Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem do końca czerwca kurs BTC

Czas głosowania minie środa, 19 czerwca 2024, 22:56

Pozostanie w konsolidacji w zakresie około 64-72k
6
24%
Wzrośnie sporo powyżej 72k
9
36%
Spadnie sporo poniżej 65k
10
40%
 
Liczba głosów: 25
Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: altar » środa, 15 czerwca 2022, 06:42

Katastroficzne nastroje wszędzie, nawet wśród moich znajomych, którzy mało co wiedzą o BTC. Także moim zdaniem to dobry znak, więc wchodzę z pierwszą transzą zakupową za 30%.

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 15 czerwca 2022, 06:43

zomos2 pisze: wtorek, 14 czerwca 2022, 23:53@fetek w Kanadzie :) https://spidersweb.pl/bizblog/podatek-p ... ny-kanada/. W Niemcach i w EU już dawno są takie regulacje. Zaraz potem będzie tego więcej.
:mrgreen: Spider ? serio... mieszkałem kilka lat w DE i o czymś takim nie słyszałem tak samo jak nie mylę podatku katastralnego z podatkiem od pustostanów.
altar pisze: środa, 15 czerwca 2022, 06:42Katastroficzne nastroje wszędzie, nawet wśród moich znajomych, którzy mało co wiedzą o BTC. Także moim zdaniem to dobry znak, więc wchodzę z pierwszą transzą zakupową za 30%.
jeszcze spadnie

Mnie tylko zastanawia czy się potem podniesie i jak mocno, mimo wszystko wyjdzie teraz dużo afer, stable mają mega problemy.. różnie gadają.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 15 czerwca 2022, 07:26

altar pisze: środa, 15 czerwca 2022, 06:42Katastroficzne nastroje wszędzie, nawet wśród moich znajomych, którzy mało co wiedzą o BTC. Także moim zdaniem to dobry znak, więc wchodzę z pierwszą transzą zakupową za 30%.

A ja zupełnie tego nie widzę w swojej okolicy, a u nas na telegramie BitHub wręcz luźna atmosfera https://t.me/BitHubPolska
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 15 czerwca 2022, 07:29

@fetek no tak pojawia się standardowe negowanie źródeł wiec tu masz drugie https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kanada ... 55487.html

Co do niemiec. To nie wiesz ze obowiązuje tam kataster? Nie wiesz ze od 2025 roku jest tam reforma ktora nakłada nowe obowiazki na podatnika? Nie wiesz ze za zakup tam nieruchomości podatek to nawet 5% wartości? Moze to jest wytlumaczenie dlaczego w Niemczech nieruchomości nie są kapitałem i zmienia sie to w innych krajach coraz szybciej.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 15 czerwca 2022, 07:41

voodoom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 00:17Ale najpierw moim zdaniem może się zdarzyć wszystko, nawet knoty do samego zera na niektórych giełdach, np:

1) Jeśli zlikwidują pozycje takiego Microstrategy, to będzie 140k BTC zrzuconego po market price. Był taki event 21.11.2021 na Binance US w parze BTCUSD - cena knotem zeszła na 8k, przy wolumenie daily 3k BTC na tej parze - daje do myślenia co może zrobić upadek Saylora?

2) Nikt nie wie jak wielka lawina stop-lossów i likwidacji czeka poniżej 20k, w dogmatach zapisano że tam miało nigdy nie spaść.

3) Dla mnie wygląda na niemożliwe wytrzepanie rynku przy bieżących poziomach cenowych, wciąż jest zbyt dużo wiary w BTC. Ale... gdzieś te bity siedzą na portfelach w dziesiątkach tysięcy. Są grubasy co kasę utopiły i takie co nie mają już połaci ziemi żeby kolejne lambo parkować, a coinów w portfelu wciąż w bród. Sentyment jest tragiczny, świat się wali, a ulica ostatnie o czym myśli to żeby kupować crypto. I wiemy że są grupy sfederowanych wielorybów. Zarobić się już na tym (chwilowo?) więcej nie da, ale... można zrobić coś innego, za część nie-cashowalnego portfela upierdolić kurs i pociągnąć na dno razem z fundami, to o czym pisze @socjolog2008. Skoro są zarobieni, mogą to zrobić, i brak chwilowo perspektyw na lepsze rozegranie zarobkowe... To dlaczego mieliby tego nie zrobić, zwłaszcza jeśli dodać pobudki ideologiczne?

4) Czy Satoshi żyje? Ma wciąż nieruszoną kurewsko wielką ilość coinów. Niemały łeb trzeba mieć żeby wymyślić taką technologię, więc potencjalnie mógł przewidzieć i to - że te bity będą mu potrzebne żeby któregoś dnia wyczyścić rynek ze spekulantów i funduszy, zrobić reset, przełamując siłę zbieraczy noży.

// edit on (bo mi umknęło)
5 - wywalenie Tethera. Wiecie co wtedy będzie? Chyba nikt nie wie. IMO zrobiła się moda na shorcenie crypto nawet wśród ulicy... ale oni to grają w parze do USDT. Wywalenie Tethera będzie oznaczało wyjebanie większości shorcącej ulicy. A co na spocie? Najpierw rajd BTCUSDT po jakiś pokraczny moon, a zaraz po tym (lub jednocześnie) rajd sprzedaży BTC na parach do USD i EUR, gdzie płynność jest marginalnie mała w porównaniu do par opartych o stablecoiny (bo wszyscy omijają podatki). IMO to może oznaczać jednoczesny rajd moon na BTCUSDT jak i ostateczny spadek niemal do zera na BTCUSD i BTCEUR.
// edit off

@Fibo ma fajną sygnaturę:
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Ogólnie - widzę wiele powodów dlaczego bottom może być na naprawdę dowolnie głębokim poziomie między 0$ a 20$. Tego się już IMO nie da grać inaczej jak w jedną stronę - kupując z przekonaniem że może spaść do zera i nigdy nie odbić... i już nie sprzedawać poniżej 20k. Dla małych graczy to powinno być prostsze niż dla dużych - co innego pogodzić się ze stratą tysiaka, a co innego bić się z myślami czy nie ratować miliona $ po stracie 7 milionów $. Każda inna strategia wydaje się że będzie prowadzić do strat, no może oprócz shortów zapiętych parę dni temu :)
1 i 2 okej
3. fajne spostrzeżenie
4. "odleciałeś"
5. Zgadzam się


Jakiś most L1 do L2 ktoś okradł na setki milionów
Luna - Paredziesiąt miliardów
Axie infinity - 320m
Celsius - wczoraj przedwczoraj
Tron USD - trci peg
Coraz więcej trupów wypada z szafy, ta faza rynku tak ma, Od maja 2021 więcej kasy ubywa z rynku niż dochodzi, jeszcze na moment po dużych przecenach od ATH majowego kapitał spekulacyjny się rzucił w większej ilości.
Tak pisałem 20 lutego.
"Suma pieniędzy płynących na rynek jest mniejsza niż wypływających, shitcoinów już tyle jest na rynku a są koszty marketingu, utrzymania zespołów, zysku zespołów, kopanie, zabierają dużą część pieniędzy z rynku. Przypominam że shitcoiny nie są akcjami/udziałami w czymkolwiek, są marzeniami o nieprzeciętnych zarobkach, zostaniu milionerem, spekulacją. Rynek będzie się obsuwał do momentu kapitulacji marzeń o zostaniu milionerem."
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 7685
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 15 czerwca 2022, 07:51

FlyingAtom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:26A ja zupełnie tego nie widzę w swojej okolicy, a u nas na telegramie BitHub wręcz luźna atmosfera https://t.me/BitHubPolska
voodoom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 00:17nie gra mi to co widzę na wykresie z resztą czynników, za mało emocji, za mało paniki, w zasadzie jakby się nic nie działo


To jest wrecz szokujace jaki luz panuje na rynku w obliczu recesji, wojny(jakaby nie byla) i makro. Moze jednak my sie mylimy i business as usual, fed zaskoczy wszystkich wroci do covidowego obyczaju dodruku i bedzie jak bylo, bit zatrzyma sie na 20.00001 i zrobimy banke jak ta pierwsza, wszak x3 ath to nie banka ;-)

Pisalem, ze fundy to najwiekszy rak? Defi nie bylem pewny czy ponzi czy czegos nie łapie, juz wiem.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » środa, 15 czerwca 2022, 08:25

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że przy ostatnich spadkach bitcoina, alty nie tyle co nie przeganiały go w spadkach, ale w zasadzie w relacji do USD niespecjalnie taniały. Spodziewałem się, że jeśli przebijemy 20k na BTC to alty będą rozdawane za półdarmo, tymczasem większość TOPKI ma się całkiem nieźle (np. LINK/DOT/UNI/ATOM - wszystkie w relacji do BTC poszły w górę o 20/30% od dołka) i nie jestem pewien, czy pogłębiłyby aktualne minima. Dla mnie to jest sygnał, że rynek jest już naprawdę mocno wyprzedany.

Osobiście gram pod taki scenariusz, że nie wiem, czy przebijemy 20k, ale jeśli tak to nie za pierwszym razem. Pakuję się zatem w longa z poziomów 20 500-21 000 i czekam co dalej. Jedyne czego się obawiam to, że SL ustawiony na 19 999 da mi jakiś marketprice rzędu 15k :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » środa, 15 czerwca 2022, 08:26

pael pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:51To jest wrecz szokujace jaki luz panuje na rynku w obliczu recesji, wojny(jakaby nie byla) i makro. Moze jednak my sie mylimy i business as usual, fed zaskoczy wszystkich wroci do covidowego obyczaju dodruku i bedzie jak bylo, bit zatrzyma sie na 20.00001 i zrobimy banke jak ta pierwsza, wszak x3 ath to nie banka ;-)

Pisalem, ze fundy to najwiekszy rak? Defi nie bylem pewny czy ponzi czy czegos nie łapie, juz wiem.

Za szybko, jeszcze nie mieliśmy efektu wyprzedawanych kart do kopania ; )
Od 2008 nie było kryzysu.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 15 czerwca 2022, 08:28

DjVegas98 pisze: środa, 15 czerwca 2022, 01:28@socjolog2008 Zarobione już na Lambo na S?

Wystarczy na zapas kotletów na kilka lat 8-)
pael pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:51Moze jednak my sie mylimy i business as usual, fed zaskoczy wszystkich wroci do covidowego obyczaju dodruku

Może nie wróci do dodruku ale będzie podciągać indexy /akcje wybranych sektorów (sam ostatnie dni łapie noże L na WIG20/EU50/UK100/SP500) kosztem również tutejszego rynku - tutaj sobie zbierają $ na skup assetów bardziej stabllnych a do crypto wrócą, pewnie że wrócą ale jak już to sporo niżej.
Zbudowali narracje hodl i cyfrowe złoto - większość to kupiła - zmienią narracje. Upadające paradygmaty - w socjologii padliście ofiarą interpretatywizmu
Jak wczoraj wspomniałem spadki nikogo nie dotkną, poza grającymi. Rynek będzie miał kilka chwil złą narrację, obwinią go o wiele rzeczy (jak subprime w 2008) i później po ,,naprawie i regulacji'' przywrócą volumeny - teraz jak na każdej bani wszystko zostawili grającym i psychologia jak zawsze zresztą zrobi swoje.
voodoom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 00:17 to co miałoby wypłoszyć graczy, 1500$? 500$? 50$?
voodoom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 00:17Ogólnie - widzę wiele powodów dlaczego bottom może być na naprawdę dowolnie głębokim poziomie między 0$ a 20$

Nikt się tego nie spodziewa ,to potencjalnie jest i taka opcja - dlatego tak się może wydarzyć 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 15 czerwca 2022, 08:37

FlyingAtom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 08:26Za szybko, jeszcze nie mieliśmy efektu wyprzedawanych kart do kopania ; )
To właśnie ma miejsce ;)
Spoiler:
Potrzeba trochę czasu, ale tutaj to już widać
https://www.coinwarz.com/mining/ethereu ... ulty-chart
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3120
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » środa, 15 czerwca 2022, 08:45

voodoom pisze: środa, 15 czerwca 2022, 00:17 Czy Satoshi żyje?

Żyje i ma się świetnie, można by rzec, że jest jak wino... a samo jego ujawnienie dopiero czasy obecne. Satoshi Nakamoto to pierwsza sztuczna inteligencja z początku tego wieku, która, aby sprostać wymaganiom pewnego amerykańskiego jenerała w dominacji nad światem (szczególnie tym żółtym) potrzebowała w tym celu cholendarnej energii i mocy obliczeniowej i wtedy wpadła na iście szatański pomysł - projekt Bitcoin. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 15 czerwca 2022, 09:15

sens pisze: środa, 15 czerwca 2022, 08:45cholendarnej
Jakiej? :roll:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 1756
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 461
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 15 czerwca 2022, 09:34

zomos2 pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:29@fetek no tak pojawia się standardowe negowanie źródeł wiec tu masz drugie
trochę bez przesady powołałeś się na portal który napisze wszystko za co zapłacisz więc minimum powagi.
zomos2 pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:29 tu masz drugie https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kanada ... 55487.html
czyli znowu pustostany i do tego obcokrajowcy... :mrgreen:
zomos2 pisze: środa, 15 czerwca 2022, 07:29Co do niemiec. To nie wiesz ze obowiązuje tam kataster? Nie wiesz ze od 2025 roku jest tam reforma ktora nakłada nowe obowiazki na podatnika? Nie wiesz ze za zakup tam nieruchomości podatek to nawet 5% wartości? Moze to jest wytlumaczenie dlaczego w Niemczech nieruchomości nie są kapitałem i zmienia sie to w innych krajach coraz szybciej.
ten podatek masz w większości krajów EU i mało kiedy przekracza 1%, również w DE.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 15 czerwca 2022, 09:39

ja tam kupuje na 15k 10k i 5k

500usd to sobie można tak pisać jak 1mln usd xD kiedyś tam może będzie

Weteran
Posty: 7685
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 15 czerwca 2022, 10:08

lawina sie zbliza...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 15 czerwca 2022, 10:09

@fetek tak i masz reformę w najbliższych latach. A zapłata podatku od wartości przy sprzedaży rzedu 5% eliminuje rynek nieruchomości jako rynek utrzymywania wartości. O to mi chodzi.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » środa, 15 czerwca 2022, 10:10

@masonbtc ja tam kupuje na 15k 10k i 5k
Z tego co pamiętam kiedyś była o tym mowa to rozsądnymi poziomami cenowymi będzie 10-15k. Dołek obstawiam 8-10k. Ale jak to wiadomo zakupy trzeba zrobić a w dno dołka i tak nie trafimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3151
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 15 czerwca 2022, 10:11

pael pisze: środa, 15 czerwca 2022, 10:08 lawina sie zbliza...
Może na chwilę zawita na 19, ale coś mam wrażenie, że zawróci z powrotem na 20k
A ktoś teraz kupuje? Chyba widziałem, że przy 40 ktoś pisał, że jak spadnie do 20 to ładuje torby. Czy ci co mieli kupować po 20K teraz czekają na 15, a potem na 10? ;)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pablos.Escobar65 » środa, 15 czerwca 2022, 10:14

Wczoraj pierwszą paczkę kupiłem za 1/3. Pozostały Kapitał czeka na dalsze spadki. Nie wydaje mi się że spadniemy od razu. raczej na wymęczenie będą spadki jak to ktoś wcześniej pisał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » środa, 15 czerwca 2022, 10:15

mudol pisze: środa, 15 czerwca 2022, 10:11A ktoś teraz kupuje?
Oczywiscie. Nawet ruszylem czesc kasy na bitfilarze (bedzie wpis), ktora mialem w stablach po sprzedazy psiej monety wiosna 2021.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości