Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 6 sierpnia 2022, 10:00

jacek-g pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 09:46 ETC Hashrate: 26.10 TH/s
ETH Hashrate: 989.52 TH/s
Spoiler:
wiesz co oznaczają te liczby?
Że taki % jest rozkład górników posiadających GPU z pamięcią ponizej 4gb(ETC) i pamięcią powyżej 4gb (ETH) - i nic więcej.
I to oczywiste że skoro na ETH jest trochę większa rentowność wydobycia(15-20%) i dodatkowo jest to coin nr 2 z całkiem dobrą IMO funcjonalnością, to lepiej go kopać, niż ETC na którym nie ma nic, nic się nie dzieje. I oczwiste też jest, że jak ktoś ma dużą farmę - to te 20% różnicy to oznacza olbrzymie pieniądze i że jest w stanie zrobić naprawdę dużo, że tego nie zmieniać. Ale osobiście mam nadzieję (może trochę naiwnie) że ludzie się czegoś nauczyli i tym razem nie będzie kolejnego forka.
@rubel - dokładnie tak jest. Im dłużej trwa ta niemoc, tym gorzej to wygląda...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jacek-g » sobota, 6 sierpnia 2022, 10:33

@adiqq

wiem co oznaczają te liczby, wiem co się da kopać na 4GB a co na 8GB, ja to tak bardziej pod kontem rentowności kopania ETC o której wspomniałeś, a nie dywagacji powstania forku ETH lub nie. Można sobie przeliczyć ile ta obecna rentowność kopania ETC musiałaby być wyższa żeby przygarnąć obecną moc skierowaną na ETH i zostało chociaż troszkę na prąd.

A co do forku ETH to jego powstanie jeśli nastąpi nic nie wniesie, myślenie życzeniowe górników że kupujący uwierzą w projekt którego istotą powstania jest tylko to żeby dało się coś kopać po ETH.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 6 sierpnia 2022, 10:50

Spoiler:
jacek-g pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 10:33wiem co oznaczają te liczby, wiem co się da kopać na 4GB a co na 8GB, ja to tak bardziej pod kontem rentowności kopania, a nie dywagacji powstania forku ETH lub nie. Można sobie przeliczyć ile ta obecna rentowność kopania ETC musiałaby być wyższa żeby przygarnąć obecną moc skierowaną na ETH i zostało chociaż troszkę na prąd.
może i wiesz, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z konsekwencji z tego wynikających. Problem jak zwykle ten sam - trzeba wykonać te wyliczenia, przyjąć odpowiednie założenia, a nie mówić tylko o tym. Ja to zrobiłem i jestem spokojny.
Dla mnie POW nie jest końcem miningu, bo czy to na ETC czy też na innym coinie (np. FLUX,RVN,CFX,ERG) będę miał wystarczającą i satysfakcjonującą mnie rentowność. Ale z pewnością nie wszyscy tak będą mieli, więc po jakimś czasie zrobią to samo co pod koniec czerwca, czyli zapakują te tysiące GPU do kontenerów i sprzedadzą...a trudność i rentowność po pewnym czasie ustabilizuje się na jakimś tam poziomie. :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 sierpnia 2022, 10:56

shinya56 pisze: piątek, 5 sierpnia 2022, 16:43 To po ch.j tu jesteś ? ;)
shinya56 pisze: piątek, 5 sierpnia 2022, 18:49Osobiście widzę jakie kontrakty są podpisywane nawet przez nasze NFZ. Tylko o tym się dowiedzcie za kilka lat kiedy to ceny będą na wyższych poziomach.
shinya56 pisze: piątek, 5 sierpnia 2022, 21:04Słyszałeś o operacjach, które prowadzi się międzykontynentalnie ? W USA jest chirurg, który ma specjalny sprzęt (rękawice, okulary vr, itd.)
shinya56 pisze: piątek, 5 sierpnia 2022, 18:49 Odnośnie ceny Bitcoina i ETH. Przyszły tydzień powinien być już mocno wzrostowy (ogólnie Sierpień).

Zasadniczo na forum zaglądam od listopada 2021 wyłącznie poczytać Twoje predykcje. Jestem na różnych walorach spekulacyjnych dla pieniędzy. Nic więcej, nic mniej. Dalszych sukcesów życzę, może będziesz z użyciem crypto mnie kiedyś zdalnie operować ;)
Nie mam więcej pytań, idę połazić po górach. We wtorek znowu zajrzę.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 6 sierpnia 2022, 11:56

socjolog2008 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 10:56 Zasadniczo na forum zaglądam od listopada 2021 wyłącznie poczytać Twoje predykcje.

Szanuje ;)

socjolog2008 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 10:56Nie mam więcej pytań, idę połazić po górach.

Też lubię połazić po górach czy MTB. Może w przyszłości ustawimy się i trasę zrobimy, a na koniec piwko ;)

@socjolog2008
Osobiście radzę nie odpuszczać rynku krypto. Cały czas jesteśmy na samym początku i jeszcze będzie dużo okazji do wykręcenia %.

Radzę też nie patrzeć na inflacje, wojny, pandemie itd. Technologia, która w przyszłości będzie ratowała zdrowie/życie idzie swoją drogą.

Predykcja średnio i długoterminowa.
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=733027#p733027
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=743785#p743785

Zrobiliśmy target czyli przetestowaliśmy MA210. Patrząc wstecz jesteśmy w miejscu gdzie powinien zacząć się nowy trend wzrostowy.
Jeżeli zlecimy mocno w dół <MA210 to można oczekiwać zmiany trendu "globalnego" na spadkowy. Nie biorę tej opcji pod uwagę na obecną chwilę.
Oczekuje korekty spadków w najbliższych tygodniach.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » sobota, 6 sierpnia 2022, 15:58

@shinya56 Nie sądzisz jednak, że skoro ma 210 zostało naruszone.. to jednak mamy wycieczkę niżej? Zbyt kolorowo by to wyglądało. Jednak z drugiej strony mam takie: Binance promuje krypto (patrz Ronaldo i reklama u niego - gdzie jest multum hazardzistów STS itp ;) - z tą różnicą że tutaj można w pewnym momencie wyjść, a tam zostawia się wszystko przeczuciu). Zdjęcie fee na btc aby vol rósł (zaznaczenie zmiany trendu poprzez zwiększony vol). Wojny i inne rzeczy raczej już nie działają w takim stopniu na krypto jak to było podczas ostatniej bani.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 6 sierpnia 2022, 16:17

@_det
W Marcu 2020 też został naruszony, ale to był szybki strzał. Teraz oscylujemy zdecydowanie dłużej na linii MA 210.

Obrazek

Aktualnie jesteśmy nad linią MA 210.

Obrazek

Faktem jest, że spadki zatrzymały się w tym miejscu. Na obecną chwilę nie widzę nic niepokojącego. Przy tym obserwując wskaźniki techniczne i analizę sentymentu na rynku widzę zmianę trendu. Tutaj ETH wychodzi przed szereg. Druga opcja czyli dalsze spadki też jest grana, ale musi zostać spełniony warunek.
shinya56 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 11:56Jeżeli zlecimy mocno w dół <MA210 to można oczekiwać zmiany trendu "globalnego" na spadkowy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » sobota, 6 sierpnia 2022, 16:36

Co do sentymentu o którym wspominasz, masz dużo racji. Wystarczy poczytać co ludzie tutaj na forum piszą "szkoda że nie kupiłem więcej gdy było po 1xxxx", " gdy znowu spadnie w okolice 1xxxx - odkupie ile wlezie". Także myślę że nawet gdyby teraz miało spadać (w co zasadniczo też bardzo wątpię), to ludzie z takim nastawieniem raz dwa zatrzymają spadki - każdy załaduje się ile będzie możliwe.. (także pewnie już w te okolice nie spadnie ;) ). Jednakowosz trzymam rękę na pulcie i patrzę w te moje magiczne "żółte" kreski i czekam na jakieś mocniejsze pchnięcie w górę.. aby wreszcie zostawić te wirtualne pieniąchy na jakiś czas ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 6 sierpnia 2022, 16:47

_det pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 16:36"szkoda że nie kupiłem więcej gdy było po 1xxxx", " gdy znowu spadnie w okolice 1xxxx - odkupie ile wlezie". Także myślę że nawet gdyby teraz miało spadać (w co zasadniczo też bardzo wątpię), to ludzie z takim nastawieniem raz dwa zatrzymają spadki - każdy załaduje się ile będzie możliwe

Nie wierzę w to - jestem praktycznie pewien, że nawet gdybyśmy spadli do 18 czy 19k to nie kupią "bo spadnie niżej". Wiecznie czekający malkontenci, dla nich nigdy cena nie będzie odpowiednia.

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » sobota, 6 sierpnia 2022, 16:49

prap0n pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 08:16
Ależ to jest życzeniowe... Równie dobrze mozna w 2 fali wyznaczyc 3 fale spadkowe. Ba można nawet uznać po tych 2 duzych falach bedzie jeszcze 3 z zasiegiem ponizej zera :lol: no dobra powiedzmy 500$ ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6496
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1682
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » sobota, 6 sierpnia 2022, 19:54

Witam serdecznie , dawno mnie tu nie było. Zerknąłem na szybko w wykres iii flauta to jest, czekamy do jesieni. A DT niech się biją z botami.

Ps. dla starych bywalców "ruska moneta" mówi mi że to jebnie - piętro niżej ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 6 sierpnia 2022
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ToTheMoonn » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:07

Siema wszystkim . Jako nowy tutaj chciałem się przywitać , trochę tu czytałem od dłuższego czasu i też już dłuższy czas siedzę w crypto . Dołka raczej już nie pogłębimy bo zbyt wielu na to czeka nawet wśród moich znajomych . Ale w okolice zejść jeszcze możemy takie moje zdanie . Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12958
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:20

ToTheMoonn pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 21:07Dołka raczej już nie pogłębimy bo zbyt wielu na to czeka nawet wśród moich znajomych
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:27

maxi82 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 19:54Ps. dla starych bywalców "ruska moneta" mówi mi że to jebnie - piętro niżej
Jakby miał "porównywać", nie wspomnę nawet że czasowo wychodzi podobnie.

Obrazek
Obrazek
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6496
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:35

Obstawiam szpilą około 11k$ i stabilizację pomiędzy 12 a 13, pożyjemy....
PS. ja mam na kurs z grubsza wy.....e. Piszę co widzę a patrzę od początku ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12958
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:37

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 6 sierpnia 2022, 21:53

maxi82 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 21:35PS. ja mam na kurs z grubsza wy.....e. Piszę co widzę a patrzę od początku
Ja podobnie, nawet bym i chciał wzrosty, ale z pustego i salomon nie naleje. Poza tym teraz mamy naprawdę zajebisty czas. Właśnie w takich okresach rodzą się nowe trendy, projekty które będą królować za kilka lat. Warto się skupić teraz mocno na edukacji, riserczu.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7682
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12958
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 6 sierpnia 2022, 22:00

rubel pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 21:53Warto się skupić teraz mocno na edukacji, riserczu.
Mało śledzę wątków na forum, jeśli nie ma jeszcze to warto by założyć "projekty na następną bańkę", bo znając życie będziemy mieć znowu roszadę na top 10-100. Pisałem o tym już kiedyś tutaj.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 sierpnia 2022, 22:01

maxi82 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 19:54 Ps. dla starych bywalców "ruska moneta" mówi mi że to jebnie - piętro niżej ;)
maxi82 pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 21:35Obstawiam szpilą około 11k$ i stabilizację pomiędzy 12 a 13, pożyjemy....
socjolog2008 pisze: środa, 3 sierpnia 2022, 00:3810-12k pod odbicie ,może wtedy ale nie teraz pod te krótkotrwałe zdechłe koty

Podobnie postrzega to wiele osób, dlatego po krótkim okresie połowa czerwca - koniec lipca zrealiozwali zyski i sobie czekają, na spokojnie. Pieniądze są najwyższą wartością. Nikt nie lubi przepłacać
rubel pisze: sobota, 6 sierpnia 2022, 21:53Poza tym teraz mamy naprawdę zajebisty czas. Właśnie w takich okresach rodzą się nowe trendy, projekty które będą królować za kilka lat. Warto się skupić teraz mocno na edukacji, riserczu.

Z tym to się zgadzam i podpisuję w pełni. Człowiek kilka godzin dorobi zakwasów maszerując po górach (Dzisiaj Kasprowy - Hala Gąsienicowa - Kużnica z buta 17km) to dostrzega więcej na świeżym powietrzu. Ale bez kąpania w gorącej wodzie. Poczekajmy na spokojnie i na 10k pod odbicia
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » sobota, 6 sierpnia 2022, 22:05

Co do kursu BTC to wiele zależy(a w sumie moim zdaniem najwięcej, przynajmniej w średnim terminie) od FED. Moim zdaniem do 15 września nie powinno być większych ruchów, teraz jakbym miał obstawiać to obstawiałbym spadki, ale nie specjalnie głębokie, gdzieś do 21 tys max. Generalnie spodziewałem się konsolidacji na pułapie 15-25tys, się okazało,że mamy szanse aby trend boczny się ustawił na poziomie 22-24 tys.

Co do BTC i ETH aktualnie główną siłą spychającą kursy jest emisja nowych monet. Dla porównania zakładając,że BTC jest emitowanych 900 dziennie, a ETH zgodnie z tą stronką:
https://watchtheburn.com/

to przy aktualnych kursach mamy przez ostatnie 30 dni nadrukowanych 27 000 BTC i 351 tys ETH( 625mln USD i 600mln USD odpowiednio, a więc tak jakby to porównać to w miesiąc musi być świeżego napływu kapitału na BTC i ETH razem ok. 5,6mld PLN, a więc kapitalizacja takiego Taurona dla przykładu, a to tylko jeden miesiąc dodruku). Plus jest taki,że na BTC jest stały napływ długoterminowej drobnicy, która po spadku kursu odbiera dodruk, a jeszcze dodatkowo wykupiła niektórych większych inwestorów.

Co do przyszłości- podaż na BTC zmaleje z chwilą halvingu(o połowę), gdzieś w okolicach maja 2024 i można przyjąć,że plus minus jest to data stała. Wraz z załamaniem sie podaży będzie prościej o wzrosty i ogólnie o utrzymanie kursu na wyższych poziomach.

Na ETH takich zdarzeń pewnych nie ma, jedynie jest planowane merge, które nie tylko spowoduje spadek dodruku, ale finalnie ma doprowadzić do spadku ilości ETH w obiegu(spadnie dramatycznie wartość nagrody za blok, plus będzie palenie tokenów), co przy popycie na ETH(nawet mniejszym niż na BTC) winno dać sowite wzrosty). No ale samo Merge to wróżenie z fusów, aczkolwiek są szanse,że będzie już niebawem. Gdyby nie Merge wartość ETH moznaby wyceniać na 0. Jeszcze biorąc pod uwagę,że BTC i ETH to pewnie w jakiejś części ci sami inwestorzy to można zakładać,że jak kasa przestanie wylatywać z ETH to się zwiększy popyt na BTC i go zacznie ciągnąć w górę za ETH.

Co do FED- ja uważam,że kończy się okres podwyżek stóp i spodziewam się niedługo obniżek stóp(mimo danych o bezrobociu). Dlatego pierwszych wiekszych ruchów na BTC spodziewam się od połowy września i póki co obstawiam,że będzie to ruch w górę, ze sporą szansą na ATH na wiosnę.

Co do kryzysu gospodarczego-faktycznie taki będzie, ale głównie uderzy on w jedno Państwo liczące 38 mln mieszkańców, zamieszkałe przez 0,5% populacji świata, więc dlatego nie przywiązywałbym żadnej wagi do tego,że jak w Polsce ludzie nie będą mieli czym mieszkania ogrzać to BTC ma upaść. Po prostu kryzys będzie dotyczyć w wersji hard tak małej części świata,że go można spokojnie pominąć. 40mln ludzi przybywa netto na świecie co 6 miesięcy, więc to żadna ilość.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blink, Google [Bot] i 36 gości