Kilka pytan nowicjusza

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: CoinMaster379 » wtorek, 9 lutego 2021, 17:16

Witam,

Mam kilka banalnych pytań na które nie do końca mogę znaleźć odpowiedzi. Dopiero zaczynam przygodę z krypto walutami na BitBay i dzis zarejestrowałem się na Binance. Obracam małymi kwotami 100-200 euro. Popełniłem już kilka głupich błędów...Kupiłem XIN za 124 euro...(uważałem,że kurs 0.01 jest łakomym kąskiem,a jak nie urośnie to zawsze mogę odsprzedać za tyle samo. Cóż...okazało się,ze nie ma kupców na to za euro i raczej długo nie będzie,bo jednocześnie to krypto można kupić za 0.00000002 satoshi....Tak jak mówiłem. Dopiero się uczę i popełniam masę głupich błędów które jednocześnie dużo mnie uczą.Moje pytania to:

1. Exodus-jak bezpieczny jest ten portfel? Wiem,że najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie zimny portfel. Natomiast operując tak małymi kwotami jeszcze nie zdecydowałem się na kupno owego portfela. Zauważyłem,że kurs danych walut na exodusie nieco się różni niż na bitbayu w tym samym czasie. Np. Lisk na bitbay był za 1.51 euro a na exodusie 1.48 euro. Podobna sytuacja z innymi walutami. Czy sytuacja na Exodusie jest podobna jak na giełdach,że w razie ataku hakerskiego czy zamknięcia giełdy tracimy wszystko czy wygląda to troszkę inaczej? Będę wdzięczny za głębsze wyjaśnienie tego

2. Opłaty bitbay i w sumie portfeli za wypłatę/transfer kryptowalut są ogromne jeżeli operuje się mikro stawkami. Np. wypłata bitcoina z bitbay na portfel to prawie 20 euro. Ethereum to będzie ok. 15 euro. W portfelu na exodusie jeszcze troszkę taniej ale wciąż za dużo. Czy macie jakieś sposoby jak to ominąć ?

3. Chcę zacząć inwestować w Bitcoin,Ethereum i jeszczę jakiegoś albo jakieś altcoiny długo terminowo. Myślę żeby kupić bitcoina za 1000 euro, ethereum za 500 euro i 100-200 euro w jakieś ciekawie zapowiadające się projekty. A później każdego miesiąca wydawać 20-40 euro na bitcoina. 10-20 euro na ethereum i 10euro na altcoiny. I tutaj z tym miesięcznym wydawaniem będzie problem jeżeli chodzi o transfer krypto na portfel,bo opłaty będą za duże,a trzymanie tego na giełdzie raczej nie będzie zbyt mądre? Jestem przekonany,że są na to jakieś sposoby-będę wdzięczny o wskazówki.


Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi,wskazówki. Dziękuję z góry

Mam nadzieję,że dział jest dobry do tego typu pytań.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 9 lutego 2021, 17:29

CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:16jak bezpieczny jest ten portfel?

Jest bezpieczny tak samo jak użytkownik. (jest sporo o nim tematów)
CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:16Czy sytuacja na Exodusie jest podobna jak na giełdach,że w razie ataku hakerskiego czy zamknięcia giełdy tracimy wszystko czy wygląda to troszkę inaczej? Będę wdzięczny za głębsze wyjaśnienie tego

Nie tak nie jest jeśli masz hasła pochowane używasz go sterylnie tak jak należy to środki są bezpieczne. Jeśli giełda lub inna platforma upadnie nikt nie gwarantuje ci zwrotu środków trzymasz na własną odpowiedzialnośc.
CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:16Opłaty bitbay i w sumie portfeli za wypłatę/transfer kryptowalut są ogromne jeżeli operuje się mikro stawkami. Np. wypłata bitcoina z bitbay na portfel to prawie 20 euro. Ethereum to będzie ok. 15 euro. W portfelu na exodusie jeszcze troszkę taniej ale wciąż za dużo. Czy macie jakieś sposoby jak to ominąć ?


Teraz jest tak prawie wszędzie. Jest to problem samych walut i ilości użytkowników. Nie które pary na bimbaj są mało płynne dlatego tak jest nie opłaca im się to. Zalecam zapoznanie się z tym co chcę się kupić bo większość coinów nic nie wnosi (Tylko wynosi)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: CoinMaster379 » wtorek, 9 lutego 2021, 17:44

Dziękuję za odpowiedź

Zdaje sobie sprawę,że teraz jest tak wszędzie ale czy jest sposób żeby to obejść? Np. Kupić za bitcoina inną kryptowalute która jest tania w w wypłacię i później zrobić "swap" z powrotem na bitcoina? Koniec,końców powinno wyjść taniej? Czy tak się nie robi,bo jest coś czego nie wiem? Nie chcę mi się wierzyć,że wszyscy obracają takimi kwotami,że te opłaty za wypłaty nie robią im różnicy,a trzymanie wszystkie długo terminowo na giełdzie to chyba głupota?

Co do Exodusa to rozumiem,że jak "operator exodusa" padnie,to ja mogę przywrócić swoje krypto na innym portfelu poprzez "private key". Bardziej chodzi mi o dane do mojego portfela. Czy jak haker się włamię na serwery Exodusa,to czy będzię miał dostęp do moich "private key,hasła itd" Czy żeby mieć do tego dostęp,to musi to uzyskać po przez mój komputer?

Czy moja "strategia" którą wyżej opisałem ma sens?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: RevWolt » wtorek, 9 lutego 2021, 17:49

Kupywanie btc/eth za tak małe kwoty i wpłata na portfel moim zdaniem mija się z celem, jak chcesz takie coś zrobić to lepiej odkładać te pieniądze na kupkę a zakupu dokonać gdy będzie spora korekta (no kiedyś ludzie będą musieli te zyski zrealizować) wtedy wkroczysz ty i kupisz po taniości na kolejną bańkę i po kilku latach będziesz mieć ładny zysk. Ja wszystko trzymam na giełdzie a o portfelu zacznę myśleć dopiero jak będzie 6 cyfrowa kwota na koncie bo tak praktycznie co tydzień dokonuje zmian by zmaksymalizować zyski.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: CoinMaster379 » wtorek, 9 lutego 2021, 18:14

Dziękuje za odpowiedź
RevWolt pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:49Kupywanie btc/eth za tak małe kwoty i wpłata na portfel moim zdaniem mija się z celem, jak chcesz takie coś zrobić to lepiej odkładać te pieniądze na kupkę a zakupu dokonać gdy będzie spora korekta (no kiedyś ludzie będą musieli te zyski zrealizować) wtedy wkroczysz ty i kupisz po taniości na kolejną bańkę i po kilku latach będziesz mieć ładny zysk. Ja wszystko trzymam na giełdzie a o portfelu zacznę myśleć dopiero jak będzie 6 cyfrowa kwota na koncie bo tak praktycznie co tydzień dokonuje zmian by zmaksymalizować zyski.
Jaka będzie sensowna kwota Twoim zdaniem żeby kupować ethereum czy bitcoina na dołku i wtedy wypłacenie go na portfel?

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 9 lutego 2021, 18:23

CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:44Co do Exodusa to rozumiem,że jak "operator exodusa" padnie,to ja mogę przywrócić swoje krypto na innym portfelu poprzez "private key". Bardziej chodzi mi o dane do mojego portfela. Czy jak haker się włamię na serwery Exodusa,to czy będzię miał dostęp do moich "private key,hasła itd" Czy żeby mieć do tego dostęp,to musi to uzyskać po przez mój komputer?


Bedziesz mógł odtworzyć to na innym portfelu puki masz hasło seed to nic ci się nie stanie.Tak jak pisałem poczytaj tematy na forum to ci pomoże w zrozumieniu. tam się wiele powtarza i nauczysz sie co i jak. Jest sporo na temat wszystkiego związanego z przechowywaniem.
CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:44jest tania w w wypłacię i później zrobić "swap" z powrotem na bitcoina?

Będziesz na tym też tracił możesz to sobie wszystko policzyć. oblicz ile kupisz odejmij prowizje przesyły i masz wynik.

Co do tego kiedy i za ile poczytaj wątek na temat kursu. Ja mam zdanie tak jak już pisałem jest drogo i tyle. Mówią o tym w wielu miejscach a to dobra informacja ale tylko dla tych co kupowali dawno temu a nie dzisiaj. Poczytaj tematy z przełomu 2017/2018

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: RevWolt » wtorek, 9 lutego 2021, 19:57

Najbezpieczniej jest poczekać do korekty i wtedy kupywać krypto a przelew zrobić po roku albo po pół roku (chyba zaraz giełda nie upadnie) ale osobiście teraz bym się ładował tylko w alty. Od początku roku zrobiłem na giełdzie prawie 200% a wiedzy praktycznie nie miałem nic, gdybym kupił btc albo eth też byłby zysk ale nie taki.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: CoinMaster379 » wtorek, 9 lutego 2021, 20:28

Ok. Dziękuję za odpowiedzi. Będę kupował i trzymał na giełdzie a jak zrobi się z tego jakaś większa kwota,to wtedy przeleje na portfel i może odrazu na zimny niż na te internetowe.

Jakby ktoś miał coś jeszcze do dodania to serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 9 lutego 2021, 20:38

Trzymanie na giełdzie to proszenie sie o problemy. Jeśli dysponujesz małymi sumami, które są wyraźnie nadszarpywane przez fee takich monet jak btc czy eth, to zamiast btc kup ltc (kolega Anagamidev b. poleca), a eth też czymś zastąp.
Skończy sie tak, że nim uzbierasz kwotę wartą do wysłania w btc\eth giełda padnie, albo z jakiegoś dziwnego powodu zablokuje Ci środki.
Możesz trzymać na exodusie, tylko zapisz w 2 kopiach seed i hasło do wysyłania\odblokowywania portfela żeby nie było w stylu Ania2015

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 9 lutego 2021, 20:49

zdzicho2000 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 20:38Skończy sie tak, że nim uzbierasz kwotę wartą do wysłania w btc\eth giełda padnie, albo z jakiegoś dziwnego powodu zablokuje Ci środki.

Bez przesady
Chodzi o to żeby nie traktować giełdy jak bank. Przy małych sumach przesyłać jak się uzbiera jakaś sensowna kwota.
Sam mam zlecenia oczekujące już kilka miesięcy.
Trzymam na giełdach tyle ile mogę stracić!!!

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: BTC: 1387teu1BeJLVfofn8tn3fWrLarzQH

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: maf2 » sobota, 13 lutego 2021, 12:36

CoinMaster379 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 17:161. Exodus-jak bezpieczny jest ten portfel? Wiem,że najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie zimny portfel. Natomiast operując tak małymi kwotami jeszcze nie zdecydowałem się na kupno owego portfela. Zauważyłem,że kurs danych walut na exodusie nieco się różni niż na bitbayu w tym samym czasie. Np. Lisk na bitbay był za 1.51 euro a na exodusie 1.48 euro. Podobna sytuacja z innymi walutami. Czy sytuacja na Exodusie jest podobna jak na giełdach,że w razie ataku hakerskiego czy zamknięcia giełdy tracimy wszystko czy wygląda to troszkę inaczej? Będę wdzięczny za głębsze wyjaśnienie tego


Zawsze na portfelu kopiuj sobie klucze prywatne w bezpieczne miejsce z każdej waluty jaką masz. Możesz to robić na Exodusie czy Atomic Wallet. Bardziej polecałbym Atomic Wallet dlatego, że ten portfel obsługuje airdropy w przeciwieństwie do Exodusa który jest klasycznym portfelem. Ogólnie na giełdach nie trzymaj tego czego nie musisz giełda zniknie znikną twoje pieniądze.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: nrth » wtorek, 16 lutego 2021, 09:11

Podepnę się pod temat bo innego z pytaniami nie znalazłem a nie chcę zakładać nowego.
Polecicie jakieś książki w języku polskim o Bitcoinie i ogólnie o krypto?

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: Pierniczek123 » wtorek, 16 lutego 2021, 12:03

nrth pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 09:11Polecicie jakieś książki w języku polskim o Bitcoinie i ogólnie o krypto?

Zależy co cię interesuje podstawy czy głębsza informatyka?
Większość podstaw znajdziesz tutaj i na youtube.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: nrth » wtorek, 16 lutego 2021, 12:56

Bardziej o podstawy, książka na prezent. Tylko nie wiem czy istnieją jakieś dobre pozycje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytan nowicjusza

Postautor: maky » wtorek, 16 lutego 2021, 14:19

nrth pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 09:11Polecicie jakieś książki w języku polskim o Bitcoinie i ogólnie o krypto?

Wszystko macie w necie. I to na bieżąco i z perspektywy różnych autorów. Starajcie się szukać dobrych źródeł. Osobiście polecam wpisywać przy wyszukiwaniu słowo "medium". To platforma, która daje gwarancję jakości kontentu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive i 14 gości