Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 10 lutego 2021, 19:19

Spoiler:
@Pleasek89 on to już od dawna obstawia złą stronę, ale może mu ten big short wejdzie, tylko z drugiej strony, on długo nie trzyma raczej pozycji i też nie wiem czy grając daytrading jak on w ogóle pęknięcia czy bańki mają dla niego znaczenie :D

Statystyką, logiką i metodologią :D Do dzisiaj mnie to śmieszy niepomiernie :D
Spoiler:
Swoją drogą wtedy to -40% wydawało, że bańka już pękła i koniec zabawy :D A @socjolog2008 cały czas zarabiał na shortach aż do czasu :D
Spoiler:
Ogólnie to nie chodzi o cenę, a raczej o kapitalizację, ilość uczestników na rynku oraz globalny zasięg, który praktycznie daje nieograniczony wzrost w długim terminie szczególnie, że inflacja co cztery lata spada o połowę :D Poza tym jeszcze 28 lat ; ) :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 10 lutego 2021, 19:48 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 10 lutego 2021, 19:47

Majkos pisze: środa, 10 lutego 2021, 00:13


Kanal respektowany , test mediany kanalu.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » środa, 10 lutego 2021, 19:55

Pleasek89 pisze: środa, 10 lutego 2021, 17:41 "Markets can remain irrational longer than you can remain solvent." - Keynes

Daleko do końca, panowie. Jak dla mnie kończy się powoli (>50k) pierwszy etap, w którym już nie doradzałbym znajomym inwestowanie w krypto (w tym cyklu). Nie mówcie mi, że nie pamiętacie listopada i grudnia 2017r. kiedy cena BTC wzrosła BEZ ŻADNYCH KOREKT z 5700$ do 19.600$ (350%) w niecały miesiąc. To jeszcze nie jest to szaleństwo. Każdy negatywny post na forum o BTC, że zaraz bańka pęknie i zaczną się spadki był miażdżony przez falę krytyki moonboyów. Artykuły na czołówkach wszystkich mainstream media. Totalna blokada sieci i chore opłaty. Taksówkarz rozpoczynający rozmowę od tego, że kupił tego Bajtkojna i zarobił 20% w 2 dni. Monstrualne funding fees na giełdach, lawina nowych użytkowników. Przypomnijcie sobie. Czy aktualna sytuacja jest chociaż w 5% zbliżona do tego co miało miejsce pod koniec 2017r.? Na razie wygląda na typową fazę media attention.
Obrazek
I tak jak pisał @Bitmar jeśli jesteście w stanie przetrzymać ten szał to zdecydowanie lepiej próbować sprzedawać na (WŁAŚCIWYM!) RTN a nie celować w szczyt bańki.
Ale jednak sporo altów ma ładne perspektywy także jak ktoś chce wciąż kupować,nadal może sporo zarobić, nie mówiąc, że większość, topowych z 2017/18 nadal będących w pierwszej 50 np. wciaż ma troszkę do swojego ath nie mówiąc o przebiciu o kilkaset %, a nowe, linki, umy itp. zapewne czekają na swoje znacznie lepsze chwile. Ja doradzam znajomym jak się ktoś pyta, zupełnie zielony, żeby kupił, ale wiadomo, wszystko w ramach rozsądku i kasy ,którą może stracić. Sam mam zamiar jeszcze sporo dokupić altów i trochę bitka, nie mam zamiaru do końca stracić tej bani jak poprzedniej (gwoli ścisłości na poprzedniej wyszedłem na plus,nadal jestem na plus, a fiaty zainwestowane już dawno wydane,także jadę dalej po więcej plusów :) )

ps. no i chyba nikt nie zapomniał, że bardzo wiele altów pokazało swoją siłę dopiero po faktycznej bańce BTC. Większość z czołówki, a reszta też zaskakiwała. Aktualnie szału nie robią.przynajmniej dla mnie, a dobrze pamiętam emocje towarzyszące ówczesnej sytuacji, póki co mój wskaźnik jest chłodny ;).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 370
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2313
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » środa, 10 lutego 2021, 20:31

Wychodzi na to, że hossa się nawet jeszcze porządnie nie zaczęła i dopiero wychodzimy z rynku niedźwiedzia.
Spoiler:
*czytać z przymrużeniem oka

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » środa, 10 lutego 2021, 20:37

Tak jesteśmy w bessie. O czym oni w ogóle piszą? Większej bzdury dawno nie czytałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » środa, 10 lutego 2021, 21:02

Eth pisze: środa, 10 lutego 2021, 20:37Tak jesteśmy w bessie. O czym oni w ogóle piszą? Większej bzdury dawno nie czytałem.
To nie tak. Chodzi o to że wg tego wskaźnika prawdziwa hossa zaczyna się kiedy hodlerzy zaczynają się wyprzedawać po interesujących ich cenach co będzie widać po wyjściu żółtej krzywej ponad kreskę czyli sprzedawaniu coraz większej ilości BTC pozostających na walletach przez dłuższy okres czasu. Wtedy kurs powinien zacząć się rozpędzać wchodząc pod koniec w parabolę. Co oznacza że biorąc pod uwagę ten wskaźnik prawdziwy bull run dopiero przed nami. Zła wiadomość że nie wiadomo czy już z tego poziomu cenowego bo wciąż jesteśmy pod kreską i możemy się cofnąć niżej co będzie skutkiem zbyt niskiej ceny po której zainteresowanie sprzedażą maleje (być może spory spadek i mielenie miesiącami - wersja @ekonokomik , być może bujanie w jakimś większym rangeu np 40k-50k czy nawet 30k-60k). Jakby nie było to ekstremalnie bycza interpretacja oznaczająca że właściwe wzrosty jeszcze się nie zaczęły, takie kółko treningowe rozgrzewające opony przed prawdziwym GP albo co zmartwi wielu falstart :shock:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » środa, 10 lutego 2021, 21:17

Zamknięcie dzisiejszej 1D (najlepiej 45300+ dla wszystkich giełd) ponad niebieską - przewaga byków i po pokonaniu oporu 46500 prawie pewna kontynuacja wzrostów, body poniżej to ustąpienie pola misiom i najprawdopodobniej kontynuacja korekty z zejściem do 42k lub nawet 40500

Ostatnio zmieniony środa, 10 lutego 2021, 21:23 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 10 lutego 2021, 21:18

Eth pisze: środa, 10 lutego 2021, 20:37Tak jesteśmy w bessie. O czym oni w ogóle piszą? Większej bzdury dawno nie czytałem.

Dopiero mamy odwrócenie trendu według tego wskaźnika. Trend w większych skalach nie zmienia się z dnia na dzień, tylko trwa miesiącami.

Weteran
Posty: 2806
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2154
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 10 lutego 2021, 21:36

KubaKoń pisze: środa, 10 lutego 2021, 20:31 Wychodzi na to, że hossa się nawet jeszcze porządnie nie zaczęła i dopiero wychodzimy z rynku niedźwiedzia.
Spoiler:
*czytać z przymrużeniem oka
Wskaźnik przydatny do łapania dołka, ale nieprzydatny do łapania szczytu.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » środa, 10 lutego 2021, 21:40

trzeba będzie kombinować by mieć za co skupować dipy kiedy ma się już 90% wsadzone ;)
a realnie, nie umiem tak kombinować więc gram pod to, że uderzy w okolice 43k gdzie będę wg mnie miał ostatnią okazję na zakupy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 10 lutego 2021, 21:45

Spoiler:
Majkos pisze: środa, 10 lutego 2021, 19:47
Majkos pisze: środa, 10 lutego 2021, 00:13


Kanal respektowany , test mediany kanalu.
Mozolne wspinanie sie , nie udany test mediany, ja sie ewakulowalem, raczej wyleci dolem . Uwazac na Chinczykow w nocy bo ci z kolei moga pompowac ( z tylu glowy pamietac Chinski nowy rok )
@ ETH
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 10 lutego 2021, 22:41


😂
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jjodwald » środa, 10 lutego 2021, 22:48

W końcu udało mi się nadrobić lekturę kilkunastu stron wątku. Ostatnie dni spędziłem na czymś "zupełnie innym", a mianowicie na zgłębianiu i wyszukiwaniu projektów DeFi na Binance Smart Chain. Cały czas podtrzymuję swoją tezę, że mamy bańkę w bańce. Polecam się temu bliżej przyjrzeć. Moim zdaniem na prawdę warto. Ale żeby nie było off topu...

Pozwólcie, że skupię się bardziej na fundamentach po pierwsze dlatego, że według mnie to one są o wiele bardziej istotne w trybie bańkowym, a po drugie dlatego, że wielu z Was Panowie wrzuca tutaj kawał solidnej AT i na pewno nie zrobię tego lepiej od Was. Po ostatnich wydarzeniach oceniam, że jesteśmy/kończymy "media attention". Bitcoin w ostatnich dniach niemalże wyskakiwał z toalety. Wszystkie media od tych o tematyce rynkowej, przez mainstream po SM z Twitterem na czele kipiały wręcz od bitcoinowych rewelacji. Odebrałem kilka telefonów i wiadomości od starych znajomych z pytaniem "bawisz się jeszcze w bitcoiny?". Ludzie zastanawiają się czy wskakiwać bo cały czas rośnie, ale nie są jeszcze przekonani bo tu coś zobaczyli, tam coś usłyszeli i szukają potwierdzenia u kogoś kto im powie co mają zrobić. Czekają w gotowości żeby się załadować i szukają potwierdzenia u kogoś kto być może siedzi w krypto. Akcje Tesli też łatwiej jest kupić bo kolega już kupił, mechanizm jest zawsze ten sam. Moim zdaniem prawdziwe FOMO dopiero się na dobre rozpocznie. To jeszcze nie są te poziomy, na których wszyscy myślą, że będzie już tylko rosło. To jeszcze nie jest ta dynamika, która wskazywałaby na początek końca, a bardziej na koniec początku. Z psychologicznego punktu widzenia $100k powinno być ostatnim katalizatorem do końcowego wystrzału. Okrągła liczba, pełna uwaga mediów, sami milionerzy, kilka, kilkanaście dziennych świeczek po dziesiątki procent wzrostu, pionowa ściana na wykresie. Żeby jednak to zaistniało potrzebujemy czasu, korekt, konsolidacji, strachu, euforii, niepewności i dokładnie tego wszystkiego co do tej pory do tego etapu obserwujemy. Chyba, że tym razem będzie inaczej... ;)

EDIT: Wątek DeFi odpalony tutaj: viewtopic.php?f=105&t=34970
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lutego 2021, 09:26 przez jjodwald, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 10 lutego 2021, 22:54

Offtop pyt do @jjodwald
Spoiler:
Tez chcialem sie przyjzec BNB chain Defi ale pod farming a bardziej lending ,bo eth z fee to mnie rozbraja. Znalazles cos moze ciekawego jakies pools liquidity, lub inny cikawy defi protocol. Zeby nie zasmiecac watku pisz na prv lub w temacie alty lub zaloz nowy watek ;)
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tarpan » czwartek, 11 lutego 2021, 07:50

Pleasek89 pisze: środa, 10 lutego 2021, 17:41 "Markets can remain irrational longer than you can remain solvent." - Keynes
Daleko do końca, panowie.
Obrazek
I tak jak pisał @Bitmar jeśli jesteście w stanie przetrzymać ten szał to zdecydowanie lepiej próbować sprzedawać na (WŁAŚCIWYM!) RTN a nie celować w szczyt bańki.
popełniłem coś takiego,
czyli wykres 1 tygodniowy i wychodzi, że po przebiciu ATH mamy ok. 40 tygodni wzrostów do szczytu, a jak na razie jest ich 8
Co wskazuje , że korekta z 42 000 $ do 28 000 $ była tylko Bear trapem na który zresztą dałem się nabrać :lol:
Obecne zakupy instytucji też wskazują, że jesteśmy jeszcze przed wielkim wystrzałem

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 11 lutego 2021, 08:21

Trochę spisku, trochę dobrych rad, trochę nauki języka - z reddita:

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » czwartek, 11 lutego 2021, 09:07

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 11 lutego 2021, 08:21Trochę spisku, trochę dobrych rad, trochę nauki języka - z reddita:

najlepszy i najbardziej naiwny (albo właśnie w pełni świadomy) tekst - teraz Musk, notabene ojciec PayPala, wyrzucił siebie z tzw. "systemu" i stanął po naszej stronie, taki nasz blockchainowy Robin Hood :)

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 11 lutego 2021, 09:12

Jako ciekawostka, biorąc pod uwagę relację kursu do poprzedzającego ATH to warto spojrzeć jak to wyglądało 4 lata temu. Wtedy mieliśmy takie ruchy, najpierw ustanowienie szczytu na poziomie 2960 a potem -> 1810 -> 3003 -> 1826 (dane FINEX). Co ciekawe pierwsza korekta (z 2960 do 1810) była o 32,7%, a analogicznie korekta z 41969 na 28989 o 31%. W tym momencie jesteśmy już na poziomie powyżej drugiego szczytu, ale warto mieć w pamięci, że wtedy też przebiliśmy ustanowione chwilę wcześniej ATH i polecieliśmy w dół ustanowiając lokalny dołek na prawie identycznym poziomie jak kilka tygodni wcześniej.

Patrzę też czasem na drugi schemat, gdzie początek bańki widzę na okolicach 10k i porównując ją do poprzedniego cyklu patrzę jak zachowywał się kurs w momencie gdy był po prostu 10x niższy (zakładając, że poprzednia bańka rozpędziła się w granicach 1k przy przebijaniu ATH z 2013 roku). Mamy teraz 5 zieloną miesięczną świeczkę z rzędu. Patrząc na FINEXie taka sytuacja miała miejsce 2 razy, nigdy nie doszło do 6 zielonej świeczki. Pierwszy raz to było właśnie w okresie od kwietnia 2017 roku. Co ciekawe 6 kolejna świeczka czerwona to był spadek ze szczytu na poziomie 4970 do 2980. Tym tropem odnosząc się do dzisiejszej sytuacji x10 to możemy podbić kurs w granice 50k i rozpocząć korektę do 30.

Plus jest taki, że oba te scenariusz zakładają, że nowe ATH będzie jeszcze wysoko nad obecnym kursem :D

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » czwartek, 11 lutego 2021, 09:23

Zapraszamy na nową analizę na kanale Krypto Raport

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 11 lutego 2021, 10:31

I tu widac jak europa handluje BTC, rynek zamarl. Chinczycy swietuja nowy rok , boty wylaczyli i kurs ani drgie.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801 i 39 gości