Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem w najbliższym czasie

Czas głosowania minął niedziela, 11 września 2022, 22:45

Spadamy poniżej 18k
40
45%
Pozostajemy dalej w konsolidacji w zakresie ok 18-24k
39
44%
Robimy odbicie powyżej 24k
10
11%

Liczba głosów: 89
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8503
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 12 sierpnia 2022, 20:46

SPX od 16-18.06.2022
Obrazek
BTC od 18.06.2022
Obrazek

To żyje i idzie w górę wyłącznie dzięki USA. Pomyślcie o reakcji na spadki ;)
Nie przeładujcie się w tych swoich marzeniach. Nie ma chętnych - wyłącznie rośnie siłą indexów

Trupów w szafie czeka nadal więcej, jak mniej - dostaliście szansę wyjścia względnie wysoko jeszcze

Początkujący
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1

Postautor: wszyscy » piątek, 12 sierpnia 2022, 22:44

A dupa blada a nie spadki ...
Dołek już był. Tak samo odmienny od poprzednich jak i sam szczyt(y).
Teraz,słowami klasyka, będziemy mydlić barana tak długo aż wszystkim się odechce :mrgreen:
.. a następnie włączymy drukarki i okaże się że blackroki itp od poziomu 20k$ skupują bita.
Ja jestem spokojny o przyszłość i nie zdziwi mnie casus Amazona na bicie który właśnie może się rozpoczynać.

Weteran
Reputacja: 788
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » piątek, 12 sierpnia 2022, 22:49

nie lubie eth ale jak przekroczy 1950 to może szybko polecieć na ath i pewnie pociągnie resztę

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: wszyscy » piątek, 12 sierpnia 2022, 22:52

Ps. Nie wspomnę już o Musku co sprzedał akcje tesli żeby po cichu odkupić bita :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8503
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » piątek, 12 sierpnia 2022, 23:04

@wszyscy kwestia logicznej analizy tych faktów z Muskiem. Sprzedał btc za 2 miliardy $ 22.07 (przed odragowaniem spadków - ale info podane później to przyjmijmy 24-25k) i drugie sprzedał akcje Tesli za 7 miliardów $ w sierpniu (to widać na wykresie nawet).
To jak grasz na Muska pytanie- te dwa fakty rozumiem się wg. Ciebie stykają i teraz kumuluje co ? Doge coina jak już
Spoiler:
, chociaż wcale nic :idea: tylko fiaty 10 mld $ czeka ...na 500$ :twisted: (1.co mało prawdopodobne bo to by wyszło 20 mln btc a tyle jeszcze nie wykopano, grosiki brakują. 2.Czyli albo nie czeka z taką kasą, albo bit nigdy nie spadnie do 500$ bo Musk by go przejął (nawet nie da się kupić 1/4 tego na rynku), 3.lache na to kładziemy - będzie co będzie.)
(wstąpił do klubu czekaczy - szczekaczy, naturalna ewolucja w crypto - teraz zacznie grać na lewarze... ;) )
...pewnie S Obrazek

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: wszyscy » piątek, 12 sierpnia 2022, 23:28

Socjo mój miły sąsiedzie... Muska przypomniałem pół żartem (jeśli kupuje dowiemy się po czasie).
Ja po prostu z uporem maniaka uważam że Dołek już był. A jeżeli tak to kierunek jest oczywisty niezależnie od szumów na mniejszych interwałach.
Pierwsze jaskółcze drukarki się wykluwają .
To chwilę potrwa ale jak ruszy to lawinowo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » sobota, 13 sierpnia 2022, 00:32

Będzie już 6 lat jak patrzę na wykres btc ale tak posranej końcówki trójkąta zwyżkującego nie pamiętam.

:roll:

Weteran
Reputacja: 788
Reputacja postu: 
1

Postautor: masonbtc » sobota, 13 sierpnia 2022, 00:36

spokojnie wielkie wzrosty nadchodzą :)

Obrazek
Obrazek

we are ready

eth przy 1950 btc się budzi

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 337
Reputacja postu: 
2

Postautor: SCI_FI_Maciuś » sobota, 13 sierpnia 2022, 09:01

Muszę pokornie przyznać, że mimo rewelacyjnego lipca za szybko wycofałem się z ETH na poziomach ~1720$ i racja była po stronie tych co trzymają.

Oczywiście duża racja w tym, że cały rynek jest pchany przez wyniki z USA oraz świra przed mergem, mało ma to wspólnego z fundamentami crypto.

ETH ciągnie rynek, BTC w całej tej sytuacji wygląda ... żałośnie i kiedy już przyjdzie powrót do rzeczywistości to poleci po nowe low na jesień, co do tego zdania nie zmieniam.

Ale merge jest za miesiąc, jest taki hype, że cena może spokojnie podjechać dużo wyżej jak się ludzie nakręcą. Po ruchach cenowych mam wrażenie, że to jednak nie jest ani odreagowanie ani głupia ulica tylko sukcesywne, jednostajne wykupywanie przez ... kogoś. Ale kogoś conajmniej stopień wyżej niż ktokolwiek z nas ;) Warto się pod ten ruch podłączyć, z ręką na stop lossie. Przyznaję się do błędu i wchodzę L z zamiarem ewakuacji 10 września przed wyjazdem do Albanii na wakacje, akurat kiedy FOMO powinno osiągnąć apogeum.

A potem wiadomo, sell the news.

Ten rynek nigdy nie przestaje zaskakiwać 8-)

PS. ETH/BTC teraz po 0.0814. Na szczycie poprzedniej bani 0.085, ciekawe jak się zachowają oba crypto bliżej tej ceny. Potem juz mamy tylko 0.1055 u szczytu FOMO na flippening. Ciekawe czy pod koniec sierpnia w takim tempie nie zrobi sie z tego połączony rajd merga i flippeningu 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 1333
Reputacja postu: 
0

Postautor: rubel » sobota, 13 sierpnia 2022, 09:28

U mnie eth wlazło w strefę sprzedażową. Zaprawdę powiadam wam, czas jest bliski :lol:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1491
Reputacja postu: 
1

Postautor: blink » sobota, 13 sierpnia 2022, 09:56

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 09:01Oczywiście duża racja w tym, że cały rynek jest pchany przez wyniki z USA oraz świra przed mergem, mało ma to wspólnego z fundamentami crypto.

Jeśli wejście merge nie jest fundamentem to co dla Ciebie będzie? :lol:

Uważam że jeśli dziadek pozwoli to ETH będzie pompowane jeszcze miesiąc czasu i przed samym mergem będzie sell on the news, gdzie największe wzrosty będą na samym końcu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: SCI_FI_Maciuś » sobota, 13 sierpnia 2022, 10:06

blink pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 09:56Jeśli wejście merge nie jest fundamentem to co dla Ciebie będzie?

Miałem na myśli samego BTC, on jest ciągnięty z przyzwyczajenia i litości.

Merge jest faktycznie jednym z największych, jeśli nie największym, updatem w historii crypto jeśli chodzi o samą złożoność operacji. Ale dla mnie to czysty hype. Tylko przejscie z POW na POS. Nic wielkiego, mamy kilkanaście szybszych L1 na rynku. Większym usprawnieniem na pewno będzie sharding. Jeśli ludzie myslą, że we wrześniu po mergu zmaleją opłaty za transakcję to się gorzko rozczarują.
blink pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 09:56Uważam że jeśli dziadek pozwoli to ETH będzie pompowane jeszcze miesiąc czasu i przed samym mergem będzie sell on the news, gdzie największe wzrosty będą na samym końcu.

+1
Możliwe, że jesteśmy świadkami przejęcia pałeczki przez ETH i to pod niego będzie teraz przebiegał cykl dla całego crypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3072
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » sobota, 13 sierpnia 2022, 10:54

"Iran drwi z sankcji i bez skrępowania przyznaje, że używa kryptowalut do płacenia za import"
https://ithardware.pl/aktualnosci/iran_ ... 22712.html

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
2

Postautor: mikusieke » sobota, 13 sierpnia 2022, 11:44

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 09:01 Przyznaję się do błędu i wchodzę L z zamiarem ewakuacji 10 września przed wyjazdem do Albanii na wakacje, akurat kiedy FOMO powinno osiągnąć apogeum.

A potem wiadomo, sell the news.
no to supcio, prawdę mówiąc czytając twoje posty z ostatnich kilku stron zdajesz się być znakomitym anty-wskaźnikiem - market makerzy zrobili świetną robotę przekonując cię, aby wejść w takim momencie na rynek. podobnych jak ty jest wielu - i tak to się właśnie kręci...

dla mnie to śmierdzi w tej chwili spadkami. może odbębnimy jeszcze jakieś hh, może nawet jutro 26k co by dać więcej nadziei - ale niekoniecznie, bo hej - mamy kolejny lokalny high w USA. daję 1:4 na wybicie 25k, a 3:4 na to, że wzrosty mamy już z głowy do końca sierpnia.

dlaczego? btc jest mocno bujane przez rynki w USA, shinya wrzucił SPX wraz z poziomami, za co dziękuję - bo ostudził nieco mój entuzjazm, pozwolę go sobie przekleić:
shinya pisze:Obrazek
dałbym sobie rękę uciąć, że na Wall Street ktoś NA PEWNO będzie lada moment realizować zyski/uciekać z rynku. pytanie jak głęboko zajedziemy. a krypto jak to krypto - będziemy sobie w 17k-26k konsolidować i dobrze, im dłużej tym lepiej. tak to widzę na sierpień.

Obrazek

potem może mała odwilż pod merge, może nawet kolejne lokalne high, po czym kolejne low ;) i tak jeszcze przez dłuższy czas, jedynie z zastrzeżeniem, że następny dołek będzie już TYM dołkiem.

pozdrawiam i pamiętajcie - własne wahania w decyzjach odnośnie rynku to świetny antywskaźnik, zawsze patrzcie na big picture.

edit: do short term dodam jeszcze, że ETH również znajduje się na poziomach, na których KTOŚ BĘDZIE realizować zyski, ktoś również bardzo chętnie tych będzie wypełniał orderbooki, czekał i skupował na przyszłość. powiew optymizmu na forum z ostatnich stron, również na to wskazuje. w tym momencie tylko short.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 sierpnia 2022, 12:01 przez mikusieke, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: SCI_FI_Maciuś » sobota, 13 sierpnia 2022, 11:50

mikusieke pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 11:44no to supcio, prawdę mówiąc czytając twoje posty z ostatnich kilku stron zdajesz się być znakomitym anty-wskaźnikiem - market makerzy zrobili świetną robotę przekonując cię, aby wejść w takim momencie na rynek. podobnych jak ty jest wielu - i tak to się właśnie kręci...

Spodziewałem się jeszcze dzisiaj takiego komentarza w moją strone ;) Jak mówiłem wcześniej - najlepiej napisac po fakcie tylko o swoich wygranych i przemilczeć wtopy.

Z tym anty-wskaznikiem się tak nie rozpędzaj - pierwszy tutaj na początku lipca napisałem, że będziemy mieli wakacyjny rajd pod merge. I swoje w lipcu zarobiłem.

Ale najlepiej przez prawie 2 lata napisać ledwo 7 postów i oceniać innych, nie? :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 11068
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » sobota, 13 sierpnia 2022, 11:55

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 11:50Jak mówiłem wcześniej - najlepiej napisac po fakcie tylko o swoich wygranych i przemilczeć wtopy.
No ja się przyznaję - ogłosiłem top na 24.9k$ a jednak teraz widzę i 27k$. Longi wczorajsze na ETH zamknięte, teraz mam na BTC od 24500$. SL przy wczorajszym dołku. Jedziemy. :)
FTX - najlepsza giełda do grania lewara:
https://ftx.com/referrals#a=ergorg

LTC: M8tdVG8dqJtybi5fS2TWFMZLzeTEVMzY9K
https://twitter.com/Ergorg

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1

Postautor: mikusieke » sobota, 13 sierpnia 2022, 12:01

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 11:50Spodziewałem się jeszcze dzisiaj takiego komentarza w moją strone Jak mówiłem wcześniej - najlepiej napisac po fakcie tylko o swoich wygranych i przemilczeć wtopy.

Z tym anty-wskaznikiem się tak nie rozpędzaj - pierwszy tutaj na początku lipca napisałem, że będziemy mieli wakacyjny rajd pod merge. I swoje w lipcu zarobiłem.

Ale najlepiej przez prawie 2 lata napisać ledwo 7 postów i oceniać innych, nie?

omieszkałem Cię ocenić, bowiem zauważyłem iż chętnie robisz to w stosunku do innych. cieszę się, że zarobiłeś - serio, nie życzę źle, wręcz przeciwnie. po prostu warto zachować chłodną głowę, a twoje ostatnie posty zdają się być silnie nacechowane emocjonalnie.

odnoszenie się do ilości napisanych postów nie jest moim zdaniem zbyt mądre. jestem na forum od 2018 r., pisałem nieco w 2019 i 2020, natomiast dane do starego konta przepadły gdzieś w mojej głowie, a odzyskiwanie hasła nie działało. zatem zastosuj się do własnej rady i nie oceniaj - znam bajki i wieczne zrzędzenie socjologa, niezłe analizy ergorga; szkoda że Vetza już tu nie ma.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: SCI_FI_Maciuś » sobota, 13 sierpnia 2022, 12:08

OFFTOP
Spoiler:
mikusieke pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 12:01odnoszenie się do ilości napisanych postów nie jest moim zdaniem zbyt mądre.

Nie licytuję się na posty, bardziej chodzi o to, że staram się często pisac tutaj co myślę. I chciałbym, żeby jak najwięcej osób to robiło. Nie zawsze musi być 100% chłodna głowa i merytorycznie - niektórzy zapominają, że jesteśmy w dziale przedszkole. Dla mnie byłoby super, gdyby wszyscy się chwalili co im siedzi w głowie.

Skoro byłeś tu wcześniej, to pewnie pamiętasz, że poważniejszą i merytoryczną dyskusję z wykresami miałeś w 'rozważaniach ekonomicznych' a tutaj był bardziej troll box. Ale większość przeniosła się tutaj, bo ludzie często pisali .. od serca :lol: i po prostu było ciekawiej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3072
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » sobota, 13 sierpnia 2022, 12:13

viewtopic.php?f=27&t=25968&start=74520#p747016
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=75060#p748431

ETH idzie zgodnie z oczekiwaniami. 2100 $ - 2300 $ (zniesienia 0.5 - 0.618) to dobre miejsce do realizacji zysków (dla osób, które wchodziły w <1500 $).

Czego można dalej oczekiwać ? Odreagowania na innych projektach (mini alt sezon).
Co do Bitcoina i ETH czekam jak zareagują na oporach wyżej opisanych (szczególnie ETH mnie interesuje).

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 834
Reputacja postu: 
3

Postautor: Kutalisk » sobota, 13 sierpnia 2022, 12:35

shinya56 pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 12:13Czego można dalej oczekiwać ? Odreagowania na innych projektach (mini alt sezon).
Cały czas widzę realizację scenariusza mini-bańki jak w 2019. Realizacja zysków we wrześniu PRZED merge ETH. A potem sroga korekta do minimów ze szpilą przebijająca poprzednie dołki nawet do 13-14k pod koniec roku.

Czekam na więcej takich postów:
Mateo777 pisze: piątek, 12 sierpnia 2022, 21:23Witam wszystkich bardziej doświadczonych crypto optymistów ja dopiero zaczynam przygodę z crypto wiem wiem późno sporo mnie ominęło niestety. Mam zapytanie czy warto waszym zdaniem jeszcze wejść w ethreum przy obecnej cenie i jak myślicie czy po merge będzie realizacja zysków i cena runie w dół? Wiem że nie sposób to przewidzieć ale chętnie posłucham opini pozdrawiam i życzę zysków
Niestety nasze forum powoli staje się coraz bardziej marginalne, trzeba śledzić twittery itp. Tam są emocje nie to co u nas.

Wróć do „Przedszkole”