Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » piątek, 23 kwietnia 2021, 19:41

No, może się uda. Naciągają sprezyne

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2290
Reputacja postu: 
151
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54

Pewnie mało komu będzie chciało się przeczytać ten artykuł z serii "transze Grayscale" o których pisałem tu wielokrotnie, ale wrzucam tak czy siak, perełka taka że ciarki idą: https://jarvislabs.substack.com/p/grays ... ect-update

Generalnie 26 kwietnia Grayscale uruchamia w końcu ogromną transze 11. Ktoś powie "Koniu, ale przecież premia GBTC jest ujemna, co Ty pie****sz, jaka transza?" - odsyłam do powyższego artykułu, tam znajdziecie wyjaśnienie. Duży czytałem o tej ujemnej premii wywołanej zapewne kanadyjskimi ETFami, ale Ben ładnie tam wszystko tłumaczy. Dla mnie seria tych artykułów Bena to święte graale.

Obrazek

Obecna korekta? Typowy FUD nie mający nic wspólnego z pęknięciem bańki na co WYRAŹNIE wskazuje analiza blockchain. Przypadek, że korekta przypada akurat teraz? Nie wiem, ale się domyślam. Czy transza 11 oznacza od razu wzrosty? Niekoniecznie, im dłuższa akumulacja lub pogłebienie korekty tym lepiej dla dalszej hossy, byle nie przeholować i nie zrobić jakiegoś overbalance, który zawróci nam trend.

Co wskazuje na to że bańka nie pękła? Długo by wymieniać, ale z takich naprawdę mocnych argumentów które jednak ciężko w jaki sposób zanegować jest chociażby stanowisko górników, którzy cały czas akumulują i dosłownie NIC nie sprzedają. Myślę, że doskonale wiedzą co robią, a chujki nawet nie zareagowały na te aktualne spadki co napawa mnie spokojem (być może naiwnym), że to nie żadne pęknięcie bani.

Obrazek

Obrazek

Druga sprawa to chyba nie musze przypominać o kryzysie podaży BTC? To tykająca bomba, która lada moment wypierdzieli w górę, ale może jeszcze potrzeba trochę paliwa (czytaj: dłuższej akumulacji np w maju).

Obrazek

Nigdy nie zwracałem uwagi na ten wykres, ale wprawił mnie w osłupienie. To ilość portfeli od 100 do 1000 BTC. Zobaczcie na ten paraboliczny wzrost (zielona linia) od lutego/marca tego roku. Robi wrażenie.

Obrazek

SOPR pięknie wyzerowany. Oczywiście nie oznacza to, że jeszcze nie zejdziemy trochę niżej, ale mamy podstawy żeby sądzić, że jesteśmy tutaj ładnie wychłodzeni:

Obrazek

Fajne porównanie trzech baniek. Wniosek? W połowie drogi czasowo w poprzednich dwóch bańkach również widzieliśmy konkretniejszą/dłuższą korektę. A tak swoją drogą ktoś jeszcze powie że te wzrosty od września 2020 były za bardzo paraboliczne i zbyt niezdrowe i nieporównywalnie bardziej strome niż w 2017? No raczej nie ;)

Obrazek

Często korzystamy tutaj z googletrends. A czy ktoś kiedyś patrzył na wykres "jak kupić btc?". Ciekawie to wygląda:

Obrazek

No i na koniec chyba najważniejszy wykres, który każdy zna czyli zachowanie >1year HODLerów. Czy widać tutaj panikę? Czy raczej widzimy podobną zależność jak w połowie bańki 2017? Zaznaczyłem obszary czerwonymi liniami.

Obrazek

Miłego wieczoru.

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » piątek, 23 kwietnia 2021, 20:28

51,9k ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 23 kwietnia 2021, 20:29

3 noga po weekendzie nie może zejść z niższego pułapu jak 53.5-54 i to pewna kasa dla Byków jest obecnie. Pewne jak bony skarbowe ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 23 kwietnia 2021, 20:29 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2290
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 23 kwietnia 2021, 20:29

masonbtc pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 20:25wielki szok nadchodzi
Szokiem dla mnie będzie to, jak kiedyś wrzucisz tu jakiś konstruktywny post, zamiast pierdzielić te swoje trollowskie lakoniczne farmazony.

Żeby nie było offtopu wrzucam link do tego wykresu z porównywaniem baniek. Ciekawi mnie to, czy rzeczywiście we wrześniu zobaczymy pęknięcie w sensie tak ładnie dokładnie w okolicach 2-3 tyg września. Łapcie:



edit: @masonbtc weź mnie wyzwij znowu od zjebów co bana wyłapiesz ku mej radości :D
Ostatnio zmieniony piątek, 23 kwietnia 2021, 20:34 przez KubaKoń, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 23 kwietnia 2021, 21:40

Nawet wam powiem jako niedźwiedź że nie damy się porobić w dojściu do 54608 czy w porywach euforii 56712 gdzie odzyskacie swoje przekonanie o rajdzie. Niedźwiedzie to na kolejnej bance jest Terminator t1000 i Was obserwujemy z tym prostym jak drut zarabianiem kasy na longach ... Jeszcz po Was przyjdziemy - teraz pompować mi to ustrojstwo
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » piątek, 23 kwietnia 2021, 21:42

I też przecież nie pasuje świeczka marcowa że ona niby skończyła banie :roll: , świeczka miesięczna kończąca obecną banie będzie epicka :twisted:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 23 kwietnia 2021, 22:34

Kuba Koń,
Dzięki, że wrzucasz tu nam dane glassnode, dobra robota :)
Ja ze swojej strony dodam jako ciekawostkę, że właśnie powtórzyliśmy (nawet lekko przebijając) zasięg największej korekty w historii notowań BTC na ok. 17 000 USD:
Obrazek

Przechodząc do bardziej lokalnego trendu to wróciliśmy dzisiaj z dalekiej podróży szczerze mówiąc. Ale póki co żadne istotne przewagi wynikające z AT nie zostały zanegowane, cena została wciągnięta z powrotem za uszy przez linię trendu. Reakcja popytowa zaś nastąpiła na 127,3% zasiegu korekty powtórzonej wcześniej 3 razy oraz w pobliżu dna strefy wolumenowej. RSI na 1D najniżej od spadku covidowego. Póki co nie ma więc powodów do paniki, ale kupujący muszą pokazać siłę i zacząć wybijać przewagi spadkowe z mniejszych interwałów.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 23 kwietnia 2021, 22:54

socjolog2008 pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 21:40teraz pompować mi to ustrojstwo
Mówisz i masz:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KryptoBanita » sobota, 24 kwietnia 2021, 08:02

USDT tylko nieudolnie i ślimaczo próbuje nadążyć za faktyczną inflacją :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 24 kwietnia 2021, 09:27

Ze mnie już się śmieją od lat :)
FUD się zaczyna

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Radeq » sobota, 24 kwietnia 2021, 09:51

No szkoda że tych 50k nie utrzymaliśmy.
Teraz testujemy knota.
Myślałem że bez przeszkadzających indeksów będzie lepszy humor na rynku przy weekendzie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » sobota, 24 kwietnia 2021, 10:01

Luźny scenariusz który pewnie jest zbyt przewidywalny aby był prawdziwy, ale taki mi po głowie chodzi. Nie tylko ten oczywiście, ale ten jest chyba najbardziej oczywisty ;)
Jeśli ktoś zakłada, że bańka pękła to powinien ewakuować się w miejscu czerwonego kółka, tylko nie sugerujcie się poziomem cenowym. (ja tego jeszcze nie zakładam, zobaczymy czy będzie 3 nóżka i do ilu zejdzie, jak powyżej 40% od ATH to wezmę ten scenariusz pod uwagę)
Ponoć od 25-26 kwietnia ma ruszyć kolejna transza zakupów funduszy. Nie wiem na ile to jest wiarygodne, ale jeśli tak, to zgrywa się to z moim podejrzeniem o którym pisałem tutaj: viewtopic.php?p=696790#p696790, pisałem o możliwym potencjalnym "ubiciu" kursu o 10k w celu poprawy podaży (nie czytałem wcześniej tego tekstu od konia).
Dziwne jest to, że mamy 3 korekty pod rząd (to nowość) i akurat ta wypadła tuż przed tym rzekomym skupem... ale to tylko teoria spiskowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » sobota, 24 kwietnia 2021, 11:14

Zapraszamy na nową "Analizę Rynków" na kanale Krypto Raport!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 24 kwietnia 2021, 11:18

KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54ale z takich naprawdę mocnych argumentów które jednak ciężko w jaki sposób zanegować jest chociażby stanowisko górników, którzy cały czas akumulują i dosłownie NIC nie sprzedają.
Koniu, świetna robota i zaraz wrzucę Ci plusa, ale postaram się przytoczyć kilka kontrpunktów do przemyślenia.

Odnośnie górników - no nie sprzedają, ale czy zauważyłeś, że gdy sprzedawali jak szaleni, to cena też rosła jak szalona, pomimo ich podaży? Teraz nie sprzedają i koreluje się to z okresem, gdy wzrosty wyhamowały. Jeśli chcemy udowdniać korelację, to z wykresu wychodzi czarno na białym, że podaż minerów nie ma wielkiego wpływu na cenę. i to jest moim zdaniem jedyny prawidłowy wniosek z analizy tego wykresu. Tym samym, nie może stanowić on żadnego argumentu prowzrostowego.
KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54Druga sprawa to chyba nie musze przypominać o kryzysie podaży BTC? To tykająca bomba, która lada moment wypierdzieli w górę, ale może jeszcze potrzeba trochę paliwa (czytaj: dłuższej akumulacji np w maju).
Tylko że ten wykres ma nieco zmanipulowaną skalę. Cena wzrosła 6x, ale ilosć BTC na giełdach spadła o 22%. Należałoby dnem dla ilości bitków zrobić zero, a nie 2,2 mil. Wtedy natomiast przestanie to wyglądać byczo i zacznie wyglądać prawdziwie ;)
Dodatkowo, śmiem twierdzić, że spadająca ilość BTC na giełdach to efekt popytu, a nie na odwrót, co zdajesz się tutaj sugerować : że efektem spadającej ilości BTC na giełdach jest popyt.
KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54Nigdy nie zwracałem uwagi na ten wykres, ale wprawił mnie w osłupienie. To ilość portfeli od 100 do 1000 BTC. Zobaczcie na ten paraboliczny wzrost (zielona linia) od lutego/marca tego roku. Robi wrażenie.
I jest tożsamy z bańką, ALE... zasadniczo jak wyżej. Czy na podstawie powyższego możemy coś prognozować? Dla mnie ta liczba to efekt popytu na bitka, a nie na odwrót.
KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54SOPR pięknie wyzerowany. Oczywiście nie oznacza to, że jeszcze nie zejdziemy trochę niżej, ale mamy podstawy żeby sądzić, że jesteśmy tutaj ładnie wychłodzeni:


podczas bessy ten parametr spada na pysk. Czy jesteś w stanie na jego podstawie stwierdzić, że nie zaczyna się bessa? nie jesteś.
Natomiast rzeczywiście wydaje się niezłym miejscem na wyznaczanie wejść w trendzie wzrostowym.
Nie nadaje się natomiast do prognozowania kontynuacji trendu!!!
KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54Często korzystamy tutaj z googletrends. A czy ktoś kiedyś patrzył na wykres "jak kupić btc?". Ciekawie to wygląda:
Tylko czy to koniecznie musi dobić/przebić zainteresowania frazą "jak kupić" z okresem, gdy BTC po raz pierwszy pojawił się w prasie, telewizji? Moim zdaniem jesteśmy w innym okresie świadomości Janusza i Grażyny.
KubaKoń pisze: piątek, 23 kwietnia 2021, 19:54Czy widać tutaj panikę? Czy raczej widzimy podobną zależność jak w połowie bańki 2017? Zaznaczyłem obszary czerwonymi liniami.
A dlaczego nie w 2013? ;)


Moim zdaniem analizowanie sporej częśći tych wykresów będzie obarczone błędem poznawczym: to są niejako dane historyczne, które powstały na skutek bańki i nie da się za ich pomocą prognozować dalszego wzrostu. Można na ich podstawie z całą pewnością stwierdzić za to, że była (lub nadal będzie) bańka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » sobota, 24 kwietnia 2021, 11:27

kozaki_wiesi pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 09:27Ze mnie już się śmieją od lat
Sobie tłumaczę to tak, lub też, iż nie mam daru przekonywania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 24 kwietnia 2021, 11:49

Z mojej perspektywy ,gdzie ja mam spadki rozpracowane i różne ich zagrywki to jest czaso zamulacz /w moim nazewnictwie niedźwiedzio wkur.acz i to z reguły w 80% wybiła mocno w górę ładując S na minę .Dopoero zrobienie 53-54/w porywach 55 przyjdzie 3 noga w dół (prawdopodobnie największa ze wszystkich) ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » sobota, 24 kwietnia 2021, 12:09

to by było 'zabawne' potwierdzenie końca bańki ;)

Obrazek
Bitmar pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 10:01Dziwne jest to, że mamy 3 korekty pod rząd (to nowość)
To równie dobrze można by tą bańkę zakończyć po wbiciu raptem 3x poprzedniego ATH. To by też była nowość ;)

Dodano po 9 minutach 31 sekundach:
najgorsze, że jak przebije 47,5k to może lecieć już w dół, trzecia górka do tej pory była zawsze niżej niż linia poprowadzona po szczytach poprzednich dwóch górek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » sobota, 24 kwietnia 2021, 12:31

Co by było dopiero przy 43-45k... :mrgreen: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » sobota, 24 kwietnia 2021, 12:45

Czy, teoretycznie, po przebiciu 43k można już powiedzieć o pieknieciu bańki/zmiany trendu?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, dymonek, Fugitive, remix, zbig001, Zmarzniety0 i 14 gości