Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 lutego 2021
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vaper » niedziela, 7 marca 2021, 15:09

Z drugiej strony jak na to patrze to szczerze jest mi to na rękę ze ulica jest glupia i slepo pakuje sie w krypto przez apki jak Robinhood na szczytach cenowych bo wniosek jest taki ze na tej ulicy sie wlasnie zarabia najlepiej chociaz juz coraz wiecej ludzi jest bardziej swiadomych bo pamietaja ból z 2017r. Jak Biden rozda czeki stimulusa to 3% zadeklarowalo pakowanie sie w krypto wiec to moze byc punkt zwrotny hossy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 15:16

No i idealne podbicie pod shorta. SL na szczycie. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » niedziela, 7 marca 2021, 15:31

Vaper pisze: niedziela, 7 marca 2021, 15:09 Z drugiej strony jak na to patrze to szczerze jest mi to na rękę ze ulica jest glupia i slepo pakuje sie w krypto przez apki jak Robinhood na szczytach cenowych bo wniosek jest taki ze na tej ulicy sie wlasnie zarabia najlepiej chociaz juz coraz wiecej ludzi jest bardziej swiadomych bo pamietaja ból z 2017r. Jak Biden rozda czeki stimulusa to 3% zadeklarowalo pakowanie sie w krypto wiec to moze byc punkt zwrotny hossy.
Większość z nas to ulica :D Podążamy jedynie za trendem, próbując się w niego cały czas wstrzelić według pewnych wzorców.
To, czy ktoś kupuje na Revolucie czy Robinhoodzie wcale nie czyni go głupim. Wiele mędrców kupowało i trzymało na Goxie, BTC-e, polskim Bitmarkecie, a wielu doktorantów z BTC uszkodziło wallet zalewając swojego lapka Don Perignon plując na głupków z ulicy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 15:32

BTC już nigdy nie spadnie poniżej 50k$... a nie, czekaj... :lol:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lulukasz » niedziela, 7 marca 2021, 16:04

ergorg pisze: niedziela, 7 marca 2021, 15:16 No i idealne podbicie pod shorta. SL na szczycie. :mrgreen:
To siedzimy w tym we dwóch. Czaję się jeszcze z kolejną paczką do S na wypadek triple topa.
Jak wejdzie, to myślę, że spokojnie do 50k$ dojedziemy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 16:16

Coś nie chce spadać. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » niedziela, 7 marca 2021, 16:56

Spokojnie zara runie :D a jutro się okaże że musk uległ presji i sprzedał btc :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lulukasz » niedziela, 7 marca 2021, 17:01

ergorg pisze: niedziela, 7 marca 2021, 16:16Coś nie chce spadać.

On dziś tańczy dla mnie... wszedłem w S na kolejnym piku za ok. 50,8k$. SL ustawione, alerty ustawione - idę się przejść ;)

A tak na szybko co znalazłem na whale alercie.
BTC na poziomie ok. 49k$ (przed dzisiejszym wzrostem):


I z poziomu ok. 50,6k$ (ucieczka części kapitału):


Niby byczo, ale dopóki S&P nie wyklaruje konkretnego kierunku, to ja sobie pogram bardziej DT...

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » niedziela, 7 marca 2021, 17:41

Jak już większość myśli o shortowaniu to dobry znak, że lecimy na ATH :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 18:28

Taki fraktal mi chodzi po głowie. :roll:



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 7 marca 2021, 18:33

9gmalgmal pisze: niedziela, 7 marca 2021, 14:59 No bo jak nie weszysz spisku to konczy sie tak jak na szczycie 20k.
Myślisz, że będę trzymał Bitcoina przez całą bessę? :D Jako jeden z nielicznych grałem na wzrosty kiedy muliło przy cenie 16-18k. Przy ostatniej korekcie i spadku poniżej 30k pisałem, że "właśnie najwięksi panikarze sprzedają BTC na dołku". I nie chcę uchodzić za znawcę, reguła jest banalnie prosta - jest hossa, wszystko poniżej 15/20% od topu na korekcie się kupuje i tyle. The trend is your friend until the end. Gdybym chciał sprzedać przy pierwszych symptomach przegrzania to wyszedłbym na poziomie 17k a potem tylko bym się oblizywał patrząc jak BTC robi kolejne 300%+ up

I nie mam pojęcia gdzie jest top, może być na poziomie 95k a może na poziomie 500k. Dopóki nie widzę euforii nic nie sprzedaję.

Gdybyś miał się bać longować od poziomu 15/20k "no bo już za dużo wzrosło" a szczyt byłby na poziomie 200-300k to przez głupią ostrożność przegapiłeś cała ogromną falę wzrostów i okazji do zarobienia kasy zanim trend się skończy. I specjalnie używam słowa "głupia" ostrożność, bo na tym rynku NIE DA SIĘ BYĆ OSTROŻNYM. Jeżeli ktoś się boi ryzyka to niech bierze lokatę albo kupi obligacje skarbu państwa i 2,4% w skali rocznej nawet niepokrywających inflacji.
9gmalgmal pisze: niedziela, 7 marca 2021, 14:59 Zgoda. Tak NA RAZIE jest. Ale cyklicznosc zawsze sie predzej czy pozniej konczy i praktycznie kazde aktywo ma okres "czarnego labedzia".
To jak się skończy to będziemy myśleć. A black swan event to coś innego niż przewidywanie spadków/bessa.
https://www.investopedia.com/articles/t ... esting.asp

Black swan to np. covid lub 11/09.
Vaper pisze: niedziela, 7 marca 2021, 00:57Moim zdaniem ku przestrodze "nowych inwestorow" obecny poziom cenowy to nie jest dobry moment na inwestowanie w BTC bo wiaze sie juz z ogromnym ryzykiem duzego zjazdu w dol w kazdej chwili.
Tak jak pisałem - ten pułap cenowy to jest zabawa dla starych wyjadaczy lub nowych, którzy mają "mentora" starego wyjadacza. Wchodzenie ślepo teraz przez nowego użytkownika to duże prawdopodobieństwo sparzenia się i nie wynika to z tego, że wchodzi późno (no bo jeśli topem ruchu jest np. 250k to co to jest obecne 50k?), tylko brak umiejętności zarządzania kapitałem. No bo jeśli faktycznie topem jest to 250k to w teorii nowy użytkownik jest w stanie zarobić 500%, ale najczęściej ma pełny pampers przy pierwszych większych spadkach, nie zabezpieczy konta na giełdzie, przetrzyma spadki (kiedy zacznie się bessa) itd. itp. Teraz jest czas na longowanie dla starych wyjadaczy, którzy przeżyli bessę i mają z tyłu głowy lampkę ostrzegawczą, że hossa może się w każdej chwili skończyć.
Vaper pisze: niedziela, 7 marca 2021, 00:57Hossa jest fajna i szybko nakreca Hype i FOMO i ja to rozumiem ale trzeba realnie patrzec i dobrze oceniac ryzyko. Na YT na 95% kanalach jest tylko UP i ladowanie na księżycu.
I dokładnie to samo było w połowie 2017r. kiedy wchodziłem po cenie 2-3k za BTC a zrobiliśmy jeszcze kolejne 6-10x up zanim bańka pękła. Bańki spekulacyjne są spektakularnie nieracjonalne.

I może to jest agresywna strategia - trochę jak wyprzedzanie kilku samochodów widząc jadącą ciężarówkę z naprzeciwka. Część wyprzedzi 1 czy 2 samochody i wraca na swój pas, bo boi się, że nie zdąży. Ja chcę się z nią minąć na centymetry. :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4693
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 7 marca 2021, 19:01

Faktycznie dziwnie to wygląda jak po takich wzrostach od Marca 2020 nie widać euforii. Właśnie ta euforia jest jednym z wyznaczników zakończenia hossy. Patrząc tylko na ten czynnik to jesteśmy gdzieś na początku z finałem nawet za rok.

Przewidywać przyszłości też nie ma co. Na giełdzie liczy się "tu i teraz".

Weteran
Posty: 7659
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2825
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 marca 2021, 19:14

juscik pisze: niedziela, 7 marca 2021, 17:41Jak już większość myśli o shortowaniu to dobry znak, że lecimy na ATH


Gdze mozna sprwadzic co mysli wiekszosc? ;-)

Funding dla shortow jest na + poki co, wiec...

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » niedziela, 7 marca 2021, 19:31

pael pisze: niedziela, 7 marca 2021, 19:14Gdze mozna sprwadzic co mysli wiekszosc?

Funding dla shortow jest na + poki co, wiec...


Pisałem to pół żartem, pół serio. Po prostu jeszcze 1-2 mc temu w temacie, każdy miał nastawienie bycze i "wyzywał" przy okazji socjologa za pesymizm co do BTC, a teraz mam wrażenie, że szala się mocno przechyliła i większość zamienia się w niedźwiedzia. IMO przedwcześnie. Ta euforia znowu się pojawi, ale jak już będzie stacja wyżej :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1883
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1619
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 7 marca 2021, 19:39

shinya56 pisze: niedziela, 7 marca 2021, 19:01Faktycznie dziwnie to wygląda jak po takich wzrostach od Marca 2020 nie widać euforii

Prawdopodobnie czekacie na radość u ludu , rejestrujących i piszących Kowalskich ale ich nie ma przecież tym razem , to wypromowały i spompowały Fundusze hedgingowe i miliarderzy..Tam pewnie liczą z radochą zyski z milionach a tu siedzą na miejscach po przecinkach, nieliczni mają Bita w całości ,większość pewnie duże lewary i na etf ciśnie . Radość z rosnącej waluty ludu prysł . Bo ani to waluta ludu , ani tu ludu , ani huhu ludzi nawet szczególnie nie widać . Otwarcie rynków i do drzwi prawdopodobnie zapuks reality bo ile godzin można jeszcze siedzieć na shortach i oglądać ten chocholi taniec . A tak to wygląda na wykresie obecnie Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 21:01

Tak spadkowo się zrobiło na 4h, a przecięło się właśnie wzrostowo, więc chyba niżej trzeba grać longi. :roll:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » niedziela, 7 marca 2021, 21:04

Słabo to wygląda a 4H to już w ogóle lipa, jak nie podpompują 1D to te knoty też nie wyglądają za ciekawie. Jeśli nie zrobimy HH to korekta spadków będzie miała strukturę ABC co jest charakterystyczne dla pułapek a co za tym idzie spore prawdopodobieństwo pogłębienia dołka i tutaj okazji do kupna na dłużej niż odbicie szukałbym w przedziale 37-39k



Jeśli przebijemy i utrzymamy ~51500 zacznę szukać longów a póki co to głównie short i szybkie skalpy
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 marca 2021, 21:09 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7688
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 marca 2021, 21:08

Wróciliśmy pod TL, powrót nad to zachęta do otwarcia longa:


Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 693
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jazda » niedziela, 7 marca 2021, 21:08

ergorg pisze: niedziela, 7 marca 2021, 16:16 Coś nie chce spadać. :roll:
No to chyba lecim... choć walczą przez chwilę o te 50k
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Posty: 7659
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2825
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » niedziela, 7 marca 2021, 21:27

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości