Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 00:19

ekonokomik pisze: niedziela, 7 lutego 2021, 22:18 Na pewno czytamy to samo forum i śledzimy ten sam rynek? :shock:
Absolutnie tak. Na tą chwilę zrobiło się bardziej byczo, ale przypomnij sobie np. sentyment w dniu kiedy BTC spadł poniżej 30k (kiedy pisałem, że ludzie w panice frajersko sprzedają tanie Bitcoiny). Cały czas mówimy o krótkim i średnim terminie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 8 lutego 2021, 00:44

Ciekawa grafika pokazująca kiedy można się spodziewać szczytu bazując na poprzednich cyklach



Sprawdzimy pod koniec września jak to poszło :mrgreen:

Dodano po 5 minutach 10 sekundach:
9gmalgmal pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 00:31z np pomyslami rzadu i bankow aby blokowac gieldy, jest juz gorzej
Z tym to coraz ciężej będą mieli. Zdecentralizowane giełdy bazujące na tokenach rozwiążą ten problem. Zresztą przy rosnącej kapitalizacji nikt nie będzie zarzynał kury tylko założy jej obrożę i krótką smycz
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7684
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12961
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 lutego 2021, 07:40

@bitloteiros, ja pisałem wtedy poważnie. Myślałem, że wpierw zrobimy ATH i dopiero jakaś korekta, a jednak mamy odwrotnie. Z tego miejsca już możemy iść na ATH, ew podjazd w okolice 36500-37000$.

Anyway, zamknięta tygodniówka jest bycza!
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 8 lutego 2021, 09:13

@Jahu odpowiadając na Twój komentarz do minusa, którego wystawiłeś mi za ten post:
viewtopic.php?p=682388#p682388

Nie poczuwam się do manipulacji w ocenie, że biorący udział w ankiecie są w 80% oczekują ATH w ciągu najbliższych tygodni.

Punkt "Zanim zrobimy ATH zaliczymy jeszcze nowy dołek" jest tak naprawdę enigmatyczny i można go rozumieć różne, bo obejmuje zarówno zejście do $27K i ATH w ciągu 3 tygodni, jak i dołek do $15K w kwietniu i nowe ATH w grudniu, prawda?

Nie wiem co @Bitmar miał na myśli umieszczając go, ale z postów na forum wnoszę, że większość głosujących na ten punkt rozumiała go raczej na ten pierwszy sposób.

Sentyment rynku, czy też sentyment forum nie są dokładnie mierzalne, więc mam prawdo do takiej oceny.

Co do dalszych Twoich argumentów, wejścia instytucji itd. Zgadzam się, dlatego w długim terminie również oczekuję ATH i dalszej części bańki. Ale "młyny instytucji mielą powoli", AT ma swoje prawa, a cykle Bitcoina spowalniają z każdą bańką. Dlatego jak najbardziej widzę w obecnym roku miejsce na głęboką, długą korektę.
Nie mówię, że to pewnik, szanse widzę mocno podzielone między kilka opcji, ale gdybym miał wskazać jedną, najbardziej prawdopodobną możliwość zachowania kursu w tym roku, to wciąż obstawiałbym długą i wyczerpującą korektę.

Jak sam napisałeś: "BTC przewyższył kilka razy moje bycze przewidywania" (btw. moje również). I dlatego obstawiasz, że przewyższy je jeszcze bardziej? :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 8 lutego 2021, 10:18

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 10:55

Jak SPX otworzy się dzisiaj byczo, to czemu mamy być w czymś gorsi? :mrgreen:
Kontrakty na różnice cenową pozytywnie jak na razie.


Nie zaprzeczam żadnego scenariusza, również dłuższej i wymęczającej korekty w okolice ATH z 2017, jednak pragnę przypomnieć, że jesteśmy w hossie i taka korekta jak teraz (2 czerwone 1w) w zupełności byłaby normalna i wystarczająca do dalszej jazdy na północ.
Trend is your friend. Często gra przeciw trendowi jest fatalna w skutkach.
Jasne, że można coś skubnąć więcej BTC na szyko, ale szansa wtopy jest kilka x większa niż na bessie.
A psychologicznie na pewno mało kto lubi odkupować za każdym razem dużo mniej Bitcoina.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 8 lutego 2021, 12:22

@Jahu
Tak, jeszcze bardziej, bo bańki nie robią sobie przerwy na pół roku. Idziemy pionowo do góry i będziemy iść jeszcze bardziej pionowo, aż do pęknięcia



Dwie zaznaczone niżej korekty, po dwóch pierwszych epickich wzrostach poprzedniej bańki trwały właśnie po pół roku.
Wszystko zależy od tego na jakim etapie bańki jesteśmy. :roll: Im wyżej, tym bardziej masz rację.


korektypolroczne2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 12:48

ekonokomik pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 12:22Dwie zaznaczone niżej korekty, po dwóch pierwszych epickich wzrostach poprzedniej bańki trwały właśnie po pół roku.
Wszystko zależy od tego na jakim etapie bańki jesteśmy. Im wyżej, tym bardziej masz rację.
Porównanie pierwszego wybicia od dołka do korekty z poziomu 2x ATH?

Nie sądzisz, że mieliśy taką korektę (jeszcze gorszą) od 14k do 7k w drugiej połowie 2019r.?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6759
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6592
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:11

Ja nadal nie widzę związku obecnej bańki z poprzednimi bańkami jeśli o kształt wykresu chodzi. Narażę się, ale po cholerę ciągle szukać podobieństw i pisać "o, tu jesteśmy" kiedy właśnie np. odcinek 14k->4k był precedensem i nie dało się go odnaleźć na wykresach poprzednich baniek? Takie szukanie tylko prowadzi do tego, że jak wykres akurat przyjmie inną formę, to czujemy się kompletnie zagubieni, bo jak to tak, miało rosnąć/spadać i nie spada? M.in. przez takie podejście wtopili ci, którzy uważali, że po osiągnięciu ATH będzie głęboka korekta 30%-40%, "bo poprzednio była". No i dupa, tym razem nie było. Itd. Itp.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:17

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 12:48Porównanie pierwszego wybicia od dołka do korekty z poziomu 2x ATH?


Poziomy względem poprzedniego ATH mają wg mnie znaczenie drugorzędne.
Pleasek89 pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 12:48Nie sądzisz, że mieliśy taką korektę (jeszcze gorszą) od 14k do 7k w drugiej połowie 2019r.?


Dokładnie tak. Tzn rok od połowy 2019 do połowy 2020, to był odpowiednik okresu 2015-11 - 2016-05. Idę o zakład, że gdyby nie koronawirusowy blacj swan to ta ogromna figura miałaby postać eleganckiego trójkąta.
(Zwróćmy tylko uwagę, że ten okres niepewności trwał aż rok, w porównaniu z 0,5 roku poprzedniej bańki. Cykle Bitcoina spowalniają.)

Sądzę, że teraz jesteśmy więc niewiele wyżej: wciąż bardziej na początku bańki niż w jej środku. Dlatego za wcześnie moim zdaniem na jazdę bez trzymanki pod coraz większym kątem z minimalnymi korektami.

Pamiętasz słynny kanał wzrostowy w skali log. od 2015 do połowy 2017? Dopiero w momencie jego przebicia (okolice maja 2017) zaczęła się prawdziwa jazda i "bańka właściwa".
Gdzie jest ta wstępna faza bańki obecnie?

Oczywiście każda bańka różni się trochę od poprzednich. Zmienia się kontekst, fundamenty, gracze. Ale właśnie: "trochę" się różni.
Tymczasem wszystko obecnie poszło za szybko.

Sam jestem ciekaw czy mam rację i co z tego będzie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6759
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6592
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:23

ekonokomik pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:17 Oczywiście każda bańka różni się trochę od poprzednich. Zmienia się kontekst, fundamenty, gracze. Ale właśnie: "trochę" się różni.
Tymczasem wszystko obecnie poszło za szybko.

A może różni się w zasadzie wszystkim oprócz kierunku i stąd kolejne nieudane prognozy oparte na "a w 2011 ten kawałek wykresu wyglądał podobnie" ? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:33

@BitJanusz Oczywiście, nie ma sensu porównywać małych fragmentów wykresu, ale pewne elementy występują w sposób powtarzalny i mają logiczne uzasadnienie. Stąd np. "first sell off" i "bear trap" na znanym wszystkim schemacie bańkowym.

Na podobnej zasadzie przewidziałem tutaj kształt wykresu na 2020 (a w cytowanych wcześniejszych postach są ilustracje do których fragmentów wcześniejszych baniek nawiązywałem):
viewtopic.php?p=620239#p620239
nie uwzględniłem tylko paniki koronawirusowej.

Powiedzmy więc, że nic nie jest dokładnie takie samo, ale pewne elementy bańki, pewne etapy, zmiany dynamiki, mają większą szansę zaistnieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:44

@ekonokomik
Przy jakiej cenie inwalidacja scenariusza?

Edit:
0.0
41,5k znikąd...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:48 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9225
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7058
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:44

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Skrilex » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:49

To do ktorej nowe ATH?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2324
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3514
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:52

Skrilex pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:49To do ktorej nowe ATH?

5 minut :*

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Nowe ATH.

"ALE PRZECIEŻ RTN....."

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo12 » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:53

Binance idiotyczne kurła już zawiecha, środków nie pokazuje, ofert nie mozna anulowac. Technoożdzy...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:55

To do której 50k? xd

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ambroży » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:56

anagamidev pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:44
Z dokumentu z twitta:
https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... 201231.htm
Thereafter, we invested an aggregate $1.50 billion in bitcoin under this policy and may acquire and hold digital assets from time to time or long-term. Moreover, we expect to begin accepting bitcoin as a form of payment for our products in the near future

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6759
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6592
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:58

Tak więc cel 50k. :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 24 gości