Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 22 stycznia 2022, 00:36

zomos2 pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 00:27Nie ma jawnej fazy "hurraoptymizmu". Nie słyszałem by masowo mówiono że na koniec 2021 będzie 1mln usd a tylko marne 100k usd gdy szczyt był na 69.
@zomos2 Było, wiosną na YT co druga pozycja była z tytułem między "500K a 1M in 2021".

Mam pewien apel o rozsądek w pisaniu tego wątku. To jest forum "Przedszkole", a content od @anagamidev czy @Jahu może wprowadzać nowicjuszy w poważny błąd.

- @anagamidev uśrednia od 60k, zazdro za nieskończony kapitał, aż dziw że już skończyła mu się gotówka
- @Jahu minusuje i hejci wszystkie prognozy spadkowe jako bzdury, a parę dni temu zapewniał że 40k nie pęknie za nic w świecie
Jahu pisze:Wrzucane bzdury, a nie informacje. Ceny poniżej 30k nadal są śmieszne, chyba że nastąpi krach na rynkach, albo wejdą ostre regulacje. Gdyby nie NASDAQ to 40k utrzymałoby się. Tylko że bitcoin nie jest tak naprawdę zależny od niczego i w normalnych warunkach musi rosnąć, bo fiatów przybywa, a jego nie. Szpilki w dół na tygodniówkach, czy nawet miesięcznych niczego nie zmieniają, poza czyszczeniem fundingu co jest akurat bycze.
Spoko, ja rozumiem że myślicie o tym w perspektywie inwestycji na kilkanaście lat i was grzeje czy bottom to 40k czy 5k, ale zrozumcie proszę, że robicie krzywdę osobom wchodzącym w temat. Oni czytając takie teksty kupią to po 50k, potem psycha im pęknie i sprzedadzą po 40k. Potem kupią po 45k i sprzedadzą po 35k, jak znowu psycha pęknie. I tak aż do zera.

Weźcie się w garść, w perspektywie X lat to chyba każdy jest tu przekonany że crypto to przyszłość. Ale dyskusja jest raczej na temat "kursu" w najbliższej perspektywie czasowej, a nie "gdzie będzie za 10 lat"
Ostatnio zmieniony sobota, 22 stycznia 2022, 01:05 przez voodoom, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 22 stycznia 2022, 00:38

Jak to fala C to beda to spuszczac coraz szybciej i brutalnie :)
Niedzwiedz optymista szukal by spowolnienie pod 30k (oczywiscie nie w ciagu 24h), bo mi to troche wyglada na oko jak trzecia fala w trzeciej fali w fali C.
Niedzwiedz rozsadny konczyl by powoli juz teraz.
Pod 30tka jest sporo tych istotniejszych ema/ma ktore tutaj byly wspomniane.
Mi w najgorszym z najgorszych wypadkow ktorego obecnie nie zakladam, wychodzi 24k w jednym ruchu bez istotniejszej korekty. Tam tez chyba jest jedna luka.

No ale obnizac mozna bez konca.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 22 stycznia 2022, 00:46

@Lord_Bafford Żeby to pierwszy raz się robi grząsko i mgliście ? Pfff. Wojna na ukrainie ? Raczej upadek dolara, cykl prezydencki etc. Pamiętajcie Sell in May.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 stycznia 2022, 00:47

voodoom pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 00:36- @anagamidev uśrednia od 60k, zazdro za nieskończony kapitał, aż dziw że już skończyła mu się gotówka
- @Jahu minusuje i hejci wszystkie prognozy spadkowe jako bzdury, a parę dni temu zapewniał że 40k nie pęknie za nic w świecie

Śwęta racja. I po to tutaj jesteśmy bo wynagradza nas rynek w $ a nie te k.a śmieszne plusiki.
Podobnie prowokowałem wypowiedzi w 2018 na pękającej bani gdzie wylewali na mnie jakieś wiaderka własnych pomyj tacy jak ten w. coś tam. Psychologia rynku się nie zmienia nic a nic.
* Większość nie zrealizowała zysku nawet jak miała bo czekała na więcej - chciwość
* Duża część zostanie teraz hodlerami z przymusu ,bo chętnie by to wyjebali i poszli spać choćby na zero
* Łatwa kasa z niczego - kup i czekaj będzie zawsze przyciągać i przemielać ludzi, co widać po nickach na przestrzeni lat. Mało tu gra, część pewnie odcina kupony jak @zomos2 pisze a część nie. Ja nie posiadam btc prawie 5 lat i gram wyłacznie na lewarach, kontraktach i cfd i nie narzekam. Nie mam potrzeby posiadania czy operowania btc akurat.
Po prostu trzeba się przyznać samemu przed sobą że większość tez tego rynku napędzana jest WYŁĄCZNIE owczym pędem ,a jak ten się kończy pojawia się żal ,rozczarowanie, smutek ,przekonanie o manipulacji...
Nic się nie zmienia od lat. Nic - to zwykły hazard, gdzie są mniej i bardziej przysposobieni ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 22 stycznia 2022, 00:49

@socjolog2008 ale ty o pękającej bani mówiłeś i przy spadku do 3000 usd i przy wzroście do 10k usd potem znowu spadku, przy spadku covidowym, przy spadku wiosennym. No patrz to jednak sukcesywnie dolar traci wartość i wciąż jest za 30k usd czyli więcej niż rok temu i to w ciul :D ...

Any
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Any » sobota, 22 stycznia 2022, 00:55

wykopek7 pisze: piątek, 21 stycznia 2022, 23:42 Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 4
Napiwki za post: 0 BTC
Dyskusja na temat kursu BTC
Nieprzeczytany postautor: wykopek7 » piątek, 21 stycznia 2022, 23:42

socjolog2008 pisze: ↑ piątek, 21 stycznia 2022, 23:34
Nawet nie przeczytali bo rzygają po łazienkach bojąc się spojrzeć kobiecie w oczy że przejebali kasę na dom, samochód i wakacje 10 lat z rzędu


Zaczynam myśleć, że masz jakieś chore kompleksy albo żal do BTC o coś (strzelam że early adopter, który się sfrajerzył i za wcześnie sprzedał) zresztą nieważne - Twoje posty już zaczynają być męczące. Tak, wszyscy już tutaj wiedzą, że myslisz i chcesz BTC za 500$, nie musisz tego 10 razy dziennie pisać.
Socjo jest jaki jest, jego 500$ równoważy 300k soon ale więcej nie można mu zarzucić, jakby nie patrzeć trochę dzieci poszczególnych baniek przeżył. Żeby nie było off osobiście czekam na 28k.....

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Narling » sobota, 22 stycznia 2022, 00:57

@zomos2
Tu raczej nie ma nikogo kto ma gorsze wyczucie ogólnej sytuacji rynku, i nie mowie o skali 15m. Kompletnie na odwrót.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1730
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 22 stycznia 2022, 01:00

Narling pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 00:57Tu raczej nie ma nikogo kto ma gorsze wyczucie ogólnej sytuacji rynku, i nie mowie o skali 15m. Kompletnie na odwrót.

No ja zarobiłem bardzo ładnie korzystając z predykcji socji i wielu tutaj obecnych osób ale najzabawniejsze są te które nie piszą kompletnie nic ale chętnie biorą udział w gówno burzach i połajankach wzajemnych jak baby na wsi . Tacy to zawsze przyjdą i podzielą się swoimi złotymi myslami :arrow: a predykcje na najbliższe 30 dni coś też masz do powiedzenia :?:
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Narling » sobota, 22 stycznia 2022, 01:08

@bitup
Nie widzę sensu wdawania się z tobą w dysputy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 821
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 451
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 22 stycznia 2022, 01:09

zomos2 pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 00:46 @Lord_Bafford Żeby to pierwszy raz się robi grząsko i mgliście ? Pfff. Wojna na ukrainie ? Raczej upadek dolara, cykl prezydencki etc. Pamiętajcie Sell in May.
I to jest smutna konstatacja na temat crypto i btc jako nośnika na trudne czasy. To chyba miało trochę inaczej działać ;) Nie żebym marudził, bo nawet na obecnym poziomie (20-40k) wycena wciąż będzie Ok, ale widać jak czynniki zewnętrzne rozwalają ludziom mozgi :) Gdy sieć była silnie rozproszona w pierwszych latach czuło się to flow, że w końcu można trzymać szmal z dala od lepkich łap bagsterki. Jak jest dzisiaj, niech sobie każdy odpowie sam.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 22 stycznia 2022, 01:26

warchlakozaur pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 01:20Na dowolnym z nich Powell stwierdzi, że dla "dobra rynku" odpalają bardziej drukarkę, nie podnoszą stóp i możemy lecieć ponownie. Fajnie, że ktoś zapodał info, że w tym roku wybory do Kongresu, dobrze wiedzieć.
Skupienie się na całokształcie ekonomii może być kluczowe. Wybory do kongresu - no okej, trzeba ludowi zrobić lepiej. Tylko pytanie czy drukareczka coś daje, hasała nieustannie przez ostatni czas, teraz mamy powszechny lament na inflację i drożyznę. Na tę chwilę podejrzewam że raczej "walka z inflacją" będzie bardziej populistycznie opłacalna niż dalszy dodruk. Interesujący jest rynek rentowności, bo tam faktycznie wygląda jakby wyceniali że inflacja jest tylko przejściowa, z powodu zawirowań w łańcuchu dostaw i podaży. Tylko czy to coś zmienia dla rządzących? Co to znaczy "przejściowa" inflacja? Że do końca 2022 wróci na 2%? No raczej nie, więc podmioty walczące o głos ludu mogą mieć tutaj największy problem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » sobota, 22 stycznia 2022, 01:43

Nie tak to miało być. Może tan kanał da jakieś odbicie, spx też zbliża się do wsparcia
Obrazek

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » sobota, 22 stycznia 2022, 01:43

@voodoom wybacz, wywaliłem posta, bo stwierdziłem, że przemyślę sobie dokładniej co chcę napisać i jutro coś skrobnę, no ale że cytujesz, to wklejam spowrotem :) Znaczy tak, zgadzam się ze spojrzeniem na całokształt ekonomii, ale też przy okazji co te tam "mądre głowy" chcą osiągnąć, jak z tyłu głowy cbcd, czy hasła typu wielkie resety się ma na wszelki wypadek - nie wdając się tu w dyskusję nad zasadnością. Drukareczka to skrót myślowy trochę - chyba za wcześnie na spadki na giełdach, dobrze byłoby je przeciągnąć na później, najlepiej po wyborach co by samemu zarobić jeszcze (insider info myślę, że grubo leciało ostatnie 2 lata) :) Ogólnie złożony temat i fajnie, że go poruszyłeś, na pewno do przemyślenia jakie będą dalsze cele i działania bo to raczej zagra 1sze skrzypce.



Wasz ulubiony naganiacz za to twierdzi, że duże porfele kupują :) (nie umiem coś embeddować tweeta, jakiś hint ktoś mógłby zapodać?)
https://twitter.com/kamilgancarz/status ... 6091737096

Przed 25-26 raczej pokrwawimy jeszcze, ale 29-32k, w szczególności 30 to obszar gdzie baaardzo dużo ludzi chcę kupić (wnioskując po yt - i filmy i komentarze) - więc aż tak daleko nie powinniśmy dojechać

W tym roku spotkań FOMC FEDu będzie 8:
https://www.federalreserve.gov/monetary ... endars.htm

Na dowolnym z nich Powell stwierdzi, że dla "dobra rynku" odpalają bardziej drukarkę, nie podnoszą stóp czy cokolwiek innego i możemy lecieć ponownie. Fajnie, że ktoś zapodał info, że w tym roku wybory do Kongresu, dobrze wiedzieć.

2022 niby konkretnie wjeżdża z adopcja skoro nawet google (Google Pay z bitkiem? No chyba ciężko znaleźć cokolwiek o większej liczbie potencjalnych odbiorców), intele i tego typu firmy wskakują - ten rok wydaje się zbyt łakomym kąskiem, żeby już zgasić światło, osobiście bardziej obstawiłbym czyszczenie rynku (i z shitcoinów i lewarów), ale ręki sobie nie dam odciąć, że nie jest po zabawie :)
Ostatnio zmieniony sobota, 22 stycznia 2022, 01:50 przez warchlakozaur, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 stycznia 2022, 01:47

Weszliśmy do środkowego z trzech przedziałów jakie wyznaczyłem sobie na początku stycznia (viewtopic.php?p=727357#p727357), więc kupuję drugą transzę z trzech. Pierwszą nabyłem koło 43K.


A okolice 35K to w sumie ładne miejsce na dołek:
- 50% spadku od ATH, solidnie, ale bez ryzyka,
- patrząc w dużych skalach mamy ciągły spadek od 10 tygodni,
- jest zauważalny pik na obrotach w 1D i 3D,
- RSI sprawdza się tym lepiej im większa skala. W 1D zeszło <30, w 3D jest niewiele wyżej. Takie momenty są rzadkie i prawie zawsze oznaczają dobre miejsce na wejście,

Myślę, że możemy być w odpowiedniku grudnia 2019. Wtedy też był długi, powolny spadek o 50% a potem solidne odbicie. To było dobre miejsce na wejście. Oczywiście, marzec 2020 popsuł mocno wykres, ale to był jednak czarny łabędź. Pech.

Przed nami weekend, w weekend giełdy akcji nie działają, a w poniedziałek, kto wie, może emocje opadną i przyjdzie odbicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 stycznia 2022, 01:53

 ! Wiadomość z: kozaki_wiesi
Panowie, hamujcie proszę
Dodano po 7 minutach 8 sekundach:
ekonokomik pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 01:47Przed nami weekend, w weekend giełdy akcji nie działają, a w poniedziałek, kto wie, może emocje opadną i przyjdzie odbicie.

Podejmę rękawice i spróbuje jeszcze pod tę predykcję 2x Long BSVUSD
Spoiler:
Obrazek
BTCUSD
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 22 stycznia 2022, 02:34

1d zamknęło się na RSI na poziomie 22 :D Teoretycznie up only, trochę brakuje jeszcze wolumenu kapitulacyjnego :D Aczkolwiek chwilowa przecena do 31k$ czy nawet 29k$ nie zdziwi :D Na pewno po przecenie niemalże 50% warto zainteresować się na poważnie BTC i ogólnie crypto :D 8-18 lat hossy przed nami :D


Salvador będzie drugim Dubajem wkrótce :D

Spoiler:
Netflix fajnie przykorekcił :D Tak pękają bańki :D

Teraz jedyna nadzieja, że FED wejdzie na ujemne stopy :D Swego czasu zdaje się Trump twierdził, że w Europie są ujemne stopy i to działa bardzo dobrze :D Inaczej mamy gamechanger'a i wszystko poleci chwilowo w dół, a cash znowu będzie królem :D Chociaż osobiście dzisiaj pozbyłem się crypto FIAT'ów całkowicie :D Zapewne przedwcześnie :D Należy pamiętać, że BTC prędzej czy później osiągnie 1M$ za 1 BTC, zatem z tych poziomów to jedynie +2700% :D Może warto sprzedać, żeby odkupić niżej, może warto akumulować póki jest okazja :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 września 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tomekjanos » sobota, 22 stycznia 2022, 02:51

socjolog2008 pisze: czwartek, 6 stycznia 2022, 17:49 @xrtert tylko że sam twórca przyznał że zawalił
Upada jedna cywilizacja ,powstaje druga. Może w końcu przetasowania w marcetcap zrzucająca pierwsze rdzenne kryptowaluty z technologią równie rdzenną w dół wynosząc w górę crypro 3.0 i projekty które niosą ze sobą dużo więcej ...............
Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Wszystko przemija 8-) i zastępuje nowe ,lepsze ,dopracowane i przemyślane. Wolniej od zespołu Vitalika pracuje chyba tylko zespół Liska
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I dlatego powstała Kadena = unlimited scalability + decentralisation + security , pierwszy skalowalny blockchain POW , tworzyli blockchain dla JP Morgan , pomagali SEC tworzyć grupę od krypto, doradza im facet do prac którego w whitepaper BTC najczęściej odwoływał się Satoshi, KDA miała swój pump&dump, więc chyba nienajgorsza chwila na mały zakup

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Elbing

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wszyscy » sobota, 22 stycznia 2022, 02:56

Są emocje jak w kasynie .
Moje predykcje zawiodły a szczególnie zmysł sprzedaży miesiąc przed górką :oops:
Kolejne uzupełnienie marginu .
Dawno tak bogato nie tańczyłem i w realu...

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » sobota, 22 stycznia 2022, 07:11

u mnie z mierzen i z brania pod uwage korekty 1:1, ktorej scenariusz mialem zawsze za plecami to 31,3 sklanialbym sie jeszcze ku 32,2

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » sobota, 22 stycznia 2022, 07:49

Oczywiście jest gdzieś ta złość, że nie wyszedłem wcześniej mimo, że czułem spadki. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) Nadal na plusie, a tyle ICP i DOT nigdy nie posiadałem ^^

Liczę, że podobnie jak to było w maju, gdy wszyscy widzieli 18k, a minimum 25k (ja też tak to widziałem) zakończyło się na 28k i pociąg się rozpędził.
Obecne spadki to efekt negatywnych wiadomości ze świata - FED, UE, Estonia, a do tego ryzyko konfliktu zbrojnego. Potrzebne są nie tyle pozytywne newsy (bo to da tylko wybicie), a konkretne długoterminowe adaptacje. Obserwując obecne nastroje to widać, że już jest blisko dna, a pojawiające się znów łamanie 30k dla mnie oznacza wzrosty od poziomu 32-34k.
Jestem cały czas allin na spot. Mam jeszcze przygotowany kapitał na wejście przy kolejnych spadkach, ale póki co wystarczy. DOT za 17,75$ skupione - nie myślałem, że tak szybko takiej kwoty doświadczę ^^

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości