLDR - misie i wieczne HODLy założcie pieluchy - czeka was ciężke półrocze
Nie żebym się czepiał, ale chyba miałeś na myśli "byki i wieczne HODLy", chyba, że dla misiów spadki są złe ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » sobota, 27 sierpnia 2022, 21:58

Cena bardzo lokalnie porusza się tendencją spadkową oraz kanałem wzrostowym. Do poniedziałku powinna podjąć decyzje, którą z przewag wybija. Potencjalnie cena może konsolidować w czarnym range'u. Globalnie (z wyższych interwałów) trend spadkowy nie pokazał jeszcze żadnej słabości. Pierwszymi jaskółkami może być wybicie rangu (czyli ponad 25k USD) lub długie utrzymywanie się w rangu i wybijanie w ten sposób kolejnych tendencji spadkowych (w tym tej od ATH).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 sierpnia 2022, 22:05

Arcymistrz1990 pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 21:58Do poniedziałku powinna podjąć decyzje

No spx podejmie decyzję teoretycznie ale czy to będzie miało przełożenie na ratowanie crypto :?:
AT jest w miarę czytelne w tej chwili, RSI schłodzone na W1...
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 27 sierpnia 2022, 22:13

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:242. Nowe low do listopada i mulimy dołek (powiedzmy 12k) i w Q1/Q2 kiedy wszyscy juz się załadowali kurs nurkuje kolejne 50% i dopiero wtedy odbębnia dołek dołków tej bessy - żeby niektórym nie było za łatwo zrobić hajs :)


i w to mi graj :mrgreen:


na razie "gnieciemy" od góry ATH 2017 wtedy było bardzo drogo choć na świecie działo się dobrze ,
teraz dziej się żle dlatego te poziomy są jeszcze bardzie chorokurewsko drogie :mrgreen: !!

tak , że ten tego .... pomulimy jeszcze ze 2 może 3 kwartały , a finalny dołek dołków rozegramy w poniższej strefie 14 - 6,5k z naciskiem na ten niższy poziom 8-)

see you from half a year :mrgreen:

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » niedziela, 28 sierpnia 2022, 01:22

Pleasek89 pisze: piątek, 26 sierpnia 2022, 19:01@voodoom
Błagam cię, bo już któryś raz powołujesz się na ten wykres Amazona jak na wyrocznię a dokładnie pamiętam, że to ja to wtedy krytykowałem i podtrzymuję swoją krytykę. Fraktale mają to do siebie, że się sprawdzają dopóki się sprawdzają i powinny służyć bardziej jako ciekawostka i ocena psychologii niż jakakolwiek miarodajna metryka do oceny przyszłości.
@Pleasek89 - a jakie to ma niby teraz znaczenie? AMZN był wrzucany przy kursie 42-44k, czyli pozwolił trafnie ocenić zmianę ceny o -60%, uważasz że to mało? Od 69 do 17k to zjazd o 75%. Czy musi zlecieć jak AMZN o -94%? Oczywiście że nie, teraz już dalsze spadki to tylko wykończeniówka scenariusza, może być -80% lub -97%, bez znaczenia w kontekście dyskusji o tej analogii. Tak, było odbicie po drodze, ale wiadomo było że odbicia będą, a i tak zgasło tuż powyżej 48k:
voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 14:47Niemniej - long term roboczo wciąż przyjmuję "game over", a o ewentualnych scenariuszach dalszych długofalowych wzrostów to możemy pomyśleć jak wjedzie ponad 48k.

Pleasek89 pisze: piątek, 26 sierpnia 2022, 19:01Pisałem to wtedy i podtrzymuję to dzisiaj - kompletnie inne rynki, kompletnie inne ramy czasowe, kompletnie inna sytuacja makro etc.
No i co z tego że inne jak efekt ten sam? Dużo ważniejszy od "inne rynki, inny czas" jest kontekst sytuacji - pusta bańka spekulacyjna, tak w 2000 na dotcomach rwano wszystko co tylko zadeklarowało że "będą internety" jak teraz rwano każdy najbardziej ścierwiasty coin, na podstawie niczego. I to jest najważniejszy czynnik który łączy te sytuacje. Jak widać pattern jest powtarzalny niezależnie od otoczenia, bo kierowany ludzką psychiką podczas bańki, a nie wydarzeniami:
voodoom pisze: poniedziałek, 17 stycznia 2022, 12:47Czyżby zaszedł tam identyczny łańcuch psychologiczny?
I to było nawet dokładniej rozrysowane tutaj.
---

A co do sytuacji na rynku:
voodoom pisze: piątek, 26 sierpnia 2022, 01:00Dla mnie werdykt jednoznaczny - na 80% dziś (piszę po północy) klikamy spłuczkę i do połowy września widzimy się na rozszerzeniu 1.272 tegorocznych spadków -> SPX 3300, Nasdaq 9500. IMO przed nami może być uber-krwawy tydzień, a sugeruje mi to że US500/US100 przebiły EMA100 (czerwona krocząca na rycinie) z marszu - tak jeszcze nie było w tym roku, zawsze były łamane stopniowo ze stosunkowo mocnymi odbiciami, EMA20, EMA50, EMA100... no chyba że były bardzo blisko, ale nie tym razem - dystans był spory, a mimo to poszło jednym płynnym ruchem - znaczy brak chętnych, rynek ma już dość łapania dołków, ale jeszcze nie pali się do kapitulacji.
Obrazek

ANDRZEEEEJ, żyjesz jeszcze? :lol: Jak teraz o tym myślę wstecz, to to było do przewidzenia, Powell mógł zrobić tylko i wyłącznie negatywną niespodziankę lub nie zrobić nic, a wtedy kurs i tak by się zwalił. W każdym razie - good game, do zobaczenia we wrześniu, czekam na SPX przy 3300. A BTC to IMO prawdopodobnie walnie nowy dołek i bez czekania na jakiś magiczny listopad, ale gdzie? Tego nikt nie wie. Za ostre jest to zejście tegoroczne żeby je po prostu zakończyć, wykres się musi najpierw wypłaszczyć żeby można było mówić o ewentualnej kolejnej hossie.

Tak czy inaczej - prawdopodobnie na pewnym etapie się crypto odklei od stocków, warto spojrzeć na różnice między SPX a AMZN/Nasdaq w 2001 po dotcomach, AMZN odklepał dno dużo wcześniej przed SPX. Dlatego nie gram już S na BTC, bo nie wiem czy aby na pewno jeszcze spadnie, za to wiem że może po drodze odbijać tu i ówdzie o np. +50% przed dalszą zwałą. Tak czy siak czekam na dołek, ale długi i płaski, a nie taka poczwara jak w lipcu, że z pionowego spadku nagle odbija o +20%. IMO to nie było to.

Lokalnie co do spadku indeksów, to zdanie zmienię tylko jak SPX wejdzie znowu na 4300 (czyli warunek pozostaje bez zmian).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 28 sierpnia 2022, 10:23

voodoom pisze: niedziela, 28 sierpnia 2022, 01:22No i co z tego że inne jak efekt ten sam? Dużo ważniejszy od "inne rynki, inny czas" jest kontekst sytuacji - pusta bańka spekulacyjna, tak w 2000 na dotcomach rwano wszystko co tylko zadeklarowało że "będą internety" jak teraz rwano każdy najbardziej ścierwiasty coin, na podstawie niczego. I to jest najważniejszy czynnik który łączy te sytuacje. Jak widać pattern jest powtarzalny niezależnie od otoczenia, bo kierowany ludzką psychiką podczas bańki, a nie wydarzeniami:
Zgadzam się w zupełności. Sytuacja moim zdaniem jest bardzo podobna. Pękanie bani na indexach. Analogia krypto do dotcom. Balon nadmuchany do granic możliwości z którego obecnie spuszczane jest powietrze aż pozostanie z niego zupełny flak. W tym przypadku okolice 6-8k to naprawdę nie jest największy wymiar kary. Dlatego uważam że tarzanie się po dnie może być bardzo długie, wymęczające z opadającym i martwym boczniakiem. Czas na początek zakupów to może być dopiero q2, q3 2023r.

Krótkoterminowo śmierdzi mi tu podbitką jakąś.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » niedziela, 28 sierpnia 2022, 15:55

A może tak?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6769
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6634
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 28 sierpnia 2022, 19:46

Jeszcze troszku. Rogalik i tak okaże się najlepszą prognozą. Ja to wiem, Wy to wiecie ;) ;) ;)



Bitek nie wie, ale wyjścia i tak nie ma ;)



pozdro wariaty.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Elbing

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wszyscy » niedziela, 28 sierpnia 2022, 21:09

No nareszcie!
Uaktywnił się jeden z moich ulubionych zawodników. Witamy serdecznie po długim urlopie. ...jak pojawiałeś się w wątku o altach to zwiastowało to procenty dodatnie.
To dobry prognostyk 8-)

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Ps. @Bitjanusz napisz coś krzepiącego w wątku o altach. To w końcu Twój konik 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 09:47

Na podstawie poniższych kresek rozrysowałem sobie potencjalne miejsce do akumulacji oraz dystrybucji, zakładając że kolejny cykl się pojawi.

To że zrobimy nowe low w mojej ocenie jest prawie pewne. Pytanie czy zatrzymamy się na 12-14k czy sięgniemy dużo niżej z zasięgiem nawet do 6k, wszystko zależy od wielu czynników i to się dopiero okaże czy straszaki które się pojawiają są aż tak straszne. Dlatego zakres akumulacyjny według mnie to 7k-14k. Fioletowy box.

Zakres dystrybucyjny to 120k-300k. Zielony box. Czyli do zrobienia jest ok. x15 kapitału początkowego.

Osobiście nie preferuję łapania noży a poczekanie na większe uspokojenie wahań oraz brak emocji na rynku. Rozpoczęcie akumulacji w górę po kilku miesiącach nudy.

Obrazek
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 09:52

RSI fajnie schłodziło się i jakaś bycza dywergencja plus bullish engulfing na 4h :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 10:23

anagamidev pisze: poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 09:52RSI fajnie schłodziło się i jakaś bycza dywergencja plus bullish engulfing na 4h :D

To tylko będzie przedłużać agonię, ewentualnie jakieś małe odbicia. Desperados teraz jest w walce o 20k ale i to pęknie. Dajcie mu już bez fudu przetestować ten czerwcowy dołek, bo to pewniak i tam się zobaczy jaki jest popyt. Teraz to przepalanie pieniędzy @anagamidev. Uśrednianie uśrednianiem ale ja to bym na miejscu tych micro graczy zostawił te pieniążki i poczekał. Żeby później nie wywalać ze stratą na na opłaty, na życie, prund i gaz. Test ATH 2017 otwiera drogę na kolejny silny poziom 16080 i 10600. Jak ktoś tak bardzo chce posiadać tego bitoijna niech cierpliwie czeka. To nic nie kosztuje ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości