Mbank i Binance

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: Ajkub » czwartek, 7 kwietnia 2022, 13:18

Jako że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich!

Mam następujące pytanie: czy Mbank nadal lubi zablokować konto bankowe za wpłatę/wypłatę środków związanych z krypto, a dokładnie z giełdą Binance.

Z nieznanych mi powodów Revolut nałożył mi ograniczenia na koncie (sprawa w toku do wyjaśnienia), dlatego chciałem kupić krypto ze środków, jakie mam na koncie Mbanku. Słyszałem jednak, że Mbank nie jest zbyt przychylny takim transakcjom i lubił przyblokować całe konta. Jak bardzo jest to prawdziwe i aktualne?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4306
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Mbank i Binance

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 kwietnia 2022, 13:49

Z tego co wiem to wpłata na konto z giełdy nie jest problemem. Gorzej może być z przesłaniem środków z konta na giełdę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: prap0n » czwartek, 7 kwietnia 2022, 14:16

@Ajkub

Moga byc problemy z wyplata USD z binance (dotyczy kazdego banku) zwlaszcza ze Binance wysyla z Seszeli ktore sa na czarnych listach UE.
Podobno na binance jest teraz SEPA i EUR, tutaj moze wieksza szansa ze zadziala.

W mbanku i jak wielu innych bankach funkcjonuje generalnie czarna lista rachunkow i na niektore zwiazane z gieldami krypto nie mozna wyslac pieniedzy.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: Ajkub » czwartek, 7 kwietnia 2022, 15:49

Nie brzmi to obiecująco. To chyba ogarnę jakiegoś Zena do tego wszystkiego.

Dzięki za pomoc!

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 7 kwietnia 2022, 18:46

@Ajkub Ja robię przelewy z binance na revoluta w euro, gdzie możesz sobie wymienić na jaką walutę chcesz i wysłać do swojego banku.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: Sałata » czwartek, 7 kwietnia 2022, 19:16

Jak wysyłasz to mogą na chwilę zablokować i zadzwonić z pytaniem czy to ty na pewno robisz przelew i czy go autoryzujesz.

Weteran
Posty: 2807
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2154
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: miso20 » czwartek, 7 kwietnia 2022, 22:36

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 7 kwietnia 2022, 13:49Z tego co wiem to wpłata na konto z giełdy nie jest problemem. Gorzej może być z przesłaniem środków z konta na giełdę.
A skąd masz takie informacje? Na mój rozum to właśnie na odwrót: odebrać kasę z giełdy jest ciężko, bo to może być kasa z narkotykufff :mrgreen: A na giełdę wpłaca się zwykle legitną kasę z historią (np. z pracy, ze sprzedaży mieszkania, ze spadku).

Przy wysyłce na giełdy owszem często blokują banki chwilowo, ale to do weryfikacji telefonicznej. Robią tak, bo dużo młotów wysyła pieniądze w pizdu na różne scamy i potem jest płacz. Zwykle jeden telefon wystarcza by to odblokować i już kolejne przelewy śmigają.

Natomiast ja bym się obawiał, że właśnie kasę z giełdy zablokują i trzeba się tłumaczyć skąd to jest.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mbank i Binance

Postautor: bl4ck » czwartek, 7 kwietnia 2022, 23:01

Wypłacanie fiat na giełdę crypto jest bardzo często weryfikowane telefonicznie przez bank czy to oby na pewno my robimy ten przelew i dodatkowo pytają czy jesteśmy świadomi inwestowania w kryptowaluty i ryzykiem z tym związanym :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 25 gości