Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 21 października 2021, 16:35

No, w końcu tak wyczekiwana przez niektórych korekta :)
Spoiler:
miso20 pisze: czwartek, 21 października 2021, 16:23Z tego co widze, to brakło 5$
to detal , patrzyłem na CMC, tam było poprzednie ATH 4362, a na moich oczach wpadło na moment 4370-71
Teraz na CMC masz nowe ATH....na niektórych giełdach faktycznie mogło nie paść, tak małe było to przebicie
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » czwartek, 21 października 2021, 16:37

Kris, aktualnie to niewiele da, bo najwięcej jest holderów.
Ja zajadam chipsy i spokojnie patrzę. Jak spadnie na 40 podwoję pozycję, przy 20 to powtórzę a poniżej 10 sprzedam chatę, nerkę, żonę, wezmę kredyt w PKO i wejdę za całość :D

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » czwartek, 21 października 2021, 17:01

Możliwe że to początek korekty, double top i konsolidacja a po niej altsezon z zasięgiem na 80%+ (bo jaki spekulant by chciał siedzieć w takim mule gdzie mu już sił brakuje). Po przebiciu ath powinna być euforia a tutaj brak siły, rezygnacja i wybór altów co pokazuje wykres dominacji.
Edit: Nie wiem troszkę jak to policzyć ale możliwe że ath nawet nie zostało osiągnięte, w kwietniu za 1 btc gdy kosztował 65k dało się więcej kupić niż teraz gdy kosztował 65k lub nowe ath (przez inflację), można też to właśnie tak rozważać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 21 października 2021, 17:16

Jeszcze takie przemyślenia.

Zrobiliśmy 115 % w trzy miesiące. Dobry wynik.
Jak ma iść dalej do góry to przydałby się reset wskaźników i nabranie sił przed kolejnym rajdem.

Obrazek

Może teraz będziemy w dłuższej konsolidacji na poziomie ATH, a w tym czasie mini alt sezon do miesiąca czasu ?
IMO jest miejsce i czas na wzrosty dla innych projektów.

Osobiście odpuszczam Bitcoina i wchodzę w alty. Tutaj widzę potencjał, a sam Bitcoin da jeszcze zarobić.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 października 2021, 18:02

bitex pisze: czwartek, 21 października 2021, 11:57Tak z ciekawości, jaką częścią kapitału przeznaczonego na krypto wchodzisz zazwyczaj na futures z dźwignia >= x20?

Na kotleta, niezmiennie.
Twolipan pisze: czwartek, 21 października 2021, 13:36Socjo, zdążyłeś teraz?

Popołudniami nie siedzę przy kompie ,nie złapałem. Teraz dopiero się z lapem rozkładam. Na wyjeździe ,w hotelu to trochę inaczej się gra. Wg. mnie jeszcze cfaniaczki podniosą i dopiero 3 próba pod większe S.
Rano zamykałem wczorajszy chwyt i wystarczy ,na razie musze popatrzeć co tu się działo od rana

Dodano po 17 minutach 24 sekundach:
65144 raczej pewne
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » czwartek, 21 października 2021, 19:08

Od dłuższego czasu przeglądam ten wątek jednak się nie udzielam, ponieważ nie zajmuję się AT i nie chciałbym udostępniać mało wiarygodnych scenariuszy wprowadzając innych w błąd... Próbuję wynieść z niego możliwie jak najwięcej wiedzy merytorycznej, prawdopodobnych zachowań kursu, ale nie ukrywam, że mam z tym problem i właśnie dlatego postanowiłem napisać.

Po majowych spadkach były głosy, że bańka się już skończyła.
Później od połowy lipca wzrosty. Przez ten okres niejednokrotnie było mówione o RTN czy większych spadkach.
Gdy BTC kosztowało około 50-55k$ narracja była taka, żeby poczekać na znaczny spadek lub przebicie ATH i wtedy kupić.
W końcu udało się przebić ATH- i głosy, że to może być jednak double-top i żeby jednak poczekać na spadki, które mogą być np. przy 80k (czyli od teraz jeszcze ponad 20% na spocie).

Trochę się już w tym pogubiłem czy teraz mamy lecieć na północ czy południe i w szczególności- co powinna zrobić w tym momencie osoba bez żadnej pozycji. Nie liczę oczywiście, że otrzymam pewnik, bo jak wiadomo- nic na rynku nie jest pewne- ale jednak AT ma choć trochę przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę...

...

Zobaczyłem też, że cokolwiek by się nie stało zawsze znajdzie się jakaś osoba, która "dobrze wiedziała, że właśnie tak się stanie" i że kurs był niesamowicie przewidywalny. Nie potęguje to Waszej frustracji w momencie gdy nie trafiliście z predykcją i straciliście część funduszy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2310
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 października 2021, 19:32

@mxxm977
Ja bym poczekał na wyraźny top ruchu (przy spadku o minimum -10/15% od szczytu można z pewną dozą prawdopodobieństwa ocenić, że mamy lokalną topkę) - rysujesz Fibo całego uptrendu i kupujesz partiami w prostokącie od 0,382 do 0,618. Zakładając, że top to 67k schemat masz poniżej:
Obrazek
Przy przebiciu 50k bym się ewakuował i poczekał aż się sytuacja wyklaruje. Oceniasz sytuację na bieżąco - wskaźniki, sentyment, newsy etc. To tak na szybko 3 grosze ode mnie. Weź pod uwagę, że jesteśmy na granicy ATH i mogą być bardzo duże wahania na rynku w krótkim a nawet w średnim terminie. Zobacz sobie przykładowo co działo się z kursem kiedy Bitcoin przebijał swoje poprzednie ATH w okresie grudzień 2016r. do marzec 2017r. (niebieska linia to szczyt bańki/poprzednie ATH z końca 2013r. - trwało to 3-4 miesiące zanim kurs się ustabilizował):
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2021, 19:53 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 21 października 2021, 19:38

mxxm977 pisze: czwartek, 21 października 2021, 19:08co powinna zrobić w tym momencie osoba bez żadnej pozycji.

To co zawsze: zacząć w końcu hodlować, najlepiej w porządnej bessie 8-)

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » czwartek, 21 października 2021, 19:39

@Pleasek89 Ło panie...dość głęboką tą korektę przewidujesz. Gdyby się to miało spełnić to chyba nici z fajerwerków w tym roku. Może tylko balony jak na WOŚP ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2310
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 października 2021, 19:41

szajsiwo pisze: czwartek, 21 października 2021, 19:39Ło panie...dość głęboką tą korektę przewidujesz. Gdyby się to miało spełnić to chyba nici w fajerwerków w tym roku

Ja nic nie przewiduję - kolega pyta jak to rozegrać, więc tak bym to rozegrał. To nie znaczy, że obstawiam 67k jako top tylko przy topie na tym poziomie tutaj bym szukał wejścia. Szczyt ruchu równie dobrze może być na poziomie 90k jak i 500k jeżeli wywindują bańkę pionowo od teraz. Na pewno bym nie kupił w tej chwili tylko wolał poczekać.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » czwartek, 21 października 2021, 19:45

mxxm977 pisze: czwartek, 21 października 2021, 19:08Zobaczyłem też, że cokolwiek by się nie stało zawsze znajdzie się jakaś osoba, która "dobrze wiedziała, że właśnie tak się stanie" i że kurs był niesamowicie przewidywalny. Nie potęguje to Waszej frustracji w momencie gdy nie trafiliście z predykcją i straciliście część funduszy?

Troszkę. Ale to wątek dla spekulantów, czego się spodziewasz? Ludzie to mają do siebie, że w momencie triumfu lubią się tym afiszować. I może im większa Twoja strata przy tym tym większa irytacja bo z automatu porównujesz się do tej osoby, której się udało i siada Ci to na ambicje? Nie wiem, gdybam sobie ;).
Mam podobnie. Cholernie mi nie idzie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » czwartek, 21 października 2021, 20:07

mxxm977 pisze: czwartek, 21 października 2021, 19:08
Trochę się już w tym pogubiłem czy teraz mamy lecieć na północ czy południe i w szczególności- co powinna zrobić w tym momencie osoba bez żadnej pozycji.
Moja rada, podziel kapitał przeznaczony na krypto inwestycje na kilka części, a potem wchodź i wychodź partiami. Na spokojnie, bez oczekiwań że kupisz/sprzedasz w idealnym momencie.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » czwartek, 21 października 2021, 20:25

socjolog2008 pisze: czwartek, 21 października 2021, 18:19Popołudniami nie siedzę przy kompie ,nie złapałem


No nic, dalej ci kibicuję.
Jak będę shortował na dużej korekcie liczę na rewanż :( 8-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
31
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » czwartek, 21 października 2021, 20:52

@mxxm977 Nie ma większego znaczenia co kto zakłada choć zawsze najlepiej założyć najgorsze. Podstawą jest mieć ustaloną strategię i reagować na bieżąco.

W chwili gdy zaczyna nam się korekta nikt nie wie czy to już pęknięcie czy tylko korekta i przez dłuższą część tej korekty nie będzie wiadomo. Bezpieczniej zawsze założyć gorszy wariant.
Pęknięcie bańki przebiega następująco: Fala A czyli duży spadek, potem odreagowanie czyli fala B, potem kontynuacja spadku i nowy dołek czyli fala C.
Przy bardzo dużych korektach mamy identyczną sytuację, ale do pewnego momentu. Czyli Mamy falę A, mamy odreagowanie czyli B. Do tego miejsca idzie tak samo. Potem jest korekta fali B i atak na ATH.

Pęknięcie: A->B->C
Korekta : A->B->korekta->Atak na ATH

Faza AB trwała nam 175dni! i przez tyle czasu byliśmy w trendzie spadkowym. Przebicie 53k, czyli fali B dało wyraźny sygnał, że nie będzie już żadnego C, że nie jest to pęknięcie i jest to tylko korekta a przebicie ATH to przypieczętowało.
Czy ktoś założył pęknięcie bańki czy korektę gra/strategia przez te 175dni była podobna do momentu przebicia 53k gdzie sytuacja już się wyklarowała dlatego założenia (czyli wróżenie z fusów) są mniej ważne a ważniejsze jest reagowanie i dobra strategia. Po przebiciu 53k zostało jedynie ryzyko doble topa, ale to mało prawdopodobne zjawisko.

Obecnie przebiliśmy dość wyraźnie ATH więc przeszliśmy przez wszystkie zagrożenia w postaci oporów, fibo, double topa itd. Trend wzrostowy trwa i nie ma co się z nim kopać. Możemy jedynie zakładać sobie teraz wysokość bańki, ale to wróżenie z fusów. Szczyt zaskoczy większość jak zwykle. Zakładanie teraz różnych scenariuszy "niedźwiedzich" nie bardzo ma sens bo to tylko wróżenie z fusów. Zawsze wchodząc w rejon powyżej ATH wchodzimy w rejon nieznany i nie wiadomo czego się można spodziewać poza tym, że ta bańka kiedyś pęknie jak zwykle.

Póki co mamy korektę, na razie jest to mini korekta. Bardzo dużej korekty bym się już nie spodziewał, była przez ostatnie pół roku, ale pole do spadku jeszcze jest. Z drugiej strony jest mocne parcie ku górze, więc ta korekta nie potrwa pewnie długo. Będzie stres jak przebije 60k i sygnał ostrzegawczy jak 55k, póki co nic się nie dzieje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 października 2021, 21:02

Lada moment pójdą poprawić ath - nie złapcie się niedźwiedzie na te bycze (syrenie) lamenty i wstrzymajcie się teraz z S ;) próbują ładować nas na minę
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » czwartek, 21 października 2021, 21:13

https://www.tradingview.com/x/G9kzaG9Q/ Ciekawe, większe ruchy były po wybiciu szczytów z poprzedniej bańki a na kolejny dzień mieliśmy korektę. Wczoraj został wybity ostatni szczyt czyli poprzednie ath i dzisiaj znowu korekta :).

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bn801 » czwartek, 21 października 2021, 23:06

Capture.PNG
A czy to nie jest tak czasem odwrócona Ewa z Adamem, czy tam Agata z Andrzejem? ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 21 października 2021, 23:15

bn801 pisze: czwartek, 21 października 2021, 23:06A czy to nie jest tak czasem odwrócona Ewa z Adamem
Dokładnie to samo wrażenie miałem gdy dobijaliśmy do 60k$

Spoiler:
kozaki_wiesi pisze: piątek, 15 października 2021, 15:37
Bitmar pisze: piątek, 15 października 2021, 12:24Do momentu przebicia ATH jeszcze wiele się może zdarzyć
Np. podwójny szczyt Ewa i Adam. Zebrałby krwawe żniwo.

Obrazek
Spoiler:
domator pisze: piątek, 15 października 2021, 15:42Tyle ze to chyba jest Adam i Ewa i odwrotnie nie działa
Ewa i Adam też jest, tyle że Bulkowski oznaczał w ten sposób podwójne dno a nie szczyt. Podwójny szczyt "Ewa i Adam" to raczej moje amatorskie podejście do tematu więc może pozostańmy po prostu przy podwójnym szczycie :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » piątek, 22 października 2021, 01:24

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Osobiście chciałem poczekać tak jak tutaj:
Na pewno bym nie kupił w tej chwili tylko wolał poczekać.
ale problem w tym, że czekać można w nieskończoność, jednocześnie plując sobie w brodę za każdym razem gdy będziemy przebijać kolejne poziomy.
Najsensowniejsze z tego wszystkiego jest podzielenie budżetu na kilka części i wchodzenie partiami.
To, że HODL się najbardziej opłaca zrozumiałem dopiero teraz, doświadczając na swojej skórze spadków z bańki z 2017 oraz drastycznych spadków z maja 2021. Szkoda, że tak późno ;)
Dzięki za pomoc!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 22 października 2021, 07:30

@mxxm977

Kilka osób pisało, żeby wchodzić przy 30k $ i, że to była korekta, a nie pękniecie bani. Dużo wykresów, analiz, nie widziałeś tego ?
Pewnie czytasz tylko tych co lubisz i dlatego jesteś niezdecydowany ;)

Następna sprawa giełda to sport indywidualny, a nie grupowy to zalecam nauczyć się myśleć i analizować.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, DjVegas98, Pleasek89 i 20 gości