Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
7
27%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
35%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
38%
 
Liczba głosów: 26
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 8 lipca 2022, 14:19

Za moment się dowiemy co dalej, ostatnie dane na które czeka rynek - stan rynku pracy w US i CAD o 14:30. Pewnie będzie rakieta w którąś stronę.

// edit:
No i urwało, ale w dół. Esencja dzisiejszych rynków finansowych - olaboga, sell all, tragedia... bo dane pokazują że ludzie mają zatrudnienie i nie jest źle. To jest patologia, rynek wciąż operuje na zasadach wiary w "helicopter money". IMO póki się tego nie wypleni, to należałoby pisać tylko takie scenariusze które na końcu mają wielki czerwony dół.
- NFP: 372 tys. (oczekiwano 270 tys.; poprzednio: 390 tys.)
- Stopa bezrobocia: 3,6% (oczekiwano: 3,6%; poprzednio: 3,6%)
- Dynamika płac: 5,1% r/r (oczekiwano: 5,0% r/r; poprzednio: 5,2% r/r)
Ciekawe co z tego wyniknie, też mi się wydawało że pora na dłuższe wzrosty, ale jak S&P spadnie znowu poniżej 3850 to już bardzo słabo to widzę.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 lipca 2022, 14:51 przez voodoom, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » piątek, 8 lipca 2022, 14:29

@voodoom

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Ce ... rt-8352837

https://www.money.pl/gospodarka/mieszka ... html?amp=1

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
mudol pisze: piątek, 8 lipca 2022, 08:43Z samochodami też pieprzy głupoty, obecnie szukam, to jest jakaś masakra, co się pojawia to po 2-3 dniach znika, ceny z kosmosu, nawet o 400zł nie obniżają "bo i tak kupi ktoś inny"
To słabo szukasz. Obserwuję ten rynek bieżąco od lat i są spore różnice względem grudnia czy choćby marca. Widać ewidentnie brak kasy u ludzi i to, że sprzedają często poniżej kosztów .

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 8 lipca 2022, 14:37

jest spora szansa na nowy dołek ;)

wg. moich obliczeń 20900 to ostatnia deska ratunku dla byczków

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 8 lipca 2022, 15:02

Panowie wam to chyba przydałaby się przerwa od tych wykresów i wiecznego rozkminiamia.
Wszedłem ,popatrzyłem na 4h i dla mnie ściemniają i walą glupa myśląc że niedźwiedzie są takie durne i będą je łapać na te swoje Brunerowskie sztuczki
Btc 24.3 będą wybijać na 90%
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 8 lipca 2022, 15:07

masonbtc pisze: piątek, 8 lipca 2022, 14:37jest spora szansa na nowy dołek

wg. moich obliczeń 20900 to ostatnia deska ratunku dla byczków

Nic z tego. S&P niezwykle czysty V-recovery na 1m, rynek zrzut potraktował jak nieistotną anomalię oraz test dołu i zbiera. IMO póki nie przebiją w dół 3850 - jest byczo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 8 lipca 2022, 15:18

Na na samym srodku glownej onetu artykul o kryptowalutach :)

W kryptowaluty włożył całe oszczędności. "Byłem chciwy. Straciłem niemal wszystko"
W kryptowaluty włożył całe oszczędności. "Byłem chciwy. Straciłem niemal wszystko"
Ciągle chciałem zarobić jeszcze więcej – mówi Krystian. W kryptowaluty zainwestował 100 tys. zł. Mógł wyciągnąć 800 tys., stracił niemal wszystko. Takich jak on jest wielu.


Stoję na postoju taxi, jak klient mi będzie wchodził, to się rozłączę – mówi mi na wstępie 33-letni Krystian z Wrocławia. Umawiamy się, że zmienię w tekście jego imię i miejsce zamieszkania, bo – jak twierdzi – wszyscy go tu znają. Ale swoją historię opowie, bo "może to będzie przestroga dla innych".

Poza dorabianiem na taksówce Krystian pracuje w drukarni ojca. Kryptowalutami zainteresował się jakieś dziesięć lat temu, gdy pierwszy raz zrobiło się głośno o wzrostach bitcoina. Ale dopiero 3-4 lata temu miał wystarczająco dużo oszczędności i wiedzy, by zacząć inwestować w ten rynek.

A raczej tracić, bo Krystian – choć wtedy jeszcze o tym nie wiedział – niemal wszystkie swoje oszczędności miał spektakularnie przegrać.

– Szukałem miejsca, gdzie można zainwestować pieniądze – wspomina. – Jest taki popularny youtuber, Phil Konieczny, który siedzi w świecie kryptowalut. Zacząłem oglądać jego filmy i wchodzić w projekty, które analizował i polecał.

Krystian założył konto na polskiej giełdzie BitBay (dziś Zonda) i amerykańskiej giełdzie Binance. Kupował głównie dwie największe i najpewniejsze kryptowaluty, czyli bitcoin i ethereum. Nie grał, tylko "hodlował" – kupował i trzymał w swoim wirtualnym portfelu aż do momentu, gdy cena wzrosła. Określenie, popularne w świecie kryptowalut, pochodzi od przekręconego angielskiego słówka hold (pl. trzymać).

33-latek kupował kryptowaluty regularnie co kilka tygodni, przeznaczając na to jednorazowo 1-2 tys. zł. I zarabiał.

– Na rynku są trzy okresy: bessa, hossa albo stagnacja – tłumaczy. – My mieliśmy hossę, to znaczy wszystko szło bardzo szybko do góry i cokolwiek byś nie kupił, to mogłeś zarobić ogromne pieniądze. I tych pieniędzy zarobiłem naprawdę sporo.

Ale chciał zarobić jeszcze więcej. Po pewnym czasie stwierdził, że cena bitcoina i ethereum rośnie zbyt wolno. Jego uwagę przykuły dwie mniej popularne kryptowaluty, które gwałtownie rosły: cake i pancake bunny. Sprzedał więc wszystkie swoje udziały w bitcoinie i ethereum, a potem zainwestował w te dwie waluty. Po 50 tys. w każdą.

– Chodzi o to, że w tym rynku działa psychologia. To się nazywa chciwość – mówi nieco chaotycznie Krystian, a z każdym zdaniem słychać, jak coraz bardziej się nakręca. – I mimo, że zarobiłem już kilka razy to, co wpłaciłem, to chciałem zarobić jeszcze więcej. Kupiłem pancake bunny za 55 dol., a cena wzrosła do 460 dol. Więc mówię: kurde, to jest chyba dobry pomysł! I zamiast to sprzedać to czekałem, aż wzrośnie jeszcze bardziej.

Krystian zainwestował 100 tys. zł. W szczytowym momencie jego udziały były warte osiem razy tyle. I wtedy właśnie pancake bunny został zhakowany. Cena jednego "tokena" spadła z 450 dolarów do 10 centów. Z dnia na dzień Krystian stracił 50 tys. zł. Zostało mu drugie 50 tys. zainwestowanych w cake, jednak cena tej drugiej kryptowaluty też spadła: dziś mógłby wyjąć "tylko" 20 tys.

– A ojciec też stracił, czy nie? – dopytuję, bo chwilę wcześniej powiedział mi, że przekonał do inwestycji ojca.

– A, kur**, szkoda gadać… – wzdycha chłopak. – Miał bitcoina, zarobił na nim bardzo dobrze. I też go namówiłem na inną kryptowalutę, która zaraz po zakupie też drastycznie spadła. Trochę włożył. I stracił.

[...]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 8 lipca 2022, 15:28

Pogromca pisze: piątek, 8 lipca 2022, 14:33 @voodoom

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Ce ... rt-8352837

https://www.money.pl/gospodarka/mieszka ... html?amp=1

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
mudol pisze: piątek, 8 lipca 2022, 08:43Z samochodami też pieprzy głupoty, obecnie szukam, to jest jakaś masakra, co się pojawia to po 2-3 dniach znika, ceny z kosmosu, nawet o 400zł nie obniżają "bo i tak kupi ktoś inny"
To słabo szukasz. Obserwuję ten rynek bieżąco od lat i są spore różnice względem grudnia czy choćby marca. Widać ewidentnie brak kasy u ludzi i to, że sprzedają często poniżej kosztów .
Spoiler:
Ja mam takie obserwacje - kolega samochód 6 ketni kupiony w salonie, sprzedał minimalnie taniej niż kupił 6 lat temu. Z kolei moje auto kupione 2.5 roku temu w salonie dzisiaj mogę bez problemu sprzedać drożej niż cena za którą kupiłem. Zawsze się pewnie znajdą przypadki tak w jedną jak i druga stronę, trzeba być tylko cierpliwym
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 8 lipca 2022, 16:12

Wygląda na to że następna zwała blisko... 18600(uśrednione) -> 21260 dziękuję bardzo i do zobaczenia na dole. :cry: Wolałbym się mylić.. :geek:

#Post bardziej dla tych co badają sentyment spokojnego gracza spot grającego pod małe odbicie. ;)

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » piątek, 8 lipca 2022, 16:49

Piękny Volumen na wyciągniecie na Binance. 30tys BTC w 15min świecy.
Możliwe, że to pierwszy sygnał zakupowy i obranie kierunku na 27k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 lipca 2022, 17:03

Pogromca pisze: piątek, 8 lipca 2022, 16:56oczywiście nie mówię o autach kilkuletnich, a kilkunastoletnich
Szkoda, że tej jakże ważnej informacji nie podałeś na początku dyskusji, no ale wtedy byś nie miał racji :lol:
To tak samo jak jakiś podobny osobnik pisał, że karty 3060 są po 500zł :lol: no ale kontener trzeba brać :lol:
Koniec oftopu bo nie chce mi się tego śmiesznego tematu dalej ciągnąć
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: makur » piątek, 8 lipca 2022, 17:20

