Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pisiont_groszy » czwartek, 3 marca 2022, 10:18

mudol pisze: czwartek, 3 marca 2022, 10:02@pisiont_groszy czyli @KaTa90 MA RACJĘ, że nie blokują, to Ty nie rozumiesz słów pisanych, to że zablokują kilkadziesiąt kont to jest ŚMIESZNE i tragiczne, albo blokują wszystkie i cała Rosja dostaje w dupę, albo nikomu, bo jaki sens blokować parę kont?! I visa i mastercard idealnie pokazało, że w dupie mają SKUTECZNĄ walkę z Rosją a tylko UDAJE, że chce walczyć, "biznes i s biznes" i skośny CZ_binance też o tym wie.

To jest tak samo jakbym sprzeciwiał się produkcji piwa, ale zbanowałbym tylko Tatrę czy jakieś inne marketowe VOLTY.


Ochłoń człowieku bo coś Ci się zagotowało. Serio nie chcę być złośliwy ale Ty oceniasz sytuację emocjonalnie. To nie zmienia faktu, że jak sam zacytowałeś "Giełda kryptowalutowa Binance blokuje konta klientów z Rosji," Jest to sprzeczne z tym, że ich nie blokują. Koniec i kropka. Ja rozumiem Twój żal, że nie zablokowali WSZYSTKIM ale nie jest prawdą, że odmówili blokowania w ogóle i za to poleciało -5 i miałem rację.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 3 marca 2022, 10:37

Według mnie mamy podwójny dołek oraz akumulacje od początku stycznia. Jak pisałem już jakiś czas temu na poziomach 30k+, jestem bardzo byczo nastawiony. Widzę możliwość pobujania się na obecnych poziomach jeszcze ew. przez kilka dni ze zjazdem na 41900 i atak do góry z perspektywą na 60k na wiosnę.
Co dalej się zobaczy, czy to będzie potrójny szczyt (np. 73k), jazda na ponad 100k czy to że nawet nie przebijemy ath.
Negatywne zdarzenia mamy już w korekcie która jest za nami.
Obrazek

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » czwartek, 3 marca 2022, 10:58

pisiont_groszy pisze: czwartek, 3 marca 2022, 09:57
mudol pisze: czwartek, 3 marca 2022, 09:51@pisiont_groszy Ty chociaż czytasz to co wklejasz?! Bo widać, że nie i to Ty minusy powinieneś zarobić:

Giełda kryptowalutowa Binance blokuje konta klientów z Rosji, którzy widnieją na liście podmiotów objętych sankcjami gospodarczymi. Spółka zdecydowała, że nie zamrozi jednak kont innych użytkowników z Rosji mimo apelu Ukrainy, która poprosiła o to platformę.



No ja nic nie poradzę, że nie wiesz o czym się mówi i nie styka Ci coś na temat dyskusji w której zabierasz głos. Skoro konta z sankcjami są blokowane, to nie prawdą jest, że wszystkie konta nie będą blokowane. I to jest słuszne podeście bo równie dobrze Visa i Master Card powinny wyłączyć obsługę kart dla wszystkich w Rosji, a tego nie robią. Bo niby czemu mieli by to robić?

i w ogóle sam czytasz co wklejasz? Czytaj do znudzenia pierwszą część zdania tego co wkleiłeś. "Giełda kryptowalutowa Binance blokuje konta klientów z Rosji"
Nie napisałem, że wszystkie konta nie będą blokowane, tylko, że wszystkie największe giełdy odmówiły blokowania rosyjskich kont: Binance, Kraken, Coinbase. Proszę zatem o czytanie ze zrozumieniem.
Binance i Coinbase w ogóle nie planuje, bo to uderza w filozofię krypto tak jak już ktoś wcześniej (chyba @pael stwierdził), a Kraken czeka na odpowiednie regulacje prawne aby móc to zastosować.

Nie chcę się kłócić z Tobą @pisiont_groszy, nie o to chodzi w tej dyskusji. Wrzucam to co wyczytałem na oficjalnych portalach finansowych i to co widzę na Twitterze na oficjalnych kanałach giełd.

Może się nie zrozumieliśmy, może źle zinterpretowaliśmy swoje wypowiedzi. Czy to ważne teraz w tych czasach?

Nikt tego nie wie, czy za jakiś czas razem u boku nie będziemy walczyli o wolność Polski.

Mój serdeczny przyjaciel Sergiej, o którym już wcześniej wspominałem wyruszył z Lwowa ponownie pod Kijów. Nie wszystko się mówi w telewizji, póki co tylko jest gadanie o pomocy, a broń dopiero teraz zaczyna docierać, kiedy ruski już wjechały w głąb kraju i wielkie miasta są odcięte i na skraju wytrzymałości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pisiont_groszy » czwartek, 3 marca 2022, 11:22

KaTa90 pisze: czwartek, 3 marca 2022, 10:58Nie napisałem, że wszystkie konta nie będą blokowane, tylko, że wszystkie największe giełdy odmówiły blokowania rosyjskich kont: Binance, Kraken, Coinbase. Proszę zatem o czytanie ze zrozumieniem.
Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to czytaj co ostatnio pisałem. Jak nie zrozumiesz, to czytaj jeszcze raz i tak do skutku.

viewtopic.php?f=27&t=25968&start=70700#p735246
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=70720#p735252
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 marca 2022, 11:24 przez pisiont_groszy, łącznie zmieniany 1 raz.

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » czwartek, 3 marca 2022, 11:23

Ja to mimo wszystko widze tak: https://www.tradingview.com/x/fUkNCZur

Do tego za niespelna 2 tygodnie beda podnosic stopy procentowe w USA co tez nie zostanie bez wplywu na wycene BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7680
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 3 marca 2022, 11:27

bMh pisze: czwartek, 3 marca 2022, 11:23Do tego za niespelna 2 tygodnie beda podnosic stopy procentowe w USA co tez nie zostanie bez wplywu na wycene BTC.
Wczoraj Powell potwierdził, że podniosą o 0.25 punkta, imo ta podwyżka już jest dawno w cenie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » czwartek, 3 marca 2022, 11:41

ergorg pisze: czwartek, 3 marca 2022, 11:27Wczoraj Powell potwierdził, że podniosą o 0.25 punkta, imo ta podwyżka już jest dawno w cenie.
Poczatkowo bylo chyba mowa o 0.5 wiec pytanie czy rynek nie przyjmie tego z euforia?

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » czwartek, 3 marca 2022, 13:15



Dzisiaj event z tetherem. To ten "huge news" z twitta, którego wrzucał @ergorg jakiś czas temu

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2 marca 2022
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebka » czwartek, 3 marca 2022, 14:38

Poszła informacja, że po dobraniu się do rosyjskich banków, teraz skupią się na blokadzie krypto w Rosji. Ktoś się bardziej orientuje jak do tego mogą podejść? Czy da się to skutecznie wykonać? Bo jeśli tak, to czy największy atut kryptowalut, czyli niezależność od rządów, nie upadnie?


Domyślam się, że mogą zacząć od blokady rosyjskiego IP na gieldach krypto i blacklistowaniu adresów powiązanych z rosyjskimi obywatelami.

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » czwartek, 3 marca 2022, 14:51

Krypto można kupować nie tylko na giełdach więc to trochę jak walka z hydra. Jedna głowę utną, ale zaraz wyrosną trzy następne. Mogą co najwyżej utrudniac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 3 marca 2022, 14:57

@sebka wstawiaj link do artykułu albo twitta takich newsow bo inaczej to FUD
Ja osobiście obstawiam że wiele giełd leci na rezerwach cząstkowych a ich zabezpieczenie to też crypto ,to będzie podstawa wywalenia /niekoniecznie nawet kursu bo bit jest w większość notowany do muszelkowego Tethera https://exchangewar.info/ a nie prawdziwych pieniędzy. Oni nie muszą i nie mają w sumie jak atakować samego protokołu btc - wystarczy że przy panice wypłynie na wierzch polityka zabezpieczenia giełd w fizyczną kasę ,odcięcie od banków i leżą.Kantory się zamkną ,bitomaty wyłączą - te firmy kupują i sprzedają na giełdach ,pewnie na Krakenie i Gemini najwiecej i zarabiają % na różnicy cen. Zabraknie zwyczajnie pieniędzy..
Na tym się wywalił Bitmarket ,bitcurex i teraz w tej ostatniej giełdzie też ludzie piszą o problemach z płynnością i blokowaniem. Oby nie.
Jeszcze raz powtarzam ,bezpieczniej jak ktoś lubi tylko spekulować i grać na zmienności kursu jest to robić na regulowanych przez KNF u nas a w innych krajach przez banki centralne platformach forex. Bo mniejsze jest prawdopodobieństwo zamknięcia od tak, też oczywiście jest. Widać jak zaorali giełdę ruskich i w czasie zamknięcia wszystko -97% Gazprom :shock: czy zamrozili rezerwy Rosji gromadzone latami na wypadek osłabiania waluty narodowej. Szach mat.
Teraz przy takim napięciu będzie można albo od pyty zarobić albo stracić - ryzyko wzrosło w te kilka dni na ATH
Cenę na tych muszlach mogą teraz narysować dowolną - tryliard $ tylko czy będą to po wypłacać w realnej kasie ;)

Dodano po 17 minutach 9 sekundach:
Wcale a wcale mnie nie ździwią niedługo informacje na giełdach czy kantorach o limitach miesięcznych wypłat Fiat… czyli płynność a nie o blokowaniu adresów ruskich - to jest awykonalne ,chyba..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 3 marca 2022, 15:20

"NYDFS looks to crypto tools to help enforce sanctions against Russia"
https://www.theblockcrypto.com/linked/1 ... ium=social

"ETH donations to Ukraine's government spike after 'airdrop' announcement"
https://www.theblockcrypto.com/linked/1 ... ium=social

Krypto samo w sobie nie będzie blokowane. Pełna weryfikacja KYC/AML to jedyne narzędzie, które mogą zastosować.

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » czwartek, 3 marca 2022, 15:54

sebka pisze: czwartek, 3 marca 2022, 14:38 Poszła informacja, że po dobraniu się do rosyjskich banków, teraz skupią się na blokadzie krypto w Rosji. Ktoś się bardziej orientuje jak do tego mogą podejść? Czy da się to skutecznie wykonać? Bo jeśli tak, to czy największy atut kryptowalut, czyli niezależność od rządów, nie upadnie?


Domyślam się, że mogą zacząć od blokady rosyjskiego IP na gieldach krypto i blacklistowaniu adresów powiązanych z rosyjskimi obywatelami.
https://www.money.pl/gospodarka/unijne- ... 3264a.html

Chodzi zapewne o to info. Natomiast Twoja wypowiedź @pisiont_groszy :
pisiont_groszy pisze: Jedyna informacja jaka poszła, to to, że Twoja stara to kopara, a Twój stary ją odpala. Jakiś link do tych info? Czy tylko tak rozsiewasz farmazony?
Jest naprawdę na dziecinnym poziomie.

Naprawdę? Kolejny raz wystawiasz mi ocenę -5 z adnotacją:

"Ty jesteś żenujący wystawiając ocene za to,że nie umiesz przyjąć z godnością tego,że miałem racę. Jak szczeniak."

Nie wiesz co to godność, więc nie używaj tego sformułowania. Dałem Tobie odnośniki i cytowałem swoje wypowiedzi i Twoje. Przekręcasz słowa i negujesz każdy mój post.
Proszę @kozaki_wiesi o interwencję. Bo kolegę @pisiont_groszy ewidentnie ponoszą emocje, nie czyta ze zrozumieniem, obraża i daje minusy za fakt, że ktoś argumentuje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 marca 2022, 16:01 przez KaTa90, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6491
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » czwartek, 3 marca 2022, 16:30

Ogłoszenie parafialne.
 ! Wiadomość z: maxi82
Ot "pozamiatany"
Proszę nie robić z wątku "obory" !!
pisiont_groszy - 1 dzień urlopu.
Dziękuję za uwagę
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7680
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12946
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 3 marca 2022, 17:19

Tylko ja zbieram tutaj longi?



Dodano po 16 minutach 35 sekundach:
Luka na CME prawie domknięta:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 3 marca 2022, 17:37

rubel pisze: wtorek, 1 marca 2022, 21:44 Ciężko będzie ruszyć dalej do góry z tego poziomu. Chociaż kto wie, może jeszcze podciągną. Jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla mnie jest zjazd na 41900 gdzie BTC pięknie wypełni lukę na CME i się schłodzi, przed kolejnym atakiem.
Obrazek
@ergorg luka prawie wypełniona. Spodziewam się kolejnego ruchu do góry w następnym czasie, pewnie z dłuższym przystankiem na 48-52k.
Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » czwartek, 3 marca 2022, 17:54

Na chwilę obecną to trzeba ustabilizować się powyżej 44500 bo widać że jest tam niesamowity opór a potem dopiero można myśleć o wyższych poziomach

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » czwartek, 3 marca 2022, 19:31



Ale jakich zasadach itp. to trzeba sprawdzić

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » czwartek, 3 marca 2022, 21:00

Obrazek

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Klycior » czwartek, 3 marca 2022, 21:09

Idą wzrosty, gwiazda Zaorski wyznacza trend.
Jest i taki który wszedł z Zaorskim lecz z x100 :o :o :o





Niebawem (oby nie):

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], remix, Tomasz_Es i 43 gości