Ciekawe co to za cuda
mimo takiego wolumenu kurs ledwo co podskoczył
Obrazek

na 4h wolumen ponad 120k BTC nie było takiego od pamiętnej czerwonej dzidy 19 maja 2021
Ostatnio zmieniony piątek, 8 lipca 2022, 17:21 przez makur, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wardes » piątek, 8 lipca 2022, 17:27

makur pisze: piątek, 8 lipca 2022, 17:20 Ciekawe co to za cuda
mimo takiego wolumenu kurs ledwo co podskoczył


na 4h wolumen ponad 120k BTC nie było takiego od pamiętnej czerwonej dzidy 19 maja 2021
Ciężko uwierzyć w ten volumen. 19 maja mieliśmy 25% bujnięcia teraz kurs stoi w miejscu. Inne coiny też nie reagują, boty nie naśladują? Dziwne. Jak sprawa na innych giełdach? Może jakiś błąd binance?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 8 lipca 2022, 17:27

Nie ogarniam tego vol. :shock:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 stycznia 2021
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: michalll1337 » piątek, 8 lipca 2022, 17:37

@ergorg 0 prowizji na binance, wash trading robią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7711
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12997
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 8 lipca 2022, 18:00

Mi longi zamknęło w nocy, teraz zbieram shorty mimo wszystko.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9227
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 8 lipca 2022, 19:03

ergorg pisze: piątek, 8 lipca 2022, 17:27 Nie ogarniam tego vol. :shock:
Pamiętam, że tak było na chińskich giełdach, zerowe fee, chyba Huobi, miliony milionów Chińczyków i ich botów tradingowało na potęgę :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 8 lipca 2022, 20:09

Dziwne jest to straszenie spadkami szczególnie na tym forum. Jesteście traderami to możecie grać w dwie strony. Szczególnie przy mniejszej cenie łatwiej jest wykręcić procenty. Przez ostatnie dwa lata mieliście idealne warunki do tego. To w czym problem ?

Tymczasem powinniśmy wybić pierwszy opór 22k $, a następny przystanek to 29.5k $ (Sierpień).

Obrazek

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » piątek, 8 lipca 2022, 22:41

michalll1337 pisze: piątek, 8 lipca 2022, 17:37@ergorg 0 prowizji na binance, wash trading robią
tylko spot i z limitami

Dodano po 35 sekundach:
shinya56 pisze: piątek, 8 lipca 2022, 20:09 Tymczasem powinniśmy wybić pierwszy opór 22k $, a następny przystanek to 29.5k $ (Sierpień).
po drodze w poniedziałek zaliczamy 19k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 8 lipca 2022, 22:46

socjolog2008 pisze: czwartek, 7 lipca 2022, 18:20 @mudol mało teraz śledzę ten rynek ,podróżuje. Za namową @bitup nakupiłem 1 lipca - BCH,BSV,BTG,ZEC,XMR,ADA,LTC,ETH,ETC i czekam na te jego 30k lipiec-sierpień a gram na GPW jak zwykle. Pompujcie mnie to
Spoiler:
Spoiler:
Ja wszedłem na 19 i proporcjonalnie w te alty spot i właśnie 25% wybrałem(stanowiącego 35% kapitału wejściowego 1 lipca). Co 2-3 k w trzech ruchach i wybiorę wszystko do max końca lipca. Rozumiem radość byków (poniekąd korzystam) ale nie zapominajcie i warto z tylu głowy ten fakt odnotowany i mieć. To nadal rynek pełen trupów i ponzi ,z regulacjami które nadchodzą i będą dusić. Pomimo że życzę sobie i wam przez te 3 tygodnie 30k to jednak nie zapominał bym że za próbę kreowania pieniądza jak banki - w crypto świecie te defi, teraz niby odratowane zostaną zajechane że wióry z nich nie zostaną na jesień. Odwlekli wykonanie kary śmierci ,co nie oznacza ze rynek został ułaskawiony ;)
Nie mam czasu na szorty ,chce kasę z d.y na koniec. Nic więcej. Później piekło
@adiqq siedzę w tematach które tu kopiują od lat
Defi to scam bez pokrycia w bessie
To nie jest konkurs popularności żeby lubić /nie lubić co ktoś subiektywnie interpretuje pod swoje zagrania
Twoje zdanie cenię jako kopacza ,lecz zawiedliście wszyscy ze swoimi prognozami od 9 miesięcy. Bez urazy - macie zbyt zielone okulary ma rynek który jest wyłącznie ,,kopią’’ rynków ,próbuje być ,dość nieudolnie

Róbta co chceta zresztą - przed nami wzrosty jeszcze
Ostatnio zmieniony piątek, 8 lipca 2022, 23:03 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 8 lipca 2022, 22:51

socjolog2008 pisze: piątek, 8 lipca 2022, 22:46 w crypto świecie te defi, teraz niby odratowane zostaną zajechane że wióry z nich nie zostaną na jesień.
Bardzo, bardzo nie lubie takich uogólnień. Jak rozumiem, jesteś expertem od DeFi i doskonale zdajesz sobie sprawę, że są projekty który nigdy nie miały problemów i nie potrzebują ządnego ratunku, prawda?
Pewnie oberwą rykoszetem, zawsze tak sie dzieje, ale jak nie siedzisz w jakimś temacie, to nie pisz głupot :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości